Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 9 минути, Andrew Cunanan. каза:

Проблемът е в лошото здраве, отвратителната храна бъкана с цялата менделеева таблица набутана вътре в нея, която причинява непоправимо замърсяване на организма след поглъщане с десетилетия. Ваксините подпомагат по-лесно и бързо преодоляване на вируса след заразяване при по-голяма част от хората, но има изключения.

Ама абсолютно съм съгласен, храната е зле, въздухът у нас в голяма част от градовете е буквално смъртоносен, грижата в някои болници е под всякаква критика и точно преди 4 дни с майка ми се убедих с нейния несменен и запушен абокат, за който е трябвало тя да си отвори устата да й го сменят. Дори да няма Ковид, а една обникновена пневмония може да нанесе непоправими щети или лош край. Съгласен съм. Просто аз за себе си ще дам още време на ваксините да бъдат тествани и дори даже бих изчакал ако официално ги вкарат в задължителните имунизационни календари.Поставени са ми всички ваксини от дете насам и не съм антиваксър, както в момента всички агитатори наричат българите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 13 минути, pacho каза:

Ама абсолютно съм съгласен, храната е зле, въздухът у нас в голяма част от градовете е буквално смъртоносен, грижата в някои болници е под всякаква критики и точно преди 4 дни с майка ми се убедих с нейния несменен и запушен абокат, за който е трябвало тя да си отвори устата да й го сменят. Дори да няма Ковид, а една обникновена пневмония може да нанесе непоправими щети или лош край. Съгласен съм. Просто аз за себе си ще дам още време на ваксините да бъдат тествани и дори даже бих изчакал ако официално ги вкарат в задължителните имунизационни календари.Поставени са ми всички ваксини от дете насам.

Това всъщност е аргумент в полза на ваксините. Аз не искам да влизам в болница (освен за пластична операция или раждане :1eye:), съответно минимизирам риска с ваксината. Просто е.

Няма две мнения, че болничните условия в България са катастрофални. Изобщо цялостното здравеопазване. Защо тогава да тормозим и без това изнемогващата система, а да не се ваксинираме и да не пълним статистиката? Едва 5% от хоспитализираните са ваксинирани - мисля, че е достатъчно красноречиво.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, WindWalkerMonk каза:

Пфайзър 100%

 

преди 10 минути, Blueberry каза:

Прочети за разликата между иРНК и векторна ваксина, тук на български е събрана добре информацията: https://www.svobodnaevropa.bg/a/31139780.html

Пише и кои се прилагат в България. Като ефективност изглежда Pfizer се доказва като най-добра, а и чисто битово, срокът между отделните дози е кратък.

Ок, четохме (и писахме тук) достатъчно как и защо ваксините се произведоха по-малко от година след обявяването на пандемия. Тези сериозни изпитвания и научни оценки бяха проведени. При 7,23 млрд поставени дози, не знам какво си говорим.

Благодаря ви. 😘 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, pacho каза:

Ама абсолютно съм съгласен, храната е зле, въздухът у нас в голяма част от градовете е буквално смъртоносен, грижата в някои болници е под всякаква критика и точно преди 4 дни с майка ми се убедих с нейния несменен и запушен абокат, за който е трябвало тя да си отвори устата да й го сменят. Дори да няма Ковид, а една обникновена пневмония може да нанесе непоправими щети или лош край. Съгласен съм. Просто аз за себе си ще дам още време на ваксините да бъдат тествани и дори даже бих изчакал ако официално ги вкарат в задължителните имунизационни календари.Поставени са ми всички ваксини от дете насам и не съм антиваксър, както в момента всички агитатори наричат българите.

При 7.23 милиарда поствени дози и странични ефекти в едноцифрени случаи на милион ваксинирани, какво точно и колко време още смяташ е нужно за да минеш от антиваксър в притежател на зелен сертификат? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, pacho каза:

Ама абсолютно съм съгласен, храната е зле, въздухът у нас в голяма част от градовете е буквално смъртоносен, грижата в някои болници е под всякаква критика и точно преди 4 дни с майка ми се убедих с нейния несменен и запушен абокат, за който е трябвало тя да си отвори устата да й го сменят. Дори да няма Ковид, а една обникновена пневмония може да нанесе непоправими щети или лош край. Съгласен съм. Просто аз за себе си ще дам още време на ваксините да бъдат тествани и дори даже бих изчакал ако официално ги вкарат в задължителните имунизационни календари.Поставени са ми всички ваксини от дете насам и не съм антиваксър, както в момента всички агитатори наричат българите.

Ами какво да ти кажа, аз живея в Павлово, в същия квартал като Глория и тук буквално от средата на октомври до средата на април не се диша сутрин и вечер навън. Въздухът е един тежък и с особен мирис. Прозорците и дограмата ми почернява мигновено. 

