Jump to content



Нови модератори (02.2021-08.2021)


Препоръчани коментари

Здравейте!

Както обещах, ще има мандатност от 6 месеца за позиция "модератор". Кандидатствайте! Темата ще се самозаключи на 15.01.2021. Гласуването на кандидатурите ще продължи две седмици (16.01-30.01).

Мандатност

Край на властта по подразбиране. Ако досега даден потребител е бил модератор години наред, със спорни заслуги, оттук нататък няма да има такова понятие като "модератор завинаги".

Ограничения за мандати

Максимален брой последователни мандати - два, считано от текущите избори.

Не е титла, а задължение

Титлата ви може да е Модератор, но позицията не те определя. Човекът определя позицията, а не обратното. Трябва да разберете, че заставайки на ръководна функция във форума и в живота, трябва да мислите как да помагате на другите, как да помагате на средата, а не да раздавате власт и хората да се страхуват. 

Глобални Модератори

Всички модератори ще имат равни права във всички раздели.

Какви хора не се търсят?

  • Хора, които намират вина само у другите. Първо потърсете вашата грешка, а след това искайте. 
  • Хора, които не разбират, че правилата не са за да ги ограничават, а за да подобряват комуникацията
  • Хора, които не спират да мрънкат, вместо да се аргументират защо дадено нещо не им харесва. Доводи се искат!
  • Хора, които искат позиция, за да помагат на дружките и да прецакват неприятелите.
  • Хора, които нямат време да влизат редовно.

Условията!

  1. Трябва да сте активни във форума, не само с това да се появите веднъж-два пъти. Бъдете активни по всички важни теми.
  2. Трябва да сте обективни, когато разполагате с власт. Разбира се, това е трудно начинание. Не очаквам безгрешни, но хора които са готови да се поправят.
  3. Трябва да не допускате, дори под афект, да обиждате или нарушавате правилата. Вашите средства за справяне с проблема са правилата. 
  4. Спрете да се зачислявате към група - групата на "Преслините", "Галенови", "Иванови".. и т.н. Когато сте модератори сте над фенските пристрастия.

 

Мандати

След избирането ви за модератор, вие получавате 6 месечен мандат (в случая за периода февруари-август, 2021). След което трябва да минете по стандартната процедура, както всички останали кандидати, за да получите отново Модераторския пост. По този начин, хората които им се е наложило да намалят присъствието си във форума, поради лични причини, няма да висят фиктивно в страницата с Модератори, както в момента се случва.

 

Процедура

(1) Заявете в тази тема желание да Модерирате.

(2) Дайте поне един валиден аргумент да бъдете Модератор. За какво ще се борите в следващите 6 месеца? Какво искате да направите през следващите шест месеца? 

(3) Кои са силните ви страни? Кои са секциите, които бихте желали да модерирате?

 

Какво няма значение?

  • Няма значение дали сте били наказвани
  • Няма значение дали имате мнозинството гласове.
  • Няма значение дали сте във форума от създаването му.

 

Гласуване

50% от гласовете ще се формират от гласуване. Останалите 50% ще се определят от Администратор. Тоест, вашата анкета ще определи 50% от гласовете. 

Ще бъдат назначени общо трима Модератори.

 

Всички досегашни Модератори ще загубят правата си, след като са избрани новите модератори.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Fast каза:

Кандидатирам се.

Ти не разбиращ ли, че хората не те искат? Не си насреща на хората, които имат нужда, не отговаряш на запитвания, когато е за теб, реагираш сееткавично, а когато не е, оставяш ситуацията с дни да се развива. Направо си като форумския Бойко Борисов🤭

 

@meleto, a защо ми се струва, че последния мандат се протичи повече от 6 месеца. Ако съм прав, това е малко несериозно.

Имам и още едно питане. Нормално ли е модератор да се заяжда на база лично отношение. Давам конкретен случай. Преди медец писах в скандалите за Тони Стораро и прословутата случка с краденото кисело мляко, при което @pechenko ме цитира

"Крадеца вика

 

Мисля, че повече от ясно личи опита за заяждане, провокация на лично ниво и това, че е замаскирано с фолк песен не променя смисъла му. Това ли е стандарта на модериране, който търсиш... И за да не създам излишно напрежение, дори не му отговорих както би направил по интелигентния човек. 

