Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 4 минути, Gerganafen каза:

Спрягат Кристиян за Златния и Азо не можа да се сети заглавието на Коя - паднах!

"Една колежка от Пайнер.......... Джулия, Джулия се казва жената!"

:roll1:

Малко преди да започне шоуто беше на лайф в инстаграм с Алекс

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, RumyanaFen каза:

Ще си останем с чакането ако не отворят дискотеките скоро😂

Ариа беше казала че ще я пусне до 12-ти, без значение дали ще отворят дискотеките. Е, малко закъсня, но й е простено, нали е кралица!

  • Like 3
  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Willy каза:

Ариа беше казала че ще я пусне до 12-ти без значение дали ще отворят дискотеките. Е, малко закъсня, но й е простено, нали е кралица.

Дано!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Alexandrov каза:

Привет. Къде коментирате факта, че ТВ Планета от вчера изглежда все по-евтино и безвкусно? 😞

Тук, то в този форум други раздели и теми освен тази, уви няма... Ако питаш на коя страница - 140.

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Blueberry каза:

Тук, то в този форум други раздели и теми освен тази, уви няма... Ако питаш на коя страница - 140.

Да. Благодаря. За страницата питах. ✌🏻
Още съм в шок... Как Цв. Янева и Галена позволяват да им въртят клиповете по това нещо? 😂

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Ок, имат две квалитетни песни "Ало, мамо" и "Утре" които са пипнати, другите са средна ръка като всяка втора балада. Кво се пънеш, и двете са дъно затва народа не ги слуша вече масово. Кат са правили яки песни са били на върха. Тва е, другото е философствуване и  научни теории. 

Дори Рена @Runevski може да се съгласи, защото и тя копае дъното с тях. 

Не са две. Не съм изброил всички - и трябва ли всъщност? Ивана има един разкошен албум - "Обяснения не давам", на Глория "Пясъчни кули" също е готин и доста продаван беше - нищо, че Мара си изкупи тиража и взе награда.

Нима песни като "Прегърни ме" са средна ръка? Не бих казал. На фона на "Феникс" може би, но не и на общия фон. Говорите нонстоп за кубчета от лед с цел подигравка, ама песни като "Чуплива и влюбена", "Пада звезда", "Бутилка", "Няма да ти пиша" - на която в Арена беше пълна скука, и сега да не ги изброявам всички - що за продукция е това? Да не говорим пък за маанетата на Анелия с Кристали, Шефки и подобни.

Айде, Преслава поне няма много такива. Между другото, Преслава и Камелия са певици, които имат много малко на брой мазни песни, но това не променя факта, че Преслава има едно свястно парче за последните години и то е "Ако утре ме губиш", докато Ивана и Глория често правят стойностни песни - това, че вие не ги харесвате или не са популярни сред 5 а клас, не отрича съществуването им. :)

А кажи ми кога за последно си чула такава песен от фолкпевица:

Няма лошо да имаме пристрастия, ама... все пак. И не се бутам никъде. Не броя гледания. Мен ме интересува жанрът накъде върви - наникъде. Правят ли музика - не правят. Ивана и Глория също са се пуснали по течението в момента...

А тая година лично ще запомня само с песните на Камелия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, SG каза:

В Маскираният певец Азис се мъчеше да се сети КОЯ беше колежката му, която е съпруга на Митака от София Ден и Нощ.:roll1:

А Коя е тя, все пак? 

  • Haha 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, asylum каза:

А Коя е тя, все пак? 

Според Азис е Джулия. ⬆️⬆️⬆️ Но това все пак е шоу за маскирани певци, всеки има право на мнение кой стои зад маската на Коя? :D

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Не знаех, че всяка балада = стойностна. Или песен, в която не се пее за любов = стойностна. Сега ще кажа на Адел да хвърля грамито за "Rolling in the deep" в кофата, никакво стойностно парче не е това - хем не е балада, хем за любов се пее. Наглецка! Друго си е "Когато любовта е неизживяна, остава като рана". Това, че е клише, по-лошо от стихчетата, които пише в 3-ти клас е без значение... това ни е нивото.

