Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 1 час , Blueberry каза:

 

1. Чел ли си информираното съгласие и наясно ли си какво съдържа и защо се подписва?

2. Това за децата е не само нелогично, но и невярно. Децата са били и в присъствено обучение от март 2020 насам, освен това всички те имат и социални контакти извън училище. Ще кажеш, че под похлупак са гледани две години и чак сега са пуснати...

3. Чудесно е, че господин Георг Беренс проучва такава теория. Доказателства за съответното обаче няма. Всякакви теории трябва да се валидират, но нека не ти обяснявам какво точно е "теория".

4. В България има 15% ваксинирани, дори ваксината да е нула процента ефективна, със сигурност бройката на хоспитализирани ваксинирани ще е малка. Затова няма нужда от такава статистика. Има обаче предостатъчно данни от страните, които са си ваксинирали над 50% от населението.

5. Както си прочел, ваксинирането започва през декември 2020. Сега сме в края на август, т.е. теоретично, ваксинираните от декември 2020 до февруари 2021 са по-слабо предпазени. В началото на февруари 2021 са били ваксинирани около 60% от населението ;) Освен това там ваксинират с Pfizer, втората доза се поставя 2 седмици след първата.

6. От ден 1 от пускането на ваксините се говореше, че ваксината не предпазват на 100% и че единственият изход от пандемията е колективен имунитет. Докато не се наблюдава над 70% ваксиниране на поне държавно, ако не и световно ниво, няма как да се очаква, че вирусът няма да мутира и няма да заразява и хоспитализира и ваксинирани.

Лоша партида, предназначена за Япония, която дори не е достигнала до хората, гарантира, че всичките ваксини са лоши, дам. Става дума за 390 дози btw ;) 

Аз също съм на това мнение, но криворазбраната демокрация ще накара хората да протестират. Особено в България няма как да стане - говорим за държава, която избра партия на шоумен-чалгаджия да ръководи държавата и която ще вкара психопат, който настоява за незабавно излизане от ЕС и НАТО в следващия парламент... хората тук са тъпи и нагли, тва е истината и всичките събития в последната година ми доказват, че ние сме най-зле на Балканите, ама в пъти по-зле от останалите.

Ти обобщи по-голямата част от нещата, които мислех и аз да систематизирам, но ме мързеше. Като с последния ти абзац съм най-съгласен, и то не защото съм мизантроп, а защото хората наистина са мега недоверчиви. Всичко това идва от невежество (тук дори не говоря само за ваксините, защото тяхното изпитване е процес), а във връзка и с политика, и с какво ли още не.

Аз съм с две пфайзерчета, нямам оплаквания. При мен историята е малко Божа работа с тия ваксини, не искам да я разказвам, просто съм ваксиниран, а и имам естествен имунитет така или иначе. Всеки организъм е различен и това, че след поставена ваксина реагира, не е задължително да е следствие от самата нея. Още повече, че ваксините са на различен принцип, но масата хора и това не знаят. Спорих с много хора, които ми говориха за тромбози и т.н., за странични ефекти, за смърт, просто дори в един момент се изпокарахме на тая тема и ми се разсърдиха... което е супер странно.

Разбира се, не смятам ваксините за панацея, но и не смятам за нормално пълното им отричане. Да, чел съм конспиративните книги като "Нещата, които не трябва да знаете", но чета и "Между надеждата и страха" за международната полза от ваксините в исторически план. Да, тези ваксини и този вирус са по-различни. Ясно е, че вирусът е създаден с определени цели.

Точно затова - нека дадем време и на антиваксърите, и на всички останали да докажат или не тезите си. Преди всичко, кой колко и дали ще живее не го решаваме ние, нито го определя ваксината.

Пачо има право на своето мнение, аз го уважавам и знам, че има нещо предвид, за да го каже. Времето ще покаже.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 2 часа , Blueberry каза:

 

4. В България има 15% ваксинирани, дори ваксината да е нула процента ефективна, със сигурност бройката на хоспитализирани ваксинирани ще е малка. Затова няма нужда от такава статистика. Има обаче предостатъчно данни от страните, които са си ваксинирали над 50% от населението.

