Jump to content


Промени в правилата (прочети първия пост преди да гласуваш)


Оформление на постове и съдържание  

69 потребители гласуваха

  1. 1. Може ли да се пишат коментари, които включват чуждици или изрази на друг език?

    • Да, само когато е свързано с темата и е разбираемо за останалите потребители
    • Да, нека използването на чуждици или коментари на друг език да са разрешени
    • Не, използването на чуждици да е напълно забранено (по настоящем е така)
  2. 2. Да бъдат ли позволени коментари с различен цвят от стандартното сиво-черно?

  3. 3. Да бъде ли позволено писането на коментари с различен шрифт?

  4. 4. Да бъде ли позволено да се пишат коментари с нетипична големина на шрифта?

    • Да, когато не е натрапчиво голям и се цели да се натърти на важна информация
    • Не
  5. 5. Да бъде ли позволено подравняване, подчертаване, удебеляване и нетипично оформление на постовете?


Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Въпросите касаят текущите правила.

1. Трябва ли потребителите да се съобразяват и да се ограничават, когато оформят постовете, които пишат?

- Някои казват, че нетрадиционните цветове дразнят. Разбрахме, че червеното не е приятно, въпросът разширява предходната тема.

2. Трябва ли потребителите да не могат да пишат на чужд език? Не става дума за латиница, а за писане на чужди езици.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , meleto каза:

Въпросите касаят текущите правила.

1. Трябва ли потребителите да се съобразяват и да се ограничават, когато оформят постовете, които пишат?

- Някои казват, че нетрадиционните цветове дразнят. Разбрахме, че червеното не е приятно, въпросът разширява предходната тема.

2. Трябва ли потребителите да не могат да пишат на чужд език? Не става дума за латиница, а за писане на чужди езици.

 

ти си комунист. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , meleto каза:

Въпросите касаят текущите правила.

1. Трябва ли потребителите да се съобразяват и да се ограничават, когато оформят постовете, които пишат?

- Някои казват, че нетрадиционните цветове дразнят. Разбрахме, че червеното не е приятно, въпросът разширява предходната тема.

2. Трябва ли потребителите да не могат да пишат на чужд език? Не става дума за латиница, а за писане на чужди езици.

 

 

Цитат

 

Значение на думата пост

постът, поста, мн. постове, (два) поста, м.
1. Лице или група лица, които наблюдават или охраняват нещо.
2. Място, откъдето се води наблюдението.
3. Прен. Отговорна длъжност. Висок пост. постът, поста, мн. пости, м.
1. Въздържане от блажна храна, свързано с религиозни предписания; постене.
2. Обикн. мн. Дни, в които не се яде блажна храна. Велики пости.

 

 

 

Да не използваме чуждици, викаш. Ай гив ю май блесинг. Моля да отбележиш в съответната тема колко точки ще си дадеш за това провинение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

 

Да не използваме чуждици, викаш. Ай гив ю май блесинг. Моля да отбележиш в съответната тема колко точки ще си дадеш за това провинение. 

Правилото е да се пише на кирилица понастоящем. Въпросът умишлено включва чуждиците и т.н, за да е по-ясно в правилата.

 

Цитат

1.4 Задължително е писането на кирилица.

Добър опит, но си остава само опит за заяждане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

ти си комунист. 

Така е, защото не ти се връзвам. Очевидно е, че и в този случай нямаш мнение или не ти стиска да го изразиш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз едва вчера разбрах, че има правила да не се използват чуждици. Стотици пъти потребители са писали на английски език и това не е било проблем. Иначе точно, когато го направи криминал, с когото печенко си има някаква вражда, изведнъж се постави на въпрос. Мога да намеря поне 10 подобни поста от писледните 2 теми на фолк скандалите. 

Освен това смятам, че модераторите трябяа да потушават страстите, а не да ги създават, а за последните дни пепенко си е позволил дразги с над 5 потребителя. Дадох му шанс въпреки различията ни през годините тук, но той не е човек, който би си променил нрава в името на общото благо. 

