Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

По-запознатите да кажат: Третата игла е по-добре да е с друга ваксина, или да си е същата? 

Например аз съм с две Пфайзер. Бустерът, ако е с Модерна, ок ли е? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 8 часа , Blueberry каза:

Чета, че бустерите на Пфайзер са най-добри, за мъже дори ги препоръчват, защото при Модерна все пак има някакви данни за сърдечни проблеми.

Мъжете, които сте карали ковид - особено неваксинирани - имали ли сте тежки проблеми след това? Баща ми в момента хич не е добре, а аз и майка ми сме окей. Минаха над 3 седмици от първия му положителен тест и реално докато беше с ковид беше доста по-добре, отколкото в момента :( 

Според мен е до организма и имунната му система. Не толкова до пола. Дано по бързо да се оправи.

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , ice_hot_sm каза:

По-запознатите да кажат: Третата игла е по-добре да е с друга ваксина, или да си е същата? 

Например аз съм с две Пфайзер. Бустерът, ако е с Модерна, ок ли е? 

Мои роднини са с Пфайзер и си сложиха бустер на Модерна по лекарска препоръка. Едни близки приятели също. Препоръчва се па принцип бустера да е с различна ваксина. Мой близък, който работи с лекари препоръча същото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Blueberry каза:

Чета, че бустерите на Пфайзер са най-добри, за мъже дори ги препоръчват, защото при Модерна все пак има някакви данни за сърдечни проблеми.

Мъжете, които сте карали ковид - особено неваксинирани - имали ли сте тежки проблеми след това? Баща ми в момента хич не е добре, а аз и майка ми сме окей. Минаха над 3 седмици от първия му положителен тест и реално докато беше с ковид беше доста по-добре, отколкото в момента :( 

Ноември родителите ми го изкараха, аз бях вкъщи с тях карантина и изобщо не се заразих. Мислех, че може да го карам без симптоми и правих тестове, но бяха отрицателни. Баща ми беше зле първите дни и едва ставаше от леглото. Взимаше си храна колкото да си изпие хапчетата, а той е много деен човек и не може да го накараш да седи на едно място. Две седмици беше на антибиотици. После обаче се оправи. Само имаше кашлица след това още десетина дни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 часа , Blueberry каза:

Чета, че бустерите на Пфайзер са най-добри, за мъже дори ги препоръчват, защото при Модерна все пак има някакви данни за сърдечни проблеми.

хммм това е добра новина ! ❤️

 

 

image.png.e70e8c443ea250be4dded3047f03514d.png

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, FikLena каза:

хммм това е добра новина ! ❤️

 

 

image.png.e70e8c443ea250be4dded3047f03514d.png

 

При млади мъже, не такива на 60 години.

Да се злорадства за здравни рискове е най-гнусното нещо на тая планета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 1.02.2022 г. от 2:02, Blueberry каза:

Чета, че бустерите на Пфайзер са най-добри, за мъже дори ги препоръчват, защото при Модерна все пак има някакви данни за сърдечни проблеми.

Мъжете, които сте карали ковид - особено неваксинирани - имали ли сте тежки проблеми след това? Баща ми в момента хич не е добре, а аз и майка ми сме окей. Минаха над 3 седмици от първия му положителен тест и реално докато беше с ковид беше доста по-добре, отколкото в момента :( 

Аз съм си предвидил бустер на Пфайзер за някой си март. В момента най-вероятно пак карам нещо. Баща ми се тества и излезе отрицателен, но си има симптоматиката. И просто сме се изолирали. Така се случи, че съм около тях. Много е трудно различимо вече симптоми на обикновен грип от вариации на Ковид. Преди поне обонянието подсказваше. Но сега действително с Омикрон масово тръгва от болки в гърлото, а аз всеки сезон така се разболявам от настинка.

Често влошаването настъпва при хора с изострени сърдечни, белодробни проблеми, както е баща ми. Засега държи фронта, но той има и хипертонични състояния и не се знае в коя вечер ще почне да не му стига въздухът. Първият път, като кара Ковид, беше ад. Много зависи в какъв момент на имунната система те хваща Ковид - ако е тотално изтощена, има вероятност за ескалация.

