Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 18 часа , Blueberry каза:

Добре де, какво излиза наяве? Напиши го черно на бяло, не с недомлъвки.

Масово ваксинираните страни са в пик в момента, задръстени болници и също имат не нисък % смъртни случаи. Кое не се вижда?

А у нас специалистите, които всички слушате, казват, че пикът идва в края на август при този нисък % на имунизирани? Това ако не означава, че естественият имунитет си играе ролята....

И не знам само аз ли съм с познати ваксинирани, които се разболяват по-често, отколкото неваксинираните. Но, айде, да кажем, това е супер субективно.

Не съм против ваксините, ама не бих залитнал и по нещо, от което ми казват, че имам нужда на всеки 3 месеца при положение, че нямам конкретни придружаващи или сериозни заболявания.

И освен това, първо се твърдеше, че ваксините ще ни предпазят от среща с вируса, постепенно промениха стадиите на тая  среща - ще се срещаме, ама няма да разнасяме, ще разнасяме вируса, ама много по-малко от неваксинираните и накрая стигнахме до там, че ще го срещнем, ще влезе в нас, ще го разнасяме, ама шансът да умрем бил малък.... то и шансът да ме блъсне кола на тротоара е малък, ама е там.

Сега с новите подварианти и недействащите стари ваксини ни "съветват" отново да ги слагаме....Абсурдно е специалисти да говорят с толкова прост и махленски тон, за уж сериозна вирусна инфекция.

Това защо не го цитираш и не го коментираш? Ти как мислиш, защо се случва това в страните с масова имунизация и сравнително здрави нации, които ни дават за пример? Какво мислиш относно войната и спирането с ковид темата? Може ли пред здравето на целия континент да застане темата "война", която е териториална и участват в нея две страни, които не са членки на ЕС и уж не застрашава стабилния съюз (цитирам)? Все пак говорим за здравето на милиони хора? Крайно гнусни станаха всички лидери и особено по темата "Ковид", когато я коментират и засягат в подходящ за тях момент.

Цитат

Да, фактите са че с ваксината по-трудно се умира, но се вижда от задръстените болници в държави със огромно ваксинационно покритие, че не се минава по-лесно. Иначе защо стигаш до болница? При все че хората в "белите страни" нямат толкова много хронични заболявания и превантивно се преглеждат.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Не се интересувам вече в детайли, уморих  се, даже не знаех, че предстои нова вълна - разбрах  онзи ден като ходих да си слагам бустера, защото минаха 6 месеца от преболедуването. 

Доколкото видях сега в статистиките, страните в "пикове" още има да ни "гонят" по брой починали от ковид - само Чехия и Мексико ни изпреварват по бройка, но са далеч от нас като процент от населението.

Все още сме втори по брой починали на 1 милион жители. Втори. В света. Оттам нататък всичко друго е цинично да се коментира. 

За това, че ковид утихна с началото на войната - не мога да си го обясня. Със сигурност общественият фокус се пренасочи и затова на хората им се струва, че Ковид рязко изчезва. Най-логично ми се струва това, че Путин се е възползвал от (началото на) края на ковид, за да пренасочи средствата към военни действия и затова се получи такава "случайност". Абсурдно ми е това, че хората си мислят, че вирусът се е "произвеждал" в Украйна и нападайки я, разпространението му е спряло.

 

А това, че фокусът на Европа е насочен към две воюващи страни, които са близо до нас и които снабдяват целият континент с важни стоки; с които всички държави имат търговски и дипломатически отношения; с които имаме договори и споразумения по различни точки... ами не знам, дали не е логично?  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 часа , meleto каза:

Разбирам, но тези симптоми може да са от допълнително заболяване, което е придобила в последните години. 

Да, правилно си поставил - да отиде да се изследва, но всичко останало си е хипотеза, която не лежи на нищо. И на мен някои хора са ми бледи, до анемични, но няма данни да са такива. 

