Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

По - страшно е, че им се дават сертификати и се хвърля ваксината в коша. Това е beyond престъпление. Нямам думи. Достъпа до информация както казваш, която съвпада с възгледите ти и автоматично става истина е безумно. 

Бих задължил всеки ваксиниран да прави тест за наличие на антитела след известно време. Доста бързо ще се пресеят фалшификатите. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Току що, asylum каза:

Бих задължил всеки ваксиниран да прави тест за наличие на антитела след известно време. Доста бързо ще се пресеят фалшификатите. 

То има скенери по летищата. И трябва, къф идиот трябва да си за да лъжеш. Затвор за такива и с право.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

То има скенери по летищата. И трябва, къф идиот трябва да си за да лъжеш. Затвор за такива и с право.

Затвор и солена глоба. Няма просто да идат да ядат на готово в панделата, я! Ще изплащат дълг! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Lelqtian каза:

Ай дон'т вант ту лив он дис планет енимор. 

Аз не исках и преди цялата тая ковид история, за протокола. 

От години си мечтая за друга планета, но дано подборът за нея бъде прецизен! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , WindWalkerMonk каза:

Ами много тъжно хора (казвам го и за останалите). Ще си мутира вируса и ние ще си се въртим в кръг защото някой го е страх да не стане динозавър, или да не го чипосат. Понеже в живота му има нещо значимо дето да се следи, и понеже не могат през телефона му дето е на него 24/7.

Не, някой може да го е страх да не умре в следствие на тези ваксини, а не на вируса. 

И казвате "само 2-ма на 2 милиона", сякаш е маловажно. Ами за тези двама е всичко, 100%. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , WindWalkerMonk каза:

То има скенери по летищата. И трябва, къф идиот трябва да си за да лъжеш. Затвор за такива и с право.

А как така скенери засичат дали имаш ваксина в организма? Какво има във ваксината, за да го засече скенер или каквато и да е техника?

 

преди 7 часа , WindWalkerMonk каза:

Те не са умрели от ваксината, а от замърсяване което е имало в тези партиди. Няма пропаганда и е добре да не се дава гласност прекалено много, че егоцентричната човешка фантазия е голяма. 

Виж се как обръщаш нещата. Аз не съм казал, че са умрели от ваксината, въпреки че дефакто те са. Замърсяването е станало в производствен процес. Партидите разпратени-хората ваксинирани. Мислиш ли, че в БГ някой щеше да забележи това? Ония лелки в мола ли ще го забележат?

И какво има да коментирам на изявлението на производителя: „Понастоящем нямаме никакви доказателства, че тези смъртни случаи са причинени от ваксината Moderna COVID-19“, се казва в изявление на Moderna......разбира се, че така ще кажат. Но нека и двете страни да си направят проверките.

Ваксината е право на избор, така че няма драма. Нито нетът е виновен, нито тв, всеки да си събира и да анализира информацията, подходът на даване на информация, скрити и показани данни, статистики или липса на такива и цялото съдържание, което се излива навсякъде. Просто не е нужно да правите крайни изявления за хората, които не желаят, въз основа на данните, които вие сте събрали. Осъзнавате ли, че може да не сте прави? Както и неваксинираните, разбира се, ще се види след време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , pacho каза:

Не, някой може да го е страх да не умре в следствие на тези ваксини, а не на вируса. 

И казвате "само 2-ма на 2 милиона", сякаш е маловажно. Ами за тези двама е всичко, 100%. 

Това което казваш за тези двама човека е така. Няма какво да се лъжем, ако това е майка ти (недай си Боже) или някой от семейството ти, целият свят се преобръща. Но това важи и за другите ваксини и лекарства. Ако детето почине от такова нещо направо…

Цялата ситуация е трагедия, както и ваксините. Но в такива кризисни моменти, трябва да изберем по - малкото зло. Няма добро, когато хора умират.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , pacho каза:

А как така скенери засичат дали имаш ваксина в организма? Какво има във ваксината, за да го засече скенер или каквато и да е техника?

