Jump to content



"Пайнер" отговаря... за Андреа


Препоръчани коментари

преди 6 минути, Illyria каза:

Може ли някой да обясни подробно каква е историята с Галин и Андреа? Какво е казвал Галин, та после се извинявал? За какво негово видео става въпрос?

 

А какво е това със "Зле разпределени" и като видяла Преса кадрите... Дайте малко по-подробно, не сме всички в час със събитията :D :D :D

http://mirogled.com/bg/news-view/nov-skandal-v-chalghata-valiat-zaplakhi-miezhdu-galin-i-andriea

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 338
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Всъщност започвам да мисля, че в желанието си да се оправдава пред една или друга, намесва трета, с което постепенно създава конфликти и напрежение между изпълнителите си. Много по лесно е да каже на Галена, че друга му потропва с крак, отколкото че някое решение е изцяло негово. По този начин се измъква от отговорност и създава допълнителна конкуренция между две изпълнителки. Това е психологически похват, който се изпилзва в много големи фирми и предприятия. Хем стимулира изпълнителите си да се да се гонят като амбиция и успехи, хем си измива винаги ръцете с някой. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Slavi каза:

Всъщност започвам да мисля, че в желанието си да се оправдава пред една или друга, намесва трета, с което постепенно създава конфликти и напрежение между изпълнителите си. Много по лесно е да каже на Галена, че друга му потропва с крак, отколкото че някое решение е изцяло негово. По този начин се измъква от отговорност и създава допълнителна конкуренция между две изпълнителки. Това е психологически похват, който се изпилзва в много големи фирми и предприятия. Хем стимулира изпълнителите си да се да се гонят като амбиция и успехи, хем си измива винаги ръцете с някой. 

И когато работиш с тъпи неоринтирани селски пръчки, дошли по - скоро да свирят на тромпети на богати кюфтета, отколкото да пеят. пак е работа с уста де :) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност който плаща той поръчва музиката, нали знаете, че на първото турне Камелия сама каза, че я е искал спонсора (МТел) и No Kamelia - No Planeta Prima...та тука също. Янева жена на долнорпобна свинска мутра решава,. че може (и явно може) да си позволи да диктува кой кога ще излиза, защото Шиши дава пари за тая работа.

И там е кофтито - кой тогава е шеф на Пайнер? Димитров, Пеевски или МТел навремето? Каквото ти каже спонсора и ти това да правиш малко не е логично. Ти какъв пост заемаш тогава? И то във времената, в които фолка си вървеше бясно и едва ли не беше пълен доминант (и чат пат фенки на Мишо Шамара и Ванко 1).

Плюс това с последното си (и първо от години) Мая какво ви каза? Спряла е кариерата си в момента, в който им е казано "вади и плащай". Кой спонсор, кой лични средства, продуцент няма. Давам ти една телевизия да се чекнеш там, ти си плащаш всичко и ти взимам и правата. Само, че тогава нямаше (или едва прохождаха) сайтовете за видеосподеляне и изобщо интернета беше едно такова дето предимно по залите го виждахме и ползвахме да си чатим в mIRC. Виж, сега всеки може да си има собствена медия под формата на канал в интернет. 

Рени какво каза по темата? Кой е "троянския кон"? Ивана. Тя снася 70%, получава кръчмарски клипове и права на сръбски кавъри (по-точно творчеството на Индира). И който се навие дава 70% - заповядайте. Който ли не...плащай.

Продуцент? Не мисля.

P.S.: Освен "Докрай", "Лоша", "Няма да съм аз", Най-добрата" си струва да спомена и "Неблагдарен" като клип, както и копирания от трейлър на сериал "Хайде, опа", който колкото и да е копиран си струваше бая хиляди със всичките анимации там. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе от една страна сигурно има право Дора. За повечето от тия работи, дето ги дрънка

Имам два проблема обаче с тая история. 

