Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 7 часа , WindWalkerMonk каза:

Няма как да пропусна да отговоря на този пост, защото е отправен към мен. Със сигурност до 2005, особено средата на 2004, Глория е била най - голямата, хитовата, модерната, двигателя на поп - фолка и т.н. Но от там насетне са минали 15 години в които тя е насрала първите 10 с доста евтина, скучна, посредствена, еднаква музика. Имала е единични попадения, но като цяло е търкала дъното. 

По втория казус, наистина "Ако те няма" по едно време беше най - големия хит на лятото в Пайнер, но дори тогава "Моят номер" на Тодора я мачкаше по всеки критерий. И както много други големи хитове на Преслава, Галена, Азис, така и този на Глория нямаше голям живот. Нали го изпя на един концерт и хората започнаха да се изнасят. 

Третото нещо е, че никой не казва Глория не е продавана. Напротив, тя е най - продавания женски изпълнител на всички време, чалга изпълнителя с най - много самостоятелни и големи изяви тук и извън страната, но с това като цяло се изчерпват успехите и за 15 години, както и с 5 хитови песни, нито 1 от които мегахит. 

За претенциите които имате за нея, това не е никак много. Издала е сигурно 100 песни, от които едва 5 (максимум) са добили каквато и да е популярност. 

Пак казвам: съгласявам се с факта, че Глория след 2005-6 не е това, което беше заради настъпването на новата генерация и лансирането им от Пайнер и още сигурно куп други фактори, за които си нямаме представа. Въпреки това, в годините след 2006 е оставила сума ти качествена музика и текстове, които въпреки че не са масово популярни, са превъзхождали 90% от продукцията на т.нар. топ имена и всеки човек с поне малко усет би го потвърдил.

"Моят номер" е песен от 2010, а "Ако те няма" от 2007, къде е връзката изобщо? Проверявай си източниците, преди да излагаш факти. Въпросната песен си беше, може би, последният голям мега хит на Глория и излезе дори извън пределите на жанра. До голяма степен спомогна и участието и тогава в "Мюзик Айдъл" и албумът "Благодаря" от същата година. "Ако те няма" си беше редом до "Лъжа е", "Завинаги", "Единствен ти", "Водка с утеха" и други големи хитове и си остава класика в жанра.

Глория има повече мегахитове в годините, от която и да е друга, като почнем от 1994 и стигнем до 2007 - друг е въпросът, че не успя да си ги отгледа и това си е нейна вина, защото се цупеше и не участваше в турнета и концерти.

Защо казах, че е най-голямата евър ли? Много просто - защото е първата и е пробила във време, когато поп-фолкът не е съществувал и именно благодарение на нея, качественият поп-фолк си е проправил път и е това, което е днес. Самата Глория в онези години, без пари, без медии, ПР-и, скандали и пр. е залагала само и единствено на хубавата песен и обичта си към музиката (звуча като Мама Стефка хаха), което я поставя дори и над Лили Иванова по продажби в държавата - абсолютен феномен тогава.

Това че 5 фена тук се опитват да пренебрегнат успехите на Глория не означава, че такива като мен (че и хора извън чалгата) не знаят реалните факти, без значение в коя глуха е в момента. Както казаха преди мен с кого да се състезава - с Теда, Емануела и Роксана ли? Нали топ имената са за това - да се надцакват една друга, да си купуват гледания, да се пазарят за награди, да пеят по 5 песни по участия на плейбек и да си хващат пътя? За това ли са номер едно? Е, предпочитам Глория да е в девета глуха во веки, ако ще трябва да падне на такова ниво.

Те са певици преди всичко. Концерти и доказване се иска и пак единствено на въпросната и стиска да прави мероприятия с вход и да събира сама 5000 души, а актуалните не могат и 2000 да съберат с покани. Защото едната предлага качество, пеене и стойностна музика, а другите може да ги слушаш на вход свободен да ти пеят за кучката, боклука, пияницата, бентлито без да ги различиш.

преди 6 часа , petya1 каза:

Каква девета глуха? В девета глуха са някогашни актуални имена като Петра, Кати,Радо Шишарката и т.н 

Глория и да не е същата хит терминаторка, продължава да пуска продукция, да улучи някой и друг хит, да прави най-големите продажби на албуми, да пълни зали, да пеят песните и в музикални формати, да има уважението на цялата музикална гилдия. Глория е канена на места, в които друга чалгарка не е стъпвала. Участията сама си е решила да се отраничат до минимум. Все пак жената си е преценила,че за здравето и е по-добре да не обикаля клубовете по нощите. Малко са ни уважаваните артисти в жанра и нека не се омаловажава това. 