 

Виж се как обръщаш нещата. Аз не съм казал, че са умрели от ваксината, въпреки че дефакто те са. Замърсяването е станало в производствен процес. Партидите разпратени-хората ваксинирани. Мислиш ли, че в БГ някой щеше да забележи това? Ония лелки в мола ли ще го забележат?

И какво има да коментирам на изявлението на производителя: „Понастоящем нямаме никакви доказателства, че тези смъртни случаи са причинени от ваксината Moderna COVID-19“, се казва в изявление на Moderna......разбира се, че така ще кажат. Но нека и двете страни да си направят проверките.

Ваксината е право на избор, така че няма драма. Нито нетът е виновен, нито тв, всеки да си събира и да анализира информацията, подходът на даване на информация, скрити и показани данни, статистики или липса на такива и цялото съдържание, което се излива навсякъде. Просто не е нужно да правите крайни изявления за хората, които не желаят, въз основа на данните, които вие сте събрали. Осъзнавате ли, че може да не сте прави? Както и неваксинираните, разбира се, ще се види след време.

Нека оставим производствените грешки и статистиките малко настрани за момент... Там спекули колкото щеш.

Карал ли си вируса? Имам чувството, че всички, които не са го карали или са го минали по-леко, отричат ваксините... отричат и вируса в някаква степен. Просто се потвърждава поговорката, че на чужд гръб и 100 тояги са малко. Разбира се, че взимат пари от тая криза... Разбира се, че доста болни ги пишат ковид болни... Но есента и зимата положението е трагично. Имам познати в ковид отделения, едва ли ме лъжат. Щом и крематориумите не смогваха...

Разбира се, животът трябва да продължи, но за да продължи, дай да погледнем в световен мащаб как са се оправяли с пандемиите още от Римско време... Коклюш, вариола, паротит, морбили, полиомиелит, заушки. Как се е преболедувало това? С масова ваксинация.

Наскоро направих белодробна конгестия - на пръв поглед нищо мега сериозно, ама не е чак така. Въпреки усилията ми да плувам, да се движа, не пуша, да приемам витамини... ковидът си рецидивира в белодробни затруднения... Толкова, че в момента не може да се установи защо го правя аз тоя задух, така че да си пикая на естествения имунитет, дето го имам. Баща ми пък направи плеврален излив.

За измененията ми с вкуса и рецепторите не искам да говоря, защото навсякъде, където готвят, не мирише на готвено, а на изпотено, храната половината има ужасен вкус и съм я изключил от менюто си. Това влияе на емоциите. Няма специалист, който да помогне. Пишат, че това може и да не се оправи.

Не желая и да преживявам втори път 14-дневни карантини, за да си отговорям за пореден път кой ми е приятел и кой не. След всичко това... ти би ли искал да караш вируса още веднъж по такъв начин? Аз не, затова се ваксинирах. Нормално е при някои типове организъм да има реакция. Ти и друга ваксина да си биеш, мен са ми били срещу хепатит, организмът реагира. Колко млади хора чу да са починали след ваксина?

Пък и в крайна сметка, дори и в тия ваксини да има нещо... ще се разбере след време и който е сътворил мизериите, ще си отговаря някой ден някъде по закони, много по-висши от създадените от хората. Пуснато е това, трябва да се научим да живеем с него. Но не може да ми отричат ваксини, а да ми лапат наргилета и какво ли не и да се правят на оборотни. И пак казвам - кой ше живее и кой ще мре си е отдавна написано. Както си говорихме с Глория на Коледа - егоизмът на хората е по-страшен, най-страшен, от всичко, което се случва. Отделно много хора вече ги няма и никога няма да ги има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, adorable каза:

Разбира се, че взимат пари от тая криза... Разбира се, че доста болни ги пишат ковид болни... Но есента и зимата положението е трагично. Имам познати в ковид отделения, едва ли ме лъжат. Щом и крематориумите не смогваха...