В подкрепа на твоите думи ще кажа, че на един познат сина му от недоизлекувана настинка трансформирала се в пневмония му се разтегна до неузнаваемост сърдечния мускул и стана 80% инвалид, мъж на 35 години. Така че пазете се, обръщайте си внимание на здравето, ходете на профилактични прегледи поне веднъж годишно и се допитвайте до няколко специалиста при поставена диагноза и открито заболяване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Lelqtian каза:

При 7.23 милиарда поствени дози и странични ефекти в едноцифрени случаи на милион ваксинирани, какво точно и колко време още смяташ е нужно за да минеш от антиваксър в притежател на зелен сертификат? 

Слушай какво, следващата седмица ще си правя тест за антитела и подозирам, че ще са ми до небето. Така че посред грипния сезон и разгар на вирусната инфекция, в началото на зимата няма да си бия ваксина и ще си чакам, така или иначе си имам антитела. Зелен сертификат не ми трябва и само, за да го имам няма да си сложа ей така нещо. Плюс това е противопоказно след скорошно изкарване на вируса да се поставя ваксина.

 

Ма както е тръгнало, може да съм Бай Иван-ът от вица.

 

2023 година. Последният неваксиниран българин Бай Иван копа градината си на село, слушайки музика по радиото. Джипито седи на дувара, люпи семки, и вяло го кандърдисва.

- Хайде бе, Бай Иване. Дай да я бием тази ваксина. Целия свят се ваксинира. Само ти не искаш.
- Няма пък - инати се Бай Иван.
По едно време от радиото се чува:
- Открит е нов щам на вируса. Специално за Бай Иван!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, pacho каза:

Слушай какво, следващата седмица ще си правя тест за антитела и подозирам, че ще са ми до небето. Така че посред грипния сезон и разгар на вирусната инфекция, в началото на зимата няма да си бия ваксина и ще си чакам, така или иначе си имам антитела. Зелен сертификат не ми трябва и само, за да го имам няма да си сложа ей така нещо. Плюс това е противопоказно след скорошно изкарване на вируса да се поставя ваксина.

 

Ма както е тръгнало, може да съм Бай Иван-ът от вица.

 

2023 година. Последният неваксиниран българин Бай Иван копа градината си на село, слушайки музика по радиото. Джипито седи на дувара, люпи семки, и вяло го кандърдисва.

- Хайде бе, Бай Иване. Дай да я бием тази ваксина. Целия свят се ваксинира. Само ти не искаш.
- Няма пък - инати се Бай Иван.
По едно време от радиото се чува:
- Открит е нов щам на вируса. Специално за Бай Иван!

Да, при скорошно изкарване е противопоказно да се слага ваксина. 

И не, не ми отговори на въпроса какво точно чакаш за да спреш да ръсиш тия глупости и да цитираш дезинформацията на Фокс нюз и да се чипираш като му дойде времето. Към момента има повече приложени дози на ковид от каквото и да било из който и да е ваксинационен календар, който междудругото никой не те питаше искаш или не искаш, поне по мое време, като ти дойде времето директно ти хакаха каквото трябва. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Lelqtian каза:

Да, при скорошно изкарване е противопоказно да се слага ваксина. 

И не, не ми отговори на въпроса какво точно чакаш за да спреш да ръсиш тия глупости и да цитираш дезинформацията на Фокс нюз и да се чипираш като му дойде времето. Към момента има повече приложени дози на ковид от каквото и да било из който и да е ваксинационен календар, който междудругото никой не те питаше искаш или не искаш, поне по мое време, като ти дойде времето директно ти хакаха каквото трябва. 

Повече съм отвратен от рекламата и пропагандата, отколкото от страха да не ме убие вирусът. Не се чувствам сигурен в безопасността на препаратите и не ме успокоява високият % на ваксинирани към тази дата и едното инфо, че са поставени за година еди колко си дози. Отделно на това много рядко пия каквито и да е хапове. Имам една сенна алергия, която се проявява пролет и есен и ту намирам инфо, че хора с алергии не трябва да се ваксинират, ту че нямало проблем. Има някаква несигурност в информацията и се мени ежемесечно. Но като цяло не алергията ме спира.

Абе дет се вика да сме живи и здрави, човек не знае откъде ще му дойде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pacho каза:

Повече съм отвратен от рекламата и пропагандата, отколкото от страха да не ме убие вирусът. Не се чувствам сигурен в безопасността на препаратите и не ме успокоява високият % на ваксинирани към тази дата и едното инфо, че са поставени за година еди колко си дози. Отделно на това много рядко пия каквито и да е хапове. Имам една сенна алергия, която се проявява пролет и есен и ту намирам инфо, че хора с алергии не трябва да се ваксинират, ту че нямало проблем. Има някаква несигурност в информацията и се мени ежемесечно. Но като цяло не алергията ме спира.

Абе дет се вика да сме живи и здрави, човек не знае откъде ще му дойде.

Мда, ясно, от партията на Фиклена си дето не излизате от вас щото може да ви блъсне подводница на булеварда, хубуу, но антиваксър явно се жегваш .... 

