Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 36 минути, zai4eto82 каза:

Моя сертификат си го имам на телефона. И днес ще изискваме от клиентите такива, ако изобщо влезе някой. Защото вчера ядоха като за последно. Аз ползвам Cardbox. 

Доколкото си спомням трябва да влезеш в един сайт , който ти е изписан на сертификата, после там си пишеш номер на личната карта, номер на сертификата, имената май и си сканираш QR кода. 

Аз го пробвах няколко пъти, но накрая стана. И ми е по Европейския съюз сертификата. 

Учудва ме,че майка ми не иска да се ваксинира. Всички сме ваксинирани още края на май, само тя уж шеще, а отказва. И то, защото личната лекарка й казала да не се ваксинира заради високото кръвно. Тя така никъде не може да ходи освен в хранителен магазин, банка, аптека и на работа. 

А пък, ако не си направиш зелен сертификат, може да те пуснат и в неплатен отпуск. 

И ние всички вкъщи сме против - аз, майка ми, гаджето ми, разговарях и с чичо ми, той също е на моето мнение. Макар, че не знам, защото неговата работа е доста отговорна и винаги измерва температура на служителите си.
По принцип свикнахме тази година да обикаляме много ресторанти, кина, молове, но така го направиха, че почти никъде не можеш да отидеш ако нямаш тези сертификати. За сега аз и моето семейство няма да се ваксинираме. Вчера разговарях и с мой приятел, който каза, че ще бъде на протеста. Нищо не се знае за тези ваксини, не може да сме сигурни. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 15 минути, DevilWish каза:

И ние всички вкъщи сме против - аз, майка ми, гаджето ми, разговарях и с чичо ми, той също е на моето мнение. Макар, че не знам, защото неговата работа е доста отговорна и винаги измерва температура на служителите си.
По принцип свикнахме тази година да обикаляме много ресторанти, кина, молове, но така го направиха, че почти никъде не можеш да отидеш ако нямаш тези сертификати. За сега аз и моето семейство няма да се ваксинираме. Вчера разговарях и с мой приятел, който каза, че ще бъде на протеста. Нищо не се знае за тези ваксини, не може да сме сигурни. 

Колкото и да сме против и да спорим вчера с колегите, те те принуждават да се ваксинираш, защото нямаш ли сертификат, не можеш и да ходиш на работа и никъде другаде. Спираш да живееш и седиш затворен у вас. Аз не искам да седя затворена вкъщи или в неплатен отпуск. Плюс това в цял свят го приеха, само ние пак протестираме. Който иска да си седи затворен вкъщи. Аз искам да си ходя навсякъде и затова съм се ваксинирала в началото, като и колегите ще си направят тестове, а някои са ваксинирани. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, zai4eto82 каза:

Колкото и да сме против и да спорим вчера с колегите, те те принуждават да се ваксинираш, защото нямаш ли сертификат, не можеш и да ходиш на работа и никъде другаде. Спираш да живееш и седиш затворен у вас. Аз не искам да седя затворена вкъщи или в неплатен отпуск. Плюс това в цял свят го приеха, само ние пак протестираме. Който иска да си седи затворен вкъщи. Аз искам да си ходя навсякъде и затова съм се ваксинирала в началото, като и колегите ще си направят тестове, а някои са ваксинирани. 

Принуждават хората. Миналата година с този локдаун всичко беше затворено и никъде не можеше да отидеш. Ходехме по паркове, беседки, питници навън или се разхождахме с колата. Сега като гледам май така ще го караме, но ние винаги си прекарваме добре, дали вкъщи или навън, човек когато има желание да се забавлява и да си го направи приятно, стига да е с любими хора - винаги намира начин. За сега няма да го правим, пък по-натам ще видим. Гадното е, че така много хора които работят, предимно в Молове или където изискват остават без работа, ако откажат. За тях е най-лошото. Там вече, ако искаш да запазиш работата си, няма как. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Принуждават хората. Миналата година с този локдаун всичко беше затворено и никъде не можеше да отидеш. Ходехме по паркове, беседки, питници навън или се разхождахме с колата. Сега като гледам май така ще го караме, но ние винаги си прекарваме добре, дали вкъщи или навън, човек когато има желание да се забавлява и да си го направи приятно, стига да е с любими хора - винаги намира начин. За сега няма да го правим, пък по-натам ще видим. Гадното е, че така много хора които работят, предимно в Молове или където изискват остават без работа, ако откажат. За тях е най-лошото. Там вече, ако искаш да запазиш работата си, няма как. 

