Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Да, кажа и аз. Първо моят сертифиакт е на хартия и това е бг вариант. После влизаш в сайта на коронавируса и там си пишеш номер на сертификата, номер на лична карта и в сайта на коронавирус ти излиза европейският вариант на сертификата ама си сканираш и QR кода. Като влизаш в сайта на коронавируса от лаптопа. а с телефона си сканираш QR кода. И ако искаш да не ти е в PDF файл си сваляш някакво приложение, където да си го държиш- аз съм с cardbox и в него ти пише как да си добавиш сертификата. 

Днес почти всички колеги се ваксинираха. Готвачката дето е възрастна се ваксинира с Янсен и след известно време я втриса, стана й студено, даже и температура вдигна, но всичко беше временно и й мина.

Колегата пък- пицар дето е на 21 години и има проблеми с бъбреците и претърпя и биопсия, той беше против до онзи ден да се ваксинира заради проблемите с бъбреците. Но вчера се консултира с личния си лекар и той му каза,че трябва да се ваксинира и то с Файзер, защото, ако не се, в неговия случай ,ако го хване вуруса ще стане много лошо и той отиде и се ваксинира. Беше добре, но минаха няколко часа и му стана едно отпаднало, костите го боляха. Викам му да хапне малко сладко и ще му мине, че малко му мина, ама го боли ръката. 

Обаче заради тези зелени сертификати вчера никой не влезе вечерта в залата. Бяхме предимно на разнос за вкъщиСамо преез деня докато ме е нямало е имало малко хора в залата.

А вчера едни искаха млади хора да влизат с куче- пумеран. Казаха им,че само със зелен сертификат. А те питаха не важат ли от понеделник и на кучето трябва ли да се изкарва сертификат. 

И в съседните заведения до нас нямаше хора- по 2-3 маси. Тези сертификати объркаха работата. 

И майка ми отказва да се ваксинира. Всички сме ваксинирани, само тя не иска,. Вика кой знае какво имало в тези ваксини. Оказа се по-голям инат от мен. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 16 минути, zai4eto82 каза:

Да, кажа и аз. Първо моят сертифиакт е на хартия и това е бг вариант. После влизаш в сайта на коронавируса и там си пишеш номер на сертификата, номер на лична карта и в сайта на коронавирус ти излиза европейският вариант на сертификата ама си сканираш и QR кода. Като влизаш в сайта на коронавируса от лаптопа. а с телефона си сканираш QR кода. И ако искаш да не ти е в PDF файл си сваляш някакво приложение, където да си го държиш- аз съм с cardbox и в него ти пише как да си добавиш сертификата. 

Днес почти всички колеги се ваксинираха. Готвачката дето е възрастна се ваксинира с Янсен и след известно време я втриса, стана й студено, даже и температура вдигна, но всичко беше временно и й мина.

Колегата пък- пицар дето е на 21 години и има проблеми с бъбреците и претърпя и биопсия, той беше против до онзи ден да се ваксинира заради проблемите с бъбреците. Но вчера се консултира с личния си лекар и той му каза,че трябва да се ваксинира и то с Файзер, защото, ако не се, в неговия случай ,ако го хване вуруса ще стане много лошо и той отиде и се ваксинира. Беше добре, но минаха няколко часа и му стана едно отпаднало, костите го боляха. Викам му да хапне малко сладко и ще му мине, че малко му мина, ама го боли ръката. 

Обаче заради тези зелени сертификати вчера никой не влезе вечерта в залата. Бяхме предимно на разнос за вкъщиСамо преез деня докато ме е нямало е имало малко хора в залата.

А вчера едни искаха млади хора да влизат с куче- пумеран. Казаха им,че само със зелен сертификат. А те питаха не важат ли от понеделник и на кучето трябва ли да се изкарва сертификат. 

И в съседните заведения до нас нямаше хора- по 2-3 маси. Тези сертификати объркаха работата. 

И майка ми отказва да се ваксинира. Всички сме ваксинирани, само тя не иска,. Вика кой знае какво имало в тези ваксини. Оказа се по-голям инат от мен. 

Ами Таня преди 5 дни една комшийка си постави 2ра ваксина и онзи ден почина! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, THE IIconic каза:

Ами Таня преди 5 дни една комшийка си постави 2ра ваксина и онзи ден почина! 

