Jump to content

Евровизия 2021


Willy

Препоръчани коментари

Интересно разпределение на полуфиналите. 2рия ще почне доста Адреналиново, дано е за добре, а каква случайност набедените за фаворити Малта и Гьон ще закриват. 

 

Цитат

 

Semi-final 1

The first semi-final will take place on 18 May 2021 at 21:00 (CEST). Sixteen countries will participate in the first semi-final. Those countries plus Germany, Italy and the Netherlands will vote in this semi-final. Belarus was originally allocated to participate in the first half of the semi-final, but was disqualified from the contest after submitting an entry in violation of the rules.[48]

Draw[56] Country[46] Artist[57] Song[57] Language(s)
01 23px-Flag_of_Lithuania.svg.png Lithuania The Roop "Discoteque" English
02 23px-Flag_of_Slovenia.svg.png Slovenia Ana Soklič "Amen" English
03 23px-Flag_of_Russia.svg.png Russia Manizha "Russian Woman" Russian, English
04 23px-Flag_of_Sweden.svg.png Sweden Tusse "Voices" English
05 23px-Flag_of_Australia_%28converted%29.s Australia Montaigne "Technicolour" English
06 23px-Flag_of_North_Macedonia.svg.png North Macedonia Vasil "Here I Stand" English
07 23px-Flag_of_Ireland.svg.png Ireland Lesley Roy "Maps" English
08 23px-Flag_of_Cyprus.svg.png Cyprus Elena Tsagrinou "El Diablo" English[c]
09 21px-Flag_of_Norway.svg.png Norway Tix "Fallen Angel" English
10 23px-Flag_of_Croatia.svg.png Croatia Albina "Tick-Tock" English, Croatian
11 23px-Flag_of_Belgium_%28civil%29.svg.png Belgium Hooverphonic "The Wrong Place" English
12 21px-Flag_of_Israel.svg.png Israel Eden Alene "Set Me Free" English[d]
13 23px-Flag_of_Romania.svg.png Romania Roxen "Amnesia" English
14 23px-Flag_of_Azerbaijan.svg.png Azerbaijan Efendi "Mata Hari" English[e]
15 23px-Flag_of_Ukraine.svg.png Ukraine Go_A "Shum" (Шум) Ukrainian
16 23px-Flag_of_Malta.svg.png Malta Destiny "Je me casse" English[f]

 

Цитат

Semi-final 2

The second semi-final will take place on 20 May 2021 at 21:00 (CEST). Seventeen countries will participate in the second semi-final. Those countries plus France, Spain and the United Kingdom will vote in this semi-final.[34] Armenia was originally allocated to participate in the second half of the semi-final, but withdrew from the contest due to social and political crises in the aftermath of the 2020 Nagorno-Karabakh war.[47]

Draw[56] Country[46] Artist[58] Song[58] Language(s)
01 20px-Flag_of_San_Marino.svg.png San Marino Senhit[g] "Adrenalina" English[h]
02 23px-Flag_of_Estonia.svg.png Estonia Uku Suviste "The Lucky One" English
03 23px-Flag_of_the_Czech_Republic.svg.png Czech Republic Benny Cristo "Omaga" English
04 23px-Flag_of_Greece.svg.png Greece Stefania "Last Dance" English 05 23px-Flag_of_Austria.svg.png Austria Vincent Bueno "Amen" English 06 23px-Flag_of_Poland.svg.png Poland Rafał "The Ride" English 07 23px-Flag_of_Moldova.svg.png Moldova Natalia Gordienko "Sugar" English 08 21px-Flag_of_Iceland.svg.png Iceland Daði og Gagnamagnið "10 Years" English 09 23px-Flag_of_Serbia.svg.png Serbia Hurricane "Loco Loco" Serbian[j] 10 23px-Flag_of_Georgia.svg.png Georgia Tornike Kipiani "You" English 11 21px-Flag_of_Albania.svg.png Albania Anxhela Peristeri "Karma" Albanian 12 23px-Flag_of_Portugal.svg.png Portugal The Black Mamba "Love Is on My Side" English 13 23px-Flag_of_Bulgaria.svg.png Bulgaria Victoria "Growing Up Is Getting Old" English 14 23px-Flag_of_Finland.svg.png Finland Blind Channel "Dark Side" English 15 23px-Flag_of_Latvia.svg.png Latvia Samanta Tīna "The Moon Is Rising" English 16 16px-Flag_of_Switzerland.svg.png  Switzerland Gjon's Tears "Tout l'Univers" French 17 20px-Flag_of_Denmark.svg.png Denmark Fyr & Flamme "Øve os på hinanden" Danish

.

