Jump to content



Pop, Dance, Disco, R&B, Rap & Hip-Hop скандали


Препоръчани коментари

От 20.01.2023 г. от 1:09, fearless` каза:

Какви са правилата в момента? И какви трябва да бъдат за да не може да се манипулира класацията?

Ужасно дълга тема. 

Определен брой стриймове се броят като за 1 покупка на физически сингъл.

Проблемът е, че стриймовете са практически неограничени за тийнове и младежи с достатъчно свободно време, което изкривява данните и реално фенските бази на Тейлър, Дрейк и БТС могат да надуват техните цифри без да плащат допълнително за музика, което ощетява артистите с по-заета, но по-платежоспособна аудитория. 

Друг е въпросът, че в САЩ последните няколко години животът е силно променен, хората просто не са същите и до голяма степен и животът им стана по-труден и напрегнат, което неминуемо води и изкривен вкус за музика. Аз съм музикално прасе и въпреки това има случаи, в които Хот 100 звучи като плейлист от котка с ангина, прахосмукачка без торбичка и Андреа на демо запис. 

Постоянно се семплират стари хитове, постоянно се подгрява старата, проверена манджа и това само доказва колко е изчерпана индустрията, която подобно на нашенския поп-фолк сама се наби в generic RnB или поп песнички за фон на клипчета в ТикТок за гримове. 

Тия дни ми попадна Ray of light на Мадона, от 1999 г. Ами извинявайте много, албумът унищожава всичко, издадено през последната година в световен мащаб, включая претоплената Адел, тупса-тупсата на Бийонсе и hype- for-what-a на Тейлър. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Съгласна съм на 99% с горното мнение, сегментът, в който не съм е това за семплираната музика - за мен точно това е най-доброто в музиката в момента.

Има два жанра, които почти изцяло отсъстват от съвременната музика и това са класически поп и класическо RnB. Не си спомням друго такова време, откакто съм жива. И тези, които правят музика в такива стилове, правят някакви феноменални успехи - Тейлър, SZA, The Weeknd, Майли (Flowers, от предния албум май само Prisoner e pop-ish), Меган Трейнър и т.н.. Масово мъмбъл рап, липса на мелодия, ужасни текстове и не, не го казвам, защото съм "стара". 80-те не съм била родена и музиката е топ, а не си спомням в периода 2000-2015 година да се е говорело от по-възрастните от мен колко тъпа музика слушат младите. 

Най-добрият пример е да чуеш Creepin' и I don't wanna know една след друга. Не мога да кажа Дъ Уикнд или Марио пее по-добре, но аранжимента на по-новата версия е все едно правен от тукашните чалга композитори, а "рап" частта е като от AI Generator. Никакъв смисъл.

 

Според мен всичко това е разработка на е тая трещерица, за да изглежда тя като спасителка на музиката:

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 28.01.2023 г. от 18:57, Shushan каза:

Ужасно дълга тема. 

Определен брой стриймове се броят като за 1 покупка на физически сингъл.

Проблемът е, че стриймовете са практически неограничени за тийнове и младежи с достатъчно свободно време, което изкривява данните и реално фенските бази на Тейлър, Дрейк и БТС могат да надуват техните цифри без да плащат допълнително за музика, което ощетява артистите с по-заета, но по-платежоспособна аудитория. 

Друг е въпросът, че в САЩ последните няколко години животът е силно променен, хората просто не са същите и до голяма степен и животът им стана по-труден и напрегнат, което неминуемо води и изкривен вкус за музика. Аз съм музикално прасе и въпреки това има случаи, в които Хот 100 звучи като плейлист от котка с ангина, прахосмукачка без торбичка и Андреа на демо запис. 

Постоянно се семплират стари хитове, постоянно се подгрява старата, проверена манджа и това само доказва колко е изчерпана индустрията, която подобно на нашенския поп-фолк сама се наби в generic RnB или поп песнички за фон на клипчета в ТикТок за гримове. 

Тия дни ми попадна Ray of light на Мадона, от 1999 г. Ами извинявайте много, албумът унищожава всичко, издадено през последната година в световен мащаб, включая претоплената Адел, тупса-тупсата на Бийонсе и hype- for-what-a на Тейлър. 

