Jump to content


Знаете ли химна?


Препоръчани коментари

След като стана ясно, че масово поколенията след нас са неграмотни на тема "история на Втората световна война", реших да започна да пускам теми, посветени на различни празници и събития, за да видя колко точно сте учили в училище и сами и вие да се усетите колко срамно е да си неграмотен. Най - малкото един ден ще имате деца и те ще ви задават куп въпроси. Също така ми е и любопитно да видя на какво и колко са ви учили учителите в училище.

Та, днес ви питам - знаете ли текста на националния химн, учили ли сте песента и знаете ли кога и на какви събития се изпълнява?

Моля, отговорите да са само по темата!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам много химни. Примерно

Айдиайдиайди батибатибати шеф 

шефката и тя е някъде около теб

айди бати шеф ве давай покажи 

убивай ги убивай ги сега 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се! Всяка една дума, всяка една сричка ми е в главата, буква по буква го знам.
Специално си закупих SS униформа за да съм в тон и да се кълча с нея под звуците му. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само първите строфи, така и не ми хареса тая песен “Горда стара планина”, монотонна мелодия, а и инструментала по онова време звучеше зле. Иска ми се Ганев да го пипне малко, Емилия ако е умна да вземе да го възроди, че и младите да го чуят тоз химн, да го добавят в плейлиста си. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама Кити, аз чак сега видях хубаво заглавието на темата. 

Мислех, че пише "Знаете ли хита" и за това пуснах песента на Лиди, то друг хит в момента няма. А и нали темата беше първо в раздела за Поп-фолк.

Какво е това "химн", яде ли се?

Link to comment
Сподели в други сайтове

По принцип поп-фолк фен и патриот често са две противоположни неща, Кити, така че тук не очаквай кой знае какъв реален ентусиазъм към темата ти.

Като цяло, аз се изненадвам, че все още има хора, придаващи значение на нас като народ и на територията ни като нещо. Глобално сме едно нищо и поводите ни за срам са в пъти повече от поводите ни за гордост, така че, сори майка... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, retr0 каза:

По принцип поп-фолк фен и патриот често са две противоположни неща, Кити, така че тук не очаквай кой знае какъв реален ентусиазъм към темата ти.

Като цяло, аз се изненадвам, че все още има хора, придаващи значение на нас като народ и на територията ни като нещо. Глобално сме едно нищо и поводите ни за срам са в пъти повече от поводите ни за гордост, така че, сори майка... 

Важното е,че ДЖЕН ни зачита. Другите не са ни важни.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , retr0 каза:

Само първите строфи, така и не ми хареса тая песен “Горда стара планина”, монотонна мелодия, а и инструментала по онова време звучеше зле. Иска ми се Ганев да го пипне малко, Емилия ако е умна да вземе да го възроди, че и младите да го чуят тоз химн, да го добавят в плейлиста си. 

Химна се казва "Мила Родино"! И не се пипа!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , retr0 каза:

По принцип поп-фолк фен и патриот често са две противоположни неща, Кити, така че тук не очаквай кой знае какъв реален ентусиазъм към темата ти.

Като цяло, аз се изненадвам, че все още има хора, придаващи значение на нас като народ и на територията ни като нещо. Глобално сме едно нищо и поводите ни за срам са в пъти повече от поводите ни за гордост, така че, сори майка... 

Аз съм и двете - попфолк фен и патриотка.

Ентусиазъм към темата няма, защото масово дребситата не ги учат на родолюбие и патриотизъм в училище. Жалко, надявах се нещо да се е променило, но.............

Винаги много съм съжалявала, че по мое време нямаше уроци по патриотизъм и родолюбие. 90 - те години бяха едно много неприятно време. Уж демокрация, уж свобода, но нямаше никакви часове по патриотизъм и родолюбие - напротив, имаше една лудост, хората бяха увлечени по всичко, що е западно. Не, че не сме изучавали български автори по литература, не сме учили история на България и не сме учили български народни песни, стари градски песни, естрадни песни, даже български рок песни, но учителите не ни ги преподаваха с ентусиазъм, а просто така, по задължение, а химна, за съжаление, така и не сме го учили. Аз сама си го намерих и научих в гимназията. Тържества за празници като 19 февруари и 3 март правихме чак от 7 клас нататък.