Първия е как не е била доволна, ма седя на масата и яде от баницата, а се сети да се жалва чак сега, когато баницата не просто свърши, а тя сама се изнесе от масата. И ми е много интересно кога и какви зали е пълнила по Германия? 
И втория, защо ТОЧНО сега е решила да присети широката публика че е е просто неумела с фотошопа? Проблема и с лиспата на участия не е от днеска. И не е заради Митьо - отдавна се видя, че никой не го бръсне за слива, да та го отрази и да не вика освен неговите кокошки по участия. Ако беше така, Камелия, Коцьо, Алисия и сички останали нямаше да си показват носа от вкъщи. Дори не говорим, че едно 90% от каталога му участия нямат. 

И трето, че се присетих. Дора кво се жалва от липсата на участия точно? За пари ли го е закъсала ей сега изведнъж, и то точно от участия, дето по собствените и думи никога не са били доходоносни. Начи за коя песен беше била цакала 50 бона за целия проект. При най-елементарната и твърде груба сметка, в ония години, да кажем е имала някъде 15 участия месечно. Хонорара и нещо не го помня, ма да кажем че "топ" име е бил от порядъка на 5 бона. Тва са 75 на месец, от които е връщала в димитровградската каса над 50. За нея чисти към 20. Начи за единия клип е бачкала поне 3 месеца, без да броим други разходи, квито и да били те, а вероятно повече, а тя клипове пускаше на месец по два. 

Изобщо, много правилно Цура и обра наградите. Просто на Дора не и излезе сметката, щото харчеше на тати парите да се прави на голяма звезда, и неговите джобове се оказаха доста по плитки от бездънните на Делян. И съответно баницата стана горчива. Ок, тъжната е съдбата на бездарната чалгаджийка (тая история с тумора колкото и сълзлива да е, малко ме съмнява), ама никой не я е карал насила да се бута при Коврите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Преслава получаваше 20К на месец след този скандал с данъчните. Може да ходи на 20 участия, но тя все се получаваше 20К. По този начин, МИтьо й е плащал клипове, песни, албуми и награди. Ти само се замисли... 20*5000... от нея е получил над милион на година, а й е дал под 250К. Така че, естествено че Пресито ще получава статуетки. Въпреки че винаги е имала подкрепата на хората и не са я освирквали, за разлика от Янева и Галена.

Аз мисля, че я писаха на договор, т.е. твърда заплата, за да й осчетоводяват правилно участията. Но е факт, че между нея и Пайнера винаги се е усещало силно разбирателство и този отказ да пее на концерта е първото, което показва проблеми в отношенията им.

преди 35 минути, Illyria каза:

А какво е това със "Зле разпределени" и като видяла Преса кадрите... Дайте малко по-подробно, не сме всички в час със събитията :D :D :D

През 2009 "Зле разпределени" беше голям хит, Преслава я беше снимала, но не се харесала на клипа и изобщо не го пусна. Май се беше изказвала, че много тежко го е приела и пила успокоителни. :D Добре, че не го пусна иначе:

https://www.vbox7.com/play:506629aa 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Договор 70/30 в полза на Пайнер? Ужас! Напълно незаслужено, имайки предвид, че той реално с нищо не подпомага за развитието на изпълнителите си. Те сами трябва да правят абсолютно всичко, а ако искат да си взимат това, което им се полага – ще получат бан от всички кръчми. Тоя човек буквално е създал някакъв затвор за тях, а после се чудим защо Андреа и надебеля и прави неадекватни неща като цяло. Това е разбираемо, имайки предвид, че стресът и е докарал здравословни проблеми, а когато е мислила, че е свободна, всъщност се озовала в още по-голяма клопка.. Наистина ми е много жал за нея, тая изкуствено създадена система е отвратителна и би могла да се промени, само АКО големи имена съберат смелостта на Андри и проговорят, вместо да си стоят мирно и да вземат 30%, докато Пайнера прибира всииичко останало, което всъщност им принадлежи. #PaynerIsOverParty

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Slavi каза:

Преслава е много удобна на всички да е сочената с пръст. Покрай всичкибстатуетки, които е взела доста комплекси е създала в колегите. Освен това при такава печалба от нея, няма нужда да тропа с крак, ясно е че Пайнера ще я бута и за певица, и за закриване на концерти. Още по малко, че е подплатена с фенска любов. 