Аз съм си ок. Годините, в които се старах да живея уж здравословно, помагат донякъде на процеса, пък и съм млад организъм. Но не разчитам само на това.

Превантивно за белите дробове бих препоръчал Това. Като имуностимулатор нещо ново и ефективно - Това. Сега повече чайове, плодове, мед, джинджифил яко. Кармолис за гърлото, сиропи с живовлек. Също така сред природата повече, отколкото на мръсен градски въздух или на непроветрено вкъщи. Кофти сезон просто, а и температурите все са едни амплитудни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, adorable каза:

Аз съм си предвидил бустер на Пфайзер за някой си март. В момента най-вероятно пак карам нещо. Баща ми се тества и излезе отрицателен, но си има симптоматиката. И просто сме се изолирали. Така се случи, че съм около тях. Много е трудно различимо вече симптоми на обикновен грип от вариации на Ковид. Преди поне обонянието подсказваше. Но сега действително с Омикрон масово тръгва от болки в гърлото, а аз всеки сезон така се разболявам от настинка.

Често влошаването настъпва при хора с изострени сърдечни, белодробни проблеми, както е баща ми. Засега държи фронта, но той има и хипертонични състояния и не се знае в коя вечер ще почне да не му стига въздухът. Първият път, като кара Ковид, беше ад. Много зависи в какъв момент на имунната система те хваща Ковид - ако е тотално изтощена, има вероятност за ескалация.

Аз съм си ок. Годините, в които се старах да живея уж здравословно, помагат донякъде на процеса, пък и съм млад организъм. Но не разчитам само на това.

Превантивно за белите дробове бих препоръчал Това. Като имуностимулатор нещо ново и ефективно - Това. Сега повече чайове, плодове, мед, джинджифил яко. Кармолис за гърлото, сиропи с живовлек. Също така сред природата повече, отколкото на мръсен градски въздух или на непроветрено вкъщи. Кофти сезон просто, а и температурите все са едни амплитудни.

Оказа се друго нещо, но е обострено от неадекватния начин, по който е лекуван ковида... толкова за българското здравеопазване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Blueberry каза:

Оказа се друго нещо, но е обострено от неадекватния начин, по който е лекуван ковида... толкова за българското здравеопазване.

А, говори ми. После ваксините им виновни. Надявам се това "друго нещо" да е поправимо.

Напоследък желанието ми да се изселя точно заради здравеопазването ни назрява все повече. Особено, след като четох и биографията на Тина Търнър - жена със 100 заболявания, която живее в Швейцария и обяснява тамошната здравна система как работи. Когато баба почина и личната ѝ лекарка, която има огромна вина, вадеше смъртния акт, се припоти 300 пъти... и ми идваше много неща да ѝ кажа, но просто осъзнавам, че каузата е изгубена. И такива случаи са хиляди на ден, виждате по новините.

Ние тук трябва да започнем от А и Б. Оказва се, че като пациенти дори знаем повече неща и сме по-добри диагностици.

Искрено се надявам и пожелавам всичко да е наред при вас!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вече три пъти ходих и все едно и също. Като видя иглата и припадам. И като се свестя и докторът казва, че не ме е ваксинирал, защото трябвало да съм в съзнание и ме отпраща вкъщи. явно няма да се ваксинирам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Абе тая тема защо е замряла, след като иде вълната?

В Гърция вече дошла, ама в бг-то чакаме пикът чааааак в края на август, при положение, че гърците са с по-голям % ваксинирани, при положение, че всеки уикенд нашите съграждани са там по плажовете и при положение, че Гърция ни е под носа дето се вика. Защо ли ще дойде чак август? Защо ли в момента Австралия с 85% напълно ваксинирано население се тресе от вируса? Не знам, я сал да питам за протокола?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , pacho каза:

Абе тая тема защо е замряла, след като иде вълната?

