Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 41 минути, adorable каза:

И още една немаловажна подробност, която сигурно за 10 път пиша тук. Сигурни ли сме, че починалите след ваксина са починали пряко от самата нея? За да го кажеш със сигурност, трябва да си вътре в организма им. Аз не отричам, че ваксината предизвиква реакция, но дайте да проследим общите характеристики на групите хора, които засяга. Ние знаем ли тези хора били ли са болни от нещо, те знаели ли са, как и дали са били лекувани, на колко години са... Всичко това е важна качествена информация. 

Същото важи и за хората починали от/с Ковид, както обичат да го пишат - иначе е лесно всички да са в статистиката и числото да изглежда гръмко! Много добре знаете, че не винаги тестовете са достоверни. Не всички позитивни са с Ковид, те засичат и други инфекции. Ако за вас няма значение, то за статистиката трябва да има! А точно това се случва у нас. Мога само да кажа, че хората досега са били в нормално състояние, без съпътстващи заболявания. Разбира се, че инфаркт или миокардит може да получи всеки организъм, без значение от здравословното състояние и приеманите медикаменти. 

Ти сигурен ли си, че Ковид ти е нанесъл щети на други органи в организма? И какви изследвания направи, за да те доведат до това заключение? Питам принципно, а не конкретно, защото липсата на изследвания е бездънна в момента. Понякога и приеманите лекарства при боледуване ни нанасят щети, а белодробните заболявания винаги остават следи в дробовете. Вирусологията е сложна материя, въпреки че се опитват да ни покажат, че и тук 2+2 прави 4.

Сигурни ли сме дали Ковид си взаимодейства добре с куп лекарства, които възрастното население приема? Следи ли се организмът на всички тежко преболедували вируса, за да се извлекат полезни данни за състоянието на хората в  бъдещ план? Липсва доста информация за всякакви случаи. Защото се изисква време. Както се изисква време и за изпитване на всякакви медикаменти.

Казвате сега "стига с тези статистики", а до вчера само това тук се чете и показва. В същото време няма адекватни статистики за повторно преболедуване, за реакции на новите щамове при ваксинирани и при неваксинирани или при преболедували. Липсват доста данни за развитието на вируса при групите хора, примерно с различна кръвна група, с автоимунни заболявания, с ракови заболявания, със сезонни алергии и т.н.  Само ни се казва "ваксинирайте се". Ето и сега с Омикрон 5 дни повтарят "старите ваксини действат", а от Европа и САЩ идват новини "ще се наложи създаването на нова ваксина".

Не съм подценявал изобщо ситуацията. Мисля че точно фармацевтичните компании и правителствата я подценяват и ни вкараха в една административна бумащина, за която сега берат изгнилите си плодове - нови мерки, нови сертификати, нови ваксини.

Да, непридвидима е обстановката и точно това обърква хората. Объркват ги и десетките "капацитети", които всеки ден казват нещо различно. Така че тези като мен и като хилядите други хора у нас и по света все още правят личен избор в това кое би било по-полезно за тях! И нека да си имаме уважението, аз не съм осъдил нито един ваксиниран, имам приятели с ваксини дори, имам и без. Осъждам обстановката особено у нас! Не може да си играем на медицина и тестове, само за да ускорим процесите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Една хубава новина
Лекарският съюз разследва Мангъров заради твърдения за коронавируса, ваксините и тестовете

Крайно време беше този екстремист да понесе някакви последствия от действията си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Fast каза:

Една хубава новина
Лекарският съюз разследва Мангъров заради твърдения за коронавируса, ваксините и тестовете

Крайно време беше този екстремист да понесе някакви последствия от действията си.

Беше наистина време. Мангъра мръсен търсеше само слава. Аут! Искам да му се отнеме правтото да практикува. 

@Fast и само да те допълня:

https://www.actualno.com/healthy/direktoryt-na-infekciozna-bolnica-razbi-tvyrdenija-na-mangyrov-za-vaksinirani-pacienti-v-lechebnoto-zavedenie-news_1643152.html 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, Пачо. Изследвал съм се лятото, когато получавах бодежи в гръдната област (писал съм дълги постове назад в темата с болднати пасажи). И се задъхвах при ходене. Сърцето ми беше ок, дробовете бяха понапълнени с течност и оттам идваше тая умора. Изчистих нещата, болката продължи да се проявява и установих, че е невралгична. Кръв и урина редовно пускам, нямам възпалителни процеси. Но човек както е добре, изведнъж може да се влоши, да отиде да го лекуват за едно и да се окаже друго. Коментар на собственик на погребална агенция "Реа Кибела" от днес на обяд пред мен: "Аз съм от хората, дето не вярват във вируса много, но в момента сме затрупани. 50 на 50 са болните от Ковид и останалите. Дори да приемем, че някои ги пишат фалшиво починали от вируса, бройката пак е много. Нещо става". Да, има го и фактор стрес, начин на живот, ген. Коментирали сме ги вече тези неща. Но аз не работя със скалъпени статистики, Пачо. Никога не съм и броил гледания, знаеш. Доверявам се на реалността отблизо. Ти си взел правилното решение за себе си (дано е така, щом така си го почувствал), аз за себе си, и така. No drama. При мен решение със страх или кариеризъм не е взето. Просто искам да избегна втора пряка среща с това, поне да имам някаква защита. И Слава Богу, че вирусът ми е прецакал рецепторите или периферните нерви, а не е слязъл надолу по веригата. Видяхме и млади здрави хора, които капитулираха. Другите си живеем, действаме си, кой с поражения, кой без.... Каквото - такова. Не мисли, че мен ме кефят маските и локдауните. Но лампичката ми свети. Не си казвам: "Аз го изкарах, недосегаем съм". Още миналата Коледа бях с Глория на "забранено парти", направиха ни на нищо и си казах, че аз повече правила няма да заобикалям. Не че тогава ги заобиколих, стоях си на разстояние, бях го и изкарал вече. Всичко бе в съзвучие с мерките на РЗИ, но присъстващите й се качиха на главата. Е, плати си цената. Стъпила ли е в дискотека? Не. Ваксинирана ли е? Да. Всеки си знае как се чувства, какво го изморява, колко му е мил животът и докъде му е пределът. Иначе и Милен е прав - Маските са, за да си мълчим. Но и да се хилим срещу съдбата, не е начинът да сме невредими, точно обратното даже. :) Не сме солидарни един с друг като общество. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
преди 32 минути, Willy каза:

Някой има ли вече бустерна трета доза? След време мисля да го правя, но след като се тествам първо за антитела.

И аз обмислям, засега не ми е от спешна нужда и съм на стендбай.

Като преди това и аз искам да направя за антитела, даже Т-клетъчен имунитет. От Пфайзер така и така казаха, че трета доза предпазва от Омикрон.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , adorable каза:

И аз обмислям, засега не ми е от спешна нужда и съм на стендбай.

Като преди това и аз искам да направя за антитела, даже Т-клетъчен имунитет. От Пфайзер така и така казаха, че трета доза предпазва от Омикрон.

Аре престанете с тоя коронавирус вече бе. . Другата седмица ще измислят 'Мимикрон' ..

Целта е да се наплаши човечеството и да се юрнат да се ваксинират всички като стадо овце.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз го изкарах много леко миналата седмица. Загубих обоняние и вкус за 4-5 дни и бях уморен първия ден. Доста се бях притеснил кога ли ще си възвърна сетивата, но, слава богу, отново изпитвам удоволствие от храненето. Но заразих всички колеги и го карат по-тежко от мен... 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, FikLena каза:

Аре престанете с тоя коронавирус вече бе. . Другата седмица ще измислят 'Мимикрон' ..

Целта е да се наплаши човечеството и да се юрнат да се ваксинират всички като стадо овце.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Разбира се. Оти да се харчат пари за самолети да те облъчват с кемстрейлси, като могат да те чипират с две-три боцвания и всичко е вече по 5джито. Хем безплатно си си сам антена за телефона, много финансово отговорна концперация. 

 

преди 8 минути, asylum каза:

Аз го изкарах много леко миналата седмица. Загубих обоняние и вкус за 4-5 дни и бях уморен първия ден. Доста се бях притеснил кога ли ще си възвърна сетивата, но, слава богу, отново изпитвам удоволствие от храненето. Но заразих всички колеги и го карат по-тежко от мен... 

Лошо че се е наложило да го изкараш, ама Фиклени колкото искаш ... Добрето е че си го изкарал леко, колегите се надявам да се оправят и те, надявам се не е имало антиваксъри? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Разбира се. Оти да се харчат пари за самолети да те облъчват с кемстрейлси, като могат да те чипират с две-три боцвания и всичко е вече по 5джито. Хем безплатно си си сам антена за телефона, много финансово отговорна концперация. 

 

Лошо че се е наложило да го изкараш, ама Фиклени колкото искаш ... Добрето е че си го изкарал леко, колегите се надявам да се оправят и те, надявам се не е имало антиваксъри? 

