Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Доскоро мислех да се. Вече не! Тъпо ми е! 

Ако ще предпазвам единствено себе си и то донякъде, предпочитам да си нося маската. Щом остава условието за представяне на писиари и поставяне под карантини в страни, които ме интересуват, за мен няма смисъл да се ваксинирам. За други може да има повече смисъл. 

П.С. Не съм антиваксър. :D 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Засега нямам зор, а и го прекарах ноември и предпочитам да поизчакам още малко, докато излязат новите поколения с по-хубав чип, че бета версията не ме впечатли. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , xroflx9 каза:

Да,нямам търпение за чипа ми с песни на Джен и Андрю.:g2:

Така не може! Бил Гейтс, понеже е лош, ще ти сложи дискографиите на Галена и Ваня Великова. 😁

Иначе по темата: Да, моментално бих дал да ме боцнат, само да не е с руския или китайския боклук.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз попринцип не се ваксинирам, но не съм антиваксър. 

Не бих се ваксинирал с нещо, за което самият производител не е сигурен и ме кара да разписвам документи за неговия отказ от това да си понесе щетите в случай на увреждане или смърт.

Отделно на това не виждам логика и последователност в мерките и развитието на вируса, излизането на куп нови щамове и насаждането на страх и коренно разнопосочни мнения за самия вирус, не за ваксината. Не им излизат картите. Дори и при масово ваксинираните общества в момента има пикове на заразата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, pacho каза:

Не бих се ваксинирал с нещо, за което самият производител не е сигурен и ме кара да разписвам документи за неговия отказ от това да си понесе щетите в случай на увреждане или смърт.

Аз се ваксинирах и не съм подписвал подобен документ, лол понякога ги измъдряте едни такива че и аз не знам 🤣

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Olay каза:

Аз се ваксинирах и не съм подписвал подобен документ, лол понякога ги измъдряте едни такива че и аз не знам 🤣

Ами, това е информираното съгласие за поставяне на ваксината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pacho каза:

Ами, това е информираното съгласие за поставяне на ваксината.

Не пише такова нещо в документа. Няма текст, който гласи за отказ от понасяне на щети от страна на производителя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pacho каза:

Аз попринцип не се ваксинирам, но не съм антиваксър. 

Не бих се ваксинирал с нещо, за което самият производител не е сигурен и ме кара да разписвам документи за неговия отказ от това да си понесе щетите в случай на увреждане или смърт.

+1

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 часа , Olay каза:

Не пише такова нещо в документа. Няма текст, който гласи за отказ от понасяне на щети от страна на производителя.

А има ли текст там, който гласи обратното?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм антиваксър, но бих се ваксинирал само, ако се изисква, за да пътувам извън страната, защото нашите хотелиери са прости печалбари и ме загубиха напълно като клиент.Бих си сложил която и да е ваксина освен руската - там работата е много съмнителна.За няколко месеца не една, ами 3 руски ваксини се навъдиха, а най-интересното е че много малка част от руснаците са ваксинирани.Вместо да ваксинират собствения си народ, те изнасят ваксината за чужбина - не го разбирам това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

А има ли текст там, който гласи обратното?

wtf аз ако не съм подписал документ изрично гласящ, че няма да ти изплатя 2 милиона долара, означава ли, че в момента трябва да ти изплатя 2 милиона?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Olay каза:

wtf аз ако не съм подписал документ изрично гласящ, че няма да ти изплатя 2 милиона долара, означава ли, че в момента трябва да ти изплатя 2 милиона?

Не знам знаеш ли как процедират такива големи фармацевтични фирми, но почти не се стига до поемане на отговорност или печелене на дело в съда от страна на потребителя при случай нa сериозни увреждания след ваксиниране.

Интересно ми е как хората, като си купуват една проста микровълнова, държат да имат гаранция и пазят какво ли не в рамките на 2 години, а когато става въпрос за това да си инжектираш нещо в организма, което дори е в процес на тестване - никой не търси гаранции и застраховки.