В Кувейт вече постигнаха 70% ваксинирани и целта е 100%, но вече започнаха да закриват интензивни отделения, защото нямат достатъчно работа. Така че със сигурност има смисъл. Когато хората са безотговорни, държавата трябва да се намеси и да ги принуди чрез ограничения като лишаване от ползване на градски транспорт, посещения на фризьори, ресторанти, молове и т.н. Аз съм много "за" това. 

преди 14 минути, adorable каза:

Спорих с много хора, които ми говориха за тромбози и т.н., за странични ефекти, за смърт, просто дори в един момент се изпокарахме на тая тема и ми се разсърдиха... което е супер странно.

Изведнъж всички станаха обидчиви доктори. По-добре без такива "приятели" в твоя кръг. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Г-ца @Blueberry размазва с аргументирани мнения! Евала! 
 

От толкова много хора в България чух “Имам приятели лекари и те ми казаха да не се ваксинирам”, “Ама тя не е тествана” и още какво ли не. Последно един приятел с цялата си наглост заяви, че не иска да стане импотентен и затова няма да се ваксинира. А е пушач и за цигарите се знае, че може да доведат до импотентност (и като цяло до още какво ли не). После започна да ми разказва за няквакви изтекли записи от тайни конференции с представители на СЗО и Гейтс…
Просто на хора, които биха навряли в устата си де що могат да сдъвчат и преглътнат, независимо колко доказано вредно е и с колко недоказан произход е (пример: всички видове колбаси), трябва да им се забранят аргументи от сорта на “Аз в тая ваксина не знам кво има”. 
 

В Германия, където живея, подобни теории не съм чул от никого нито в приятелския, нито в служебния ми кръг. И всички сме ваксинирани. И всички сме добре. А аз ставам все по-доволен от решението си да напусна Бъглария. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 часа , penakavalli каза:

Г-ца @Blueberry размазва с аргументирани мнения! Евала! 
 

От толкова много хора в България чух “Имам приятели лекари и те ми казаха да не се ваксинирам”, “Ама тя не е тествана” и още какво ли не. Последно един приятел с цялата си наглост заяви, че не иска да стане импотентен и затова няма да се ваксинира. А е пушач и за цигарите се знае, че може да доведат до импотентност (и като цяло до още какво ли не). После започна да ми разказва за няквакви изтекли записи от тайни конференции с представители на СЗО и Гейтс…
Просто на хора, които биха навряли в устата си де що могат да сдъвчат и преглътнат, независимо колко доказано вредно е и с колко недоказан произход е (пример: всички видове колбаси), трябва да им се забранят аргументи от сорта на “Аз в тая ваксина не знам кво има”. 
 

В Германия, където живея, подобни теории не съм чул от никого нито в приятелския, нито в служебния ми кръг. И всички сме ваксинирани. И всички сме добре. А аз ставам все по-доволен от решението си да напусна Бъглария. 

Аз не знам защо точно медиците са 50 на 50 по тая тема. Много искам някой да събере в ефир най-добрите от тях и да направи един сблъсък по темата.

Това за стерилитета съм го чувал и аз, пише го и в конспиративните книги. Даже мойто джипи тогава и тя се измъкваше с тоя стерилитет и викаше да не бързам с ваксината. Ама тя като цяло не знае на кой свят е.

Да, супер интересно е как хората ги е страх точно от ваксините, а се хранят с боклуци, пият боклуци, друсат, пафкат... Наргилето не им слиза от устата (да не ми обясняват колко е безобидно, щото не е).

Гейтс че е луд, луд е. Не знам дали той е в основата на всичко, но определено някой от тия като него има пръст в разработването на вируса. Много съвършено е изпипан, за да е естествен. Говоря си и с майка ми, с която имаме сходни изменения след Ковид, и с други хора, че при определен генотип се засягат определени части от организма. Така е направен, че да не можеш да му хванеш спатиите.