В Гърция вече дошла, ама в бг-то чакаме пикът чааааак в края на август, при положение, че гърците са с по-голям % ваксинирани, при положение, че всеки уикенд нашите съграждани са там по плажовете и при положение, че Гърция ни е под носа дето се вика. Защо ли ще дойде чак август? Защо ли в момента Австралия с 85% напълно ваксинирано население се тресе от вируса? Не знам, я сал да питам за протокола?

Я отговори за тия, които не са навътре с конспирациите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

За не знам кой път - ваксината не те предпазва от среща с вируса, а минимизира рисковите ефекти от него. Антиваксионационната кампания у нас проми доста мозъци. Дори на хора вече ваксирани. Давам пример. Наскоро моя приятелка, за която знам, че има хормонални проблеми, просто го виждам по тялото ѝ... но не ходи при гинеколог, ендокринолог, нито никакъв -лог, ми каза: "Аз не си чувствам мускулатурата, отпаднала съм и не знам си какво - сигурно е заради бустерната доза". Попитах я дали си е проверила хормоните и тя замълча. Пак ще се повторя, че ние у нас нямаме превенция, здравна култура и мисловна дейност.

По моретата не знам как е, само знам, че миналата година се върнах с вироза от Созопол, поради което имах задържане на вода в белия дроб и невралгична тежест в гърдите - поради летния вирус и отчасти и като постковиден синдром. Понеже всичко на морето ни е крайно хигиенично, нали. Отделно, че сме със слаби имунни системи, нелекувани сме от предишни заболявания... и после ваксините ни виновни. Не върви. Също така вирусът мутира.

Дядо ми е ваксиниран от една година, а е онкоболен от 3 и е в последен стадий - все още е жив. Аз си останах с две дози. Не съм умрял също, но още си влача последиците от Ковид. И спомените от задръстени реанимации.

Без значение от всякакви конспирации, Бог решава кой от какво ще умре и от какво ще прави усложнения. Няма да се уморя да го повтарям!!! А това, че настъпи война и дневният ред на медиите рязко се обърна и Ковид мина назад, е друг въпрос, съвсем не за подценяване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, adorable каза:

За не знам кой път - ваксината не те предпазва от среща с вируса, а минимизира рисковите ефекти от него. Антиваксионационната кампания у нас проми доста мозъци. Дори на хора вече ваксирани. Давам пример. Наскоро моя приятелка, за която знам, че има хормонални проблеми, просто го виждам по тялото ѝ... но не ходи при гинеколог, ендокринолог, нито никакъв -лог, ми каза: "Аз не си чувствам мускулатурата, отпаднала съм и не знам си какво - сигурно е заради бустерната доза". Попитах я дали си е проверила хормоните и тя замълча. Пак ще се повторя, че ние у нас нямаме превенция, здравна култура и мисловна дейност.

По моретата не знам как е, само знам, че миналата година се върнах с вироза от Созопол, поради което имах задържане на вода в белия дроб и невралгична тежест в гърдите - поради летния вирус и отчасти и като постковиден синдром. Понеже всичко на морето ни е крайно хигиенично, нали. Отделно, че сме със слаби имунни системи, нелекувани сме от предишни заболявания... и после ваксините ни виновни. Не върви. Също така вирусът мутира.

Дядо ми е ваксиниран от една година, а е онкоболен от 3 и е в последен стадий - все още е жив. Аз си останах с две дози. Не съм умрял също, но още си влача последиците от Ковид. И спомените от задръстени реанимации.

Без значение от всякакви конспирации, Бог решава кой от какво ще умре и от какво ще прави усложнения. Няма да се уморя да го повтарям!!! А това, че настъпи война и дневният ред на медиите рязко се обърна и Ковид мина назад, е друг въпрос, съвсем не за подценяване.

Осъзнаваш ли, че написаното за тази твоя приятелка, е като да знаеш, че от ваксината се минава по-леко? Да, така се твърди, но няма 100% неуспорими доказателства. И няма как да бъдат доказани подобни, щото няма как да се предвиди как даден организъм ще реагира на вирус и какви ще са последиците от прекаран Ковид. Има твърде много фактори, които да опустошат тялото ти или да го минеш леко (иминутет, заболявания, кога си отишъл в болница, за да търсиш помощ). Но това е поредната ваксърска пропаганда, която цели да мобилизира повече хора да се ваксинират. Разбира се, отричането на ваксината също би била пропаганда и част от антиваксърска стигма.

