Jump to content



Пайнера: Ще има концерт "30 години Пайнер”!


Препоръчани коментари

Токича продуцираше колко, 3-4 изпълнителки?  Анелия, Гергана, Счети замалко, разни еднодневки и сигурно забравям някоя точно в момента. Да кажем, много грубо казано 100на клипа. Пайнер нито е почнал, нито е свършил с него. Песните без права също едва ли са някъв грандиозен проблем, или ша ги подновят ако може и е ефтино, или няма да ги въртят. 

Проблемите пред Планета Ретро са 2 (според мен). 

1то как чисто технически едно огромно болшинство от тия клипове нямат ремастериране (където изобщо сигурно има оцелели мастери) и са завинаги обречени на качествеото и резолюцията на видеокасетка Ако някой някога се е бръкнал да снима на кинолента, това виж би могло да бъде реставрирано до доста качествено HD, включително 4K, но отива в точка 2. 

2ро, такъв проект ще има отрицателна възвращаемост. Никой не гледа вече телевизия, колкото и да се реве че искат Ретро канал. Рекламните приходи и понастоящем по Планета едва ли са особено розови, евентуална Ретро планета допълнително би ги размила. Ремастерирането на видеоклипове е скъпо удоволствие, което няма кой да финансира. Въртенето на някви стари класики само ще напомни на народа колко зле е настоящата продукция, допълнително спада активната промоция на тия с участията. 

Докато една Планета 4К, колкото и да е безмислено упражнение, е нулев разход и квото и да капне си е чиста печалба. Клиповете отдавна са в това качество, просто ги качваш там ... на кво ги качват и тва е. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам концерт само на кралиците притежателки на песни по актуалната тема!

Всички, които нямат песен съдържаща "корона, паника, вирус, болест" - аут!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както знаем обаче, Пайнер концерт с под 30 имена не организират, така че:

Гергана ще накара всички да посегнат към антидепресантите с трилогията "Боли" 1, "Боли" 2 и "Боли" 3 изпълнени една след друга. Теди Александрова и Борис Дали ще поздравят всички 39-градусови с хита "Температура". Преслава ще сложи  траурен финал с баладата "Умирам".

Допълвайте! :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 25.02.2020 г. от 15:29, Kitty каза:

Не, че си ги нямам на компютъра, де. Но ми се гледат по телевизията.

Сега обаче имам нов телевизор, плазма ли, кво ли е, не знам, но така и не мога да свикна с тоя сплескан като палачинка екран.  Липсва ми добрият стар сребрист телевизор.

 

Ти луда ли? Страхотно се гледа на голям екран и в HD. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 25.02.2020 г. от 16:05, Lelqtian каза:

Специално за теб ша пуснат Планета Хептен Ретро - с черно бял сигнал, ще хваша само нея. От 7 до 11 преди обед и 15 до 21 вечер, без събота и неделя разбира се. 

Събота и неделя беше по цял ден, как без? Часовете също малко си объркал май. Ако помня добре почваше в 9 до 12 и после 17 до полунощ.

В понеделник сутрин директно предаване от съветската Дума. Петък вечер съветски новини и филми...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От 14.03.2020 г. от 6:43, Lelqtian каза:

 Въртенето на някви стари класики само ще напомни на народа колко зле е настоящата продукция, допълнително спада активната промоция на тия с участията. 

 

Да, така е.

Но, за съжаление, има и глобален план, според който населението трябва да затъпява, затова се пускат и популяризират просташки песни и видеоклипове.

По "планета" вече въртят какви ли не реклами............

Сами са си виновни, предпочетоха да са копие на MTV, да бълват простотии, и сега се чудят защо не са гледани........... Ами защото се подиграха с моето поколение, със истинските фенове на поп-фолка, използваха ни, а после ни захвърлиха. Пускаха нормална музика едно десетилетие, и после почнаха с простотиите. А сегашните 20+ годишни телевизия не гледат, нито могат да бъдат фенове, истински фенове. Като нас. Ние едно време гледахме редовно телевизия "Планета", четяхме списанията "Нов фолк" и "Планета", имахме форум на телевизията, където се събирахме и обсъждахме сериозно и културно музиката, вълнувахме се истински за концертите и турнетата, събирахме плакати, календарчета, картички, тетрадки , тефтерчета, кутийки със кибрит и пакетчета със захар с ликовете на нашите любимци. Носехме плакати със техните ликове на концертите им, подарявахме им цветя и плюшени играчки, редяхме се за автографи, купувахме си албумите им.

