Jump to content



Pop, Dance, Disco, R&B, Rap & Hip-Hop скандали


Препоръчани коментари

Единствената Марая, която присъства в живота ми, е Марая на Мария. Стига с тия вкиснати тетки! Това е истинският коледен хит!

 

  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 20 минути, -A. каза:

Понякога в този форум наистина си пишете колкото да не заспите без дори да помислите малко преди това.

Риана - 8 албума.

Адел - 3 албума. (Тези класации все пак са преди 30).

Риана - 52 сингъла като lead artist + 18 като featured

Адел - 16 сингъла.

Как няма да е по-продавана като буквално има 5 пъти повече сингли от нея и двойно повече албуми ? Класациите са повече от ясни - 21 и 25 са едни от най-успешните албуми за 21 век, с продажби каквито нито една друга певица не е имала и няма да има а 'Rolling in the deep', 'Someone like you' и 'Hello' са едни от най-успешните сингли.

В момента слушам албума и е нещо страшно. My little love е от най-добрите неща дето съм слушал някога. Личи си, че всяка песен е лична и преживявана!

Причините не ме интересуват?! По-успешна ли е цялостно? ДА!
Само ще кажа, че никой не гарантира, че Адел ще има цифрите и успеха на Рири с 8 албума. Тя още с този не вярвам да има голям успех като предишните, какво остава за още +4.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Адел е идеалната алтернатива на комерса и затова е толкова успешна. Хората просто й се кефят на самата нея, независимо дали музиката й звучи еднакво или не- вложената душа се усеща дори в най-изтърканата балада. Винаги е имало и такива изпълнители, винаги ще има.

Новият албум се е получил доста добре. Запазила е своя стил, но е успяла донякъде да внесе и нещо ново (като за нея). Все пак си мисля, че нещо му липсва на този албум, за да остане във времето като 21 и 25. По-скоро ще е с успех на ниво 19. При всяко положение е достатъчно мощна финална ера като за основния етап от една велика кариера. Бях обсъждал защо за мен ще е последна за мноого дълго време, като гледам и тя самата вече прави намеци,  тъй че нека си поживее живота, евентуално да си роди още едно дете, и след много години да се завърне вече в статута на легенда.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ревю на "30" от Великобританската Глория:
 
1. Strangers by Nature - напомня ми на филмова музика към романтично-меланхоличен филм от 50-60-те години на миналия век, продукцията е приятна за ухото, харесва ми театралното изпяване и наслагването на гласовете.
 
2.Easy on Me - приятна балада, но липсва сърцераздирателния и драматичния ефект било то в изпяването или в аранжимента, за да те хване за гушата и да я почувстваш близка до сърцето си. Постна и равна ми е. Леко стерилна и безлична. Изглежда като пльосната от нищото между предната и следващата песен.
 
3.My Little Love - отново ми напомня за музика от Европейското кино, интересни са диалозите между нея и сина й. Протяжна и отегчителна е, без ясно изразена кулминация. Без проблем можеше да бъде само интро в албума, с продукцията и диалозите. Харесва ми атмосферата, която създава, пренася те на едно различно място, в друга действителност.
 
4.Cry Your Heart Out - началото е като връзка между тази и предната песен. Очаквах нещо да се случи след първия припев, уви, върнахме се в началото. Малко по-бърза е от останалите 3. Пълнежестта е, звучи като неуспешен опит за изтупване на праха и акарите от класика на Нанси Синатра. Репетитивна ми е с поватарянето на този мотив. Очаквах да се случи нещо до края, уви...
 
5. Oh My God - АБСОЛЮТЕН STANDOUT, в началото все едно високите ноти са изпяти от Марая, цялото изпяване е повлияно от нея, добро миксиране между неиния стил и този на Адел. Припевът се набива в главата от първо слушане.  Най-силната, разпознаваема и запомняща се песен от първата част на албума. Хем е малко по-бърза, хем е драматична, включването на хора е голям плюс. 
 
6. Can I Get It - интересна песен, малко позиционирането й в албума е неподходящо, тя трябваше да е преди Oh My God, на места се усеща вдъхновението от Rolling in the deep в ритъма. Преминаването от pre chorus в chorus е неочаквано. Експериментирала е и тук се е получило доста успешно. Дано я реализира като сингъл.

7. I Drink Wine - изразително пеене и фразиране, минималистичен и опростен инструментал от акомпаниращо пиано. Джазова обстановка. Харесва ми наслагването в инструментала и изпяването, има драматургия и очаквам да чуя в припева кулминация, но не - продължава в същото темпо. Песента перфектно репрезентира стила на Адел и разбирам защо я е избрала за втори сингъл, но очаквах повече изразителност и емоция и по-малко монотонност и летаргия. 6 минути и 16 секунди са прекалено много за песен, в която почти липсва развитие.

8. All Night Parking (with Erroll Garner) Interlude - standout, пресъздава джазова атмосфера като от филм от 20-те години на миналия век. Малко е равна и свършва в нищото буквално, но можеше спокойно да я развие в цяла песен. Напомня на песните на Нанси Синатра като изпяване и атмосфера.

