Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 4 минути, Cally-Pressyfan' каза:

Знам за тези клипове, но дори да сумираме гледанията от каналите на Глория и на Планета, след пет дена Ивана пак ще ги е минала, така че все едно.

Стояна се е стегнала, Симона не се отпускай с кликовете. Надпреварата за семеен клип по Коледа още не е изгубена. Ние няма да чуем тези песни, но поне вие ще ги чуете като за цяла България. Ванката също сигурно. 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

И като стана въпрос да се сравняват Глория и Ивана и гледанията им в YouTube (сборно от всякакви клипове), ето как стоят нещата до Ноември. Виждаме, че Глория отвява Ивана с над 40 млн. 

snimkaGloriaIvana.jpg

  • Wow 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, gotiniq каза:

И като стана въпрос да се сравняват Глория и Ивана и гледанията им в YouTube (сборно от всякакви клипове), ето как стоят нещата до Ноември. Виждаме, че Глория отвява Ивана с над 40 млн. 

snimkaGloriaIvana.jpg

Благодарение на единствения си хит с Азис и популярни народни песни. Ако мерим само попфолк песните и без Не сме безгрешни, Ивана ще води Глория. Глория цял живот трябва да целува краката на Азис. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Slavi каза:

Благодарение на единствения си хит с Азис и популярни народни песни. Ако мерим само попфолк песните и без Не сме безгрешни, Ивана ще води Глория. Глория цял живот трябва да целува краката на Азис. 

Съвършено интересно и съвършено невярно твърдение. Глория беше вторият ключов играч, който допринесе за легитимацията му пред по-свястната част от населението - първият беше Слави Трифонов, третият Деса, четвъртият Кеворк Кеоркян. Да отваряме ли темата за "Не сме безгрешни" или за "Ледена кралица" или сам ще си посипеш главата с пепел? Две "негови" емблематични песни, които стоят в дискографията му като бисери в кочина - особено на фона на тогавашния му имидж. Глория е за разстрел за жестoвете, който му направи тогава, както и всички по веригата.

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Не бе, що да съм обидчив - това е една от най-концертните песни в жанра и за мен е непонятно да бъде слагана в графата "лигава". Помолих те да ми посочиш нещо, което е нелигаво за теб, защото трябва да сме наясно откъде идва това  объркване. :D 

Аз ти посочих кое прави песента ЛИГАВА според мен. Дали е най-концертна? Някак изсмукано от пръстите. И откъде идва теорията, че тази песен била запазена във времето?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не сме безгрешни преди 15 години може да е била хит заради двамата, но ренесансът който песента претърпя 2016/17 е изцяло заради Азис и новите му мегахитове. Песента стана страшен хит и в Македония и мога да гарантирам че заслугата е на Азис.

И двете с Ивана в последните 10 години са дъно, но втората е имала повече попадения, интересни албуми и различни песни.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Slavi каза:

Благодарение на единствения си хит с Азис и популярни народни песни. Ако мерим само попфолк песните и без Не сме безгрешни, Ивана ще води Глория. Глория цял живот трябва да целува краката на Азис. 

Напротив, ако махнеш 30 млн от "Не сме безгрешни" и народните песни на Глория, стават точно еднкви гледанията им. Но не ги гледай така нещата, защото то и София, ако не беше столица, нямаше да е пренаселена, Слънчев бряг нямаше да е курорт, ако го нямаше морето и т.н. По същата логика, ако не бяха кавърите на Ивана, тя нямаше да стане толкова известна ... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Willy - Естествено, че ще е хит - песента е хубава - създадена е от тандема Глория - Илия Загоров все пак. Преди 15 години той беше поканен в тази песен и взе от нея повече отколкото даде. 15 години по-късно ако тази песен е изживяла някакъв ренесанс то е пак благодарение на Глория, защото клипът, от който трупа милиони, е от НЕЙНИЯ концерт, в който той отново беше гост на готова софра.

 

А по линията с Ивана просто нека да отбележа две неща:

  - Ивана има два фолклорни албума

  - Ивана има в репертоара си каймака на сръбската музика за едно цяло десетилетие и е някак нагличко да бъде изтъквано, че Глория трупа популярност заради известни народни песни.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

@Willy - Естествено, че ще е хит - песента е хубава - създадена е от тандема Глория - Илия Загоров все пак. Преди 15 години той беше поканен в тази песен и взе от нея повече отколкото даде. 15 години по-късно ако тази песен е изживяла някакъв ренесанс то е пак благодарение на Глория, защото клипът, от който трупа милиони, е от НЕЙНИЯ концерт, в който той отново беше гост на готова софра.

Аз не отричам че песента е създадена от Глория и нейн екип или че тя прави песента. Но към днешна дата Глория няма никакъв impact за да възроди която и да е песен. Видеото от нейния канал 2 години тръгваше след Хабиби, в най-силния й период.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Willy каза:

Аз не отричам че песента е създадена от Глория и нейн екип или че тя прави песента. Но към днешна дата Глория няма никакъв impact за да възроди която и да е песен. Видеото от нейния канал 2 години тръгваше след Хабиби, в най-силния й период.

