Jump to content



Централноазиатска музика


Препоръчани коментари

Поздрав за единствените (не)активни в тази тема, @asylum и мен, с новия хит на Зулайхо. Какво мислиш за новата ѝ коса, не от тъмбнейла а от клипа?

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

 

От 21.02.2021 г. от 17:43, DarkChild каза:

Дагестан се води Европа...

няма да влизаме в детайли, щом е от СССР в тая тема го пущам

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DarkChild каза:

Абе ти Марзият ли ще наричаш азиатка, бе?!

Аз от тия имена не разбирам ъмсоръ

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ribaton каза:

Има си сайтове само с такава музика ;)

https://youtu.be/Qi1JOLvvays

 

Например кои? 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

още един аварскиЙ хит

Иначе руснаците ич не разбират от музика, ужасна им е продукцията, ама тия авари и -станци разбиват просто

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

Туркменистан

Сузанита изглежда много яко тук! Иначе, не знаех, че и в Туркменистан правят такива песни и ги пущат в ютюб, там нали нямало интернет?

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Kriminal каза:

Сузанита изглежда много яко тук! Иначе, не знаех, че и в Туркменистан правят такива песни и ги пущат в ютюб, там нали нямало интернет?

Кой твърди, че няма нет? В Popnable ги има всичките държави.

По-слабо са развити Киргистан, Таджикистан и Туркменистан, но Узбекистан, Казакстан са си доста силни. Имат доста топ изпълнители. Винаги са ми били интересни - приличат на китайци, езикът им е много близък до турския, а пишат на кирилица. Е, такъв микс - нЕма!

Нещо е станало в Ирак, изтрили са големи канали. Имаше много яки песни в тях. Наскоро открих. И май са били за войната и оттам са били премахнати.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Кой твърди, че няма нет? В Popnable ги има всичките държави.

По-слабо са развити Киргистан, Таджикистан и Туркменистан, но Узбекистан, Казакстан са си доста силни. Имат доста топ изпълнители. Винаги са ми били интересни - приличат на китайци, езикът им е много близък до турския, а пишат на кирилица. Е, такъв микс - нЕма!

Нещо е станало в Ирак, изтрили са големи канали. Имаше много яки песни в тях. Наскоро открих. И май са били за войната и оттам са били премахнати.

Ами хората викат че няма интернет, щото Туркменистан бил мюсюлманската Северна Корея, ама явно за такива неща има. На тази Амалия в канала й пише, че е в Турция, може да е побегнала от Туркменистан.

И на мен са ми интересни именно затова и защото са кичозни, разбира се.

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, meleto каза:

Кой твърди, че няма нет? В Popnable ги има всичките държави.

По-слабо са развити Киргистан, Таджикистан и Туркменистан, но Узбекистан, Казакстан са си доста силни. Имат доста топ изпълнители. Винаги са ми били интересни - приличат на китайци, езикът им е много близък до турския, а пишат на кирилица. Е, такъв микс - нЕма!

Нещо е станало в Ирак, изтрили са големи канали. Имаше много яки песни в тях. Наскоро открих. И май са били за войната и оттам са били премахнати.

В таджикистан говорят на персийски. Те са различни от останалите станци.

А че приличат на китайци не е изненада. Така изглеждат тюрските народи. Не гледай турците, които са смесица от коренно покорено население.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Kriminal каза:

Ами хората викат че няма интернет, щото Туркменистан бил мюсюлманската Северна Корея, ама явно за такива неща има. На тази Амалия в канала й пише, че е в Турция, може да е побегнала от Туркменистан.

И на мен са ми интересни именно затова и защото са кичозни, разбира се.

 

Да, доста са затворени и затова няма много канали в Ютуб на тяхната музика. И ако има не се водят Туркменистански. Сигурно ги блокират.

Амалия е от Туркменистан. Може да видиш в Туитър: https://twitter.com/amaliazehin?lang=en

Като цяло в тубата е най-слабата държава от "стан"-овете. 

Монголия също е интересна. Имат няколко рок-метъл групи. Доста брутални.

Imanbek дето пусна песен с Rita Ora пък е от Казакстан.

Някои изпълнители от "стан"-овете оперират на турския или руския пазар.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DarkChild каза:

В таджикистан говорят на персийски. Те са различни от останалите станци.

Прав си, но пак си пишат на кирилица... Те и Монголците са различни. А забелязвам в Казакстанския има много Ж. Както за френския е "р". 

Например: 

Иманбек, жарайсың бауырым!
 
В другите "стан"-ове мисля, че Ж-то даже го няма? А не има го "Хижрон"... има го, но е доста по-оскъдно.
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , meleto каза:

Прав си, но пак си пишат на кирилица... Те и Монголците са различни. А забелязвам в Казакстанския има много Ж. Както за френския е "р". 

Например: 

Иманбек, жарайсың бауырым!
 
В другите "стан"-ове мисля, че Ж-то даже го няма? А не има го "Хижрон"... има го, но е доста по-оскъдно.
 