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

абе кво ми дават нисък коеф. за тъпата песен на Франция ? пак ще копаят дъното заедно с UK,Deutschland,Spain,!!

 

На Франция колкото й да не е мой стил, може би е най-качествената песен за годината и далеч от предишните им песни. 

На живо също беше много добра.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Willy каза:

На Франция колкото й да не е мой стил, може би е най-качествената песен за годината и далеч от предишните им песни. 

На живо също беше много добра.

Ако ще печели песен на френски, искам да е Франция. Сас сигурност е по-добре от тая на Гьон.

А най-добре ще е да гледаме 2022 от нечий адреналинов заден двор ;) 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

И двата полуфинала започват с мои фаворити, което е чудесно. Готинка подредба. Вчера изгледах покъртителната 2014 година и вече оценявам всяка година, в която траковете не са мега заспали или мега бездарни! 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Повечето мои фаоврити са в първи полуфинал и опделено той е по-силния. Но пък по-големи шансове за България да се класира на финал от по-слабия втори полуфинал. 

Общо взето това е моя топ 10:

1. Romania - Amnesia  

2. Sweden - Voices

3. Azerbaijan - Mata hari 

4. Cyprus - El Diablo 

5. Bulgaria - Growing up is getting old

6. Switzderland

7. Estonia 

8. San Marino - Adrenalina 

9. Latvia 

10. Austria

 

  • Like 2
20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче шанса на Финландия да взриви всичко живо след супер бавната песен на Виктория. 

Още сега си представям свършва това "growing up is getting old" и тръгва "put ur middle fingers up"

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моят топ 10, който ще се промени 30 пъти до конкурса, но все пак:

1. Израел и сладката Eden

2. Сан Марино с Адреналина, заснет в задния двор на Валентина Монета

3. Швейцария и Гьон

4. Литва и единствената приемлива песен за 2020 и карантината

5. Малта и .. няма да правя шеги, че ще ме кенсълнете - Дестини

6. Азербайджан и сладката Ефенди

7. Хърватия и Джена

8. Исландия и Дади & Гагнамагнед 

9. Естония и единственият прилично изглеждащ мъж тази година

10. Финландия и Линкин парк за бедни, ама носталгията по детството е голямо нещо

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Blueberry каза:

И двата полуфинала започват с мои фаворити, което е чудесно. Готинка подредба. Вчера изгледах покъртителната 2014 година и вече оценявам всяка година, в която траковете не са мега заспали или мега бездарни! 

 

Между другото как може да харесваш най-гадните според мен песни. Израел? Естония? Нещо от 2014. 

 

Слушах рекапа. Няма значение кой е преди нас. Точно обратното е. Паметта на зрителя е от последната към първата, а не обратно. Та, Финландия направо ни отвява, та дори и Латвия. Просто се губим след тях. И после... Швейцария. Моята прогноза е, че ще завършим след пето място на полуфинала. Не виждам кой друг би спечелил полуфинала освен Швейцария. Смятам, че Грузия и Албания ще минат напред. Чехия, Естония, Полша, Дания, Португалия са ми сигурни аутсайдери. Другите към потъващите са ми: Сърбия, Австрия и Сан Марино (не е зле, но според мен ще стане като Малта от 2019). Ако Сан Марино оцелее, Латвия също е малко на кантар. Макар че и двете балтийски да отпаднат? Този полуфинал е доста по-сложен, защото има няколко фаворити и много потенциални аутсайдери. Жури вотът ще реши драмата. По-силен е първият полуфинал, защото там са по-равностойни. Там се надявам, че за първи път ще видим Австралия аут от финала. Изобщо не мога да преценя кои ще отпаднат. За сега най-слаби ми се струват Северна Македония, Белгия, Австралия, Израел, Ирландия и Хърватия. Но допускам изненади - като например отпадане на Швеция или Норвегия за сметка на някоя от другите. Русия ми се струва отличителна.