Ако й е слаба имунната система не трябва да се ваксинира. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега спрох сутринта с майка ми за ваксинирането, тя пак не иска. И аз й казах,че никъде не можеш да ходиш така, и ще седи затворена. Голям инат се оказа. Слуша другите хора на работа, а не мисли за здравето си. Какво щяло да стане, ако си сложи. Същите мисли като 21-годишния ми колега с бъбреците, ама той добре,че се вразуми и се ваксинира вчера. Даже майка ми се учудва как баща ми се ваксинирал още края май с брат ми, както и аз,. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , THE IIconic каза:

Ами Таня преди 5 дни една комшийка си постави 2ра ваксина и онзи ден почина! 

А пък една друга си постави вчера, а почина 5 дена преди това!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, zai4eto82 каза:

Сега спрох сутринта с майка ми за ваксинирането, тя пак не иска. И аз й казах,че никъде не можеш да ходиш така, и ще седи затворена. Голям инат се оказа. Слуша другите хора на работа, а не мисли за здравето си. Какво щяло да стане, ако си сложи. Същите мисли като 21-годишния ми колега с бъбреците, ама той добре,че се вразуми и се ваксинира вчера. Даже майка ми се учудва как баща ми се ваксинирал още края май с брат ми, както и аз,. 

Карантинирайте я - я на терасата, я в мазъта, или където падне нали. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе нека не е хубаво задължителна ваксинация, но явно бай Ганьо от друго не разбира 

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/sertifikatat-vdigna-pochti-4-pati-broya-na-postavenite-vaksini-u-nas-za-dva-dni

Цитат

 Сертификатът вдигна почти 4 пъти броя на поставените ваксини у нас за два дни 
"Тенденцията за последните 10 дни е била на ден да се поставят между 6000 и 8000 ваксини, докато през последните 2 дни има значителен ръст - 13 500 дози са поставени в сряда, а вчера над 28 000, като 12 600 от тях са от еднодозовата ваксина", съобщи по БНТ директорът на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

80% в UK са с по 2 дози, нали трябваше да се ваксинираме и да покрием минумум 70%? Какво станА с UK тогава?

Иначе у Булгаристан вчера са направени 47 370 теста с 4800 заразени. До вчера се правеха по около 20 хил. теста и заразените отново излизаха около 4000. Нещо им куцат статистиките и прогнозите май.
 

В момента ваксиниращите се са принудени да го направят, не че имат желание. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , FikLena каза:

НАПРАВЕНИ ТЕСТОВЕ КЪМ 22 ОКТОМВРИ 2021 Г.

47 370

за последното денонощие

СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ЛАБОРАТОРИИТЕ (рамус) СТАНАХА МИЛИАРДЕРИ!!!!! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FikLena каза:

СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ЛАБАРОТОРИИТЕ СТАНАХА МИЛЯРДЕРИ!!!!! 

Факт! Те самите дали изобщо са се боцнали? 

nova-vaksi-broshura.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pacho каза:

Факт! Те самите дали изобщо са се боцнали? 

nova-vaksi-broshura.jpg

Ти обаче си болен на тази тема. Ми стой си у вас. Бтв, аз се чудех вчера къде се покри. нали у БГ нямаше да ги въведат сертификатите? Ето ти че ЕС натисна най - накрая и маймуните да влезнат в цивилизацията. Не ме разбирай погрешно, аз лично смятам, че Кацаров и неговото безразличие е точно това което заслужавате. Както сам виждаш и другото се оказа вярно. Болниците връщат хора и те си умират. Секи си прави ташак с вашите животи. Но тъпичкия бугарин си мисли, че ще го чипират. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Ти обаче си болен на тази тема. Ми стой си у вас. Бтв, аз се чудех вчера къде се покри. нали у БГ нямаше да ги въведат сертификатите? Ето ти че ЕС натисна най - накрая и маймуните да влезнат в цивилизацията. Не ме разбирай погрешно, аз лично смятам, че Кацаров и неговото безразличие е точно това което заслужавате. Както сам виждаш и другото се оказа вярно. Болниците връщат хора и те си умират. Секи си прави ташак с вашите животи. Но тъпичкия бугарин си мисли, че ще го чипират. 