Не, всичките са ваксинирани, даже се изненадах, че някои с по 5 дози. Те май се правят на болни, колкото да си седят вкъщи. :D Единствената неваксинирана е в отпуск, но и тя беше на коледното парти, така че няма накъде да бяга ;) 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , FikLena каза:

Аре престанете с тоя коронавирус вече бе. . Другата седмица ще измислят 'Мимикрон' ..

Целта е да се наплаши човечеството и да се юрнат да се ваксинират всички като стадо овце.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Влиза ли ти се в интензивно? Умира ли ти се? Губи ли ти се обоняние безвъзвратно, искаш ли необратимо изменение на вкуса ти и някои храни да не можеш да ги ядеш... искат ли ти се поражения по органите, по периферните нерви? Някои хора си ги носим тия неща, ама не ни вярват. Давай, давай минуси наляво-надясно, аз близки хора вече изгубих, не съм единствен, знам какво видях, ти си стой в пещерата, псувай наред, той Господ гледа... ако въобще имаш страх от нещо.

Нито съм наплашен, нито нищо, живея и си ходя по заведения, не чета конспирации от сутрин до вечер. Казвам ти неща от първа ръка, но то е доказано - докато човек не се опари сам, на чужд гръб и 100 тояги са малко. Българинът е роден Тома Неверни и такъв ще си умре. Баси умрелия лузърски форум сте половината останали тука, хвани прочети една книга и не ми цитирай повече. Да ме цитират хора с аргументи и опит, белким науча нещо ново.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@FikLenabtw, малко офтопик, но поне е хубаво, че на тема Бойко Борисов и ГЕРБ сме били винаги на едно мнение. По тоя казус - респект.

Ама за другото... ще ме извиняваш. Колкото по-рано прозреш някои неща и факта, че някой иска да ти помогне да приемеш и друга гледна точка, а не да ти се кара, ще е супер за теб, уверявам те. :)

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, pacho каза:

Щастливите, богати, начетени, на 80%  ваксинирани, вярващи в науката западни, и не само, нации в момента: 

 

Във всяка държава има малоумници, за жалост. У нас просто са мнозинство.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 часа , Willy каза:

Някой има ли вече бустерна трета доза? След време мисля да го правя, но след като се тествам първо за антитела.

Аз, защото първите две ми бяха на Астра. Третата е Pfizer. Ако мислиш, да слагаш трета, по-добре сега преди следващата вълна, защото за преди лятото няма чак такъв смисъл.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също, бях с Модерна по 2 и сега с пфайзър. Така е най - добрата защита според проучванията. На нашите бяха с пфайьър и сега са с модерна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Olay каза:

Аз, защото първите две ми бяха на Астра. Третата е Pfizer. Ако мислиш, да слагаш трета, по-добре сега преди следващата вълна, защото за преди лятото няма чак такъв смисъл.

Първите две на мен бяха пфайзър, за трета единствена опция която дават тук, пак е пфайзър, но от втората ми доза още не са минали и два месеца, мисля че е рано за бустване.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, FikLena каза:

Хopa събудете cе-тoва е тоталeн фаpc. Какви ca тия ваксини??. Кaк изoбщо хopaта се съгласяват???? Особено младите, където 99.7% оживяват.!!

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Willy каза:

Първите две на мен бяха пфайзър, за трета единствена опция която дават тук, пак е пфайзър, но от втората ми доза още не са минали и два месеца, мисля че е рано за бустване.

Шест месеца ти трябват. Изчакай, до тогава ще дойде Модерна и ще ги миксираш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, WindWalkerMonk каза:

Шест месеца ти трябват. Изчакай, до тогава ще дойде Модерна и ще ги миксираш.

Пак ша има чакане, ама явно зависи по места. Тъкмо чух как в Австрия дават бустера след 4тия месец. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Lelqtian каза:

Пак ша има чакане, ама явно зависи по места. Тъкмо чух как в Австрия дават бустера след 4тия месец. 

Принципно аз смятам, че може след 6 до 8 месеца. Защитата е достатъчно силна за този период.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На въпроса - да, ваксиниран съм и подкрепям ваксините. 

Не виждам смисъл да аргументирам защо съм за ваксините. Всеки малко по-интелигентен човек има достъп до различни данни (официални такива) където можем да видим смъртността преди ваксините и след тях.

Поздрави!

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, -A. каза:

На въпроса - да, ваксиниран съм и подкрепям ваксините. 

Не виждам смисъл да аргументирам защо съм за ваксините. Всеки малко по-интелигентен човек има достъп до различни данни (официални такива) където можем да видим смъртността преди ваксините и след тях.

Поздрави!

Не съм и не се смятам за глупав 😉

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...