 

 Преслава не е удобна, тя просто е черна в очите на много от нейните колеги. И с право. Няма какво да се заблуждаваме, тя и Митко са си главните виновници за залеза на чалгата и пропадането на Пайнер.

Не може 15 години да буташ един изпълнител за сметка на други... тва е абсурдно. Митко трябваше още 2012-2013 да почне да налага нови имена и да спре с това натрапване на Преслава. Да, напомпа й яко кариерата, изгради й статут на мегазвезда, но загуби страшно много. Загуби цяло едно поколение подрастващи, турнетата се закриха, а залите се изпразниха.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами бута се Преслава, защото само тя е склонна да дава сума ти пари на Пайнера. А и е най-удобната предвид фенската любов. Една Димана да склони да дава 70% надали ще е толкова лесно да бъде наложена като име, предвид, че тръгна като копие на Десислава и после...нищо. Или пък която и да е друга. Тази хем я обичат и слушат, хем склонна да снася на Митьо. Как да не я налага точно пък нея? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, сега се замислям, че не е чак толкова лошо, че ги е оставил сами да финансират проектите. Замислете се - ако "Пайнер" плащаше всичко, само неговите фаворити щяха да могат да случат на хит, само те щяха да правят ефектни клипове и въобще той щеше да контролира ситуацията в пъти повече, както беше и преди 2005, но в съвсем други времена. Да, това, че той заради една телевизия, ютуб канал и участия им прибира по-голямата част от приходите + правата за цялото творчество е напълно малоумно, но истината е някъде по средата. 

Още нещо се замислям по темата за Преслава - тя си смени името и по лична карта, нали? А нали се досещате, че ако си беше останала Петя, Пайнер щяха да носят правата за Преслава при евентуална раздяла... вързала си е гащите нашата :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Vancho каза:

 Преслава не е удобна, тя просто е черна в очите на много от нейните колеги. И с право. Няма какво да се заблуждаваме, тя и Митко са си главните виновници за залеза на чалгата и пропадането на Пайнер.

Не може 15 години да буташ един изпълнител за сметка на други... тва е абсурдно. Митко трябваше още 2012-2013 да почне да налага нови имена и да спре с това натрапване на Преслава. Да, напомпа й яко кариерата, изгради й статут на мегазвезда, но загуби страшно много. Загуби цяло едно поколение подрастващи, турнетата се закриха, а залите се изпразниха.

Tя беше на 75 за него, 25 за нея. На мен хич не ми е жал честно казано за тях. Те си го направиха, още 2003 се почна от Ивана - давам ти 75%, ако ми даваш сички песни. Глория пък хвана мутрата на БГ по онова време и затова двете се конкурираха. Уви, година по късно гръмнаха мутрягата и нещата се промениха.

Но и до ден днешен си е така, просто Цуцка си има Гуцко, който не само извива ръце, но има бездънни мангизи. А други като Преслава дават всичко на Пайнер, че дори хонорарите от ТВ предавания делят с него. Естествено, че ще я налага. Стига, това е бизнес. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Но тук има и нещо друго. А именно това, че сякаш българите сме свикнали да харесваме само силните на деня и много лесно се хващаме на манипулациите, които ни биват налагани. Сякаш хората се едва ли не радват когато някоя певица започва да залязва и да и тръгва надолу в кариерата. Още помня как всички плюеха Андреа, когато се усети, че Яница я смени и изведнъж всички почнаха да хвалят нея и сякаш лека ръка метнаха Андреа в прашното чекмедже, забравяйки какво е правила години наред преди това. А тя определено правеше много интересни неща за времето си, имаше си своя ниша, която беше доста успешна. Пак ще дам пример с Америка - но там много повече ценят изпълнителите си и една такава ситуация би възродила тотално кариерата на Андреа, тъпо ми е, че ние реално не можем да направим нищо, защото тоя скандал ще достигне сигурно до максимум 20К човека, от които 18 ще се смеят на Андреа с фотошопираните снимки, след което ще си отворят канала на Планета и ще си пуснат песен на Преслава или Галена.