Не съм против ваксините, а срещу абсолютната убеденост и на двете страни в спора. Имам позната дето беше против, ваксинира се, изкара ковид и вика: по-леко го изкарах. Е как разбра, джанъм, както би казал asylum. :D Тоест това си и чиста пропаганда. И донякъде нужно самовнушение, за да оправдаеш избора си. 

Разбира се, че от антиваксърската общност също има жестоки страхове. Там пък ги топли, когато умират или се разболяват ваксинирани.

И да, генерално имаме проблеми:

1. Самолекуваме се

2. Отиваме в последния момент в болница или при лекар

3. Не ни е страх да се усмъртяваме със спиртни напитки, но от ваксината ни е шубе

4. Имаме придружаващи заболявания - поради горните 3 точки и не ги следим.

ПП Онзи ден даваха по новините лекари дето реват, че няма пътеки за Ковид и е сложна процедурата. 

Да, вирусът беше превърнат в политика. Политиката превърна ваксините в бизнес. И от самото начало се знаеше, че пандемията ще продължи до 2022. Още в първите 2-3 месеца го обявиха. Защо? Защото финансирането беше за този период. Не е ли странно как решиха изведнъж да приключат с ваксините, въпреки че има пикове на заразата в редица държави?

От всичко това струи нечистоплътност. И затова не съдя антиваксърите, че са крайни, нито ваксърите, че са толкова убедени. Населението беше принудено да заеме страна.

 

 

Да, аз съм посъветвал, но мен по принцип никой не ме слуша... и след време често чувам за какво съм бил прав. Съгласен съм, че може да е резултат и от друго заболяване, но стана най-лесно като че ли да обвиняваме ваксината за всичко. Аз не знам, не ги ли гложди отвътре хората да си пуснат едни изследвания за собствено спокойствие. Все сме в крайности - или хипохондрици, или немарливи.

Няма как да разбере въпросната жена как би го изкарала, ако не се бе ваксинирала, защото няма как да пробва и едното, и другото, за да сравни. В този смисъл всичко е вярно до доказване на противното.

По изложените от теб казуси си напълно прав. Самолечението не е оферта, но в някои случаи и консултация със специалист не помага - когато казусът е оспорван. Като направиш пък няколко консултации и се побъркаш - много баби, хилаво бебе. Придружаващите заболявания или зле лекувани настинки дори могат да са пирон в ковчега понякога. Една бактерия може да предизвика нещо необратимо, една пъпка дори. Има и хора, дето се следят, обаче пак може да изпуснат някаква нишка. Като има нещо да стане, си става.

Както виждаш, българите сме народ от индивидуалисти и не сме като скандинавските държави примерно - всички под строй. За всичко това явно си има причини - ген, народопсихология. Хайде, за ваксините разбирам да има разногласия, но горе си изброил какви са ни другите липси. Еми никой не ни е виновен, че сме Тома Неверни и сме самонадеяни. После защо и кадърни лекари бягат от тук и остават еди-какви си.

Грешката на вакс кампанията бе, че бе упражнен натиск - никой не ОБЯСНИ дипломатично и обосновано на хората ползите от ваксинация, съответно под натиска на принудата те отказаха и да повярват в тяхл Но и най-важното да не забравяме - всеки организъм е различна вселена и обобщения, че едно нещо ще е полезно или вредно за всички, са неуместни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, adorable каза:

Да, аз съм посъветвал, но мен по принцип никой не ме слуша... и след време често чувам за какво съм бил прав. Съгласен съм, че може да е резултат и от друго заболяване, но стана най-лесно като че ли да обвиняваме ваксината за всичко. Аз не знам, не ги ли гложди отвътре хората да си пуснат едни изследвания за собствено спокойствие. Все сме в крайности - или хипохондрици, или немарливи.

Няма как да разбере въпросната жена как би го изкарала, ако не се бе ваксинирала, защото няма как да пробва и едното, и другото, за да сравни. В този смисъл всичко е вярно до доказване на противното.

