Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

От 6.01.2022 г. от 21:55, Blueberry каза:

Ковидясахме ли, защото отлагахме да си сложим бустер? :77:

И ти ли? :D Доста го подценихме този вирус, но при всеки протича различно. Бързо оздравяване! 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

🤢

 

evrobanknoti.jpg

Член на Европейския парламент предложи снимки на Йозлем Тюреджи (Özlem Türeci)  и Угур Шахин (Uğur Şahin) да бъдат поставени на евро банкнотите, които се планира да бъдат преработени скоро. Двамата германски учени от турски произход, са основателите на компанията Бионтек, разработили РНК COVID-19 ваксината на Пфайзер. Копирано от https://www.standartnews.com/svyat/iskat-bosa-na-pfayzer-za-litse-na-evroto-480973.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , DevilWish каза:

И ти ли? :D Доста го подценихме този вирус, но при всеки протича различно. Бързо оздравяване! 

Хич не съм го подценила, 2 години си прецаках психическото здраве, за да се пазя и накрая го лепнах ВКЪЩИ 😚 

Иначе нищо ми няма, само положителен тест и 2-3 пъти “вдигнах” температура до 37,3. Мен повече ме е страх от “скритите” проблеми - косопад, прескачане на сърцето, замъглено съзнание и т.н. Ама какво да се прави.

Ти как го караш? Бързо оздравяване и на теб.

the point is: ваксинирайте се и си сложете бустер, ако са минали 6 месеца от ваксината ви 💋

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Blueberry каза:

Хич не съм го подценила, 2 години си прецаках психическото здраве, за да се пазя и накрая го лепнах ВКЪЩИ 😚 

Иначе нищо ми няма, само положителен тест и 2-3 пъти “вдигнах” температура до 37,3. Мен повече ме е страх от “скритите” проблеми - косопад, прескачане на сърцето, замъглено съзнание и т.н. Ама какво да се прави.

Ти как го караш? Бързо оздравяване и на теб.

the point is: ваксинирайте се и си сложете бустер, ако са минали 6 месеца от ваксината ви 💋

Благодаря ти! Аз повече се притесних за семейството си в интерес на истината! Ами аз изглежда се заразих от майка ми точно на третия ден вечерта ме втресе, в началото при нея беше по-тежко обаче. Иначе съм вдигал до 38,7 - 38,8 температура, в началото имах проблеми и с обонянието. Тя в началото нищо не хапваше първите дни и се разтревожих повече за нея отколкото за себе си, но сега като гледам хапва и се оправя, температурата ни е спаднала до 36,4. Вчера цял ден имах болки в главата и май сега успявам да поспя до обяд. :) Като гледам повече да си почивам и опитвам и аз да хапвам нещо, все пак поне апетита напълно не е изгубен! Иначе при мен така се получи, че залитах и губех равновесие в началото, доста бях неадекватен. Най-лошото е, че просто трудно правех всичко. И аз като теб, в началото ми повлия доста на психиката този вирус и даже и в момента съм с някакви паник-атаки които ще успея да преодолея все пак! :) Трудно е, но ще се справим! От тази гледна точка по едно време въобще не се притеснявах за вируса, докато не стана така, че и аз се заразих, но поне на празниците при мен не се отрази. Този път по-скромно, но успях да ги изкарам с любими хора. В такъв момент е важно и да има кой да ти помага, защото с излизането точно сега, нито има как да си купиш нещо ако поискаш..... просто ти трябват близки хора и хора които те обичат наистина и въпреки всичко са до теб в такива моменти. Това ми помага по-лесно да се справям с него! Ще се излекуваме, няма къде да ходим! :D При теб до колкото разбирам симптомите поне са по-леки. :) Някакъв антибиотик или нещо пи ли? Приятели с които разговарях ме предупредиха, че в следващите 3 месеца може би няма да имам силите като преди, ще ми е по-отпаднало, както и на майка ми няма да й се чисти толкова чак! :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Накой ваксиниран изследвал ли си е антителата? И ако да след колко време и колко са му били.

Онзи ден с колежка медицинска сестра е тя, решихме да си ги видим. Аз съм ваксинирана април месец, само с 2 игли, уж планирам сега др седмица за трета доза. А колежката сложи бустерната преди 2месеца. Аз имах над 270, тя 34. И двете сме с Пфайзер. Значи дори при ваксините  пак всичко е до организъм.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Arwity каза:

Накой ваксиниран изследвал ли си е антителата? И ако да след колко време и колко са му били.

Онзи ден с колежка медицинска сестра е тя, решихме да си ги видим. Аз съм ваксинирана април месец, само с 2 игли, уж планирам сега др седмица за трета доза. А колежката сложи бустерната преди 2месеца. Аз имах над 270, тя 34. И двете сме с Пфайзер. Значи дори при ваксините  пак всичко е до организъм.

