Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 2 минути, zai4eto82 каза:

Що?

Защо плачкаш, мила?

Пак дойде времето за този хит!

Преса няма ли да обявява новия миш-маш вече? Стига грозни снимки и Палома по катерушки.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, HIStory каза:

Верно, знам я рая песен, но никога не съм я асоциирал с Луда по тебе, с гръцкия оригинал и с версията на Кали - да.

 

Имаше и една за Ватман. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , omline каза:

Ами в крайна сметка не може да не признаем, че на онези години Пайнер най-сериозно се отнесоха към нишата на фолка. Ако погледнем реално какво издаваха конкурентите им по същото време - не че е било лошо, но всичко, което беше с марка Пайнер привличаше и окото и ухото неминуемо повече. Тогава имаха и човешкия и технически капацитети да отиграят нагласите на публиката по брилянтен начин. В голяма степен си бяха и предприемчиви. Мисля, че инженерното образование на Димитров тогава също си каза думата. Сега според мен повече му пречи, защото е обърнал взора преди всичко към техническата част, а идейната е на самотек.

Ами не е точно така - допреди появата на Планета бяха на едно ниво с Ара, които произвеждаха не по-лоша продукция и не по-малко хитове - Софка, Тони Стораро +/-Деси, Таня Боева, Кати, Лия, Кондьо, Нина и още безброй + една камара вече забравени изпълнители. Съни, Милена рекърдс, Пик мюзик, Орфей също имаха хитови изпълнители - Коцето, Луна, Орнела, Диана, Бони, Кали, Еми Стамболова... Монополът на Пайнер почна точно с началото на Планета, като не съм съгласен, че са предлагали кой знае колко по-високо качество към онзи момент. Поздрав с нещо старо, но златно:

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Планета е това, което вдигна акциите на чалгата и вкара една поне минимално качество. Във всеки един аспект имаше огромни подобрения, само сравнете развитието на продукцията в рамките на 3-4 години от 2000 до 2003-2004. Разликата е от земята до небето.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Senhor каза:

Планета е това, което вдигна акциите на чалгата и вкара една поне минимално качество. Във всеки един аспект имаше огромни подобрения, само сравнете развитието на продукцията в рамките на 3-4 години от 2000 до 2003-2004. Разликата е от земята до небето.

Като картинка да, като музика - не. Точно в тоя период и малко след това цялата им продукция беше евтини сръбски + още по-евтини румънски кавъри. Имаше изключения, но се толерираха точно изпълнителите на горепосоченото. Естествено, че впечатлението ще е, че тяхната продукция е най, като няма реална конкуренция. Макар че точно тогава Азис, а и Бони за кратко отнесоха целия кокошарник барабар с телевизията им. Ако Планета не беше останала вътрешноведомствена телевизия като тази на БСП, щеше да се качи нивото на целия жанр, а и статута на телевизията и тежестта на наградите й, но откъде толкова акъл в Димитровград, пара да пада.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, HIStory каза:

Ами не е точно така - допреди появата на Планета бяха на едно ниво с Ара, които произвеждаха не по-лоша продукция и не по-малко хитове - Софка, Тони Стораро +/-Деси, Таня Боева, Кати, Лия, Кондьо, Нина и още безброй + една камара вече забравени изпълнители. Съни, Милена рекърдс, Пик мюзик, Орфей също имаха хитови изпълнители - Коцето, Луна, Орнела, Диана, Бони, Кали, Еми Стамболова... Монополът на Пайнер почна точно с началото на Планета, като не съм съгласен, че са предлагали кой знае колко по-високо качество към онзи момент. Поздрав с нещо старо, но златно:

Ами не знам може и аз да съм предчувствал някакви неща, но от екрана наистина това, което правеха Пайнер ми се струваше в пъти по-добро (а не съм бил читател и на Нов Фолк). Доста от нещата на конкуренцията оцених години по-късно.

Преди малко пусна клип на Кали от 1998, която (по нейни думи) е била най-добре платената певица в София за онези времена - 500 $ хонорар (Глория е била на 300 - пак по нейни думи при Миглена Ангелова) и докато Кали е пеела "Мера според мера" в кръчмата, Глория е пускала това: .........няма база за сравнение - самите автори и режисьорите тогава според мен си имаха доста добри идеи и подхождаха визионерски - кефа им от работата беше по-голям и е видно. То е малко като историята с провинциалистчето, което иде в големия град и е пълно с амбиция, а местния лигльо го кара тарикатски, щото си мисли, че успехът му се полага по подразбиране.

 

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност в онези години Планета успешно усвоиха вече наложената формула на телевизия Оникс и с помощта на наградите и турнетата я развиха към статут на монопол. Това нямаше как да не амбицира изпълнителите да влагат в продукцията и всички да се борят да са в Пайнер и да ги излъчват там. Meanwhile други точно тогава решиха да напуснат. :D

Крайно изумително е до какъв крах е достигнало всичко 20 години по-късно.