Impact-a на Глория е, че изобщо съществува тази песен и това е абсолютно достатъчно (а и предостатъчно) тези милиони да са и нейн актив.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, omline каза:

Съвършено интересно и съвършено невярно твърдение. Глория беше вторият ключов играч, който допринесе за легитимацията му пред по-свястната част от населението - първият беше Слави Трифонов, третият Деса, четвъртият Кеворк Кеоркян. Да отваряме ли темата за "Не сме безгрешни" или за "Ледена кралица" или сам ще си посипеш главата с пепел? Две "негови" емблематични песни, които стоят в дискографията му като бисери в кочина - особено на фона на тогавашния му имидж. Глория е за разстрел за жестoвете, който му направи тогава, както и всички по веригата.

Дуетите, албума и концерта на Азис с Десислава са малко преди Не сме безгрешни хронологично. Ледена кралица на Азис бе възродена след имитацията на Тита в капките и към днешна дата именно неговата версия трупа гледания. Малцина знаят, че песента е на Глория и то предимно във форума. В това отношение Деса си изигра по добре картите с До тук, за която масово хората си мислят, че е дует, а не знаят, че е самостоятелна на Деса, но именно Азис е причината Деса да има вечен хит в лицето на Казваш, че ме обичаш. 

Марга Лозанова е инициаторката певец и певица на годината да имат дует. Не сме безгрешни е била заебана от Глория и вероятно ако Азис не бе участвал в нея към днешна дата щеше да е като Присъда, Илюзия и други позабравени песни на Глория. Самия факт, че единствената ретро песен на Глория, която трупа милиони е с Азис, показва чия е заслугата. Доста песни на Азис от онова време към днешна дата гонят или са минали 10 милиона. Глория няма и по 1 милион на песните, които някога са и били хитове като Златна клетка, Циганско сърце, Илюзия и други... 

преди 56 минути, meleto каза:

Аз ти посочих кое прави песента ЛИГАВА според мен. Дали е най-концертна? Някак изсмукано от пръстите. И откъде идва теорията, че тази песен била запазена във времето?

Разбира се, че е запазена във времето. Деса с нея открива ретро партита си. Пяла е в Пей с мен, турнето на Фен и други места. По популярна е дори от Думи две. Пишеш вече глупости... 

преди 37 минути, gotiniq каза:

Напротив, ако махнеш 30 млн от "Не сме безгрешни" и народните песни на Глория, стават точно еднкви гледанията им. Но не ги гледай така нещата, защото то и София, ако не беше столица, нямаше да е пренаселена, Слънчев бряг нямаше да е курорт, ако го нямаше морето и т.н. По същата логика, ако не бяха кавърите на Ивана, тя нямаше да стане толкова известна ... 

Фактите са 2.

1. Хитовете на Ивана от миналото са с по добри гледания от хитовете на Глория от близкото минало. 

2. Песните от последните години на Ивана се развиват по добре като гледания от песните на Глория за същия период. 

 

И много други са правили кавъри в онези години, но нямаха успеха на Ивана. Несъмнено имат заслуга в успеха на Ивана, но в онези години всичко с името на Ивана се лапаше като захарен памук. 

  • Like 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Slavi каза:

Благодарение на единствения си хит с Азис и популярни народни песни. Ако мерим само попфолк песните и без Не сме безгрешни, Ивана ще води Глория. Глория цял живот трябва да целува краката на Азис. 

Абсолютно!

Новата песен на Ивана е с шансове за сезонен хит. Преди това масово популярна песен беше "Твое копие". До преди т.н. "възраждане", което направи като отслабна също имаше някои популярни песни в последните 5 години - "Ало мамо", "Благодаря ти Господи", "Ще ти взема всичките пари" ... всичките имат по 2-3 милиона гледания в Ютуб канала на Планета.

Глория масово популярна песен не е имала сигурно от "Пясъчни кули". Може и след това да е изкарала нещо по-така, но трябва да се напрегна, за да си спомня. Цялата й продукция в последно време ми е толкова еднаква, безлична и шаблонна, че не различавам кога какво е пускала.

  • Like 1

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Cally-Pressyfan' каза:

Абсолютно!

Новата песен на Ивана е с шансове за сезонен хит. Преди това масово популярна песен беше "Твое копие". До преди т.н. "възраждане", което направи като отслабна също имаше някои популярни песни в последните 5 години - "Ало мамо", "Благодаря ти Господи", "Ще ти взема всичките пари" ... всичките имат по 2-3 милиона гледания в Ютуб канала на Планета.

Глория масово популярна песен не е имала сигурно от "Пясъчни кули". Може и след това да е изкарала нещо по-така, но трябва да се напрегна, за да си спомня. Цялата й продукция в последно време ми е толкова еднаква, безлична и шаблонна, че не различавам кога какво е пускала.

Напълно съм съгласен.

Към горните песни бих добавил и "Златен", "Ало,девойките"... Ивана поне през 1-2 години пуска по някой хит.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Cally-Pressyfan' каза:

Абсолютно!

