Jump to content

Централноазиатска музика


Препоръчани коментари

преди 58 минути, asylum каза:

Както Криминал много правилно раздели езиците, отделно има и дари, и фарси, които са много сходни - и на двата мога да чета, защото ползват арабските букви. Таджикският е сходен, но с друго писмо. В Афганистан се говори и пущу. 

За узбекския правилно отбеляза - и аз го разбирам покрай турския, но не напълно, а и не съм се задълбочавал да слушам много. Повечето думи са същите, като някои гласни са сменени просто. Но турският е много по-модернизиран и оттам са разликите. Азерите говорят почти същия език. Казашкият нищо общо, обаче. 

Мисля, че само монголците ще запазят кирилицата. Но те са си направо далечна Азия. 

Време е за музика и любимата ми узбекска песен, която всъщност е кавър на ацерски хит :D

 

 

Че Азербайджан не е ли като Македония за България? Или Молдова за Румъния. Монголска песен:

Бадаг 1: Далайн түрлэг татраад Харанхуйд намуухан аядуухан цагаар Гэнэтхэн л бороо шаагин орж Дусал бүр нь усанд шумбан бууж Эргэлдэн эргэлдэн бүжиглэн буух юм Тэврэлдэн эргэлдэх борооны хөг аялгуу Далайн гүнд хүрэхэд Дахилт: Тэндээс хэн нэгэн  Дуулах сонсогдоно Тэгээд бүжиглэхэд Давалгаа хуйларч Дотогшоо дуудах мэт Бадаг 2: Тэнгисийн цэнхэр булан Нойрмоглон нозоорон нойрсох цагаар Гэнэтхэн л бороо шаагин орж Шүхэр барих хэн ч тэнд байсангүй Эргэлдэн эргэлдэн бүжиглэн буух юм Тэврэлдэн эргэлдэх борооны хөг аялгуу Тэнгисийн гүнд хүрхэд Дахилт: Тэндээс хэн нэгэн  Дуулах сонсогдоно Тэгээд бүжиглэхэд Давалгаа хуйларч Дотогшоо дуудах мэт

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, meleto каза:

Че Азербайджан не е ли като Македония за България? Или Молдова за Румъния. Монголска песен:

Бадаг 1: Далайн түрлэг татраад Харанхуйд намуухан аядуухан цагаар Гэнэтхэн л бороо шаагин орж Дусал бүр нь усанд шумбан бууж Эргэлдэн эргэлдэн бүжиглэн буух юм Тэврэлдэн эргэлдэх борооны хөг аялгуу Далайн гүнд хүрэхэд Дахилт: Тэндээс хэн нэгэн  Дуулах сонсогдоно Тэгээд бүжиглэхэд Давалгаа хуйларч Дотогшоо дуудах мэт Бадаг 2: Тэнгисийн цэнхэр булан Нойрмоглон нозоорон нойрсох цагаар Гэнэтхэн л бороо шаагин орж Шүхэр барих хэн ч тэнд байсангүй Эргэлдэн эргэлдэн бүжиглэн буух юм Тэврэлдэн эргэлдэх борооны хөг аялгуу Тэнгисийн гүнд хүрхэд Дахилт: Тэндээс хэн нэгэн  Дуулах сонсогдоно Тэгээд бүжиглэхэд Давалгаа хуйларч Дотогшоо дуудах мэт

омг това е наистина яко и модерно! не очаквах

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Че Азербайджан не е ли като Македония за България? Или Молдова за Румъния. Монголска песен:

Бадаг 1: Далайн түрлэг татраад Харанхуйд намуухан аядуухан цагаар Гэнэтхэн л бороо шаагин орж Дусал бүр нь усанд шумбан бууж Эргэлдэн эргэлдэн бүжиглэн буух юм Тэврэлдэн эргэлдэх борооны хөг аялгуу Далайн гүнд хүрэхэд Дахилт: Тэндээс хэн нэгэн  Дуулах сонсогдоно Тэгээд бүжиглэхэд Давалгаа хуйларч Дотогшоо дуудах мэт Бадаг 2: Тэнгисийн цэнхэр булан Нойрмоглон нозоорон нойрсох цагаар Гэнэтхэн л бороо шаагин орж Шүхэр барих хэн ч тэнд байсангүй Эргэлдэн эргэлдэн бүжиглэн буух юм Тэврэлдэн эргэлдэх борооны хөг аялгуу Тэнгисийн гүнд хүрхэд Дахилт: Тэндээс хэн нэгэн  Дуулах сонсогдоно Тэгээд бүжиглэхэд Давалгаа хуйларч Дотогшоо дуудах мэт

Че те половината букви се произнасят различно, чета, слушам и съвсем други звуци чувам :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , asylum каза:

Че те половината букви се произнасят различно, чета, слушам и съвсем други звуци чувам :D

Те и в аварския Г го четат като някво Х ама по-тихо някак си, те тия народи си имат и по 3 букви дето звучат като Х, и на арабски май е така, просто тия дето пишат на кирилица ги сменят със "г" и "ґ"

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Kriminal каза:

омг това е наистина яко и модерно! не очаквах

Повечето монголски неща са модерни.