Само веднъж съм ходила като ученичка в музей с класа, и малко повече по манастири. Сега обикалям България с нашите покрай "100 национални туристически обекта", остава ми само да взема златната значка, имам още 50 обекта за посещение. Навсякъде научавам по нещо ново и много съжалявам, че по онова време беше едва ли не срамно да си българин.

Много ми се иска изпълнителите на музикална компания "Пайнер" да запишат химна в тяхно изпълнение, заедно с хубав видеоклип.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kitty каза:

Аз съм и двете - попфолк фен и патриотка.

Много ми се иска изпълнителите на музикална компания "Пайнер" да запишат химна в тяхно изпълнение, заедно с хубав видеоклип.

Това ще е най-голямата гавра, която може да се случи 😂😂😂😂

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Kitty каза:

Аз съм и двете - попфолк фен и патриотка.

Ентусиазъм към темата няма, защото масово дребситата не ги учат на родолюбие и патриотизъм в училище. Жалко, надявах се нещо да се е променило, но.............

Винаги много съм съжалявала, че по мое време нямаше уроци по патриотизъм и родолюбие. 90 - те години бяха едно много неприятно време. Уж демокрация, уж свобода, но нямаше никакви часове по патриотизъм и родолюбие - напротив, имаше една лудост, хората бяха увлечени по всичко, що е западно. Не, че не сме изучавали български автори по литература, не сме учили история на България и не сме учили български народни песни, стари градски песни, естрадни песни, даже български рок песни, но учителите не ни ги преподаваха с ентусиазъм, а просто така, по задължение, а химна, за съжаление, така и не сме го учили. Аз сама си го намерих и научих в гимназията. Тържества за празници като 19 февруари и 3 март правихме чак от 7 клас нататък.

Само веднъж съм ходила като ученичка в музей с класа, и малко повече по манастири. Сега обикалям България с нашите покрай "100 национални туристически обекта", остава ми само да взема златната значка, имам още 50 обекта за посещение. Навсякъде научавам по нещо ново и много съжалявам, че по онова време беше едва ли не срамно да си българин.

Много ми се иска изпълнителите на музикална компания "Пайнер" да запишат химна в тяхно изпълнение, заедно с хубав видеоклип.

Голям виц. Тва иди го напиши в някой патреотски форум и ела да ни кажеш кви отгови си получила. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябва да направят химна с Оцков аранжимент, за да влезе в дискотеките, иначе никоя чалгарка няма да си губи времето да го записва и снима. :D

Кито, можеш да слагаш колкото си искаш ядосани реакции, но това ти хрумване е повече от абсурдно. Това е Химнът на България, не ти е "Шушана" или "Завинаги в сърцето", че всеки да си го записва и клипира. Отвори Ютуб и виж дали ще намериш официален клип от някого. (ако можеш да се справиш с тази сложна задача) Май ни бъркаш с любимия ти Запад, ние нямаме традиция да възлагаме на определен изпълнител да изпълнява официално химна, камо ли пък тоя и оня да го записва в студио и клипира. Лили Иванова не го е правила, ама викаш нашите чалгарки да го сторят. Нали ще ги убият с камъни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От 3.03.2020 г. от 22:23, Kriminal каза:

Знам и химна на Сърбия и химна на България  

На Македония Хърватска Черна гора Косово Босна и Херцеговина знаеш ли ги 🙄

 

 

 

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Brian каза:

На Македония Хърватска Черна гора Косово Босна и Херцеговина знаеш ли ги 🙄

Косово не е държава
Знам и на Хърватия:

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...