И аз нямам оплаквания от ваксините, а от самия Ковид. Поради тая причина реших, че втори път не искам да го карам. Понеже бях един от първите, които се престрашиха, част от обкръжението ми ме разпитваше, някои се учудваха, само дето не ме анатемосаха. В смисъл ти в тая държава и пример да искаш да бъдеш, не можеш, защото хората не вярват на нищо и прекалено много ги е страх за собствения им задник. Информират се прекалено малко, прекалено безкритично, а в същото време живеят супер нехигиенично и разпасано.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

Аз не знам защо точно медиците са 50 на 50 по тая тема. Много искам някой да събере в ефир най-добрите от тях и да направи един сблъсък по темата.

Това за стерилитета съм го чувал и аз, пише го и в конспиративните книги. Даже мойто джипи тогава и тя се измъкваше с тоя стерилитет и викаше да не бързам с ваксината. Ама тя като цяло не знае на кой свят е.

Да, супер интересно е как хората ги е страх точно от ваксините, а се хранят с боклуци, пият боклуци, друсат, пафкат... Наргилето не им слиза от устата (да не ми обясняват колко е безобидно, щото не е).

Гейтс че е луд, луд е. Не знам дали той е в основата на всичко, но определено някой от тия като него има пръст в разработването на вируса. Много съвършено е изпипан, за да е естествен. Говоря си и с майка ми, с която имаме сходни изменения след Ковид, и с други хора, че при определен генотип се засягат определени части от организма. Така е направен, че да не можеш да му хванеш спатиите.

И аз нямам оплаквания от ваксините, а от самия Ковид. Поради тая причина реших, че втори път не искам да го карам. Понеже бях един от първите, които се престрашиха, част от обкръжението ми ме разпитваше, някои се учудваха, само дето не ме анатемосаха. В смисъл ти в тая държава и пример да искаш да бъдеш, не можеш, защото хората не вярват на нищо и прекалено много ги е страх за собствения им задник. Информират се прекалено малко, прекалено безкритично, а в същото време живеят супер нехигиенично и разпасано.

Сменяй джипито. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ribaton каза:

Скоро може и принудят доста се ваксинираме.... та на 10.09 Ни ЗАТВАРЯТ - защото не искали хората се вакснират ! Да си знаете !!!

Супер! Закъсняват! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, ribaton каза:

Скоро може и принудят доста се ваксинираме.... та на 10.09 Ни ЗАТВАРЯТ - защото не искали хората се вакснират ! Да си знаете !!!

Голямото наказание за нас, антиковидваксърите. :D 

Правят лошо на бизнеса, но той и бизнесът може да им направи лошо. В БГ са доста по-меки с мерките, така че няма страшно. Зимата минава бързо, каквото и да се затвори няма да усетим. Иначе май май се очертава зала за ваксинирани и за неваксинирани по заведенията. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pacho каза:

Голямото наказание за нас, антиковидваксърите. :D 

Правят лошо на бизнеса, но той и бизнесът може да им направи лошо. В БГ са доста по-меки с мерките, така че няма страшно. Зимата минава бързо, каквото и да се затвори няма да усетим. Иначе май май се очертава зала за ваксинирани и за неваксинирани по заведенията. 

По-интересно е как ще се удостоверява истинността на сертификатите. Вече знам за доста хора с фалшиви. Проверката би отнемала време. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adorable каза:

По-интересно е как ще се удостоверява истинността на сертификатите. Вече знам за доста хора с фалшиви. Проверката би отнемала време. 

Има приложение, с което се сканира QR кодът на сертификата, което работи в цял ЕС.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adorable каза:

По-интересно е как ще се удостоверява истинността на сертификатите. Вече знам за доста хора с фалшиви. Проверката би отнемала време. 