ТОва им е трендинг в момента

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , asylum каза:

Мисля, че само монголците ще запазят кирилицата. Но те са си направо далечна Азия. 

 

Не, наскоро обявиха, че ще се върнат към традиционното си писмо, което е разбираемо. Но от кирилица на латиница не виждам смисъл след като и двете са еднакво чужди на тези азиатски езици.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Kriminal каза:

Те и в аварския Г го четат като някво Х ама по-тихо някак си, те тия народи си имат и по 3 букви дето звучат като Х, и на арабски май е така, просто тия дето пишат на кирилица ги сменят със "г" и "ґ"

Да, в арабския има 3 х-та. Не знам руски, но когато бях там за малко, ми направи впечатление, че много думи, които при нас се пишат с Х, при тях са с Г, например Хавай-Гавай, та нищо чудно. Не знам как се произнася на руски, обаче - забелязах го в магазин :D

Време е за музика

 

Зулайхо е окрала Бангър бангър на Гюлшен :D

 

 

 

преди 10 часа , DarkChild каза:

Не, наскоро обявиха, че ще се върнат към традиционното си писмо, което е разбираемо. Но от кирилица на латиница не виждам смисъл след като и двете са еднакво чужди на тези азиатски езици.

Радвам се за тях! Мен ме кефи писмото на арменците. Жалко, че ме мързи да го науча. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , asylum каза:

Да, в арабския има 3 х-та. Не знам руски, но когато бях там за малко, ми направи впечатление, че много думи, които при нас се пишат с Х, при тях са с Г, например Хавай-Гавай, та нищо чудно. Не знам как се произнася на руски, обаче - забелязах го в магазин :D

Радвам се за тях! Мен ме кефи писмото на арменците. Жалко, че ме мързи да го науча. 

1. Г си е Г на руски. Да, много думи с Х на други езици са с Г на руски. На украински Г се чете като гърлено Х, обаче.

2. Ти много азбуки знаеш май.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, DarkChild каза:

2. Ти много азбуки знаеш май.

Е, 3 - кирилица, латиница и арабските букви, та мога да чета и на фарси и урду. Толкоз. Хинди, китайски, арменски, грузински и други едва ли ще науча в тоя живот. :D

Време е за музика! Хайде на червените ябълки и 17-годишните!

 

 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кефи ме как не спират да правят дълги песни, а наще балканци биха пуснали и 30-секундна песен ся

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Kriminal каза:

Кефи ме как не спират да правят дълги песни, а наще балканци биха пуснали и 30-секундна песен ся

Те отдавна правят машъпи, според мен Софка се е вдъхновила за Кифла фафла от това

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kriminal каза:

Обичате ли ЕЛЕКТРО?

image.png.b7d4ab0aa8e9a11ba2b422a7de8c0837.png

Не, класици сме.

Тв версия на тоталния хит на Шахло, на когото се кефехме преди година от концерт.

И още една китка

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, asylum каза:

Не, класици сме.

Тв версия на тоталния хит на Шахло, на когото се кефехме преди година от концерт.

 

 

Продукцията е на световно ниво!

Слушайте новия хит на любимката ми и няква от Узбекистан Озода

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Kriminal каза:

Продукцията е на световно ниво!

Слушайте новия хит на любимката ми и няква от Узбекистан Озода

 

Е, това е световно ниво! И много по-високо от нашето, със сигурност! Супер аранжимент и хитов припев. Тая с каскета мяза на Ваня Шефката-Богинята.

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
От 17.01.2022 г. от 4:48, Kriminal каза:

@asylum ЗулайКхо с арабов хит!

Точно оня ден зарибявах тука хора със Зулайкхо, Севинч и Шахло!

Коментирай, че от завист са сменили музиката на този хитов клип!

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , asylum каза:

Точно оня ден зарибявах тука хора със Зулайкхо, Севинч и Шахло!

Коментирай, че от завист са сменили музиката на този хитов клип!

 

Нимоаа

Ама поне е в ОДНОКЛАСССССНЬ|КИ классное видео класссний клип точикистон аварский хит советски союз новъй хит 1 миллион виевс ШАХ,ЛО ДАВЛАТОВА Подпишется на канал👄

https://ok.ru/video/1668042658223

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Спомняш ли си @asylum как се запознахме? Точно на този светски ивент, ти беше в първия ред и ме снимаше с телефона как изпълнявам НА ЖИВО новия си хит "Бачаи Кур Гани", даже си на първата секунда в клипа!

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...