Доста случаи се крият, особено през лятото. В болниците в Габрово, Търговище и Шумен няма места, масово са коронясали и не ги отчитат, за да не всяват стрес "по време на лято". Сега есента ще почнат да обявяват и ще изглежда като бум, но реално той не е отшумявал, просто се мете под килима, за да крета някак туризмът и за да не мрънка толкоз паплачта. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

Доста случаи се крият, особено през лятото. В болниците в Габрово, Търговище и Шумен няма места, масово са коронясали и не ги отчитат, за да не всяват стрес "по време на лято". Сега есента ще почнат да обявяват и ще изглежда като бум, но реално той не е отшумявал, просто се мете под килима, за да крета някак туризмът и за да не мрънка толкоз паплачта. 

Аз съм съгласен, че трябва тия хора да бачкат, не можем да се затворим вкъщи до второ нареждане. Въпросът е, че ваксинацията върви с мега бавни темпове у нас. А и ние като цяло сме си мърлячи. Тръгнали за ваксини да говорят, а по морето във всеки втори ресторант е мизерия. Тоалетни, прибори, поддръжки на плажове, застрояване. Ма иначе от Ковид се плашат. Човек може и две маси да има и пак да е оборотен. Въпросът е в обслужването и хигиената. После що върлували всякакви патогени...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Fast каза:

Да обясняваш на конспиративен теоретик за ползата на ваксините е като да спориш със стена. Не знам защо хабите енергия.

Не е така. Всеки който е почтен и си казва мнението заслужава уважение и дискусия. Аз както и преди ти казах се опитвам да вниквам и в чуждата гледна точка. 

В неговите думи има истина - ако недай си Боже бяха в България тези ваксини, щеше да стане трагедия. Модерна са виновни и трябва да накажат виновните. Това са лекарства (дори да не бяха ваксините за Ковид) и  те трябва да се проверяват и 200 пъти ако трябва. По това две мнения няма. 

Това за което не се съгласяват, че в текущата ситуация е право на избор. Ние се въртим в омагьосан кръг и наистина е добре да се ваксинираме и да достигнем колективен имунитет. Иначе никога няма да жевеем нормално, което вярвам на никого не е най - приятното нещо. Засега с ваксини са основно средната прослойка и тази отгоре. @pacho едва ли някой иска да навреди на тях, защото това са двигателя на икономиката. 

@adorable и @asylum за тези скрити случаи също трябва да има глоби и затвор. Нищо не може да оправдае вредата за обществото. Нито трябва да се преувелича, нито да се крият случаи за да може някой да е доволен. Трябва да се научим да вървим с истината напред. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вече съм се ваксинирал с две дози на модерна. Останалата част от семейството ми също с изключение на сестра ми, която е бременна. Никой от нас не е имал никакви проблеми, макар че имам познати, които са имаха треска и температура. Единственото нещо, което подписваш е декларация, че вярно си попълнил анкетата с медицински въпроси относно здравнят ти статус. 

Правя важно уточнение, че живея в Италия. Също толкова важно е да ви уверя че всички (по-голямата част) хора тук се ваксинират и изобщо не разбирам цялата паника на хората в България. Донякъде го отдавам на факта, че като цяло българина вече няма вяра в нищо и никого и във всичко вижда заговор, което е разбираемо. Но от друга страна 80% от конспирациите относно ваксините се позовават на лъжи и измислици и ме изненадва как дори мои образовани и интелигентни приятели даже не се опитват да проверят дали информацията на която се доверяват е истина. 

 

П. П. Въпреки всичко смятам, че да се ваксинираш е въпрос на личен избор и не критикувам никого за решението което е взел.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , WindWalkerMonk каза:

@pacho едва ли някой иска да навреди на тях, защото това са двигателя на икономиката. 

 

Аз не съм от тези, които казват, че една група хора искат да унищожат човечеството с ваксините. Това е абсурдно и дори лишено от смисъл.

Аз имам притеснения в производството на ваксините, в качеството им, ползите им и страничните ефекти. Всички казвате, че до 3 дни ви нямало нищо, но няма доказателства за проблеми в дългосрочен план, автоимунни заболявания или хронични такива. Това все пак са експериментални ваксини, създадени в кофти условия и използвани в пик на вирусната инфекция - зимни месеци. Нашите организми са различни, не се знае кой на какво може да реагира, особено пък в БГ, където се казва, че пропускаме профилактични прегледи и страним от посещения при доктора.