По изложените от теб казуси си напълно прав. Самолечението не е оферта, но в някои случаи и консултация със специалист не помага - когато казусът е оспорван. Като направиш пък няколко консултации и се побъркаш - много баби, хилаво бебе. Придружаващите заболявания или зле лекувани настинки дори могат да са пирон в ковчега понякога. Една бактерия може да предизвика нещо необратимо, една пъпка дори. Има и хора, дето се следят, обаче пак може да изпуснат някаква нишка. Като има нещо да стане, си става.

Както виждаш, българите сме народ от индивидуалисти и не сме като скандинавските държави примерно - всички под строй. За всичко това явно си има причини - ген, народопсихология. Хайде, за ваксините разбирам да има разногласия, но горе си изброил какви са ни другите липси. Еми никой не ни е виновен, че сме Тома Неверни и сме самонадеяни. После защо и кадърни лекари бягат от тук и остават еди-какви си.

Грешката на вакс кампанията бе, че бе упражнен натиск - никой не ОБЯСНИ дипломатично и обосновано на хората ползите от ваксинация, съответно под натиска на принудата те отказаха и да повярват в тяхл Но и най-важното да не забравяме - всеки организъм е различна вселена и обобщения, че едно нещо ще е полезно или вредно за всички, са неуместни.

Тя не го е карала преди ваксината, за да знае как го е преживяла. Заболя от ковид след като си постави ваксина. А и дори да си минал веднъж ковид, при второто боледуване, с и без ваксина, пак може да се усложни състоянието. До организъм си е. По-скоро исках да акцентирам, че тя е чула по ТВ и механично повтаря "по-леко го изкарах, защото се ваксинирах" без да се замисли, че изречението й е заучено и абсурдно. Дори като го изрече и аз възкликнах: "И Как разбра" и тя: "е, да де, леко го минах". Просто се усети, че не е логично да поставя подобно заключение.

Съгласен съм, че гаранция няма. Всеки може да изпусне нещичко, да го неглижира или да подцени. 

Грешката на кампанията...  твърде противоречиви послания имаше. Колкото повече информация излизаше, толкова по-неубедително седяха проваксърските теории.

Ваксърите крещяха на неваксинираните: "Вие сте тъпаци, елементарници", а антиваксърите се заинатиха, оплетени между недоверието на останалите към тях и страховете си. 

Натискът дойде накрая, но той беше спуснат от ЕС и беше крайната мярка, за да се оправдаят милионите дози неизползвани ваксини у нас. Това съвсем отврати повечето неваксинирани. А това с правата, които даваше зеления сертификат - съвсем отказа хората. Не може да се говори, че ваксинираните се разболяват, заразяват и стигат до болница, но защото имат сертификат, да бъдат пускани навсякъде. Затова "Възраждане" просперира. 

Противоречията създадоха огромно общество, което вярва в пропаганда и конспирации.

И да, последното ти изречение казва всичко. Нито веднъж не съм казвал на някого да се ваксинира или да не се.  Здравето е лична отговорност. Дали си ваксиниран или не - и в двата случая си преносител на заразата. Тоест едните не са по-вредни от другите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали войната вече не е актуална, и айде обратно към най-удобната тема за запълване на новинарски емисии - кромида. Аман вече. Когато се появи нещо по-скандално, моментално от "маски навсякъде" стана "маски никъде", чак не можах да повярвам как толкова светкавично премахнаха всичко. Сега нали Путин срещу Украйна вече не е интересно и давай старата песен на нов глас. В крайна сметка на който каквото му е писано. Тук във форума имаме от всички видове: преболедували без ваксина, останали си с 2 дози, както и такива, които продължават да си поставят нови дози. Видя се, че никой не е застрахован. Въпрос на личен избор е кой как да постъпи за себе си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе и мен взе да ме съмнява защо противогрипната ваксина трябва да се слага всеки сезон - не може ли като тия за тетанус - слагаш и 10 години си безсмъртен? Баси наглите конспиратори!

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кой казва, че ТРЯБВА да се слага? Просто е препоръчително, далеч съм от мисълта, че и 30% от българското население си я слага противогрипната. Аз винаги съм карал пневмонии и други заболявания на белите дробове след противогрипна ваксина, а в годините, в които не съм си слагал - не съм боледувал сериозно през зимата.

