Jump to content


Оценка на албуми


Препоръчани коментари

Ако и на вас ви е скучно и ви се слуша някой поп фолк албум... които между другото са вече огромна рядкост в днешно време – вече можете да направите изживяването още по-забавно! В тази тема може всеки да пише оценки и коментари за последния албум, който е слушал или пък да се разбираме да слушаме един и да го оценяваме всички редом заедно!

Ще започна с този, който слушам в момента и съм до трак 11, за останалите ще пиша лайф в движение на случващото се коментари и оценки...

Let's goooo

Преслава – "Пази се от приятели"

 

01. "Феномен" - приятен трак, различен, който според мен е опит за "Лъжа е" 2.0., не бих казал неуспешен, но доста по-слаб. (7)
02. "Обещай ми" - любим трак, като бях малка запетайка помня, че я слушах с голям трепет и съзнавах, че съм ФЕН на Преси! (10)
03. "Пази се от приятелки" - скандален трак, кефи ме, беше иновативен и разлая кучетата през онова всеки, всички се питаха с кого е спала Преси този път. (9)
04. "Силните мъже" - балада, която стреля на месо! (9)
05. "Новата ти" - топппп, обичам я и най-вече смеха в интрото (10)
06. "Червена точка" - много скандална песен провокира да се любиш, кефи ме! (10)
07. "Бързо ли говоря?" - боза, никога не ми е харесвала и не знам защо стана такъв хит, куплетите са много по-яки от скапания припев (4)
08. "Зле разпределени" - топ трак, чаках и клипа с трепет, който за огромно съжаление така и не видя бял свят... (9)
09. "Усещане за Мерилин" - по-добрия дует в албума, забавен, провокативен, предразполага шведска тройка (8)
10. "Наивница на годината" - скандален сингъл, винаги ми е харесвал, не знам защо не заложи на него (9)
11. "От добрите момичета" - суууупер песен, малко диско елементи и то успешно приложени и заложени (10)
12. "Не можеш да си влюбен" - сладка песен, приятна почивка от предните силни песни (6)
13. "Умирам" - поредна песен, която стреля на месо!!! (10)
14. "Откакто те познавам" - много футуристична песен, може да се изживее сега и след 50 години, харесвам я (8)

Оценка: 8.50

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тук-там, тук-там (Cassette, Album) capa do álbum

 

Луна ‎– Тук-там, тук-там

 
01
   
02 Богат Беден - социална тема, достойна за всяка сцена: 10  
03 Шапка На Тояга - освобождаваща по всевъзможни начини песен: 10  
04 Аз Не Съм Жена Само За Един Мъж - съкровена изповед: 10  
05 Не Съм Твоя Робиня - 10  
06 Али Баба - 10  
07 Лице От Злато - 10  
08 Вратата Затвори - не я помня - 10  
09 Извади Парите Чиче - химнът на волейболистите и подходяща за тропане на хоро по всякакъв повод - 10  
10 Целувка Сладка Ми Лепни - личният ми фаворит, гарниран от суперкласен и хищен тигров клип - 10

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Веднага се включвам с прослушване на 

Луна (3) ‎– Искам Го - Стискам Го

Label:
M&G ‎– MK 6280 / 2.12.99
Format:
CD, Album
Country:
Released:
Genre:
Style:
 

Tracklist

01

Искам Го - Стискам Го - 10 - все още много социална тема, въпреки че в модерната интерпретация, лирическия герой от песента, "Мъжо", май ще си остане със стискането на фишчетата и билетчетата от Националната лотария

 
02 Бягайте Крачета - 10, неувяхващ фитнес хит. А клипа ни показва, че Луна си е много на мястото в Капките, ето още от едно време умее да влиза в роли като тази на Мадона от Матириъл гърл  
03 Опел - Тигра - 10, точно като за края на карантината, палиме опела и тръгаме  
04 Без Теб Не Мога Да Живея - 10, за клипа, въпреки че много ми допада, в момента няма да сипя похвали впредвид вървящата гавра в национален ефир от страна на режисьора към изпълнителката   
05 Секс - Играчка - 10 - абе тоя албум май е баш като за карантина. Иначе не съм изненадан хич, че Луна е майсторка на връзването и други аксесоари  
06 Чужденка - 10 - Тук е интересно да направим обръщането на мечтата - до миналия месец всички искаха чужденци и чужденки, а днес точно обратно, + 2 седмична карантина  
07 Ти Си - 10 - Ша и казва някъв никому неизвестен актьор дето даже награда няма, че е диското е загубило много, че не се била занимавала с жанра. А примери като настоящата песен колкото искаш.    
08 Искам Аз Да Съм Змия - 10 - И аз така. На змиите сега май им се полага да излизат навън без маски и да се печат на слънце.   
09 Край На Пандиза - 10 - Ох, тая песен си я отбелязвам за след два - три месеца като свърши карантията да я скъсам от въртене   
10

Башал, Брато - 10 - Не знам кой Башал, ма щом Луна го иска, начи е добре братото. Явно имат с Луна специално разрешение от Мутафчийски за сефтето, стига да спазват 2 метра дистанция

Изобщо 10/10, много актуален дори и в момента албум. Дори може би повече от 99та като е излезнал, тогава не помня да сме имали карантина. 