Точно това е другият велик абсурд, който витае не само у нас, а в други страни. По документи ваксинирани, иначе не са.

преди 2 минути, penakavalli каза:

Има приложение, с което се сканира QR кодът на сертификата, което работи в цял ЕС.

Е, и? Ти в системата влизаш като ваксиниран, ама дефакто не си. Системата иначе ти осигурява и паспорта, и QR кода и каквото трябва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pacho каза:

Точно това е другият велик абсурд, който витае не само у нас, а в други страни. По документи ваксинирани, иначе не са.

Е, и? Ти в системата влизаш като ваксиниран, ама дефакто не си. Системата иначе ти осигурява и паспорта, и QR кода и каквото трябва.

Затова още дълго ще си мрем и ще сме в алгоритъма на чук и танц. Щото хората са олигофрени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе по-назад споделих статията за Япония и Модерна. Ето и развититето:

2 people die in Japan after receiving Moderna Covid-19 shots from batch that was withdrawn due to foreign material in some vials

28 Aug, 2021 09:22
 

2 people die in Japan after receiving Moderna Covid-19 shots from batch that was withdrawn due to foreign material in some vials

A vaccination site in Tokyo, Japan, June 2021. © Rodrigo Reyes Marin/AFP

Two people have died in Japan after having received doses of the Moderna vaccine from a batch that was suspended as a precaution after some of the vials were contaminated with unknown foreign material.

The victims were men in their 30s, each of whom received their second Moderna doses from one of three manufacturing lots that were suspended on Thursday, the Health Ministry said on Saturday. An investigation into the cause of deaths is underway. 

Japan’s rollout of more than 1.63 million doses was halted after the vaccine’s domestic distributor, Takeda, alerted the government about the foreign material discovered in 39 unused vials. All contaminated doses were manufactured at a Madrid factory run by a Spanish firm Rovi, which said that the vials in question belonged to a batch exclusively shipped to Japan.

The composition of the foreign substance was not immediately clear. However, Japan’s TV channel NHK reported that some doses were contaminated with metal particles, citing Health Ministry sources.  

Vaccines from the possibly contaminated lots had been sent to 863 vaccination sites across Japan.

 

Интересно, къде са подобни новини в българския медиен ефир? Мега пропагандата!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Те не са умрели от ваксината, а от замърсяване което е имало в тези партиди. Няма пропаганда и е добре да не се дава гласност прекалено много, че егоцентричната човешка фантазия е голяма. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, pacho каза:

Иначе по-назад споделих статията за Япония и Модерна. Ето и развититето:

2 people die in Japan after receiving Moderna Covid-19 shots from batch that was withdrawn due to foreign material in some vials

28 Aug, 2021 09:22
 

2 people die in Japan after receiving Moderna Covid-19 shots from batch that was withdrawn due to foreign material in some vials

A vaccination site in Tokyo, Japan, June 2021. © Rodrigo Reyes Marin/AFP

Two people have died in Japan after having received doses of the Moderna vaccine from a batch that was suspended as a precaution after some of the vials were contaminated with unknown foreign material.

The victims were men in their 30s, each of whom received their second Moderna doses from one of three manufacturing lots that were suspended on Thursday, the Health Ministry said on Saturday. An investigation into the cause of deaths is underway. 

Japan’s rollout of more than 1.63 million doses was halted after the vaccine’s domestic distributor, Takeda, alerted the government about the foreign material discovered in 39 unused vials. All contaminated doses were manufactured at a Madrid factory run by a Spanish firm Rovi, which said that the vials in question belonged to a batch exclusively shipped to Japan.

The composition of the foreign substance was not immediately clear. However, Japan’s TV channel NHK reported that some doses were contaminated with metal particles, citing Health Ministry sources.  

Vaccines from the possibly contaminated lots had been sent to 863 vaccination sites across Japan.

 

Интересно, къде са подобни новини в българския медиен ефир? Мега пропагандата!