Бе, всеки си знае. Нека да проследим пореден епизод на сагата. Да не падат само самолети с гранати всеки месец, че тогава и маски няма да ни спасят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ваксинирах се с Модерна миналото лято преди морето - идеята ми тогава беше да предпазя родителите и бабите си при честите ми пътувания.

В крайна сметка те не се ваксинираха и не се пазиха, и лепнаха ковида. От цялото ми семейство само аз нямах никакви симптоми, докато те го изкараха доста тежко.

Тази година се чудя дали да си слагам бустър. Всичките ми засегнати познати имаха проблеми с дишане, вкус и мирис месеци след това, дори от анти ваксъри се заканиха да се ваксинират.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гриповете не бяха ли различни доминантни щамове/мутации на вируса. Затова грипната е всяка година. 

Ковида също се движи в тая посока с различни преобладаващи вариации.

Ениуей, на печелившите честито. До коя вълна стигнахме, че им загубих бройката? 

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/vavezhdat-protivoepidemichni-merki-v-sofiya-zaradi-covid-19

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като гледам и днес, и вчера, а и преди да въведат отново маските имаше хора по магазините и търговската мрежа с маски. Всеки сам за себе си решава дали да използва или не! Даже преди близо 10 дни в една търговска верига имаше китайци с маски, те повечето си ходят така! Само едно не разбирам, щом в магазините може да сме без маски, защо в дрогериите или градският транспорт слагат маски? Просто няма логика. Или да се въведат навсякъде или не! Макар, че не знам дали все още е в сила за дрогериите, днес си влезнахме без маски в Лили например, даже момичето което беше на касата и тя беше без такава.
Така е, спря да се шуми толкова покрай Войната и старата песен на нов глас, но който си е мислил, че така лесно сме се спасили от ковид доста е подценил болестта. Както писах преди няколко месеца ние го изкарахме у дома, кой по-леко, кой по-зле.... Не сме с ваксини. Чичо ми например се ваксинира, защото работата му го изискваше! 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

А аз така влязох в аптеката онзи ден с маска, понеже си мислех че е задължително и получих злобни погледи от пазаруващи и от фармацевтите, които бяха без маски.

Повече ме притеснява тази маймунска шарка, която се хващала дори при повърхностен допир със заразен. Гледах снимки и ако ми излезе такова нещо по лицето ще изпадна в истерия.

Веднага започвам да проверявам за ваксина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

С два бустера съм. 😎 Кой го страх чичо Бил да не го чипира, да ходи на село да пасе овцете! Аз си джиткам вече спокойно навсякъде и с чиста съвест.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Pinchfire каза:

С два бустера съм. 😎 Кой го страх чичо Бил да не го чипира, да ходи на село да пасе овцете! Аз си джиткам вече спокойно навсякъде и с чиста съвест.

И що се ваксинира? Без капчица ваксина съм.. ковид вече изчезна

Просто ваксинирахте се НАПРАЗНО

 

ПРИЗНАЙТЕ СИ

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ковид може и да е умрял, или по-точно някой измести дневния ред на медиите, но защо още има хора, които не повярваха какво точно се случи и отдадоха всичко на някаква случайност...

Около празниците се видях с мои съученици, които живеят във Виена, и като ми казаха какъв кошмар са преживели с Ковид, и то в австрийска болница - еми то трябва да си луд да отричаш и да се подиграваш. Според мен точно Ковид помогна да лъсне емоционалната, и не само, интелигентност на много народ. Страхотен лакмус. Има вируси и заболявания и с по-тежки фактори на протичане, но самите последици, които Ковид нанесе на много хора и още си ги влачим - ами хайде вече другите, дето ги нямате, да замълчите и да спрете да се пенявите по теми за ваксини и т.н.! Нали вие не сте си поставили и сте спокойни, че няма да имате репродуктивни и всякакви проблеми. Дишайте спокойно там и това е! Да не дава Бог да губите близък от това нещо или да бяхте видели какво беше по реанимациите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 27.12.2022 г. от 21:11, FikLena каза:

Просто ваксинирахте се НАПРАЗНО

И аз, и баща ми, и майка ми, и баба ми сме ваксинирани. Никой от нас не е заболявал тежко от началото на пандемията. Вуйна ми и вуйчо ми не са ваксинирани. Миналата година есента вуйна ми стигна до кислородно обдишване в болницата в Стара Загора и сега, като я питаш, казва, че живее втори живот. Помощничката на майка ми на работа и съпругът й бяха анти-ваксъри. Е-- Мъжът почина есента на 2020-та. Ей така... От нищото.