9. Woman Like Me - напомня на песен от филм на Джеймс Бонд като изпяване, но с много опростен, почти липсващ инструментал, доста е повтаряща се и не виждам смисъл от дължината, след като буквално не се случва нищо след около 3-тата минута. Доброто начало се слива с монотонност и повтаряемост. 

10. Hold On - интересни джазови импровизации под звуците на пиано, отново изразително изпяване, наблюдава се вдъхновение в изпяването от 70-те години на миналия век. Красива, но репететивна песен и изведнъж Адел удря височини и има кулминация. Харесва ми употребата на хор и интересната драматична продукция. Standout но поне минута и половина от средата можеше да ни спести.

11.To Be Loved - емоционално изпяване, напомнящо на нейния стил, но инструменталът е поредния еднакъв, изсвирен от пиано, с нещо по-добро щеше да се получи далеч по-добре. Страхотни височини. Стендаут от гледна точка на емоция и изпяване. Има шанс за масов хит, ако я реализира като сингъл. СТРАХОТНО ИЗПЯВАНЕ! Финалът е бомба! Буквално баладичен лийд сингъл матириъл е.

12. Love Is A Game - отново филмова музика от 60-те години на миналия век. В началото малко напомня на друга песен от албума като изпяване, като събирателна е за целия албум, като обобщение. Напомня по някакъв начин на песен на Арета Франклин като настроение.

ОБОБЩЕНИЕ; Като цяло доста добър албум, но песните са подредени странно и не вървят последователно в музикалната линия, някои са прекалено протяжни и отегчителни в своята репетитивност, липсва разнообразие и добра продукция, както и някое изключително открояващо се парче в баладичния стил. Очаквах повече след 6 години пауза и оттегляне от музикалната сцена, но си го изтеглих и ще го слушам, някои от песните имат потенциала да гроунат.

 
 
 
 
 
 
Link to comment
Сподели в други сайтове

@Andrew Cunanan.: с една дума 30 е един репетитивен албум.

  • Haha 2
Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , penakavalli каза:

Единствената Марая, която присъства в живота ми, е Марая на Мария. Стига с тия вкиснати тетки! Това е истинският коледен хит!

 

Всички деца имат детска стая, само Марая - детски тристаен. 😶

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

''30'' е най-добрия и разнообразен албум на Адел. Определено трябват няколко слушания и да се замислиш над текстовете за да го оцениш. Мисля, че категорично това е най-бутиковия и цялостен проект досега. В началото малко ме потресе факта, че половин албум е с песни над 6 минути, но определено са направени толкова добре, че не усещаш кога почват и кога свършват.

Лично за мен, Easy on me е една от най-слабите песни в албума, но може би най-добрия избор за lead защото е от най-комерсиалните а малко или много точно това се търси винаги с lead. За разлика от предния албум, тук бързите песни са право в десятката. С Oh My God показва, че я бива и в това.

Засега топ 5 ми е:

Woman Like Me

My Little Love

Oh My God

To be Loved

Can I Get It / I Drink Wine

Предния албум го реализира катастрофално зле. Дано този, дето е толкова изживян, да му отдаде нужното внимание и го реализира както трябва. 

  • Like 3
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , -A. каза:

''30'' е най-добрия и разнообразен албум на Адел. Определено трябват няколко слушания и да се замислиш над текстовете за да го оцениш. Мисля, че категорично това е най-бутиковия и цялостен проект досега. В началото малко ме потресе факта, че половин албум е с песни над 6 минути, но определено са направени толкова добре, че не усещаш кога почват и кога свършват.

Лично за мен, Easy on me е една от най-слабите песни в албума, но може би най-добрия избор за lead защото е от най-комерсиалните а малко или много точно това се търси винаги с lead. За разлика от предния албум, тук бързите песни са право в десятката. С Oh My God показва, че я бива и в това.

Засега топ 5 ми е:

Woman Like Me

My Little Love

Oh My God

To be Loved

Can I Get It / I Drink Wine

Предния албум го реализира катастрофално зле. Дано този, дето е толкова изживян, да му отдаде нужното внимание и го реализира както трябва. 

Ох наистина 25 го заряза брутално, а “I miss you” от бързите тогава можеше да бъде мега хит. Да не говорим за уникалните “All I ask”, “Million years ago”, “Remedy”…

Албумът вече е при мен - трябват ми още няколко дни да ми улегне в съзнанието, за да дам обзор.

 

4782357D-1A4B-4EFC-8E60-6CFF3C7B716B.jpeg

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

За справка първи ден на албуми на други А листъри в Спотифай:
Drake – Scorpion (132M Streams)
Post Malone – beerbongs & bentleys (79M Streams)
Post Malone – Hollywood’s Bleeding (74M Streams)
Ariana Grande – thank u, next (70M Streams)
Taylor Swift - red(talor's version)(90,8 M Streams)
Taylor Swift - folklore (78,8M Streams)
Drake - certified lover boy (154.9 M streams)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...