Аз преди 2 дена си ги изследвах, моите бяха над 250 - не ги показаха с точност защото машината им отчитала до толкова, а всичко над 150 било добър имунен отговор (каквото и да значи това). Аз съм с две дози Модерна и се чудя сега дали да изчакам март месец за омикронската им ваксина или да не губя време сега.

Февруари месец предвиждат някакви космически цифри от сорта на 20 000 случая на ден (и то при положение, че все пак въведат някакъв локдаун в края на януари).

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Космическите данни според мен са сега след празниците, но хората не си правят PCR, понеже върлува и грип. Аз също не влизам в никоя бройка, защото няма как да си направя официален тест, нямам лаборатория наблизо и няма да ходя да заразявам по улиците 🤷🏼‍♀️ 
Може би към 20.01 ще има някакъв бум, но с малка смъртност и ненатоварени болници, понеже навсякъде чета, че Омикрон е лек, но много заразен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе това с по-лекото прекарване е още бош лаф. Ще се разбере колко леко е като се тръшнат тука до седмица, две десетина хиляди души. Отделно никой нищо не казва още какъв ще му дългосрочния отпечатък и на този щам.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Едно говорим предизборно, друго правим

Лъснаха номерата и на "Възраждане". Уж против ваксините, цитират даже Мангъров, а накрая част от тях се е набола с "експерименталната течност". 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, ice_hot_sm каза:

Едно говорим предизборно, друго правим

Лъснаха номерата и на "Възраждане". Уж против ваксините, цитират даже Мангъров, а накрая част от тях се е набола с "експерименталната течност". 

Кринджнах 200 пъти, даже не успях да го изгледам докрай.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Лошото е, че вероятно много от тях са с купен сертификат. Аз наскоро правих равносметка, че по-голямата част от познатите ми млади хора са с купен сертификат или в най-добрия случай със сертификат за прекаран Ковид. Ваксинираните са твърде малко...

Просто на Възраждане им е ясно, че фалшивият сертификат ще е още по-скандално и затова замазват, че са ваксинирани.

Иначе за Костадин Костадинов от много време се коментира, че е ваксиниран, склонна съм да вярвам, че е. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , ice_hot_sm каза:

Едно говорим предизборно, друго правим

Лъснаха номерата и на "Възраждане". Уж против ваксините, цитират даже Мангъров, а накрая част от тях се е набола с "експерименталната течност". 

Не знам кой им повярва на тия селяндури и кой гласува за тях. Само ги чуйте, не могат да вържат едно смислено и издържано изречение, диалектът не са си изчистили още.

По-лошото за Костадин и кампанията му е, че не са им и фалшиви дори. В крайна сметка не може да се вини човек, който го е направил от страх, ама май не се сетиха да го кажат, поне малко в тяхна защита.

Иначе в момента из заведенията почти никой не изисква сертификати, дори не подричат да погледнат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе по-интересното в случая е откъде БТВ и Цънцарова разполагат с личния здравен статус на който и да е български гражданин.... Май пак ще има течове на данни. Ако съм на Възраждане веднага ще пусна КЗНЛ и МЗ на Прокyратурата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:D :D :D

Цитат

1/3 от народните представители от "Възраждане" са ваксинирани, показва проверка на източници на bTV. Партията е срещу зелените сертификати и всички мерки за ограничаване на епидемията

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/koi-sa-deputatite-koito-narichat-vaksinite-eksperimentalna-technost-a-vsashtnost-sa-imunizirani.html?fbclid=IwAR3KKPV5BWUQgmj0ZUNgxjNNDDWLHnvy43Xs0aWJU-2BQ4MFIc5r1Hiv-Io

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 9.01.2022 г. от 16:16, Blueberry каза:

Лошото е, че вероятно много от тях са с купен сертификат. Аз наскоро правих равносметка, че по-голямата част от познатите ми млади хора са с купен сертификат или в най-добрия случай със сертификат за прекаран Ковид. Ваксинираните са твърде малко...

Просто на Възраждане им е ясно, че фалшивият сертификат ще е още по-скандално и затова замазват, че са ваксинирани.

Иначе за Костадин Костадинов от много време се коментира, че е ваксиниран, склонна съм да вярвам, че е. 

При мен има известен напредък. След определени кандърми някои склониха и се ваксинираха... Аз никога не съм убеждавал някого, а доста отдалече и заобиколно съм обяснявал ползите от ваксинация по принцип и конкретно. Но ми прави впечатление, че доста го направиха не от вътрешни подбуди, а водени от презумпцията, че ще им се наложи. Т.е. един вид пак насила. Доста непоследователни хора виждам. Тези, които не го чувстват и не го правят, повече ги уважавам.