Всеки сам да си вади изводите и поуките. Аз за мен и близките ми - съм ги извадил. И имам прекалено много познати, които си  заминаха от вируса, за да въртя рулетки.

Интересни са ми тези, които реват как ваксините не били тествани, как не се знаело нищо и прочие... Викам са на акъла... "А бре, професоре... Ти като пиеш аспирин, сироп или каквото и да е друго лекарство сякаш знаеш какво има в него! Или па, като са ти били едно време БЦЖ-то..."

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Pinchfire каза:

И аз, и баща ми, и майка ми, и баба ми сме ваксинирани. Никой от нас не е заболявал тежко от началото на пандемията. Вуйна ми и вуйчо ми не са ваксинирани. Миналата година есента вуйна ми стигна до кислородно обдишване в болницата в Стара Загора и сега, като я питаш, казва, че живее втори живот. Помощничката на майка ми на работа и съпругът й бяха анти-ваксъри. Е-- Мъжът почина есента на 2020-та. Ей така... От нищото.

Всеки сам да си вади изводите и поуките. Аз за мен и близките ми - съм ги извадил. И имам прекалено много познати, които си  заминаха от вируса, за да въртя рулетки.

Интересни са ми тези, които реват как ваксините не били тествани, как не се знаело нищо и прочие... Викам са на акъла... "А бре, професоре... Ти като пиеш аспирин, сироп или каквото и да е друго лекарство сякаш знаеш какво има в него! Или па, като са ти били едно време БЦЖ-то..."

..което, апропо, 20-те години, когато излиза, преди това е тествано върху, внимание, 300 човека... А ваксините срещу Ковид са тествани върху близо 26 000. Силно препоръчвам този подкаст...където ще получите още ценни факти като този.

 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Коронавирусът се завръща в Япония
Само в сряда в Япония са били потвърдени 415 смъртни случая от усложнения на COVID-19, което е най-високият показател за един ден. Такива са данните, разпространени от министерството на здравеопазването.

Според статистиката в сряда са били регистрирани и 216 219 новозаразени с коронавирус, което е с 4% повече в сравнение с данните от преди седмица. Този брой се доближава и до рекордния максимум в страната от 260 000 заболели от COVID-19 за ден през август.

Специалисти от Световната здравна организация съобщиха, че през последните седем дни в Япония е установен най-големият брой на заразени с коронавирус в света. Страната е и на второ място по смъртност от COVID-19 след САЩ.

 

Май Мангъров ще се окажве прав за естествения имунитет, ама нека той да не разбира.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скок: 70% от населението на Шанхай е с COVID-19
Случаите рязко се увеличиха

3 яну 2023 11:33 

Главният лекар в една от най-добрите болници в Шанхай заяви, че 70% от населението на мегаполиса е заразено с COVID-19 по време на огромния скок на случаите в Китай, съобщиха държавните медии.

Рязкото нарастване на броя на заразените дойде, след като строгите ограничения бяха внезапно разхлабени миналия месец без предупреждение или подготовка и бързо препълниха болниците и крематориумите.

Чен Ержен, вицепрезидент на болница "Руейджин" и член на експертната консултативна група по COVID в Шанхай, изчисли, че по-голямата част от 25-те милиона жители на града може да са заразени.


"Сега разпространението на епидемията в Шанхай е много широко и е достигнало до 70% от населението, което е 20 до 30 пъти повече, отколкото (през април и май)", каза той пред студио Dajiangdong.