Не съм съгласна,че мога да седя затворена вкъщи пък било то и с любим човек. Седенето на едно място ме подлудява. Колко ще изтраеш- ден, два- максимум седмица. Знам какво е, тъй че не ми говори,че ще издържиш и без пари, абсурд. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, zai4eto82 каза:

Не съм съгласна,че мога да седя затворена вкъщи пък било то и с любим човек. Седенето на едно място ме подлудява. Колко ще изтраеш- ден, два- максимум седмица. Знам какво е, тъй че не ми говори,че ще издържиш и без пари, абсурд. 

Няма как да издържиш без пари, но щом трябва ще изкараме известно време без заведения, молове и кина. Миналата година специално от Март до Октомври изкарах без заведения, това са повече от 6 месеца, но причините ми бяха здравословни тогава. Така, че съм подготвен за това, свиква се. Но има хора като теб на които може да им е по-трудно.
На този етап ми е достатъчно да съм с любимите си хора, напълно достатъчни сме си.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

Няма как да издържиш без пари, но щом трябва ще изкараме известно време без заведения, молове и кина. Миналата година специално от Март до Октомври изкарах без заведения, това са повече от 6 месеца, но причините ми бяха здравословни тогава. Така, че съм подготвен за това, свиква се. Но има хора като теб на които може да им е по-трудно.

Дано да е завинаги, но едва ли. :D Пак ще го отменят, за да угодят на мрънкачите, и ще се влачим с години зад Първия, Втория, Третия и Четвъртия свят. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Дано да е завинаги, но едва ли. :D 

Чак завинаги, ще се намери решение, сигурен съм. :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DevilWish каза:

За сега няма да го правим, пък по-натам ще видим. 

За сега са поставени близо 7 милиарда ваксини, какво те кара да го оставиш за 'по-натам' ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

DevilWish, знае се предостатъчно за ваксините, смени си източниците и не слушай популисти.

преди 6 часа , Arwity каза:

Ваксинираните, кажете какво приложение ползвате да си качите тоя сертификат????? 

Моят ми го пратиха от болницата директно като ПДФ, дори го нямам на хартия. Ако го снимаш с висока резолюция няма ли да стане?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , DevilWish каза:

Чак завинаги, ще се намери решение, сигурен съм. :D 

Решение има, отиваш и се ваксинираш. Седене и чакане няма да промени тоя факт. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

DevilWish, знае се предостатъчно за ваксините, смени си източниците и не слушай популисти.

Моят ми го пратиха от болницата директно като ПДФ, дори го нямам на хартия. Ако го снимаш с висока резолюция няма ли да стане?

И моя е на pdf ама викам все пак ако някой знае и приложение някво. Свалих уж там едно да видим. 

Днес сума ти народ идва за антигенни тестове, че не могат да отидат на работа

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

DevilWish, знае се предостатъчно за ваксините, смени си източниците и не слушай популисти.

Моят ми го пратиха от болницата директно като ПДФ, дори го нямам на хартия. Ако го снимаш с висока резолюция няма ли да стане?

Аз си направих скриншот и ми го приеха у фитнеса, въпреки че те пък не знаеха как да сканират :D Не можах да го изтегля като пдф по никакъв начин - ни от тел, ни от комп. Освен да го мъкна на хартия, знам ли. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Olay каза:

За сега са поставени близо 7 милиарда ваксини, какво те кара да го оставиш за 'по-натам' ?

Близките ми, майка ми и човекът до мен в момента са против. Това е преди всичко което ме кара да се влияя. Ще видим. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Lelqtian каза:

Решение има, отиваш и се ваксинираш. Седене и чакане няма да промени тоя факт. 

Аз определено не съм от тези които обичат да чакат. И всеки който е до мен, знае колко съм нервен, сприхав и нетърпелив. :D Обаче истината е, че все още не съм се решил. Реша ли - отивам и го правя, няма кой и какво да ме спре, реша ли, че така трябва! 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, DevilWish каза:

Близките ми, майка ми и човекът до мен в момента са против. Това е преди всичко което ме кара да се влияя. Ще видим. 

И защо точно са против? Или просто им е удобно да те държат затворен вътре с тях? 

преди 20 минути, DevilWish каза:

Аз определено не съм от тези които обичат да чакат. И всеки който е до мен, знае колко съм нервен, сприхав и нетърпелив. :D Обаче истината е, че все още не съм се решил. Реша ли - отивам и го правя, няма кой и какво да ме спре, реша ли, че така трябва! 