Ето и нещо по темата:😁

● „Ако се ваксинирам, мога ли да спра да нося маска (и)?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако се ваксинирам, ще бъда ли устойчив на Covid?“
Правителство: "Може би. Не знаем точно, но вероятно не."
● „Ако се ваксинирам, поне няма да съм заразен за другите - нали?“
Правителство: "НЕ. Ваксината не спира предаването."
● „Ако се ваксинирам, колко време ще продължи ваксината?“
Правителство: "Никой не знае. Всички Covid" ваксини "все още са в експериментален етап."
● „Ако се ваксинирам, мога ли да спра социалното дистанциране?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако всичките ми родители, баби и дядовци и аз се ваксинираме, можем ли да се прегърнем отново?“
Правителство: "НЕ"
● „И така, каква е ползата от ваксинирането?“
Правителство: "Надявайки се, че вирусът няма да ви убие."
● „Сигурни ли сте, че ваксината няма да ме нарани или убие?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако статистически вирусът не ме убие (99,7% преживяемост), защо трябва да се ваксинирам?“
Правителство: „За да защитим другите“.
● „И така, ако се ваксинирам, мога да защитя 100% от хората, с които контактувам?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако имам тежка нежелана реакция, дългосрочни ефекти (все още неизвестни) или умра от ваксината, ще бъда ли аз (или моето семейство) обезщетено от производството на ваксината или от правителството?
Правителство: "НЕ - правителството и производителите на ваксини имат 100% нулева отговорност по отношение на това експериментално лекарство"
За да обобщим, "ваксината" на Covid19 ...
Не осигурява имунитет
Не елиминира вируса
Не предотвратява смъртта
Не гарантира, че няма да го получите
Не ви пречи да го предавате на други
Не премахва необходимостта от забрани за пътуване
Не премахва необходимостта от закриване на бизнес
Не елиминира необходимостта от блокировки
Не премахва необходимостта от маскиране
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, защото все още не са достатъчно изпитани, няма точни данни за ефикасността им и не са минали 2-те години които иначе трябва да минат за да се направи класическа ваксина, тип Синофарм. Иначе щях да се ваксинирам точно с китайската Синофарм. Може да прозвуча и себелюбив, но за мен играе голяма роля и факта че и след ваксиниране пак ще трябва да спазвам всички мерки и това че ни се натрапва от управителството, че хората сме винови за всичко което се случва (което пак е хиперболизирано), защото не се ваксинираме, а сме ВТОРИ ПО ВАКСИНИРАНЕ В ЦЕЛИЯ СВЯТ... И да добавя, че не съм антиваксър, щот виждам, че го пишете и вие, това за мен се разбира.

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , pacho каза:

Не знам знаеш ли как процедират такива големи фармацевтични фирми, но почти не се стига до поемане на отговорност или печелене на дело в съда от страна на потребителя при случай нa сериозни увреждания след ваксиниране.

Интересно ми е как хората, като си купуват една проста микровълнова, държат да имат гаранция и пазят какво ли не в рамките на 2 години, а когато става въпрос за това да си инжектираш нещо в организма, което дори е в процес на тестване - никой не търси гаранции и застраховки.

Ето и нещо по темата:😁

● „Ако се ваксинирам, мога ли да спра да нося маска (и)?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако се ваксинирам, ще бъда ли устойчив на Covid?“
Правителство: "Може би. Не знаем точно, но вероятно не."
● „Ако се ваксинирам, поне няма да съм заразен за другите - нали?“
Правителство: "НЕ. Ваксината не спира предаването."
● „Ако се ваксинирам, колко време ще продължи ваксината?“
Правителство: "Никой не знае. Всички Covid" ваксини "все още са в експериментален етап."
● „Ако се ваксинирам, мога ли да спра социалното дистанциране?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако всичките ми родители, баби и дядовци и аз се ваксинираме, можем ли да се прегърнем отново?“
Правителство: "НЕ"
● „И така, каква е ползата от ваксинирането?“
Правителство: "Надявайки се, че вирусът няма да ви убие."
● „Сигурни ли сте, че ваксината няма да ме нарани или убие?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако статистически вирусът не ме убие (99,7% преживяемост), защо трябва да се ваксинирам?“
Правителство: „За да защитим другите“.
● „И така, ако се ваксинирам, мога да защитя 100% от хората, с които контактувам?“
Правителство: "НЕ"
● „Ако имам тежка нежелана реакция, дългосрочни ефекти (все още неизвестни) или умра от ваксината, ще бъда ли аз (или моето семейство) обезщетено от производството на ваксината или от правителството?
Правителство: "НЕ - правителството и производителите на ваксини имат 100% нулева отговорност по отношение на това експериментално лекарство"
За да обобщим, "ваксината" на Covid19 ...
Не осигурява имунитет
Не елиминира вируса
Не предотвратява смъртта
Не гарантира, че няма да го получите
Не ви пречи да го предавате на други
Не премахва необходимостта от забрани за пътуване
Не премахва необходимостта от закриване на бизнес
Не елиминира необходимостта от блокировки
Не премахва необходимостта от маскиране

Баси колко простотия на едно място.

Ако се ваксинирам, то ако се разболея ще вляза ли в болница: НЕ.
Ваксината може да не предпазва от заразяване, но предпазва от тежко болнично лечение.

Колкото повече ваксинирани, толкова по-малко хора в болниците с Ковид.
Колкото по-малко хора в болниците, толкова по-малко ограничения.

Правителствата не налагат ограничения, заради големия брой положителни, а заради големия брой болни в болниците.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Olay каза:

Ако се ваксинирам, то ако се разболея ще вляза ли в болница: НЕ.
Ваксината може да не предпазва от заразяване, но предпазва от тежко болнично лечение.

Това също не е доказано, както и не е доказано какво друго може да се причини от самата ваксина.

Монетата пак е с две страни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...