Нека си припомним този невероятен сингъл от пика на Андреа...

 

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Arwity каза:

Аз пък не знам какво очаквате. Колко трябва да вземат изпълнителите? 70%? В крайна сметка те подписват един договор и са запознати с условията. Насреща имат ротация и по телевизия, официалния им канал, заведенията и т.н. За 1 вечер, те изкарват колкото аз за 2-3месеца работа и тука седите ги жалите. Просто тяхното се е превърнало в болни амбиции да бъдат номер 1, да се говори само за тях и да се показват. Сами са си го избрали в крайна сметка. Вие, ако сте едни шефове ще оставите те да вземат примерно 6000, а вие 1000 ли?? Като не ги устройва пътя, да си направят собствена компания, собствена телевизия. Те някои от тях се и опитаха, ама се и върнаха после. За мен всичко е 50/50. И едната страна е права и другата. 

Точно това мисля и аз. Дори Андето, кара джипове Порше, живее в палат. Стига повечето хора нямат тия възможности, просто самата тя, както и други певици са останали на сухо поради лош мениджмънт. Няма как Митака само да й прави мръсно, той и при Курнелия опита, ама тя цепи с по 15 участия, имаше супер успешно турне в щатите. Истината е, че ако те бива можеш и сам. Но само Кама и Азис ги бива явно, защото останалите нито имат техните хитове, нито техния акъл, нито желание да се занимават с това. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Arwity каза:

Аз пък не знам какво очаквате. Колко трябва да вземат изпълнителите? 70%? В крайна сметка те подписват един договор и са запознати с условията. Насреща имат ротация и по телевизия, официалния им канал, заведенията и т.н. За 1 вечер, те изкарват колкото аз за 2-3месеца работа и тука седите ги жалите. Просто тяхното се е превърнало в болни амбиции да бъдат номер 1, да се говори само за тях и да се показват. Сами са си го избрали в крайна сметка. Вие, ако сте едни шефове ще оставите те да вземат примерно 6000, а вие 1000 ли?? Като не ги устройва пътя, да си направят собствена компания, собствена телевизия. Те някои от тях се и опитаха, ама се и върнаха после. За мен всичко е 50/50. И едната страна е права и другата. 

10ина са имената, които получават участия. 

На другите 30 Жени им звъни и обяснява, че не ги искали. 

Пайнер като продуценти дори ангажименти не могат вече да намерят на певиците си...

А да не говорим, че взима правата на проекти, за които изпълнителите са се изхвърлили по над 40 бона, а Пайнера я им даде 5 бона, я не... 

Дори изпълнителите вероятно не взимат и процент от гледания и дигитални продажби. 

Не случайно толкова имена се отказаха от чалгата. Печеливши са основно продуцентите. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Arwity каза:

Аз пък не знам какво очаквате. Колко трябва да вземат изпълнителите? 70%? В крайна сметка те подписват един договор и са запознати с условията. Насреща имат ротация и по телевизия, официалния им канал, заведенията и т.н. За 1 вечер, те изкарват колкото аз за 2-3месеца работа и тука седите ги жалите. Просто тяхното се е превърнало в болни амбиции да бъдат номер 1, да се говори само за тях и да се показват. Сами са си го избрали в крайна сметка. Вие, ако сте едни шефове ще оставите те да вземат примерно 6000, а вие 1000 ли?? Като не ги устройва пътя, да си направят собствена компания, собствена телевизия. Те някои от тях се и опитаха, ама се и върнаха после. За мен всичко е 50/50. И едната страна е права и другата. 