 

Единствения адекватен модератор, който имаш в екиоа си беше Уили и заради глупавите правила го загуби. Да не говирим, че предния тийм беше великолепен и нямаше нужда да се бара. Тогсва и безхаберието на Фаст не личеше толкова. 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Slavi каза:

Ти не разбиращ ли, че хората не те искат? Не си насреща на хората, които имат нужда, не отговаряш на запитвания, когато е за теб, реагираш сееткавично, а когато не е, оставяш ситуацията с дни да се развива. Направо си като форумския Бойко Борисов🤭

 

@meleto, a защо ми се струва, че последния мандат се протичи повече от 6 месеца. Ако съм прав, това е малко несериозно.

Имам и още едно питане. Нормално ли е модератор да се заяжда на база лично отношение. Давам конкретен случай. Преди медец писах в скандалите за Тони Стораро и прословутата случка с краденото кисело мляко, при което @pechenko ме цитира

"Крадеца вика

 

Мисля, че повече от ясно личи опита за заяждане, провокация на лично ниво и това, че е замаскирано с фолк песен не променя смисъла му. Това ли е стандарта на модериране, който търсиш... И за да не създам излишно напрежение, дори не му отговорих както би направил по интелигентния човек. 

 

Единствения адекватен модератор, който имаш в екиоа си беше Уили и заради глупавите правила го загуби. Да не говирим, че предния тийм беше великолепен и нямаше нужда да се бара. Тогсва и безхаберието на Фаст не личеше толкова. 

 

 

Слави, предлагам те за кандидат-модератор :D

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Сашо каза:

Слави, предлагам те за кандидат-модератор :D

 

Мерси, Саше, но никога не бих се кандидатирал. Обичам си свободата на словото, а като модератор би следвало да се ограничавам, а не искам. Обичам да съм леко заядлив, но да не минсвам извън рамките на попфолка. Освен това не знам дали бих успял да съм достатъчно отдаден и обективен. Не е за мен. Смятам, че всяка жаба трябва да си знсе гьола и затова са ми странни напъните на някои да бъдат модератори, особено когато си знаят що за стока са и по голямата част от пребиваването им са дразги с форумците. 

Аз предлагам

@Kriminal & @Амброжка. като потребители били в екипа и представили се на ниво.

Допълнително бих предложил @GSA, @SG, @Olay и @WindWalkerMonk kато потребители, които винаги намират добрия и правилния тон, обективни са в преценките си, не издребняяат и не влизат в лични спорове заради тъпите чалгаджийки. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Love 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Slavi каза:

Мерси, Саше, но никога не бих се кандидатирал. Обичам си свободата на словото, а като модератор би следвало да се ограничавам, а не искам. Обичам да съм леко заядлив, но да не минсвам извън рамките на попфолка. Освен това не знам дали бих успял да съм достатъчно отдаден и обективен. Не е за мен. Смятам, че всяка жаба трябва да си знсе гьола и затова са ми странни напъните на някои да бъдат модератори, особено когато си знаят що за стока са и по голямата част от пребиваването им са дразги с форумците. 

Аз предлагам

@Kriminal & @Амброжка. като потребители били в екипа и представили се на ниво.

Допълнително бих предложил @GSA, @SG, @Olay и @WindWalkerMonk kато потребители, които винаги намират добрия и правилния тон, обективни са в преценките си, не издребняяат и не влизат в лични спорове заради тъпите чалгаджийки. 

Аз не бих, нямам достатъчно време за да прочета всте коментари, в последното време прескачам по 5-10 страници като не съм ги прочел и искрено, нямам нерви и търпение да ги чета. Но благодаря за предложението

  • Like 1
  • Sad 2

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Slavi каза:

 

Единствения адекватен модератор, който имаш в екиоа си беше Уили и заради глупавите правила го загуби. Да не говирим, че предния тийм беше великолепен и нямаше нужда да се бара. Тогсва и безхаберието на Фаст не личеше толкова. 

 

 

За какво става дума?

Имах намерения да удължа мандата, защото нямаше проблеми, а и както ще забележиш и кандидати няма. 

Не мога да взема отношение към модерирането на конкретния казус, защото не съм запознат, не е стигало до мен. Напоследък и аз като Криминал нямам време да изчета написаното. Но и да имах, аз, както и вие сте гласували за тия хора. Нормално е да им се доверя. И те да преценяват.