 

 

От една страна си прав, но от друга стрийминга може би е най-важният показател, защото за мен а и предполагам за мнозинството хора това е единственият начин по който слушаме музика. Радиото и прпдажбите до голяма степен са отживелица. Трябва да се създаде някакъв механизъм, който изключва слушанията с цел манипулиране на класацията.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, pacho каза:

Тази БионЦе пък как не можа да организира на Балканите концерт от турнето си, срамота....

Прехвалени пейвици като Тейбъл и БионЦе нямат големи фен маси на балканите за да организират концерти. Тук слушаме истински хитови кралици като Рири, Кейти, Шакира...

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Достатъчно е в София да направи и да дойдат от Букурещ и Белград, ей ги де са. :D 

Страх ги е да не се изложат след рекорда на Лепа Брена на Васил Левски стадиона, ахаххаах.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

Прехвалени пейвици като Тейбъл и БионЦе нямат големи фен маси на балканите за да организират концерти. Тук слушаме истински хитови кралици като Рири, Кейти, Шакира...

Тейлър има според мен, по скоро е щото нямат много печалба. Тейлър обаче е вайръл, всички чакаме турнето й. Аз й на Бионсе мисля да ида, но искам да видя какво ще пее.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е то никой не прави концерти на Балканите, дори и в Румъния и Гърция. Последният А-листър, който е стъпвал тук, е Ед Шийран в Румъния 2018 (май). Не сме им платежоспособни.

В България само Лейди Гага е идвала и то преди 11 години. Докато се слуша ср*бска музика тук, така ще е.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Blueberry каза:

Е то никой не прави концерти на Балканите, дори и в Румъния и Гърция. Последният А-листър, който е стъпвал тук, е Ед Шийран в Румъния 2018 (май). Не сме им платежоспособни.

В България само Лейди Гага е идвала и то преди 11 години. Докато се слуша ср*бска музика тук, така ще е.

По-добре сръбска музика, отколкото тия измислени сектантски артисти, които правят всичко за слава.

Тук на Балканите що-годе евроморалите не са навлезли толкова.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Ooo 1

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, stereoto_ каза:

По-добре сръбска музика, отколкото тия измислени сектантски артисти, които правят всичко за слава.

Тук на Балканите що-годе евроморалите не са навлезли толкова.

изађи одавде :) 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Е то никой не прави концерти на Балканите, дори и в Румъния и Гърция. Последният А-листър, който е стъпвал тук, е Ед Шийран в Румъния 2018 (май). Не сме им платежоспособни.

В България само Лейди Гага е идвала и то преди 11 години. Докато се слуша ср*бска музика тук, така ще е.

Като им стане време за пенсия, ще дойдат. Така че скоро. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

През двете нули имаше концерти на Балканите. B беше идвала в Белград преди. По същото време някъде Рири изнесе безплатен концерт на площад Батенберг. И Кайли май беше идвала в последния й хитов период с In My Arms и Wow. В по-късните години дойде Мадона, и за финал Лейди Гага.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека сме реалисти, за какво й е на Туца да идва тук? Тя е най - голямата звезда в музиката. Сега ще стигне Рейхана и то с пеене и ще стане милиардерка според прогнозите. Защо да не пусне втора дата на Уембли, вместо да праи концерт на Васил Левски? Това е положението, хщнезависимо дали я харесваме или не. Бионсе също няма келепир, може само в Румъния.

Единствено нащо Туце от Бургас е по голямо в момента.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

И Жей Ло идвА.

 

Няма да чакат до пенсия, само като им  понамалят парите и дотичват тук. Нали ги гледахме в Брадъра и във Фермата как влизаха.

Не знам кой си мисли, че нямаме пари, след като всеки втори българин е собственик на няколко имота и храната ни е най-скъпата в Европа. :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен спряха да идват защото когато мениджърите погледнат българския Спотифай чарт за изпълнители остават с впечатлението, че тук се слушат главно някакви ръждясали рок/метъл банди и посредствен бял рап, стил Еминем.

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

То не зависи само от публиката, ами и от организаторите на концерти. Защо да се бъркат да организират Бионсе за по 200 лева билет, като могат да организират някоя рокгрупа с 3 хита от 84-та и на 50-80 лева билети да спечелят повече пари? Всеобщо е. 