Никой никого не жали, основно ги хейтим колко са тъпи - едните и другите :D Но едно е важното - всеки, който е запознат със скандала, ще внимава вече какви договори подписва :D 

@xroflx9 нищо подобно, там се взимат приходи от продажби, стрийминг, турнета, авторски права и не са твърди проценти. В "Пайнер" и като цяло в България мисля, че авторите на музика получават само еднократна сума за песните си и предават правата си изцяло на "Пайнер". Но така реално печелят повече, защото музиката се купува в нищожни количества, песните се въртят по една-единствена телевизия и 2-3 радиа. Royalties на един мегахит, да кажем "Пей сърце" според мен едва ли надхвърлят повече от 200-300 лева месечно в пика му. Не знам дали има някой запознат да хвърли светлина. :)  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Arwity каза:

Аз пък не знам какво очаквате. Колко трябва да вземат изпълнителите? 70%? В крайна сметка те подписват един договор и са запознати с условията. Насреща имат ротация и по телевизия, официалния им канал, заведенията и т.н. За 1 вечер, те изкарват колкото аз за 2-3месеца работа и тука седите ги жалите. Просто тяхното се е превърнало в болни амбиции да бъдат номер 1, да се говори само за тях и да се показват. Сами са си го избрали в крайна сметка. Вие, ако сте едни шефове ще оставите те да вземат примерно 6000, а вие 1000 ли?? Като не ги устройва пътя, да си направят собствена компания, собствена телевизия. Те някои от тях се и опитаха, ама се и върнаха после. За мен всичко е 50/50. И едната страна е права и другата. 

То тва ясно. Ама договори тип 70/30 са подходящи за някви нови изпълнители, които нямат стартов капитал да влагат в кариера и съответно продуцента инвестира в тях, а те отчитат по-голям процент от приходите. И съответно продуцента срещу тоя хонорар продуцента прави някви неща за тях, промоции, песни, клипове и прочее. 

А реално кво имаме - тия кокошки хем сами си плащат всичко, хем правата са у г-н Продуцента; хем му отчитат 70 от всеки 100 лева дето изкарват, хем повечето, да не кажем всички  екстри, които предлагаше 2003та (награди, ротация по телевизията, издаване на албуми, касетки, плакати, картички, турнета) към днешна дата вече ги няма. 

Далеч съм мисълта, че са живи да ги ожалиш, никой не ги кара насила да седят в кокошарника и да му правят оборот, просто отбелязваме че системата е счупена, и от няква определена гледна точка имат от какво да се оплачат, нищо че сами са си виновни за тоя хал, на който са. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

То това с фотошопа вече стана банално. Много по-смешно е, когато не е фотошоп, а наистина си правиш операция в опит да заприличаш на Галена (но вместо това повече клониш към Джако...). Ей там няма фотошоп, това е резил на живо.

Андреа не просто си имаше своя ниша, а направи клипове, каквито и сега са конкурентноспособни. Правеше шоу, което малцина си позволиха да правят. Правеше го Камелия, прави го Галена (ако склони да ходи на техен концерт) и сега уж тази бездарната Мария Цветкова (Ариа), която е колкото напориста, толкова и бездарна. Само, че при нея няма да мине номера. С едната визия и мятане на коса вече не минава. Да не говорим за бездарието и. 

Плюс това новите им имена са.....от къде да почна?

Малката, която е при Пашев.

Джулка, която уж е при Пашев, не разбирам какви са тия песни от Ганев, но може и да е за разнообразие и пак да си е при Пашев. На плочката на новата и още пише Planeta TV. Пашев е като Токича навремето.

Теофиков е при Пашев.