След като правя тази тема, дали не смятам, че този мандат се е изчерпил като доверие?

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , RumyanaFen каза:

@asylum @Lelqtian Те са най активни предлагам тях!

Трогнат съм и много мило, благодаря, но нямам време и желание да се наема с такава отговорност. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

За какво става дума?

Имах намерения да удължа мандата, защото нямаше проблеми, а и както ще забележиш и кандидати няма. 

Не мога да взема отношение към модерирането на конкретния казус, защото не съм запознат, не е стигало до мен. Напоследък и аз като Криминал нямам време да изчета написаното. Но и да имах, аз, както и вие сте гласували за тия хора. Нормално е да им се доверя. И те да преценяват.

След като правя тази тема, дали не смятам, че този мандат се е изчерпил като доверие?

За казуса с Уили не съм аз човека, който да коментирам. 

 

За казуса с печенко е супер несериозно да не вземеш отношение. Ако искаш мога да издиря въпросния пост и да ти го пратя. 

Освен това в скандалите последно време също става анархия. Заяжданици, спам и след докладване пак си стои... Очевидно, че нещата се разхлабиха... 

  • Like 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фаст според мен трябва да е модератор завинаги/докато той самия не се откаже. Справя се чудесно и е доста време тук на линия, полезен е и достатъчно обективен. Има и други които не са зле и да се кандидатират ако искат.

  • Like 2
  • Angry 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

@Gerganafen @xroflx9 давайте - ако не друго, като се откажете от правата си, ще получите Респект ;):D 

Мерси, ама немам нерви да се разправям със спорове на живот и смърт за чалгарки XD 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Love 2
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Slavi каза:

За казуса с Уили не съм аз човека, който да коментирам. 

 

За казуса с печенко е супер несериозно да не вземеш отношение. Ако искаш мога да издиря въпросния пост и да ти го пратя. 

Освен това в скандалите последно време също става анархия. Заяжданици, спам и след докладване пак си стои... Очевидно, че нещата се разхлабиха... 

 

преди 14 часа , Slavi каза:

@meleto, a защо ми се струва, че последния мандат се протичи повече от 6 месеца. Ако съм прав, това е малко несериозно.

Имам и още едно питане. Нормално ли е модератор да се заяжда на база лично отношение. Давам конкретен случай. Преди медец писах в скандалите за Тони Стораро и прословутата случка с краденото кисело мляко, при което @pechenko ме цитира

"Крадеца вика

 

Мисля, че повече от ясно личи опита за заяждане, провокация на лично ниво и това, че е замаскирано с фолк песен не променя смисъла му. Това ли е стандарта на модериране, който търсиш... И за да не създам излишно напрежение, дори не му отговорих както би направил по интелигентния човек. 

 

Единствения адекватен модератор, който имаш в екиоа си беше Уили и заради глупавите правила го загуби. Да не говирим, че предния тийм беше великолепен и нямаше нужда да се бара. Тогсва и безхаберието на Фаст не личеше толкова. 

 

 

Както винаги след като се върнеш от почивка осираш целия форум, защото си изял бан. 

Повече от смешно е да се изкарваш жертва за  онзи коментар, който си личи, че иронизира написаното от теб. Защо не се оплакваше когато твоят другар и другите си постваха песни с обидни заглавия и индиректно обиждаха другия? Дойде време за новите кандидатури и започваш кампанията? Защо си се сетил чак след месец да се оплакваш за нещо минало и ако си имал проблем тогава да се оплачеш, а не да се правиш в момента на жертвата, да ме изкарваш мен виновен и да лъжеш, че си ме игнорирал? Аз те игнорирам от месеци и не търся никакъв диалог с теб ( не ми и трябва ) единственото получено от мен е палец надолу и нищо повече! Всички виждат, че аз съм ти нонстоп в устата и доста пъти се заяждаш на тема любимка.

Колкото до коментара отново извърташ нещата и се опитваш да ги изкарваш в твоя полза. Да не говорим, че има хиляди подобни коментари и са целенасочени към потребител, а в моят случай ирнозирам написаното от теб. Това, че ти го приемаш лично е твой проблем.

Ако ти имаш някакъв комплекс, припознал си се или мислиш, че е насочено към теб, защото едва ли не си това, което сам си написал... Е, аз не съм ти виновен и можеш да потърсиш вината в себе си.