 

 

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, meleto каза:

 

Между другото как може да харесваш най-гадните според мен песни. Израел? Естония? Нещо от 2014. 

 

Слушах рекапа. Няма значение кой е преди нас. Точно обратното е. Паметта на зрителя е от последната към първата, а не обратно. Та, Финландия направо ни отвява, та дори и Латвия. Просто се губим след тях. И после... Швейцария. Моята прогноза е, че ще завършим след пето място на полуфинала. Не виждам кой друг би спечелил полуфинала освен Швейцария. Смятам, че Грузия и Албания ще минат напред. Чехия, Естония, Полша, Дания, Португалия са ми сигурни аутсайдери. Другите към потъващите са ми: Сърбия, Австрия и Сан Марино (не е зле, но според мен ще стане като Малта от 2019). Ако Сан Марино оцелее, Латвия също е малко на кантар. Макар че и двете балтийски да отпаднат? Този полуфинал е доста по-сложен, защото има няколко фаворити и много потенциални аутсайдери. Жури вотът ще реши драмата. По-силен е първият полуфинал, защото там са по-равностойни. Там се надявам, че за първи път ще видим Австралия аут от финала. Изобщо не мога да преценя кои ще отпаднат. За сега най-слаби ми се струват Северна Македония, Белгия, Австралия, Израел, Ирландия и Хърватия. Но допускам изненади - като например отпадане на Швеция или Норвегия за сметка на някоя от другите. Русия ми се струва отличителна.

Хърватия да отпадне? Почти нулев шанс. Вокално е перфектна, има и сценично присъствие и голям хъс.

Втори полуфинал Дания почти 100% влиза, нр случайно ще затворят полуфиналите. Качествен стейджинг, 1:1 със студио запис, носталгично звучене = класиране.

Иначе не забравяй че от първи полуфинал трябва да мине и балада, демек Словения или Македония, май ще е първата, в случая.

Btw намерих това. Доста интересно, нищо че не е от значение.

FB-IMG-1617186857001.jpg

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

#2 е мъртвото място на финала, все пак песните са доста повече. 

Като цяло се надявам за отпадане на Швеция, за да се стегнат. Отпадат 2010 и пращат Ерик Сааде през 2011, който взима трето място и е на косъм от победа. The rest is history - нямат по-малко от топ 5 петилетка след това, а за десетилетието са сигурен топ 10 винаги. Чакаме седмата победа скоро, но със сигурност няма да е през 2021. 

И все пак отпадане през 2021 ми се струва почти невъзможно - Туссе май постави рекорд за телевот на Мелло. Но надеждата умира последна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 часа , Willy каза:

Хърватия да отпадне? Почти нулев шанс. Вокално е перфектна, има и сценично присъствие и голям хъс.

Втори полуфинал Дания почти 100% влиза, нр случайно ще затворят полуфиналите. Качествен стейджинг, 1:1 със студио запис, носталгично звучене = класиране.

Иначе не забравяй че от първи полуфинал трябва да мине и балада, демек Словения или Македония, май ще е първата, в случая.

Btw намерих това. Доста интересно, нищо че не е от значение.

 

Знам за хайпа около Хърватия, но нещо ми липсва в нея. По-скоро залагам на Словения. Ако тиктокърите я подкрепят, иначе журитата ще я пренебрегнат.

Може Дания да се класира, всеки път се класират кофти песни за сметка на топ парчетата. Но Дания ми е ужасно безвкусна, никаква носталгия не ме обзема. Гаражна песен с още по-безлични вокали. След бруталната Швейцария, никой няма да си спомни дори за Дания. Така го виждам. Както Финландия изяжда България.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , FikLena каза:

 Шокиращ Winner!