Разболях се, фарингит. За това се покрих. Иначе скоро съм на работа, мен не ми изискват зелен или пембян паспорт.

За кафетата и за моловете ми дреме да ти кажа ли, точно па заради тях ще се ваксинирам. Ей сега като дойде лятото и всичко пада отново, играхме го тоя филм вече.

Не знам кой е болен, аз си живея живота и не треперя всяка минута кой се е ваксинирал, дали се е ваксинирал, с какво се е ваксинирал, къде да ходя, къде да не ходя, да си мия ли ръцете, ушите. И не съдя хората без каквито и да са ваксини, задължителни или препоръчителни, за разлика от теб. Щом толкова държиш всеки да се бодне, значи се страхуваш. Само се чуй как разсъждаваш "ми стой си у вас".....ще си седя дето си искам, ти не гледай в чуждите паници.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pacho каза:

Разболях се, фарингит. За това се покрих. Иначе скоро съм на работа, мен не ми изискват зелен или пембян паспорт.

За кафетата и за моловете ми дреме да ти кажа ли, точно па заради тях ще се ваксинирам. Ей сега като дойде лятото и всичко пада отново, играхме го тоя филм вече.

То няма да е само в кафетата и моловете. И няма да падне лятото, това мога да ти го гарантирам. Няма да можеш да ходиш на почивка, защото хотела то го иска, няма да можеш да ходиш на ресторант. А за работата, ясно ми е кво работиш. Но ти не си извадка, важното е останалите хора да се ваксинират. 5000 нови болни за ден, представям си колко още не са тествани. Смешното е, ако докопаш ковида. Няма къде да идеш… а скоро лечението на анти ваксърите ше си го плащате.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вчера в Бургас моловете са били празни заради зелените сертификати. При майка ми пък на работа затворили фитнеса вместо да се ваксинират хората и пак да си ходят на фитнес. Ще видим днес дали ще имаме хора в залата или пак ще караме на разнос. Те даже някои не са разбрали за зелените сертификати. Дори и да не гледат ТВ, имат си телефони. Толкова ли е трудно да прочетат, в днешно време, когато технологията е толкова напреднала. Ама то се иска малко заинтересованост.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

То няма да е само в кафетата и моловете. И няма да падне лятото, това мога да ти го гарантирам. Няма да можеш да ходиш на почивка, защото хотела то го иска, няма да можеш да ходиш на ресторант. А за работата, ясно ми е кво работиш. Но ти не си извадка, важното е останалите хора да се ваксинират. 5000 нови болни за ден, представям си колко още не са тествани.

Ясно ти е какво работя, та какво е? Може би на околовръсното?😁Нищо не ти е ясно в тоя живот, така че по-полека. Огледай пак ситуацията в УК и пак ще говорим.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, pacho каза:

Разболях се, фарингит. За това се покрих. Иначе скоро съм на работа, мен не ми изискват зелен или пембян паспорт.

За кафетата и за моловете ми дреме да ти кажа ли, точно па заради тях ще се ваксинирам. Ей сега като дойде лятото и всичко пада отново, играхме го тоя филм вече.

Стой си затворен като мишка тогава и спирай да живееш и никъде да не ходиш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, zai4eto82 каза:

Стой си затворен като мишка тогава и спирай да живееш и никъде да не ходиш. 

Явно ще сме доста тези в БГ. Ама ти гледай да си запазиш работното място, че 70% да не идват на ресторант са си доста да ти кажа ли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pacho каза:

Ясно ти е какво работя, та какво е? Може би на околовръсното?😁

Нищо цивилизовано и което да си струва. Във всички големи и нормално компании се иска вече green pass. Време е вече като се изповаксинират хората да ги върнем малко в офиса.  Нещата трябва да почнат да се нормализират, дори у България.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pacho каза:

Явно ще сме доста тези в БГ. Ама ти гледай да си запазиш работното място, че 70% да не идват на ресторант са си доста да ти кажа ли.

Чакай да те хване вируса тогава. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, pacho каза:

Ясно ти е какво работя, та какво е? Може би на околовръсното?😁Нищо не ти е ясно в тоя живот, така че по-полека. Огледай пак ситуацията в УК и пак ще говорим.

С Глория и Симона Загорова сте колежки по занаят?! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...