преди 3 часа , чушка. каза:

@SG, защо не бях поканен на вчерашният купон, който си организирал? Мислех, че сме приятели.

Твърде малък е кръга от хора, които биха рискували прекомерното налагане на Десислава и Лидия. За тяхна радост има и моменти, в които фолк телевизиите и Алекса налагат по-скоро Да си тук и Къде беше ти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, omline каза:

Ами не знам може и аз да съм предчувствал някакви неща, но от екрана наистина това, което правеха Пайнер ми се струваше в пъти по-добро (а не съм бил читател и на Нов Фолк). Доста от нещата на конкуренцията оцених години по-късно.

Преди малко пусна клип на Кали от 1998, която (по нейни думи) е била най-добре платената певица в София за онези времена - 500 $ хонорар (Глория е била на 300 - пак по нейни думи при Миглена Ангелова) и докато Кали е пеела "Мера според мера" в кръчмата, Глория е пускала това: .........няма база за сравнение - самите автори и режисьорите тогава според мен си имаха доста добри идеи и подхождаха визионерски - кефа им от работата беше по-голям и е видно. То е малко като историята с провинциалистчето, което иде в големия град и е пълно с амбиция, а местния лигльо го кара тарикатски, щото си мисли, че успехът му се полага по подразбиране.

 

Не мисля, че Пайнер в този период, а и след това са предлагали кой знае колко високо и визионерско ниво на продукция. Отделни изпълнители да, но като цяло се залагаше на творения тип Ласмаги-Джасмаги, 100 патрона, Смукача, Пачки, Летвата... мога до без край. Изключително високо ниво! 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Всъщност в онези години Планета успешно усвоиха вече наложената формула на телевизия Оникс и с помощта на наградите и турнетата я развиха към статут на монопол. Това нямаше как да не амбицира изпълнителите да влагат в продукцията и всички да се борят да са в Пайнер и да ги излъчват там. Meanwhile други точно тогава решиха да напуснат. :D

Крайно изумително е до какъв крах е достигнало всичко 20 години по-късно.

Твърде малък е кръга от хора, които биха рискували прекомерното налагане на Десислава и Лидия. За тяхна радост има и моменти, в които фолк телевизиите и Алекса налагат по-скоро Да си тук и Къде беше ти.

Мда, след толкова време все пак намерихме разковничето и къде е проблема в цялата схема на кокошарника. 

Наздраве! 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Доказателството, че Глория има брутални мелодии (дори на "пълнежите" в албумите си), които, ако бяха с една идея по-чалгаджийски аранжименти, щяха да са големи хитове. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Lelqtian каза:

Мда, след толкова време все пак намерихме разковничето и къде е проблема в цялата схема на кокошарника. 

Наздраве! 

 

Не е тайна, че точно някъде в онзи период Митака спря да бъде истински продуцент (поне в Рамания не е тайна). Добрият въпрос е кога ли точно бате шефът е преценил, че няма нужда да влага пари в изпълнителите си- когато телевизията пожъна чутовен успех още със старта си или малко по-късно, когато Ивана дойде с новия тип договор...

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , omline каза:

Преди малко пусна клип на Кали от 1998, която (по нейни думи) е била най-добре платената певица в София за онези времена - 500 $ хонорар (Глория е била на 300 - пак по нейни думи при Миглена Ангелова)

Нещо се съмнявам точно пък тая да е била най-добре платена когато и да било.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DarkChild каза:

Нещо се съмнявам точно пък тая да е била най-добре платена когато и да било.

Може да е предлагала екстри. 

  • Like 1
  • Haha 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , zai4eto82 каза:

 

Теди Александрова и Емрах с лайв концерт за българите в Чикаго

http://planeta.tv/news/view/Tedi-Aleksandrova-i-Emrah-s-layv-kontsert-za-balgarite-v-Chikago

Видяхме и първия път като го написа.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , zai4eto82 каза:

 

Теди Александрова и Емрах с лайв концерт за българите в Чикаго

http://planeta.tv/news/view/Tedi-Aleksandrova-i-Emrah-s-layv-kontsert-za-balgarite-v-Chikago

Зайке, ти би ли отишла на виртуално участие в дискотека? Там няма да можеш да се гушкаш с Коциту.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , HIStory каза:

Ами не е точно така - допреди появата на Планета бяха на едно ниво с Ара, които произвеждаха не по-лоша продукция и не по-малко хитове - Софка, Тони Стораро +/-Деси, Таня Боева, Кати, Лия, Кондьо, Нина и още безброй + една камара вече забравени изпълнители. Съни, Милена рекърдс, Пик мюзик, Орфей също имаха хитови изпълнители - Коцето, Луна, Орнела, Диана, Бони, Кали, Еми Стамболова... Монополът на Пайнер почна точно с началото на Планета, като не съм съгласен, че са предлагали кой знае колко по-високо качество към онзи момент. Поздрав с нещо старо, но златно:

 

Но дори и тогава Пайнер минаваше за Холивуд в чалгата. Най-големите имена бяха там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...