По-точно не мога да го напиша! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Амброжка. каза:

Някой чел ли е коментарите под последната статия за Преслава в сигналточкаБеГе? :roll1:
https://signal.bg/преслава-сюрпризира-с-нова-визия-виж/

Ебахти смеха рано сутрин. Добре ми дойде. :roll1:

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , WindWalkerMonk каза:

Третото нещо е, че никой не казва Глория не е продавана. Напротив, тя е най - продавания женски изпълнител на всички време, чалга изпълнителя с най - много самостоятелни и големи изяви тук и извън страната, но с това като цяло се изчерпват успехите и за 15 години, както и с 5 хитови песни, нито 1 от които мегахит. 

Че това да не би да са малки успехи? Какво е успех за теб, че някоя е снимала клип за 100 хил.лв.?

Точно продажбите и концертите говорят за един изпълнител колко е бачкал, колко е влагал и колко хора го харесват, за да постигне този резултат.

Какво направиха за 15 години другите? КОЯ направи самостоятелен концерт? КОЯ би по продажби Глория с последния ѝ албум "Имам нужда от теб"? Че няколко в Пайнер си ги раздаваха като флаери през булсаткома и разни такива. Имат някакви клипове с милиони гледания и след 2-3 години дори не ги помните, разменяха си някакви измислени награди на Планета, които са си вътрешни и това е за 15 години?

Като омаловажавате някакъв период избройте кои са били силните и с какво в същия? Защото някак си е размита съпоставката, не виждам с какво ще съпоставиш успехите на Глория или на Дачева с Кристал, или успехите на Азис, който беше явлението на века с успехите от последните 15 години на някоя силна певица. Старите кучета трябва да се уважават, защото точно в БГ те бяха основоположниците, всичко друго, което днес правят и те, и новите им колеги е толкова преходно, че не си заслужава да се сравнява, но може да се оценява.

Последните години във фолка единствено Галена ми изпъква на преден план. Работи усилено, мащабно, има екип и всичко нейно впечатлява и се забелязва, с малки изключения.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , plambata каза:

Какъв прекрасен начин да се събудиш! 😁 Във Варна  предстои масово късане на салфетки и маргарити. 🤗

Снимка на Club Isteria.

леле, съвсем замина посещаемостта в Колодрума, все пак като решат да тръгнат по-рано ... 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Fast каза:

Престанете с тези конспирации за купени гледания. Вече е рядкост, и е видно от факта че по-голямата част от гледанията се генерират в България.

Да, рядкост е, само тия двамата го правят вече и по безкрайно глупав начин. Самия факт, че бозата им, която никой не отразява вече едва месец след премиерата, имаше двойно по-гледана премиера от далеч по-големи хитове (примерно Хазарта) е неоспорим факт, че яко са размахвали кредитни карти по съмнителни сайтове, никаква конспирация няма. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Lelqtian каза:

Да, рядкост е, само тия двамата го правят вече и по безкрайно глупав начин. Самия факт, че бозата им, която никой не отразява вече едва месец след премиерата, имаше двойно по-гледана премиера от далеч по-големи хитове (примерно Хазарта) е неоспорим факт, че яко са размахвали кредитни карти по съмнителни сайтове, никаква конспирация няма. 

Според мен купува гледания от Сидни, Доха или Хонг Конг, откъдето се прекачва за участието в Лондон! 

  • Like 1
  • Haha 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Да, рядкост е, само тия двамата го правят вече и по безкрайно глупав начин. Самия факт, че бозата им, която никой не отразява вече едва месец след премиерата, имаше двойно по-гледана премиера от далеч по-големи хитове (примерно Хазарта) е неоспорим факт, че яко са размахвали кредитни карти по съмнителни сайтове, никаква конспирация няма. 

Глупости. Ако беше така, нямаше да оглави на класациите на другите две  големи платформи, Spotify и Apple Music. Там също "Имам човек" върви по-слабо от нея. В гледанията не се забелязват странности и аномалии. Разпределени са между България и страните с много български емигранти, както обичайно.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормални са си гледанията на Преслава тази година. Тя се завърна на върха (при жените). Но тук е момента феновете й да видят какво значи да е наистина успешна за годината, а не като в предни лета, когато само чакаха да пусне един единствен хит и веднага я обявяваха за номер 1.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Как са гледанията на Галена и Фики всъщност не ги разбирам много, добре ли са, зле ли са? Не знам какви са тенденциите за първоначалните гледания. 😂

Аз песента я пръскам в колата, кефи ме всичко, вади брутален бас. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, retr0 каза:

Как са гледанията на Галена и Фики всъщност не ги разбирам много, добре ли са, зле ли са? Не знам какви са тенденциите за първоначалните гледания. 😂

Аз песента я пръскам в колата, кефи ме всичко, вади брутален бас. 