Шанхай преживя изтощително двумесечно блокиране от април, по време на което над 600 000 жители бяха заразени и много от тях бяха откарани в масови карантинни центрове. Сега обаче вариантът Омикрон се разпространява безконтролно в целия град и експертите прогнозират, че инфекциите там ще достигнат своя пик в началото на 2023 г.

В други големи градове, между които Пекин, Тиендзин, Чунцин и Гуанджоу, китайските здравни служители предполагат, че вълната вече е достигнала своя пик.

Чен добави, че в неговата болница в Шанхай ежедневно се приемат по 1600 пациенти по спешност - двойно повече, отколкото преди отмяната на ограниченията - като 80% от тях са пациенти с COVID.

"Повече от 100 линейки пристигат в болницата всеки ден", е цитиран да казва той, като добавя, че около половината от спешните приеми са на уязвими хора на възраст над 65 години.

Китайските власти се подготвят за вирусна вълна, която ще засегне селските райони на Китай с недостатъчно ресурси, тъй като милиони хора се подготвят да пътуват до родните си места за едноседмичния празник на Лунната нова година, който започва на 21 януари.

В интервю за държавната телевизия CCTV в понеделник служителят на Националната здравна комисия (НЗК) Дзяо Яхуи призна, че справянето с очаквания пик в селските райони ще бъде "огромно предизвикателство".

"Това, което най-много ни притеснява, е, че през последните три години никой не се е прибирал у дома за Лунната нова година, но тази година най-накрая ще може", каза Дзяо. "В резултат на това може да има ответна вълна от градски жители в провинцията, за да посетят роднините си, така че сме още по-притеснени за епидемията в селските райони."

Тя също така призна за натиска върху спешните отделения на болниците и обеща, че властите ще координират медицинските ресурси, за да осигурят лечение на пациентите в недофинансираните райони, предава БГНЕС.

Междувременно над десет държави наложиха ограничения за тестване на COVID на пътниците от Китай, след като Пекин обяви, че границите му ще бъдат отворени отново от 8 януари. Държави, сред които и САЩ, посочиха като причина за ограничаване на пътуванията липсата на прозрачност на Пекин по отношение на данните за инфекциите и риска от нови варианти.

От декември насам Китай е регистрирал само 22 смъртни случая от COVID, като в началото на месеца драстично стесни критериите за класифициране на такива случаи.

Днес обаче Дзяо заяви пред репортери, че Китай винаги е публикувал данни "за смъртните случаи и тежките случаи на COVID-19 в духа на откритост и прозрачност".

"Китай винаги се е придържал към научните критерии за оценка на смъртните случаи от COVID-19, от началото до края, които са в съответствие с международните критерии", каза Дзяо.

 

И в Китай е същото. Масово ваксинираните страни, които се криха и се изолираха на 100%.
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Засякоха у нас варианта на COVID-19, който не се влияе от ваксините
СЗО наблюдава с повишено внимание XBB.1.5

 

В България е установен за първи път вариант XBB.1.5 на COVID-19, който се наблюдава с повишено внимание от Световната здравна организация заради неговия потенциал за ускорено разпространение и намалена неутрализация от ваксинален и естествен имунитет от предишните варианти на вируса. Това съобщиха от Националния център по заразни и паразитни болести. Случаят е установен в София.

В Центъра са анализирани 87 клинични проби със SARS-CoV-2, като те са взети от пациенти в периода 9 декември 2022 г. - 11 януари 2023 г. Пробите са изпратени от 14 лечебни заведения от 10 области на страната. При всички проби е установен вирусен вариант Омикрон. Съотношението на вариантите е BA.2.3.20 (1,1%), BA.5.x (16,1%), BE.x/BF.x (37,9%), BN.x (11,5%), BQ.1.x (26,4%), CL.1/CP.1 (2,3%), XBB.1.5 (1.1%), други XBB.х (3,4%).

 

 



 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 3.01.2023 г. от 11:25, pacho каза:

Скок: 70% от населението на Шанхай е с COVID-19
Случаите рязко се увеличиха

3 яну 2023 11:33 

Главният лекар в една от най-добрите болници в Шанхай заяви, че 70% от населението на мегаполиса е заразено с COVID-19 по време на огромния скок на случаите в Китай, съобщиха държавните медии.