Джей Ло и Енрике не бяха А-листъри по времето, в което идваха,  както и Джеси Джей, One Republic, Малума и Луи Томлинсън, който ще идва сега. Риана още не беше това, което е сега, когато Виваком я поканиха за безплатен концерт, когато купиха БТК. Буквално само за Лейди Горгонзола се сещам като А-листърка.

И Мадона през 2009-2010 идва, тя е перманентен А-листър, така че мога и нея да преброя. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8 месеца на работа, всеки ден сменям каналите от mtv 00s на mtv hits през цялото време и ако Ви кажа, че без да се шегувам, не е минал ден без поне 3-4 песни на Рири. Буквално всеки път е и с различни песни даже. Страшно много хитове остави в 10-те години в които издаваше албуми.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Willy каза:

От 8 месеца на работа, всеки ден сменям каналите от mtv 00s на mtv hits през цялото време и ако Ви кажа, че без да се шегувам, не е минал ден без поне 3-4 песни на Рири. Буквално всеки път е и с различни песни даже. Страшно много хитове остави в 10-те години в които издаваше албуми.

Тя е най - мейнстрийм от новото поколение, но Бионсе с Дестинис има не по - малко хитове от нея (говоря сумарно като групов и соло изпълнител). Тейлър също става вайръл и дори старите й песни се въртят като We are never going back together, I knew you were a trouble and so on. Общо взето тези трите са топа на конопа. Отделно на тяхното ниво са Лейди Гага, която като артист говоря е по - успяла кариерно според мен, защото се е развила всестранно и сега я чакат още два бума>

1. Жокера

2. Сряда

И за финал ще споменем Адел, която има колосални хитове и продажби. Но ако говорим за топ мейнстрийм това е Риана. Няма друга такава откъм хитове, само че е важно да се отбележи, че най- хитовия и най - успешния не са едно и също нещо. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Тя е най - мейнстрийм от новото поколение, но Бионсе с Дестинис има не по - малко хитове от нея (говоря сумарно като групов и соло изпълнител). Тейлър също става вайръл и дори старите й песни се въртят като We are never going back together, I knew you were a trouble and so on. Общо взето тези трите са топа на конопа. Отделно на тяхното ниво са Лейди Гага, която като артист говоря е по - успяла кариерно според мен, защото се е развила всестранно и сега я чакат още два бума>

1. Жокера

2. Сряда

И за финал ще споменем Адел, която има колосални хитове и продажби. Но ако говорим за топ мейнстрийм това е Риана. Няма друга такава откъм хитове, само че е важно да се отбележи, че най- хитовия и най - успешния не са едно и също нещо. 

Бионсе е повече като за щатите и една-две три групови категории. Тейлър също. На хитове са далеч по-малко от Риана и още как.

 

Топа от мъжете на 00s, наред с Еминем.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Blueberry каза:

Не знам къде слагате чертата "нови" и "стари" хитове, но все си мисля, че Бритни има повече хитове от Риана. Разликата в дебютите е 7 години. 

Обожавам Бритни и всичките й песни са култови, както и тя самата като име, но огромна част от нейните са подзабравени.(с изключение на 3-4 които трендват в тт)

Toxic
Gimme more
Oops i dit it again
Baby one more time

Това е останало според моите наблюдения.


Жалко за I'm a slave for you, Womanizer, 3, If u seek Amy, Circus и други бруталки които заслужават повече внимание от новите поколения. 



image.png.763e3d251c2bf7aad32999a888a7fded.png
image.png.9680b24c3c6323f92fda6e9431103993.png


Последният албум и на двете е 2016? 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Обожавам Бритни и всичките й песни са култови, както и тя самата като име, но огромна част от нейните са подзабравени.(с изключение на 3-4 които трендват в тт)

Toxic
Gimme more
Oops i dit it again
Baby one more time

Това е останало според моите наблюдения.


Жалко за I'm a slave for you, Womanizer, 3, If u seek Amy, Circus и други бруталки които заслужават повече внимание от новите поколения. 

 

Разбирам защо си мислиш, че на Риана повечето хитове са актуални - защото ти ги слушаш редовно. Ако съдим по ТикТок Бритни е много по-релевантна музикално от Рири, да не говорим, че има актуален Top 10 Billboard hit

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...