Може би защото:

Цитат

 

"At this time, we do not have any evidence that these deaths are caused by the Moderna COVID-19 vaccine," Moderna and Takeda said in a statement on Saturday. "It is important to conduct a formal investigation to determine whether there is any connection."

The government has also said no safety or efficacy issues had been identified and the suspension of the three Moderna batches was a precaution.

Fumie Sakamoto, the infection control manager at St. Luke's International Hospital in Tokyo, cautioned against drawing a connection between the shots and the fatalities reported on Saturday.

"There may only be a temporal relationship between vaccination and death," Sakamoto told Reuters. "There are so many things we still don't know to make any conclusions on these two cases."

 

...

Цитат

In the fatalities reported on Saturday, each man had a fever the day after his second dose and died two days after getting the fever. There has been no evidence that their shots contained contaminants, a health ministry official told reporters.

Коментирай и това: 

Цитат

Adverse reactions have been reported at a frequency of 0.01% for the Moderna shot.

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/two-die-japan-after-shots-suspended-moderna-vaccines-japan-govt-2021-08-28/

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

Те не са умрели от ваксината, а от замърсяване което е имало в тези партиди. Няма пропаганда и е добре да не се дава гласност прекалено много, че егоцентричната човешка фантазия е голяма. 

Освен това 2-ма души на 2 милиона е доста малко. Пена ни Кавали поясни останалото. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, asylum каза:

Освен това 2-ма души на 2 милиона е доста малко. Пена ни Кавали поясни останалото. 

Боже човек, колко деца умират от ваксини от както са се появили. Колко хора умират от странични ефекти на лекарствата, а сега сме се захванали за тия ваксини. Нямат ли си сериозно работа хората ? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Боже човек, колко деца умират от ваксини от както са се появили. Колко хора умират от странични ефекти на лекарствата, а сега сме се захванали за тия ваксини. Нямат ли си сериозно работа хората

Не. Сега е модерно да са доктори. Фолкпевиците вече не са на мода. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Не. Сега е модерно да са доктори. Фолкпевиците вече не са на мода. 

Ами много тъжно хора (казвам го и за останалите). Ще си мутира вируса и ние ще си се въртим в кръг защото някой го е страх да не стане динозавър, или да не го чипосат. Понеже в живота му има нещо значимо дето да се следи, и понеже не могат през телефона му дето е на него 24/7.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Боже човек, колко деца умират от ваксини от както са се появили. Колко хора умират от странични ефекти на лекарствата, а сега сме се захванали за тия ваксини. Нямат ли си сериозно работа хората ? 

А колко по-опасни са били ваксините миналия век?

За съжаление, интернетът е нож с две остриета - разпространява знание, но дава и трибуна на крайно глупави хора. Още по-лошо става, когато хората не са критични към информацията, която получават, независимо дали съвпада с тяхната гледна точка, или ѝ се противопоставя, какъвто често е случаят в България. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, penakavalli каза:

А колко по-опасни са били ваксините миналия век?

За съжаление, интернетът е нож с две остриета - разпространява знание, но дава и трибуна на крайно глупави хора. Още по-лошо става, когато хората не са критични към информацията, която получават, независимо дали съвпада с тяхната гледна точка, или ѝ се противопоставя, какъвто често е случаят в България. 

Аз затова бих забранил интернеДа. Трябва да има критерии, според които да се дава достъп. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, penakavalli каза:

А колко по-опасни са били ваксините миналия век?

За съжаление, интернетът е нож с две остриета - разпространява знание, но дава и трибуна на крайно глупави хора. Още по-лошо става, когато хората не са критични към информацията, която получават, независимо дали съвпада с тяхната гледна точка, или ѝ се противопоставя, какъвто често е случаят в България. 

По - страшно е, че им се дават сертификати и се хвърля ваксината в коша. Това е beyond престъпление. Нямам думи. Достъпа до информация както казваш, която съвпада с възгледите ти и автоматично става истина е безумно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...