 

Одобрявам решението на нашто Вики да иде да пее за Румъния, но по-важния въпрос и наложащ въпрос е имали време да пратим Ванчето и Рашия в Ротердам и да приберем купата стъклената грозития където и е мястото. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А щом ще си пускаме моментен топ 10 ... 

1. Адреналина
2. 10 години
3. Шум
4. Мата Хари
5. Дания
6. Дискотек
7. Чехия
8. Италия
9. Франция
10. Хувърфоник 

До следващия тираж има шансове да ми захаресат Германия, Ел Диабло и Хърватката, да видим. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Eurovision_2021_Rotterdam_Ahoy_Arena.png

Ограничен брой зрители ще бъдат допуснати да гледат на живо песенния конкурс Евровизия в залата „Ахой Арена“ в Ротердам, Нидерландия, като част от експеримент за Ковид-19, съобщи Ройтерс.

Конкурсът е част от поредица събития на живо, организирани в страната в театрални салони, конгресни центрове и футболен стадион пред малък брой зрители и при стриктно наблюдение.

През февруари организаторите на песенния конкурс казаха, че ще има някои събития при спазване на социална дистанция, но не уточниха дали ще бъде допускана публика на живо на концертите. Миналата година конкурсът беше отменен заради пандемията.

Максимум 3500 души, живеещи в Нидерландия, ще могат да гледат шестте репетиции, двата полуфинала и финала в периода от 18 до 22 май. Всички зрители, желаещи да бъдат в публиката на живо, ще трябва да са преминали тест за новия коронавирус и той да е отрицателен, уточни ДПА, цитирана от БТА.

През следващите седмици ще стане ясно как ще бъде направен подбор на публиката. Правителството на Нидерландия обяви, че си запазва правото да оттегли разрешението за присъствие на публика, ако броят на инфекциите в страната се увеличи до средата на май.

В Нидерландия бе въведен локдаун от средата на декември и засега няма изгледи за разхлабване на мерките.

Преди дни в Барселона бе организиран концерт пред 5000 души публика като експеримент за възстановяване на културния живот в условията на пандемия.

Копирано от standartnews.com

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Blueberry каза:

Да раздвижим темата: стискам палци на Македония да се класира на финал! Някой навит да пътуваме до Румъния, за да подкрепим Васил?! 

Тва хубаво да подкрепим българското участие в тазгодишната Евровизия, но какво има в Румъния? 

  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Тва хубаво да подкрепим българското участие в тазгодишната Евровизия, но какво има в Румъния? 

Възможност да се гласува в първия полуфинал!

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хахахха ти на шега ама то 2019 запалените български фенове и OGAE Bulgaria наистина бяха в Македония и купиха македонски номер за да гласуват и да са част от шоуто.

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Blueberry каза:

Възможност да се гласува в първия полуфинал!

На същия принцип, и не че имам нещо против Румъния, но не може ли някъде другаде? Примерно Сан Марино, но може и Хърватия, Малта, Кипър, Норвегия, Австралия ако ни се ходи до малко по-далече и ни пуснат ... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Lelqtian каза:

На същия принцип, и не че имам нещо против Румъния, но не може ли някъде другаде? Примерно Сан Марино, но може и Хърватия, Малта, Кипър, Норвегия, Австралия ако ни се ходи до малко по-далече и ни пуснат ... 

Може, аз за евтинко предложих северната ни съседка. Иначе мигом отивам в Израел или Австралия поради ковид причини. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

- Забравете за добро класиране на Ефенди, много е дървена... топ 10 в наааааай-добрия случай, ама много изнасилено.

 

https://www.instagram.com/p/CNR9lOpB9DP/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again 

- представителят на Норвегия - TIX е автор на Sweet but psycho на Ейва Макс... да си беше написал такова парче и на себе си. Наскоро чух парчето на Keiino, което е останало второ в националната им селекция и определено е по-силното. Втора скандинавска държава, която си остави по-силното парче на второ място в националния финал :D Трябва да преслушам и датската.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned and unfeatured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...