Всъщност и двете страни работят здраво с дезинформация и преиначени данни/твърдения. Да, фактите са че с ваксината по-трудно се умира, но се вижда от задръстените болници в държави със огромно ваксинационно покритие, че не се минава по-лесно. Иначе защо стигаш до болница? При все че хората в "белите страни" нямат толкова много хронични заболявания и превантивно се преглеждат.

Да се върна на приятелката ти: така ти се струва, ама дали наистина има хормонални проблеми и още повече, че те са причина за мускулните й проблеми.... В смисъл, как я диагностицира, това е все едно да прочетеш за симптомите в интернет и да си определиш диагнозата. 

Бих те оправдал ако имаш медицинско образование и въпреки това: едва ли имаш конкретно, което да я праща на ендокринолог, гинеколог и тн. Лекарите избягват да коментират направления, в които не са вещи. 

Единственото вярно би било: да отиде на лекар. 

Съжалявам, но мнението ти не е обективно.

Даже като слушам Кунчев, той казва, че ваксината вече не работи с новите щамове. 

Видях също че си коментирал за войната: моят прочит е друг. Спряха пътеките, финансирани от ЕС и темата приключи. Това се случи в началото на февруари. 

Да, застъпиха се войната и обявяването на падането на мерките (24.02), но нали не сме любители на теорията, че някой е планирал войната и е решил да се възползва от датата?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, meleto каза:

Осъзнаваш ли, че написаното за тази твоя приятелка, е като да знаеш, че от ваксината се минава по-леко? Да, така се твърди, но няма 100% неуспорими доказателства. И няма как да бъдат доказани подобни, щото няма как да се предвиди как даден организъм ще реагира на вирус и какви ще са последиците от прекаран Ковид. Има твърде много фактори, които да опустошат тялото ти или да го минеш леко (иминутет, заболявания, кога си отишъл в болница, за да търсиш помощ). Но това е поредната ваксърска пропаганда, която цели да мобилизира повече хора да се ваксинират. Разбира се, отричането на ваксината също би била пропаганда и част от антиваксърска стигма.

Всъщност и двете страни работят здраво с дезинформация и преиначени данни/твърдения. Да, фактите са че с ваксината по-трудно се умира, но се вижда от задръстените болници в държави със огромно ваксинационно покритие, че не се минава по-лесно. Иначе защо стигаш до болница?

Да се върна на приятелката ти: така ти се струва, ама дали наистина има хормонални проблеми и още повече, че те са причина за мускулните й проблеми.... В смисъл, как я диагностицира, това е все едно да прочетеш за симптомите в интернет и да си определиш диагнозата. 

Единственото вярно би било: да отиде на лекар. 

Съжалявам, но мнението ти не е обективно.

Даже като слушам Кунчев, той казва, че ваксината вече не работи с новите щамове. 

Видях също че си коментирал за войната: моят прочит е друг. Спряха пътеките, финансирани от ЕС и темата приключи. Това се случи в началото на февруари. 

Да, застъпиха се войната и обявяването на падането на мерките (24.02), но нали не сме любители на теорията, че някой е планирал войната и е решил да се възползва от датата?

 

Ох... чакай малко. Първо, аз познавам този човек от дете. Второ, тя си знае, че има хормонален дисбаланс - тия неща се отразяват на цикъл и килограми, но не се лекува и не си прави профилактични прегледи. Тази симптоматика ѝ е отпреди Ковид и ваксините. Мигрени, липса на тонус и т.н. Така че, мнението ми в този ред на мисли е обективно, но ние вече не можем да разграничаваме нещата.

Това с пътеките може и да го има. Аз не оспорвам, че се прави бизнес от това, което е най-неприятното, но... е факт. И с тия цели мисля и че вирусът го направиха политически. Сега сигурно ще кажеш, че по тази логика и ваксините са част от тази конспирация. Но в това точно не вярвам, защото ако бе така, всички дупнати щяхме да сме на оня свят.