Те изгубиха всичко това, което им носеше и пари, и популярност, защото не се опълчиха на просташката вълна, която заля света.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Kitty каза:

Да, така е.

Но, за съжаление, има и глобален план, според който населението трябва да затъпява, затова се пускат и популяризират просташки песни и видеоклипове.

По "планета" вече въртят какви ли не реклами............

Сами са си виновни, предпочетоха да са копие на MTV, да бълват простотии, и сега се чудят защо не са гледани........... Ами защото се подиграха с моето поколение, със истинските фенове на поп-фолка, използваха ни, а после ни захвърлиха. Пускаха нормална музика едно десетилетие, и после почнаха с простотиите. А сегашните 20+ годишни телевизия не гледат, нито могат да бъдат фенове, истински фенове. Като нас. Ние едно време гледахме редовно телевизия "Планета", четяхме списанията "Нов фолк" и "Планета", имахме форум на телевизията, където се събирахме и обсъждахме сериозно и културно музиката, вълнувахме се истински за концертите и турнетата, събирахме плакати, календарчета, картички, тетрадки , тефтерчета, кутийки със кибрит и пакетчета със захар с ликовете на нашите любимци. Носехме плакати със техните ликове на концертите им, подарявахме им цветя и плюшени играчки, редяхме се за автографи, купувахме си албумите им.

Те изгубиха всичко това, което им носеше и пари, и популярност, защото не се опълчиха на просташката вълна, която заля света.

Говориш си някви глупости наизуст. 

Как точно Кокошарник ТВ е копие на МТВ, които не са излъчвали музикален клип сигурно от поне 2 петилетки, вероятно и повече? Дори преди да спрат клиповете, в пика на 90те имаше цифра предавания, кеф ти класации, кеф ти някви други предавания, включително анимации като Дария. Кокошарник Тв в пика си имаше 3 предавания на кръст - Женя, Мойте любовни истории с оня плазмодий дето не му помня името и заглавието на 3тото ми се губи. И една класицийка там, за цвят. Родното ММ също правеха минимум 4-5 предавания дневно, за сравнение, с някви минимални бюджети, но цифра ентусиазъм. Виж да кажеш че те копираха от МТВ и цифра други места, ама щатната телевизия на кокошарника? 

И като говориш за глобална програма за затъпяване, точно Планета е някъв апотеоз в нея, и ако искаш се обиждай, ти си един типичен пример за резултата. Гледаш си там с розавите очила на носталгията и въздишаш по изгубените времена, когато са те видеотявали с Анелия, Гергана, Ивана и останалия курник, но ти ги намираш за някъв връх на музикалното изкуство в Абсурдистан. 

Мечтай си на воля, и не ми обръщай внимание, не искам да ти развалям кефа. Вече си показала как чуждото мнение за каквото и да било хич не те вълнува. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Извинявай, ти кога последно гледа телевизия "Планета"? Аз я гледах редовно от 2003 до 2007 и после с прекъсвания до 2014. Имаха си доста предавания, и то сериозни, а не лигави: "Автограф", Лабиринт", "Фолкмаратон", "Моите любовни истории", "Бащино огнище" (преди "Планета Фолк), класацията, правеха дневници за турнето, забавни филми за турнето, "Песен без граници", музикални филми за някои изпълнители, промоциите на албумите им, индивидуалните им концерти...........

И да, изпълнителите преди правеха стойностна музика, доста далеч и от простотиите на Бритни Спиърс и Кристина Агилера, или пък на Мадона. Точно песни със стойностни текстове и мелодична музика станаха хитове - "Шампанско и сълзи", "Носталгия", "Бедни и богати", "Обичай ме", "Както преди", "Утре късно е", "Лъжа е", "Не съм ангел", "Ти ме лъжеш най - добре", "Две сърца", "Някой ден"................... едно време се пееха песни за силните жени, които могат без богатите, нарцистични и комплексирани мъже, имаше страхотни песни като "Само мене нямаш", "На добър час", "Утешителна награда", "Студ и тишина", "На неверен да съм вярна", "50/50", "Друга" (една страхотна и недооценена песен на Даниела) "За мене забрави", "Вярвах ти", "Бижута и цветя" (една много недооценена песен на Магда), "Нека да не знам", "Друг път", "Не ме лъжи" (Мария), ""Единствен", "Заклевам те",  "Новата ти", "Хиляди жени", "Добре си, но ще се оправиш", "Като летен грип", "Много се лъжеш"...............