Ето и коментара:

 

0AE0533D-DA26-4ECD-9E6A-7DCA4A709406.jpeg

  • Like 5
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Slavi каза:

За казуса с Уили не съм аз човека, който да коментирам. 

 

Противоречиш си. Със самият ти пост коментираш и намекваш, така че кажи каквото те мъчи.

Разхлабиха се нещата и си личи. Затова направих тази тема.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , pechenko каза:

 

Както винаги след като се върнеш от почивка осираш целия форум, защото си изял бан. 

Повече от смешно е да се изкарваш жертва за  онзи коментар, който си личи, че иронизира написаното от теб. Защо не се оплакваше когато твоят другар и другите си постваха песни с обидни заглавия и индиректно обиждаха другия? Дойде време за новите кандидатури и започваш кампанията? Защо си се сетил чак след месец да се оплакваш за нещо минало и ако си имал проблем тогава да се оплачеш, а не да се правиш в момента на жертвата, да ме изкарваш мен виновен и да лъжеш, че си ме игнорирал? Аз те игнорирам от месеци и не търся никакъв диалог с теб ( не ми и трябва ) единственото получено от мен е палец надолу и нищо повече! Всички виждат, че аз съм ти нонстоп в устата и доста пъти се заяждаш на тема любимка.

Колкото до коментара отново извърташ нещата и се опитваш да ги изкарваш в твоя полза. Да не говорим, че има хиляди подобни коментари и са целенасочени към потребител, а в моят случай ирнозирам написаното от теб. Това, че ти го приемаш лично е твой проблем.

Ако ти имаш някакъв комплекс, припознал си се или мислиш, че е насочено към теб, защото едва ли не си това, което сам си написал... Е, аз не съм ти виновен и можеш да потърсиш вината в себе си.

Ето и коментара:

 

0AE0533D-DA26-4ECD-9E6A-7DCA4A709406.jpeg

1. Дай пример кога за последно съм те цитирал или търсил вниманието ти. В случая твърдиш това, а ясно се вижда от поста ти, че ти цитираш меб и търсиш моето. Е, не го получи. Вероятно очакваше да ме засегнеш, но дори не репортнах поста ти. 

2. Какво значение има кога поставям на въпрос написаното от теб. Последния ми бан дори не е от теб, за да го свързваш с него. Поставям го на въпрос тогава когато има дискусия за качеството на модераторите, тоест сега. 

3. За каква кампания говориш. Това, че показвам на яве как си се насрал, кампания ли е. Веднъж ти показах, че ако реша да имам тежест в решението дали да си модератор, това не е проблем. Дадох ти шанс последния път, ти не го оцени. А в ситуация като днешната, в която никой освен Фаст и ти не искат да са модератори, още повече не мисля да се занимавам с глупости. Бъди спокоен ше получиш само моето не. Няма да ти водя армия, дишай. 

4. Дори в горния ти пост си позвиляваш тон и говорене за комплекси, каквито по скоро има в теб, отколкото в друг. И за каква ирония говориш. Намесваш лични неща в онзи пост. Опитваш се да се заяждаш и това се вижда. И ако друг потребител може да си позволи подобни, то за човек, който отговаря за спокойния престой във форума е недопустимо. В случая хем си се насрал, ама хен и нямаш доблест да си го признаеш. Опит за гавра с професионалните ми задължения, които ти нямаш право да обсъждаш. Казвам опит, защото няма как да ми говори за професионалния път, нереализиран човек който гюрбетджийства в Англия. 

 

 

 

5. От както ти си модератор форума започна пак да мирише на лайна. Заяжданки и спам в скандалите, не се взимат под внимание репортове, създаване на обтегната атмосфера... Ни не се учудвам. Човек какъвто е във форума, такъв е и в живота. Толкова си можел присто. Ще се въздържа да те поздравя с песен, въпреки че се сещам за много подходяща... 

 

@meleto, поста на печенко го постна самия той. Виждаш контекста, в който аз съм писал и този, в който той ме е цитурал. Питам те. Според теб такъв тип постиве ок ли са от модератор. Отговори ми  като човешка гледна точка и като администратор. 

Иначе можеш наистина да съжаляваш, пе хора като Уили и Старбой вече не са от екипа... 

  • Like 3

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...