 

Може да намерите албума на горния плейлист. 

Докато си избирам следващ албум за карантинно ревю, ако имате конкретни предложения, може да ми ги пратите на лично. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина пророчески песни изобилстват в хитовата тава Искам го, стискам го! През 2017 някой беше споделил картинка у фейса, че се чувства като през 1997 - Луна и Стоичков отново актуални. Еми, ето че и 2020 минава под карантината на шуменската дива, по случайност президент и царица в едно. Какво да кажа за отделните заглавия - казал си всичко!

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бе аз друго разглеждах из ютубето, но ми изпадна това. 

Очаквайте подробно ревю на любимите ми песни, които на мен ми харесват от този албум в най-скоро време, но още от сега подозирам как ще е 120/10. Може и 150/10, да видим. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Бе аз друго разглеждах из ютубето, но ми изпадна това. 

Очаквайте подробно ревю на любимите ми песни, които на мен ми харесват от този албум в най-скоро време, но още от сега подозирам как ще е 120/10. Може и 150/10, да видим. 

Знам песните наизуст и започвам да ги оценявам по достойнство, слушайки ги наум;

Ал бени - заглавието го показва, любовна изповед, иска да я вземе. Трогателен хит

Гюле, гюле - но веднага пък му казва чао. Зашеметяваш саунд и еманципация

Аръйорум сени - тук пък пак го търси, или нов търси, не е ясно - търсене да има. Не ми е фаворит

Мъжки мераци - мадамата вече се е разочаровала от тези мераци, чак на български е пропяла. Хитов кючек

Ялънджъ дюня - тоталният мегахит на хитовете. Вече се е убедила, че светът е лъжовен

Любовта ни е пожар - вади тежката артилерия с Амет. Добро дуетче

Инан бана - вярвам ти, Хабиби, даже те обичам. Жесток ритъм! 

Яхабиби - ясно е! Шест (6)

Як мотору - международен хит, прославил майка България. Може само да се гордеем

Супермен - друг фаворит

Луда ревност - това ми е може би най-любимата ми песен, която харесвам, извън мегахитовете. Време е да я възроди със стилен клип, подобен на Думан олдум! Аранжиментът е модерен и в наши дни - нещо, с което повечето чалги не могат да се похвалят. Хабиби е непреходна, даже изпреварва времето и го спира

Няма да ти падна - продължение на Мъжки мераци. Добре е, че следва определен стил. Жена с класа и концепция

Хади гюзелим - ами, хади, де! 

Евровизия - това би следвало да бъде саундтракът на Чалгавизия. Нека оттук насетне да звучи като фон на обявяването на резултатите и кой как е гласувал.

Обща оценка: 10/10 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

Знам песните наизуст и започвам да ги оценявам по достойнство, слушайки ги наум;

Ал бени - заглавието го показва, любовна изповед, иска да я вземе. Трогателен хит

Гюле, гюле - но веднага пък му казва чао. Зашеметяваш саунд и еманципация

Аръйорум сени - тук пък пак го търси, или нов търси, не е ясно - търсене да има. Не ми е фаворит

Мъжки мераци - мадамата вече се е разочаровала от тези мераци, чак на български е пропяла. Хитов кючек

Ялънджъ дюня - тоталният мегахит на хитовете. Вече се е убедила, че светът е лъжовен

Любовта ни е пожар - вади тежката артилерия с Амет. Добро дуетче

Инан бана - вярвам ти, Хабиби, даже те обичам. Жесток ритъм! 

Яхабиби - ясно е! Шест (6)

Як мотору - международен хит, прославил майка България. Може само да се гордеем

Супермен - друг фаворит

Луда ревност - това ми е може би най-любимата ми песен, която харесвам, извън мегахитовете. Време е да я възроди със стилен клип, подобен на Думан олдум! Аранжиментът е модерен и в наши дни - нещо, с което повечето чалги не могат да се похвалят. Хабиби е непреходна, даже изпреварва времето и го спира

Няма да ти падна - продължение на Мъжки мераци. Добре е, че следва определен стил. Жена с класа и концепция

Хади гюзелим - ами, хади, де! 

Евровизия - това би следвало да бъде саундтракът на Чалгавизия. Нека оттук насетне да звучи като фон на обявяването на резултатите и кой как е гласувал.

Обща оценка: 10/10 

 

Към това майсторско ревю, аз просто няма какво да добявя освен че оценка по използваната скала 10/10 е крайно недостатъчна като цифрово изражение за всички качества на албума. Но тъй като никоя скала не е задоволителна, ще трябва да се примирим с нея засега. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...