А сега какво.............изведнъж ги хвана страх да не останат без мъже  и почнаха да правят песни, с които показваха колко са слаби и уязвими и съответно лесни за използване.......... После се жалват по предавания, че са били използвани от мъжете, че всичко е било фалшиво...............

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Kitty каза:

...

Моля се на иконите за тебе и ми се обади ако решиш да смениш плочата, щото тая я изтърка от въртене. 

 

преди 6 часа , gabbati каза:

Пайнера: Ще има концерт "30 години Пайнер”!

 

1584211944.png

Мда, предполагам са затворили дори меката бар Рио. Остава варианта за онлайн стрийм да подгреят премиерата на коябеше и Клеа. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
От 17.06.2020 г. от 22:11, gioksy каза:

Това дали ще се състои според вас? Мн се съмнявам.

На теория може. На практика - 0% шанс в момента, сигурно и под нулев ако отчетем ширещите се слухове как Митьо е хлопнал кепенците на курника. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 28.03.2020 г. от 14:46, Kitty каза:

Извинявай, ти кога последно гледа телевизия "Планета"? Аз я гледах редовно от 2003 до 2007 и после с прекъсвания до 2014. Имаха си доста предавания, и то сериозни, а не лигави: "Автограф", Лабиринт", "Фолкмаратон", "Моите любовни истории", "Бащино огнище" (преди "Планета Фолк), класацията, правеха дневници за турнето, забавни филми за турнето, "Песен без граници", музикални филми за някои изпълнители, промоциите на албумите им, индивидуалните им концерти...........

И да, изпълнителите преди правеха стойностна музика, доста далеч и от простотиите на Бритни Спиърс и Кристина Агилера, или пък на Мадона. Точно песни със стойностни текстове и мелодична музика станаха хитове - "Шампанско и сълзи", "Носталгия", "Бедни и богати", "Обичай ме", "Както преди", "Утре късно е", "Лъжа е", "Не съм ангел", "Ти ме лъжеш най - добре", "Две сърца", "Някой ден"................... едно време се пееха песни за силните жени, които могат без богатите, нарцистични и комплексирани мъже, имаше страхотни песни като "Само мене нямаш", "На добър час", "Утешителна награда", "Студ и тишина", "На неверен да съм вярна", "50/50", "Друга" (една страхотна и недооценена песен на Даниела) "За мене забрави", "Вярвах ти", "Бижута и цветя" (една много недооценена песен на Магда), "Нека да не знам", "Друг път", "Не ме лъжи" (Мария), ""Единствен", "Заклевам те",  "Новата ти", "Хиляди жени", "Добре си, но ще се оправиш", "Като летен грип", "Много се лъжеш"...............

А сега какво.............изведнъж ги хвана страх да не останат без мъже  и почнаха да правят песни, с които показваха колко са слаби и уязвими и съответно лесни за използване.......... После се жалват по предавания, че са били използвани от мъжете, че всичко е било фалшиво...............

Тук обаче съм съгласен с теб. Циврят , че са захвърлени и употребени (Мария в последния сезон на брадъра, в който участва), как останали после без нишо...е ти сериозно ли мислиш, че само заради една п*тка цял живот ще ти купува дрехи и ще ти финансира клиповете през месец, без да ходиш и по участия и да изкарваш някой лев... 

Тя Мария си го заслужи това. И Алисия, и всички там , които се пробваха да си хванат нещо богато. Днес, утре, вдругиден ще е друга. Веднъж не се влюбиха в продавач на зеленучци, примерно. Ей сега я гледам Михаела (последната плеймейтка) с някакъв турски любовник, който първо е на годините на баша и, второ - тя с токчета е и по-висока от него и трето - тоя просто ше си я шиба и заебе като му писне.

За какво друго да пеят, като те така си търсят клиентела? И Мария не е единствената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...