И имам чувството, че в първия момент, когато почувстват неразположение или реакция в организма от нещо, ще го отдадат на ваксината. Всеки иска абсолютно защита и едва ли не 20 години изпитания върху всеки друг, но не и върху себе си, за да е сигурен. То още от раждането ни няма нищо сигурно, нито пък в Античността по време на пандемии са имали време за години наред изпитване на ваксините, но в крайна сметка въпросните тогава болести пак са преодолени благодарение на тях.

А за цирка на Възраждане нямам обяснение освен това, че следват идеологията на Атака. Пр акции и скандали от типа Волен в НАТФИЗ. Алогични действия и противоречия с цел да объркат противника и да дестабилизират политическата обстановка. Не ми е много известно какво се печели от подобен похват, но... те си знаят, вътре в политиката са и тепърва ще се излагат. А цялостно лятото очаквам протести, ако не е по-рано, защото инфлацията няма да спре и цените на тока и каза надолу няма да слязат скоро. Макар че първото е международен проблем. Но там има буфер, който да има обира тежестта на ценовия скок, а тук не. И всичко това в комбинация с калпавата кампания по ваксиниране, нищо добре не ни очаква скоро, perhaps.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@adorable И аз тамън имах напредък с един приятел  - тъкмо кандиса да се ваксинира и взе че се разболя - и не го кара леко - не стигна до болница, но определено стигна до пневмония и вече втори месец се задъхва като засили крачка малко повече, а от скоро вече не кашля като вдиша по-студен въздух.

Изписали са му добавки за 130 лв/месечно, от които той плаща 50  - останалите здравната каса ги поемала, но като се има предвид, че се пият 3 месеца - смятайте разхода само за това - отделно са вече антибиотиците и т.н.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз почнах да се влошавам и ударих 50 лева само за първата доза лекарства. А бустера щеше да ми излезе макс 3,20 за градски транспорт... :suicide_anim:Не си намирам място от яд, нашите ме успокояват, че можело и с бустер да го хвана... аз вече не мога да говоря, с трета доза едва ли щях да съм така :( 

ПП да се стегнат малко и да почнат с по-адекватна кампания, че вече спрегнаха всички версии на "Всеки сам си преценя". Щом и Радев се бустерира публично, значи можело... 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Blueberry, скорошно възстановяване. Не го мисли, така е станало. Гледай сега да си ок. И аз ще слагам бустер. Мислех да задържа положението, но от приятели, работещи в болници, разбирам, че са се натръшкали вече доста служители. В един момент ще стане лавинообразно. За мен е добре да се затворят заведенията до края на февруари или наистина да се проверяват сертификати, а не проформа. То дори и инспекции няма. За кампанията е ок да залагат наистина на експерти, а не на пишман такива. @omline, дано и твоят приятел се изчисти от ефектите на пневмонията. На всички желая здраве и разум. Явно, че тая дивотия няма да изчезне скоро. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8.01.2022 г. от 18:57, Blueberry каза:

Космическите данни според мен са сега след празниците, но хората не си правят PCR, понеже върлува и грип. Аз също не влизам в никоя бройка, защото няма как да си направя официален тест, нямам лаборатория наблизо и няма да ходя да заразявам по улиците 🤷🏼‍♀️ 
Може би към 20.01 ще има някакъв бум, но с малка смъртност и ненатоварени болници, понеже навсякъде чета, че Омикрон е лек, но много заразен.

От това май само втората част засега е демонстративно вярна. За това колко дали бил лек, СЗО вече има съмнения. 

https://arstechnica.com/science/2022/01/omicron-is-not-mild-and-is-crushing-health-care-systems-worldwide-who-warns/

Скорошно оздравяване, и наистина не го мисли - квото станало, станало, 3 доза ще си сложиш там тамън кат стане време за море и прочее. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Говоря си с други мои познати, които в момента са с Ковид и най-вероятно е омикрон (всички имаме обоняние и вкус) и всички сме го карали по един и същи начин: два-три дни си .зле (всички симптоми накуп) и после ти остава един симптом за по-дълго време. При мен беше запушен нос, при други - температура, а един приятел вече 6 дни е с болка в мускулите. Всички сме ваксинирани обаче.

Иначе аз съм горда притежателка на негативен тест от днес, 8 дни след първия положителен :1eye: И предполагам, че масово ще смъкнат карантините дори и под сегашните 10 дни.

През март ще пуснат ваксините за Омикрон на Пфайзер, мисля тогава да се боцна. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз си говорих с мои ваксинирани познати - натръшкали са се болни.Даже имам приятели двойка, момчето с ваксина е болно, момичето е без и не е. Случва се точно това, което е в масово ваксинираните страни, т.е. първи с Омикрон и със симптоми са ваксинираните.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...