Дразни ме безпардонният и груб начин, по който агитират и прилагат ваксинацията - пунктове в паркове и молове с 0 санитарни изисквания, липса на тест за количеството антитела, липса на други изследвания на пациента. Служителите в тези пунткове дори не могат да ви кажат номера на партидата, с която ви вакиснират (поне от едно конкретно видео в софийски мол). С лека ръка бодат и тежко болни хора или такива със странични заболявания. Дразнещо е поведението на много "специалисти" по телевизията, които не виждат проблеми с ваксините, а само позитивите, дори не им се задават такива въпроси. Ето това е прикриване на информация.

Отделно на това ми е лицемерна изненадващата загриженост на всички фармацевтични компании и изобщо великите сили и разни глобалисти за здравето на човечеството. Играе повече политиката, отколкото медицината. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , pacho каза:

няма доказателства за проблеми в дългосрочен план, автоимунни заболявания или хронични такива. Това все пак са експериментални ваксини

Никоя ваксина в човешката история няма никакъв дългосрочен страничен ефект, защо специално ваксините за този вирус да имат?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Olay каза:

Никоя ваксина в човешката история няма никакъв дългосрочен страничен ефект, защо специално ваксините за този вирус да имат?

Иска ли питане? Веднага ще ти кажат, че "тия" ваксини са други, не като "ония" :D 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Иска ли питане? Веднага ще ти кажат, че "тия" ваксини са други, не като "ония" :D 

Смисъл тея ваксини даже година не пазят и нямат ефект към самия вирус срещу който са създадени, как се очаква след 10 години да покажат някакъв страничен ефект.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има много неща за ваксините, които ние НЕ разбираме, за състава им и за действието. Векторни и РНК влизат по различен начин в организма, в клетките, в ДНК-то на човек, протеини, разпадане, остатъци извън клетките и т.н. Има достатъчно случаи на деца, вкарани в инвалидната количка заради задължителните ваксини. Някак си да твърдите за пълната им безобидност е несъстоятелно.

И какво, казвате, че дори ваксините нямат ефект, защото е ясно, че те не целят да създадат имунитет, ама дайте да се ваксинираме, щото така казаха! :D Абе, нещо и вие не сте сигурни. Нали казваха точно това - че имунитетът от ваксините е много по-стабилен от този на преболедувалия??? Спирам, мисля само да поствам интересни и конспиративни статии, хахаах.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

213410771_4342874505764663_3013640574445

С тая на снимката простурвахме заедно в 33 преди години. Аз се уредих в Дубай, а тя - не. Ето защо не бива да се слушат нереализирани хора! Изперкват! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 30.08.2021 г. от 8:37, pacho каза:

Има много неща за ваксините, които ние НЕ разбираме, за състава им и за действието. Векторни и РНК влизат по различен начин в организма, в клетките, в ДНК-то на човек, протеини, разпадане, остатъци извън клетките и т.н. Има достатъчно случаи на деца, вкарани в инвалидната количка заради задължителните ваксини.

Няма ваксина в човешката история, която да е показала страничен ефект едва години след ваксиниране. Така по разбираемо ли е написано? Ако има страничен ефект то той се появява от веднага до след 3-4 месеца, не чак след 10-15 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Olay каза:

Няма ваксина в човешката история, която да е показала страничен ефект едва години след ваксиниране. Така по разбираемо ли е написано? Ако има страничен ефект то той се появява от веднага до след 3-4 месеца, не чак след 10-15 години.

Смешното е, че ако човек само прочете за страничните ефекти на лекарствата ще му стане лошо. Но масово си ги сръбват като им ги предпише лекаря.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Смешното е, че ако човек само прочете за страничните ефекти на лекарствата ще му стане лошо.

Има хора като мен, които не пият лекарства и не си слагат есента противогрипни ваксини.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pacho каза:

Има хора като мен, които не пият лекарства и не си слагат есента противогрипни ваксини.

Виж любов моя, яко пътуваш се ваксинирай. Ако Путин и Ангела Меркел са го направили е safe choice.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...