 

Таджикски, афгански и персийски са три отделни езика, но са мноого близки, разликите са минимални и тва дето викаш, пишат се на различни писма. Но те там сега започват все повече да пишат на латиница, в Казахстан трябва до 2025 бирократията да бъде изцяло на латиница. На мен повече ми харесва така, както е било досега, на тия езици това им е чарта

Иначе, аварски има няква буква(?) дето се пише като възклицателна

"Борхатаб маг!арде т!адеги вачун Т!амизе гьабилищ лъадиялда ц!ар?! Гъваридаб к!к!алахъе жаниги вачун Г!одизе гьавилищ, г!азизав гьудул?! "

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Kriminal каза:

Таджикски, афгански и персийски са три отделни езика, но са мноого близки, разликите са минимални и тва дето викаш, пишат се на различни писма. Но те там сега започват все повече да пишат на латиница, в Казахстан трябва до 2025 бирократията да бъде изцяло на латиница. На мен повече ми харесва така, както е било досега, на тия езици това им е чарта

Иначе, аварски има няква буква(?) дето се пише като възклицателна

"Борхатаб маг!арде т!адеги вачун Т!амизе гьабилищ лъадиялда ц!ар?! Гъваридаб к!к!алахъе жаниги вачун Г!одизе гьавилищ, г!азизав гьудул?! "

 

Имам приятел от Турция дето го пробвах с Казакски и Узбек... при вторите каза, че разбира почти всичко. На Казакски по-тегаво. Но за него си е ужас да вижда кирилица. Прилича му на йероглифи.

Странно е това, което казваш за казашкия, при положение, че в песните им само те не транслитерират до латиница, докато при останалите в заглавията правят като нас. 

Сигурно по модела на Сърбия всички ще минат на латиница. 

Явно всяка държава си е добавила нещо, но писменността им много напомня на руския. Ето например май само ние имаме Ъ (май и руснаците го имат ама не знам)? Сърбите пък имат Ђђ и подобни.

Руснаците залагат на  Ы... въобще...всеки си е обогатил кирилицата както си знае.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, meleto каза:

Имам приятел от Турция дето го пробвах с Казакски и Узбек... при вторите каза, че разбира почти всичко. На Казакски по-тегаво. Но за него си е ужас да вижда кирилица. Прилича му на йероглифи.

Странно е това, което казваш за казашкия, при положение, че в песните им само те не транслитерират до латиница, докато при останалите в заглавията правят като нас. 

Сигурно по модела на Сърбия всички ще минат на латиница. 

Явно всяка държава си е добавила нещо, но писменността им много напомня на руския. Ето например май само ние имаме Ъ (май и руснаците го имат ама не знам)? Сърбите пък имат Ђђ и подобни.

Руснаците залагат на  Ы... въобще...всеки си е обогатил кирилицата както си знае.

Както Криминал много правилно раздели езиците, отделно има и дари, и фарси, които са много сходни - и на двата мога да чета, защото ползват арабските букви. Таджикският е сходен, но с друго писмо. В Афганистан се говори и пущу. 

За узбекския правилно отбеляза - и аз го разбирам покрай турския, но не напълно, а и не съм се задълбочавал да слушам много. Повечето думи са същите, като някои гласни са сменени просто. Но турският е много по-модернизиран и оттам са разликите. Азерите говорят почти същия език. Казашкият нищо общо, обаче. 

Мисля, че само монголците ще запазят кирилицата. Но те са си направо далечна Азия. 

Време е за музика и любимата ми узбекска песен, която всъщност е кавър на ацерски хит :D

 

Ето ви го в дует с оригиналния певец

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Имам приятел от Турция дето го пробвах с Казакски и Узбек... при вторите каза, че разбира почти всичко. На Казакски по-тегаво. Но за него си е ужас да вижда кирилица. Прилича му на йероглифи.

Странно е това, което казваш за казашкия, при положение, че в песните им само те не транслитерират до латиница, докато при останалите в заглавията правят като нас. 

Сигурно по модела на Сърбия всички ще минат на латиница. 

Явно всяка държава си е добавила нещо, но писменността им много напомня на руския. Ето например май само ние имаме Ъ (май и руснаците го имат ама не знам)? Сърбите пък имат Ђђ и подобни.

Руснаците залагат на  Ы... въобще...всеки си е обогатил кирилицата както си знае.

Ние сърбите си имаме ћђџљњ, руснаците го имат Ъ-то ама не го произнасят, а Ы-то заменя турското Ъ в -станските езици. И много ми е тъпо и че ние сме минали на латиница почти изцяло и че е официалното писмо, щото до преди 15 години не беше така. Онлайн да си пише кой както иска, ама официално да се сменя писмото ми е мн тъпо

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, asylum каза:

Както Криминал много правилно раздели езиците, отделно има и дари, и фарси, които са много сходни - и на двата мога да чета, защото ползват арабските букви. Таджикският е сходен, но с друго писмо. В Афганистан се говори и пущу. 

За узбекския правилно отбеляза - и аз го разбирам покрай турския, но не напълно, а и не съм се задълбочавал да слушам много. Повечето думи са същите, като някои гласни са сменени просто. Но турският е много по-модернизиран и оттам са разликите. Азерите говорят почти същия език. Казашкият нищо общо, обаче. 

Мисля, че само монголците ще запазят кирилицата. Но те са си направо далечна Азия. 

Време е за музика и любимата ми узбекска песен, която всъщност е кавър на ацерски хит :D

 

Ето ви го в дует с оригиналния певец

 

ти разбираш ли арабски? Моника Валериева, ти ли си?!

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...