Живи и здрави. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Lelqtian каза:

Мда, ясно, от партията на Фиклена си дето не излизате от вас щото може да ви блъсне подводница на булеварда, хубуу, но антиваксър явно се жегваш .... 

Живи и здрави. 

Звучиш така, сякаш ти си се имунизирал само, за да получиш сертификат?

Да ти кажа ли, излизам си, возя си се в градския, блъскам се по опашките в суперите :D, работя с хора и не бачкам от вкъщи, а и не искам. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pacho каза:

Звучиш така, сякаш ти си се имунизирал само, за да получиш сертификат?

Да ти кажа ли, излизам си, возя си се в градския, блъскам се по опашките в суперите :D, работя с хора и не бачкам от вкъщи, а и не искам. 

Защо съм се имунизирал принципно си е моя работа, нали, но изобщо не е било за сертификат ;) Но ако държиш, предпочитам да изкарам страничните ефекти от ваксината, каквито и да са те, отколкото да рискувам да изкарам ковид и да влача значително по известни дългосрочни ефекти. Разни ескстри като сертификат са просто това, екстри. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Защо НЕ съм се имунизирал принципно си е моя работа, нали...... 

По тази логика. Тогава не разпитвай хората защо не са се препаратирали. Все пак не е задължително.😉

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, pacho каза:

По тази логика. Тогава не разпитвай хората защо не са се препаратирали. Все пак не е задължително.😉

 

Разпитвам, когато виждам, меко казано, глупави, неверни, измислени и откровено фалшиви доводи за това колко вредни били ваксините. Когато не ми цитират Фокс нюз и други видни стожери на измислици и стъкмистика, не ме вълнуват персонални, религиозни или медицински съображения за което ;) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Познавам хора, които си купиха фалшиви сертификати. Надявам се да измислят начин да ги хванат. Сумите явно са нараснали, аз съм чувала 200-250 лв. Но мислех, че мащабът не е толкова голям... значи май от тия 5% хоспитализирани ваксирани, сигурно и 1% истински няма. 

Мога да кажа само: УЖАС!!! Виждам деня, в който нашите сертификати ще спрат да важат за пътуване в чужбина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Blueberry каза:

Познавам хора, които си купиха фалшиви сертификати. Надявам се да измислят начин да ги хванат. Сумите явно са нараснали, аз съм чувала 200-250 лв. Но мислех, че мащабът не е толкова голям... значи май от тия 5% хоспитализирани ваксирани, сигурно и 1% истински няма. 

Мога да кажа само: УЖАС!!! Виждам деня, в който нашите сертификати ще спрат да важат за пътуване в чужбина.

Фризьорът ми си купи за 50 лв лятото, а сега ще се мести в Швеция и трепери дали ще го хванат. Готов е да си плати да му бият истинска доза. Бунаци, бе! :D 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Фризьорът ми си купи за 50 лв лятото, а сега ще се мести в Швеция и трепери дали ще го хванат. Готов е да си плати да му бият истинска доза. Бунаци, бе! :D 

Точно гугълвах как да се преместя в Швеция :hahaha:

Той сигурно е с фалшив фалшив, а не с ваксина хвърлена в коша. В такъв случай няма да е проблем да се ваксинира истински. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Blueberry каза:

Точно гугълвах как да се преместя в Швеция :hahaha:

Той сигурно е с фалшив фалшив, а не с ваксина хвърлена в коша. В такъв случай няма да е проблем да се ваксинира истински. 

С ваксина, хвърлена в коша е. Спеше с лекарката си :D Взела само за някакъв друг човек по веригата. Искам всички да бъдат хванати. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

После се питаме защо хората по света не ни харесват. Ето отговора, защото винаги гледаме да минем метър. Ние не съзнаваме, че това си е престъпление. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само, дето в света е пълно с такива фалшиви сертификати и не сме измислили топлата вода. Даже в Германия скоро гръмна сдкандал с някаква аптека, издавала такива.

Стига сте насочвали негативизма спрямо народа си. Ами вие самите не се харесвате, а искате другите да ви. Вечно българите са ви черни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, pacho каза:

Само, дето в света е пълно с такива фалшиви сертификати и не сме измислили топлата вода. Даже в Германия скоро гръмна сдкандал с някаква аптека, издавала такива.

Стига сте насочвали негативизма спрямо народа си. Ами вие самите не се харесвате, а искате другите да ви. Вечно българите са ви черни.

А към кого другиго да насоча "негативизма" си? Аз лайна само от българи съм ял. Нормално е всеки да познава най-добре своята нация. А мен ме е срам от нея. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми, не го насочвай към никого, защото добро от другите хора няма да видиш. Има една приказва "каквото повикало - такова се обадило"!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pacho каза:

Ми, не го насочвай към никого, защото добро от другите хора няма да видиш. Има една приказва "каквото повикало - такова се обадило"!

Бóли ме ко мислят и кво биха обадили орките. Не общувам с такива като цяло. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Бóли ме ко мислят и кво биха обадили орките. Не общувам с такива като цяло. 

slay, маме!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...