Най голямата глупост е обаче това с мандатите. При положение, че има добри модератори като Уили и Фаст, не знам кому е нужно да се ограничават, за да могат сульо и пульо да си сбъднат детските мечти да модерират форуми... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Slavi каза:

Аз едва вчера разбрах, че има правила да не се използват чуждици. Стотици пъти потребители са писали на английски език и това не е било проблем. Иначе точно, когато го направи криминал, с когото печенко си има някаква вражда, изведнъж се постави на въпрос. Мога да намеря поне 10 подобни поста от писледните 2 теми на фолк скандалите. 

Освен това смятам, че модераторите трябяа да потушават страстите, а не да ги създават, а за последните дни пепенко си е позволил дразги с над 5 потребителя. Дадох му шанс въпреки различията ни през годините тук, но той не е човек, който би си променил нрава в името на общото благо. 

Най голямата глупост е обаче това с мандатите. При положение, че има добри модератори като Уили и Фаст, не знам кому е нужно да се ограничават, за да могат сульо и пульо да си сбъднат детските мечти да модерират форуми... 

В другата тема споменах, че е морален казус. Няма превишаване на права, но има вражда между двамата.

Има правило да не се ползва друго освен кирилица, което е абсурдно. Тоест, теоретично е позволено да напишеш Джена хев консерт, но е правилно Djena has a concert... 

Въпросът с чуждиците го добавих, за да се пренесе въпросът по-конкретно в правилата после.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изрази на чужд език се ползват често, даже не знаех, че е забранено. Донякъде ме дразни ако е вмъкната английска дума или израз при положение, че има български еквивалент, но чак пък да се слага като правило... Предполага се, че повечето би трябвало да знаят поне основен английски, а и съществува Гугъл преводач за тези, които не го знаят. Относно другите опции за оформяне на текста - нека си стоят, ако някой почне да ги комбинира системно и натрапчиво, тогава ще му мислим. От единичен случай какъвто е този с червеното на Кити мисля, че задълбахме твърде много и започваме да издребняваме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, meleto каза:

В другата тема споменах, че е морален казус. Няма превишаване на права, но има вражда между двамата.

Има правило да не се ползва друго освен кирилица, което е абсурдно. Тоест, теоретично е позволено да напишеш Джена хев консерт, но е правилно Djena has a concert... 

Въпросът с чуждиците го добавих, за да се пренесе въпросът по-конкретно в правилата после.

Факт е, че не е превишил правилата, но е също така факт, че се е хванал за нещо, което ако бе направено от потребител, с който е в добри отношения, нямаше да му обърне внимание. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Gerganafen каза:

Изрази на чужд език се ползват често, даже не знаех, че е забранено. Донякъде ме дразни ако е вмъкната английска дума или израз при положение, че има български еквивалент, но чак пък да се слага като правило... Предполага се, че повечето би трябвало да знаят поне основен английски, а и съществува Гугъл преводач за тези, които не го знаят. Относно другите опции за оформяне на текста - нека си стоят, ако някой почне да ги комбинира системно и натрапчиво, тогава ще му мислим. От единичен случай какъвто е този с червеното на Кити мисля, че задълбахме твърде много и започваме да издребняваме.

Точно. За единичния случай на Кити е именно щото тя ги комбинира системно и натрапчиво. Тая анкета е някво хипер изкилиферчване на конкретния случай. 

 

преди 1 час, meleto каза:

Правилото е да се пише на кирилица понастоящем. Въпросът умишлено включва чуждиците и т.н, за да е по-ясно в правилата.

 

Добър опит, но си остава само опит за заяждане.

Заяждане или не, факта остава как в значението на съобщение, пост е чуждица. Умишленото им включване към въпроса за чуждите езици, кирилицата и алес е накъв нов връх на абсурда. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Lelqtian каза:

Заяждане или не, факта остава как в значението на съобщение, пост е чуждица. Умишленото им включване към въпроса за чуждите езици, кирилицата и алес е накъв нов връх на абсурда. 