Емрах като го гледам и той там.

Остава Данна (Пирянкова), чиито родители платиха клипа и ще плащат още доста предвид, че тя няма още и 18. И този Кирил Атанасов (от "Плюшено мече"), който си плаща сам и се набута там с 1000 уговорки. 

Ако Пашев се отдели от Пайнер тия наистина ше останат с едното нищо. И Есил напусна.

Галена нещо се бунтува, а щом и Преслава вирна нос....

Емануела и Джордан са от Ара, но те са обичани имена още от там, а и съвпадат с теорията на Андреа, че Пайнера иска да създаде илюзията, че само при него се успява - "е тия, дето напуснаха са никде, а дошлите от Ара станаха още по-големи звезди" един друг вид. Но най-вече Емануела и Джордан са обичани имена. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Slavi каза:

10ина са имената, които получават участия. 

На другите 30 Жени им звъни и обяснява, че не ги искали. 

Пайнер като продуценти дори ангажименти не могат вече да намерят на певиците си...

А да не говорим, че взима правата на проекти, за които изпълнителите са се изхвърлили по над 40 бона, а Пайнера я им даде 5 бона, я не... 

Дори изпълнителите вероятно не взимат и процент от гледания и дигитални продажби. 

Не случайно толкова имена се отказаха от чалгата. Печеливши са основно продуцентите. 

Ми нормално, сами са отишли в тази компания. Да пробват сами, никой не ги е спрял. 

Аз работя в болница и ще дам пример от тук. Мнооого известен лекар работеше при нас, естествено на процент (естествено за болницата по-голям, отколкото за него), много търсен, един ден се отцепи и отвори собствен кабинет. И сега работи за себе си и пак успява, защото вече името му говори за него. Ако си успял човек, за какъвто имаш претенции, ще успееш и сам. Да се махат от там и готово. Не да ламтят, а насреща нищо. Напълно нормално е, когато работиш за друг, да взема по-голям процент за себе си. Не е благотворително дружество

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сравнението не е точно. Пайнера може да наложи с договори да не се канят външни изпълнители в заведенията, които получават цени "на едро". Не може да се наложи на болниците в страната да не взимат даден лекар, лекари на "едро" няма, но има "участия". Не ти е точен примера.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Blueberry каза:

Още нещо се замислям по темата за Преслава - тя си смени името и по лична карта, нали? А нали се досещате, че ако си беше останала Петя, Пайнер щяха да носят правата за Преслава при евентуална раздяла... вързала си е гащите нашата :D 

И аз се замислих затова. Нашата скоро може и да му бие шута. Клетият селяк 15 години я налага, направи я най-успешната евър, пропадна му фирмата заради нея и направи така че името Преслава да буди повече интерес от това на Пайнер.

В момента нашата може само да спечели от евентуално напускане на Пайнер. Ако е безскрупулна к*чка ще напусне, а ако в нея има поне малко лоялност - ще си кротува при стареца.

преди 22 минути, WindWalkerMonk каза:

Естествено, че ще я налага. Стига, това е бизнес. 

Да я налага още, бе. На мен не ми пука, това не е моя бизнес. А и харесвам Преслава. Но фирмата му вече е дъното и след време нищо чудно Преслава да му помаха за сбогом и да почне сама да пълни големи зали, а Пайнера да предлага малкото си останали певици на дискотеките (Татяна, Ивета Костова, Глухарова, Мара Шулевна) в комплект и с общ хонорар. :) 

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, alisali1234 каза:

Сравнението не е точно. Пайнера може да наложи с договори да не се канят външни изпълнители в заведенията, които получават цени "на едро". Не може да се наложи на болниците в страната да не взимат даден лекар, лекари на "едро" няма, но има "участия". Не ти е точен примера.

 

То и твоя аргумент не е съвсем точен, при условие че Пайнера отдавна е ясно, че не може да наложи на никой нищо, ма карай. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...