Така или иначе хората спряха да говорят на тази тема от известно време и аз се чувствам прекрасно, защото в един момент дебатите ми идваха в повече. Аз разбирам някой да е против, приемам - но да ми приложи необходимите аргументи, за да повярвам.

Защото аз като почна да изброявам ползите от ваксини, някои хора ми казват: "Аз не отричам ваксините, просто за себе си не го усещам", а защо не го усещат, пак не могат да ми кажат, тоест този страх е самоцелен или инстинктивен, не толкова рационален. Пак от страх се и ваксинират.

Исках просто да кажа, че хората масово не си следят туморни маркери, хормони и други показатели, но са убедени, че ваксината ги застрашава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, adorable каза:

Ох... чакай малко. Първо, аз познавам този човек от дете. Второ, тя си знае, че има хормонален дисбаланс - тия неща се отразяват на цикъл и килограми, но не се лекува и не си прави профилактични прегледи. Тази симптоматика ѝ е отпреди Ковид и ваксините. Мигрени, липса на тонус и т.н. Така че, мнението ми в този ред на мисли е обективно, но ние вече не можем да разграничаваме нещата.

Това с пътеките може и да го има. Аз не оспорвам, че се прави бизнес от това, което е най-неприятното, но... е факт. И с тия цели мисля и че вирусът го направиха политически. Сега сигурно ще кажеш, че по тази логика и ваксините са част от тази конспирация. Но в това точно не вярвам, защото ако бе така, всички дупнати щяхме да сме на оня свят.

Така или иначе хората спряха да говорят на тази тема от известно време и аз се чувствам прекрасно, защото в един момент дебатите ми идваха в повече. Аз разбирам някой да е против, приемам - но да ми приложи необходимите аргументи, за да повярвам.

Защото аз като почна да изброявам ползите от ваксини, някои хора ми казват: "Аз не отричам ваксините, просто за себе си не го усещам", а защо не го усещат, пак не могат да ми кажат, тоест този страх е самоцелен или инстинктивен, не толкова рационален. Пак от страх се и ваксинират.

Исках просто да кажа, че хората масово не си следят туморни маркери, хормони и други показатели, но са убедени, че ваксината ги застрашава.

Разбирам, но тези симптоми може да са от допълнително заболяване, което е придобила в последните години. 

Да, правилно си поставил - да отиде да се изследва, но всичко останало си е хипотеза, която не лежи на нищо. И на мен някои хора са ми бледи, до анемични, но няма данни да са такива. 

Не съм против ваксините, а срещу абсолютната убеденост и на двете страни в спора. Имам позната дето беше против, ваксинира се, изкара ковид и вика: по-леко го изкарах. Е как разбра, джанъм, както би казал asylum. :D Тоест това си и чиста пропаганда. И донякъде нужно самовнушение, за да оправдаеш избора си. 

Разбира се, че от антиваксърската общност също има жестоки страхове. Там пък ги топли, когато умират или се разболяват ваксинирани.

И да, генерално имаме проблеми:

1. Самолекуваме се

2. Отиваме в последния момент в болница или при лекар

3. Не ни е страх да се усмъртяваме със спиртни напитки, но от ваксината ни е шубе

4. Имаме придружаващи заболявания - поради горните 3 точки и не ги следим.

ПП Онзи ден даваха по новините лекари дето реват, че няма пътеки за Ковид и е сложна процедурата. 

Да, вирусът беше превърнат в политика. Политиката превърна ваксините в бизнес. И от самото начало се знаеше, че пандемията ще продължи до 2022. Още в първите 2-3 месеца го обявиха. Защо? Защото финансирането беше за този период. Не е ли странно как решиха изведнъж да приключат с ваксините, въпреки че има пикове на заразата в редица държави?

От всичко това струи нечистоплътност. И затова не съдя антиваксърите, че са крайни, нито ваксърите, че са толкова убедени. Населението беше принудено да заеме страна.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...