И какво като е чуждица? Не е нарушение на правилата. Но ти държиш да се заяждаш и да се правиш на модератор. Вземи да се кандидатираш най-накрая... В противен случай, има опция за докладване.

Проблемът ти, очевидно, е в съдържанието на постовете на Кити, а не в червеното. Достатъчно издребня.

Е, както в повечето ви заяждания без особен смисъл, опитах да намеря нещо полезно и направих тази тема, за да изчистим тези въпроси.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

И какво като е чуждица? Не е нарушение на правилата. Но ти държиш да се заяждаш и да се правиш на модератор. Вземи да се кандидатираш най-накрая... В противен случай, има опция за докладване.

Проблемът ти, очевидно, е в съдържанието на постовете на Кити, а не в червеното. Достатъчно издребня.

Е, както в повечето ви заяждания без особен смисъл, опитах да намеря нещо полезно и направих тази тема, за да изчистим тези въпроси.

Проблем със съдържанието на постовете на Кити нямам. Така де, имам, но си и го казвам директно.
А червеното си е червено. Въпроса беше за графическото оформление на въпросните постове и как тя системно злоупотребява с предоставените опции за оформление на текста. И не само имам възражение относно въпросната злоупотреба. Включително и беше обърнато внимание как тази избрана от нея комбинация дразни окото, и бе помолена най-учтиво да си хареса по-малко натрапчив цвят. Въпросната потребителка категорично отказа да си хареса друг цвят. 

Щом не ти харесва да забраняваш себеизразяването със дразнещи половината форум графични опции,ето ти едно алтернативно предложение по въпроса - моля добави някви алтернативни скинове на настоящия, на фона на които от въпросното болднато червено не ми сълзят очите само като го видя, и млъквам по темата. 

Не ми е проблем чуждицата, но за да предлагаш правило, включващо изключването им от употреба, и да ползваш чуждици в рамките на същия пост с въпросното предложение, без самия ти да го спазваш, просто го намирам за абсолютно нелепо. В случая се заяждаш ти, аз не съм ти виновен за собствените ти недосмислици. 

Нямам време и желание да модерирам, ако съм искал, да съм го направил. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

 

Не ми е проблем чуждицата, но за да предлагаш правило, включващо изключването им от употреба, и да ползваш чуждици в рамките на същия пост с въпросното предложение, без самия ти да го спазваш, просто го намирам за абсолютно нелепо. В случая се заяждаш ти, аз не съм ти виновен за собствените ти недосмислици. 

Нямам време и желание да модерирам, ако съм искал, да съм го направил. 

Напротив, аз съм "за" използването на чуждици - постване, дроп и всякакви други и сега могат да бъдат открити във форумния речник. И не случайно ползвам такива в рамките на тази тема, включително и след като се опита да се заядеш по този повод. Целта ми е да илюстрирам използването на чуждици.

Пак казвам по повод на Кити: начинът й на подреждане и оцветяване е личен избор. Винаги някой може да каже - не харесвам червено. После тя да смени със синьо. Сигурен съм, че и тогава ще има възражения. Въпросът е морален, а не касаещ правилата. Именно затова се пита - да се забранят ли цветовете, а не конкретно червено.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Против съм ограничаването на свободата на изразяване, когато наистина е изразяване, а не лиготия. 

Да напишеш "куин оф инглиш ленгуич" (не знам дали за този пост е получил точка и изобщо не коментирам въпросната ситуация, запомнила съм примера) си е начин на иронизиране на девойка, която говори скандално лош английски. Ако го напишеш кралица на английския не е толкова саркастично, докато ако пишеш на английски с кирилица много ясно се разбира, че не го мислиш, а го казваш на шега.

Да пишеш цели постове в червено - и то всеки един, обаче не е начин на изразяване, а дразнеща стилизация. Ако аз споря с някого и той не разбира постовете ми и фактите, които му изброявам например, защо да не напиша нещо в червен болд, за да изразя категоричността си. Но ако всяка публикация ти е в такава стилистика, това не носи нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...