Рязкото нарастване на броя на заразените дойде, след като строгите ограничения бяха внезапно разхлабени миналия месец без предупреждение или подготовка и бързо препълниха болниците и крематориумите.

Чен Ержен, вицепрезидент на болница "Руейджин" и член на експертната консултативна група по COVID в Шанхай, изчисли, че по-голямата част от 25-те милиона жители на града може да са заразени.


"Сега разпространението на епидемията в Шанхай е много широко и е достигнало до 70% от населението, което е 20 до 30 пъти повече, отколкото (през април и май)", каза той пред студио Dajiangdong.

Шанхай преживя изтощително двумесечно блокиране от април, по време на което над 600 000 жители бяха заразени и много от тях бяха откарани в масови карантинни центрове. Сега обаче вариантът Омикрон се разпространява безконтролно в целия град и експертите прогнозират, че инфекциите там ще достигнат своя пик в началото на 2023 г.

В други големи градове, между които Пекин, Тиендзин, Чунцин и Гуанджоу, китайските здравни служители предполагат, че вълната вече е достигнала своя пик.

Чен добави, че в неговата болница в Шанхай ежедневно се приемат по 1600 пациенти по спешност - двойно повече, отколкото преди отмяната на ограниченията - като 80% от тях са пациенти с COVID.

"Повече от 100 линейки пристигат в болницата всеки ден", е цитиран да казва той, като добавя, че около половината от спешните приеми са на уязвими хора на възраст над 65 години.

Китайските власти се подготвят за вирусна вълна, която ще засегне селските райони на Китай с недостатъчно ресурси, тъй като милиони хора се подготвят да пътуват до родните си места за едноседмичния празник на Лунната нова година, който започва на 21 януари.

В интервю за държавната телевизия CCTV в понеделник служителят на Националната здравна комисия (НЗК) Дзяо Яхуи призна, че справянето с очаквания пик в селските райони ще бъде "огромно предизвикателство".

"Това, което най-много ни притеснява, е, че през последните три години никой не се е прибирал у дома за Лунната нова година, но тази година най-накрая ще може", каза Дзяо. "В резултат на това може да има ответна вълна от градски жители в провинцията, за да посетят роднините си, така че сме още по-притеснени за епидемията в селските райони."

Тя също така призна за натиска върху спешните отделения на болниците и обеща, че властите ще координират медицинските ресурси, за да осигурят лечение на пациентите в недофинансираните райони, предава БГНЕС.

Междувременно над десет държави наложиха ограничения за тестване на COVID на пътниците от Китай, след като Пекин обяви, че границите му ще бъдат отворени отново от 8 януари. Държави, сред които и САЩ, посочиха като причина за ограничаване на пътуванията липсата на прозрачност на Пекин по отношение на данните за инфекциите и риска от нови варианти.

От декември насам Китай е регистрирал само 22 смъртни случая от COVID, като в началото на месеца драстично стесни критериите за класифициране на такива случаи.

Днес обаче Дзяо заяви пред репортери, че Китай винаги е публикувал данни "за смъртните случаи и тежките случаи на COVID-19 в духа на откритост и прозрачност".

"Китай винаги се е придържал към научните критерии за оценка на смъртните случаи от COVID-19, от началото до края, които са в съответствие с международните критерии", каза Дзяо.

 

И в Китай е същото. Масово ваксинираните страни, които се криха и се изолираха на 100%.
 

Китай не ги броим за ваксинирани, защото Синовак и другите ваксини местно производство, които ползват, са съмнително ефективни дори срещу оригиналния ковид-19, и значително по-малко, ако хич, за делта, омикрон и останалите по-нови варианти. Отказват да внесат или дори получат по-ефективни ваксини. 

И изобщо, мога само да ти кажа браво, от всички възможни източници на информация, специално за актуалната вълна, откакто преустановиха Зиро ковид политиката в началото на декември, слушай точно официалните китайски изявления които пускат Сисипито. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...