Проблема е в друго, просто е добра балада, но имаме много такива и от Преса, Деса, Ана и т.н. Ето когато Глора е била номер 1 какво е правила:

И има 2.5 милиона, което си е тотален хит. Ако беше в на Планета щеше сигурно 6 да гони. 

Ето какво прави сега:

 

Има 200к. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Blueberry каза:

Не знаех, че всяка балада = стойностна. Или песен, в която не се пее за любов = стойностна. Сега ще кажа на Адел да хвърля грамито за "Rolling in the deep" в кофата, никакво стойностно парче не е това - хем не е балада, хем за любов се пее. Наглецка! Друго си е "Когато любовта е неизживяна, остава като рана". Това, че е клише, по-лошо от стихчетата, които пише в 3-ти клас е без значение... това ни е нивото.

Проблем с текстовете има в целия жанр. И какво значи клише... Поне в поезията съвършенството е в простотата на изразните средства, не в напудрена елитарност. За тая работа си има джаз. "Любовта настоява" е музикантски направена. Казвам според мен какво е стойностно, не съм казал, че само екзистенциалните теми непременно са равносилни на съдържателност. Права си, че има значение текстът. Няма общовалидни критерии за стойностно. Така че в този ред на мисли може би е излишен този спор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега я чух въпросна. Тя като за Глория си се води за популярна, сумарно има към 3 милиона. Ето оценила се е, поне горе- долу. Ти затова я буташ. Но това е 1 на 10 нейни песни.  Проблема е, че е изпята като всички останали нейни песни. Провлачено. 

Другите и 500к не събират. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Blueberry каза:

Не знаех, че всяка балада = стойностна. 

В този ред на мисли - поздравявам ви с най-стойностната балада на Пайнер! 😁

Но тука се гледа само Глория, Ивана, Галена, Преслава и тн и не оценявате този шедьовър и вечен хит! ☹

 

  • Like 1
  • Haha 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Just_Me каза:

В този ред на мисли - поздравявам ви с най-стойностната балада на Пайнер! 😁

Но тука се гледа само Глория, Ивана, Галена, Преслава и тн и не оценявате този шедьовър и вечен хит! ☹

 

Как не ги е срам!!! ПУ! ПУ! ПУ!

 

  • Like 2
  • Love 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, вие какво искате, всяка една песен да е УАУ, бестселър. Няма нито такива писатели, нито режисьори, нито роли в театъра.

Сега се сещаm като канеха фолк певици на Българската коледа и Уницеф кампаниите, половината нямаха силни песни в репертоара си, за да блеснат с най-подходящите. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pacho каза:

Е, вие какво искате, всяка една песен да е УАУ, бестселър. Няма нито такива писатели, нито режисьори, нито роли в театъра.

Сега се сещам като канеха фолк певици на Българската коледа и Уницеф кампаниите, половината нямаха силни песни в репертоара си, за да блеснат с най-подходящите. 

За това говоря. И все си пееха баладите, ама те половината въобще нищо общо нямат с повода. Преслава беше пяла "Право на влюбване", която иначе не е лоша песен. Не че някой е длъжен да има в репертоара си песен на определена тема. Затова си има разграчение - тоя и тоя за дискотеките, там аудиторията е такава и такава, онзи другият за концерти, третият за пиано барове да пее кавъри на евъргрийни, четвърти по сватби и кръщенета. Но за мен стойността се изразява освен в текста да има някакво послание, ясно изразена мелодия, която да не е тра-ла-ла, и аранжимент без аналог. Сега, ако някой смята за стойностно "Чуплива и влюбена", аз смятам, че от такива песни няма никакъв смисъл. Което пък не значи, че Глория и Ивана винаги са пели рапсодии.

Отделно, по принцип някои по-леки песнички също не са лоши. Даже точно такова песен може да стане тотален хит, право няма.

И "Пак ли" примерно не е някакво изкуство велико, но е стойностна дотолкова, че е образец за класическа фолк песен, мелодичната линия си я има, текстът не е някаква брутална тъпотия - макар че е клише. А сега ми ги правят едни наблъскани с вокали, без емоция, пълен хаос, затова и не траят. Оцко ги правеше по-разбираеми дори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...