Новата песен на Ивана е с шансове за сезонен хит. Преди това масово популярна песен беше "Твое копие". До преди т.н. "възраждане", което направи като отслабна също имаше някои популярни песни в последните 5 години - "Ало мамо", "Благодаря ти Господи", "Ще ти взема всичките пари" ... всичките имат по 2-3 милиона гледания в Ютуб канала на Планета.

Глория масово популярна песен не е имала сигурно от "Пясъчни кули". Може и след това да е изкарала нещо по-така, но трябва да се напрегна, за да си спомня. Цялата й продукция в последно време ми е толкова еднаква, безлична и шаблонна, че не различавам кога какво е пускала.

Погледни по-хубаво гледанията и ще видиш, че не си прав. "Изсвирете нещо ударно", "Обичай ме такава", "Не лъжи на колене", "Ако счупят всяка нота", "Прегърни ме", "Не те давам", "Любовта настоява" и др. не отстъпват по гледания на песните на Ивана от последните години. 

Фактите показват, че Топ 50 песните на Глория са гледани с 40 млн повече от топ 50 на Ивана, а вие пак търсите под вола теле ... ваша работа. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, gotiniq каза:

Погледни по-хуаво гледанията и ще видиш, че не си прав. "Изсвирете нещо ударно", "Обичай ме такава", "Не лъжи на колене", "Ако счупят всяка нота", "Прегърни ме", "Не те давам" и др. не отстъпват по гледания на песните на Ивана от последните години. 

За някои от тези песни си прав, че имат по 1,5 - 2 млн. гледания, но не променят факта че всичко с марката Глория е по-клиширано от песен на Оцко и от текст на Петя Радева взети заедно.

преди 5 минути, xroflx9 каза:

Напълно съм съгласен.

Към горните песни бих добавил и "Златен", "Ало,девойките"... Ивана поне през 1-2 години пуска по някой хит.

За тези е ясно, че бяха хитове, но те са от преди 7-8 години. Ако броим и тях, трябва да сложим още "Уникална", "Падни на колене", "По дяволите Рая", "Остави ме" .... Глория като хит от онова време имаше само "Ненаситна" и след нея "Пясъчни кули".

  • Like 2

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както винаги във форума има само крайни гледни точки:

1. Глория си има стари песни с много милионни гледания: Откраднат миг, Крепост, По навик са все песни с над 2/3 милиона. Дори Феникс и още няколко.

2. Ивана също си има "Шампанско и сълзи", "Нещо нетипично", "Вик", "Погрешна нощ".

Откъм нови песни, последните две години Ивана е с по - силни предложения. Предходните Глория беше със циганите и т.н. Нали казваме "силни". 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, gotiniq каза:

Погледни по-хубаво гледанията и ще видиш, че не си прав. "Изсвирете нещо ударно", "Обичай ме такава", "Не лъжи на колене", "Ако счупят всяка нота", "Прегърни ме", "Не те давам", "Любовта настоява" и др. не отстъпват по гледания на песните на Ивана от последните години. 

Фактите показват, че Топ 50 песните на Глория са гледани с 40 млн повече от топ 50 на Ивана, а вие пак търсите под вола теле ... ваша работа. :)

Ивана има десетки милиони изтрити. Веднага се сещам за Вик И Късно е от един канал Bulgarian Super Hits, които сумарно имаха едно 5 милиона, преди да затрият канала. То и при Глория е така сигурно, де, но е очевадно, че без руско-турските милиони за Азис, са наравно. А като махнем народните песни, Глория отива много назад.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо някои хора не вземат насериозно и малкото опити да се направи нещо интересно тук. Не съм отделил от така или иначе малкото си свободно време, за да отчитам гласове за Клеа и Мая Нури, баси...

  • Like 3
  • Haha 3
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам да споделя и още нещо. Много мои познати, вкл. и аз знаем песни на Глория, но поради това, че не я харесваме като обществен образ не й слушаме песните. Ивана просто си мирише на нафталин, но няма чак такава неприазън. Глория сама си пречи на кариерата. Тя е дръпната, обрана, закостеняла и самонадеяна, поне такава се е показала. Като човек може да е точна, почтена, коректна, което е факт очевидно, но това не достига до масовата аудитория. Липсата на екип като при Ивана много й пречи, както й факта, че винаги тя е права. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

Искам да споделя и още нещо. Много мои познати, вкл. и аз знаем песни на Глория, но поради това, че не я харесваме като обществен образ не й слушаме песните. Ивана просто си мирише на нафталин, но няма чак такава неприазън. Глория сама си пречи на кариерата. Тя е дръпната, обрана, закостеняла и самонадеяна, поне такава се е показала. Като човек може да е точна, почтена, коректна, което е факт очевидно, но това не достига до масовата аудитория. Липсата на екип като при Ивана много й пречи, както й факта, че винаги тя е права. 

Мисля, че Глора повече лъха на нафталин от Ванча. :1000(15):

Факт е, че и двете са на срамно позорно ниво в последните 10 години, спрямо пиковите им години. Не знам за какво спорим въобще.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast unpinned and locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...