Да, де, и аз тва питам - щото и аз се мотах докато се разходя до ваксинационния пункт - какво точно чакаш? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Lelqtian каза:

И защо точно са против? Или просто им е удобно да те държат затворен вътре с тях? 

Да, де, и аз тва питам - щото и аз се мотах докато се разходя до ваксинационния пункт - какво точно чакаш? 

Както казах по-горе, не са сигурни точно как влияят тези ваксини. А и аз миналата година имах здравословен проблем за известно време от поднормено тегло който ми се отрази за няколко месеца, и не знам това как би ми повлияло, честно казано. Но това са лични неща и не искам да изпадам в подробности. Иначе човекът до мен прекара Covid миналата година, но до тогава не бяхме живяли заедно и така...

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DevilWish каза:

Както казах по-горе, не са сигурни точно как влияят тези ваксини. А и аз миналата година имах здравословен проблем за известно време от поднормено тегло който ми се отрази за няколко месеца, и не знам това как би ми повлияло, честно казано. Но това са лични неща и не искам да изпадам в подробности. Иначе човекът до мен прекара Covid миналата година, но до тогава не бяхме живяли заедно и така...

А сигурен ли си как влияят ваксините за морбили, хепатит и прочее? Одобрени са и се ползват. 

Сигурен ли си какво има в хранителните продукти, които купуваш?

Не че те нападам, но няма логика в аргумента "не знам как влияе", "не знам какво има вътре", "еди-кой си каза". Може да проучиш, има достатъчно надеждна информация по въпроса, за да си съставиш мнение. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

А сигурен ли си как влияят ваксините за морбили, хепатит и прочее? Одобрени са и се ползват. 

Сигурен ли си какво има в хранителните продукти, които купуваш?

Не че те нападам, но няма логика в аргумента "не знам как влияе", "не знам какво има вътре", "еди-кой си каза". Може да проучиш, има достатъчно надеждна информация по въпроса, за да си съставиш мнение. 

Тук си прав, няма как да сме на 100% сигурни. Макар, че аз като купувам нещо, ми отнема доста време, защото чета етикети и купувам неща лично за себе си, които обичам. Близките ми не подбират толкова, докато аз държа на тези неща и непрекъснато се информирам, така, че със сигурност в момента още проучвам нещата. Имам близки лекари които работят в Александровска и те са твърдо За ваксините например. Срещам много различни и противоречиви мнения. На мен може би ще ми се наложи, защото аз наистина често обикалям и излизам по ресторанти, сладкарници, кина, молове.... 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, DevilWish каза:

Както казах по-горе, не са сигурни точно как влияят тези ваксини. А и аз миналата година имах здравословен проблем за известно време от поднормено тегло който ми се отрази за няколко месеца, и не знам това как би ми повлияло, честно казано. Но това са лични неща и не искам да изпадам в подробности. Иначе човекът до мен прекара Covid миналата година, но до тогава не бяхме живяли заедно и така...

Тва е абсурдно. Значи предпочиташ да изкараш ковид, който знаем как влияе - изцяло негативно и в дългосрочен план - пред това да се чипираш и най-малкото да го изкараш по-леко, ако се наложи, и да има значително по-малко дългосрочни последствия. 

Иначе като си имал здравословен проблем, си отиди при специалист за консултация. В момента за всякви случаи казват ваксината може и да е риск, но е значително по-малък риск от това да изкараш ковид. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Тва е абсурдно. Значи предпочиташ да изкараш ковид, който знаем как влияе - изцяло негативно и в дългосрочен план - пред това да се чипираш и най-малкото да го изкараш по-леко, ако се наложи, и да има значително по-малко дългосрочни последствия. 

Иначе като си имал здравословен проблем, си отиди при специалист за консултация. В момента за всякви случаи казват ваксината може и да е риск, но е значително по-малък риск от това да изкараш ковид. 

Ще се консултирам за това специално. Благодаря ти. Наистина ще си помисля.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страничните и дългосрочните ефекти от ковид са много тежки и съпътстват дори хора, които са изкарали леко вируса. Никак не е за подценяване. Делта варианта няма нищо общо с Алфата от миналата година. 

 

Lasting symptoms of coronavirus can include:

  • fatigue
  • breathlessness or shortness of breath
  • difficulty sleeping
  • anxiety and depression
  • heart palpitations
  • chest tightness or pain
  • joint or muscle pain
  • not being able to think straight or focus (‘brain fog’) 
  • change to your sense of smell or taste
  • persistent cough

https://www.bhf.org.uk/informationsupport/heart-matters-magazine/news/coronavirus-and-your-health/long-covid

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...