Ами втория ден за 22ч. имат 255к. Значи ще има около 280к. което е -90/100к спрямо първия. Цялостно не е кой знае колко добре, от Галена се очаква повече, но има задържане.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, retr0 каза:

Как са гледанията на Галена и Фики всъщност не ги разбирам много, добре ли са, зле ли са? Не знам какви са тенденциите за първоначалните гледания. 😂

Аз песента я пръскам в колата, кефи ме всичко, вади брутален бас. 

Ами не са много добре. Преслава например прави 1 милион гледания за 2 дни и 7-8 часа с "Пиян", "Изтрезняваш ли", "Не се изтриваш" и "Така ни се пада".

Т.е. Галена и Фики трябва да направят милиона до тази вечер, което няма как да стане. Може би и утре няма да го направят.

По-скоро стартират като песните на Анелия и Емануела - силно, но не максимално.

  • Like 2

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Cally-Pressyfan' каза:

 

По-скоро стартират като песните на Анелия и Емануела - силно, но не максимално.

Няма как да ги сравняваме с Емануела и Анелия, след като им трябваха около 10 дни да минат милиона. Пък и нека не забравяме че Феноменален стартира по подобен начин ама гони 20м. 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Cally-Pressyfan' каза:

Ами не са много добре. Преслава например прави 1 милион гледания за 2 дни и 7-8 часа с "Пиян", "Изтрезняваш ли", "Не се изтриваш" и "Така ни се пада".

Т.е. Галена и Фики трябва да направят милиона до тази вечер, което няма как да стане. Може би и утре няма да го направят.

По-скоро стартират като песните на Анелия и Емануела - силно, но не максимално.

Факт е, че Преса с 4 премиери имаше все над 500ка,а Галоша ги направи само с Добре ли си. 

  • Like 2
  • Dislike 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове


Галена и Фики - Ламборгини | 2 ден
 
YouTube:

652716 (+276857) гледания

22623 (+4203) харесвания

1359 (+209) коментара

------------------------------

Facebook:

10257 (+1908) реакции

825 (+111) коментара

3532 (+556) споделяния

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще видите сега колко бързо ще падне под 100 хиляди на ден. Не вярвам и 5 дена да издържи.

Тогава искам феновете на Галена и в частност @Stela да се появи и да коментира, че много й знаеше устата по повод гледанията на "Така ни се пада".

  • Like 1
  • Haha 1
  • Dislike 1

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Cally-Pressyfan' каза:

Ще видите сега колко бързо ще падне под 100 хиляди на ден. Не вярвам и 5 дена да издържи.

Тогава искам феновете на Галена и в частност @Stela да се появи и да коментира, че много й знаеше устата по повод гледанията на "Така ни се пада".

Ти може да искаш, но добре знаем, че след големи приказки, които не се покрият Галеновите ги няма под дърво и камък. Влизат като анонимни да четат само. Иначе като има за какво да се изтъква, от 8 сутринта се започва с плеадите.

 

Иначе тоя лайноч Ламборгини ще се наложи малко или много заради името и. Не вярвам чак да флопне. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никъде няма да гърми това, Фиклено. В коментарите ги правят на леш. Не помня някога Галена да е имала толкова масово хейтвана песен. Фики има само "Издислав" (и донякъде "Бум"). Даже Преслава като си оперира носа и заприлича на Майкъл Джексън в клипа на "Пиян" не предизвика и 10 % от този хейт.

Поствам ти три коментара които са с над 500 лайквания. Останалите не са много по-различни.

- Клипът е като милон, текстът и песента - като жълти стотинки. (787 харесвания)
- Все едно слушам Riko Bend, а Гледам Nicki Minaj... Извратено е😑😂 (765 харесвания)
Ужасна песен, на Галена не и отиват такива евтини песни, направо е за кошчето. Много се изложиха и двамата. (587 лайквания)
 
Вярно, че някои преувеличават, но се радвам, че хората реагират така. Крайно време е да спрат да ни заливат с подобни мангалщини.
  • Like 2
  • Sad 1

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ламборгини е била замислена като дует с Ариана Гранде, но те не са успели да се разберат понеже Фики не могъл да я види. 

https://www.youtube.com/results?search_query=ariana+grande+god+is+a+woman+live

Поздравче за всички фенове на Галена и Фиклена. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast unpinned and locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...