Jump to content



Pop, Dance, Disco, R&B, Rap & Hip-Hop скандали


Препоръчани коментари

преди 12 минути, SG каза:

Има си и вратички за изпълнителя, особено ако е съавтор. Дори наша Лили вече си пее почти всичко по концерти.

Иначе Тейлър надали щеше да тръгне да презаписва и издава 100 албума. Лисичка като нея винаги си натъкмява всичко в нейна изгода, във връзка с това сега чакаме да видим до каква степен хейтът към Джо в следващия оригинален албум ще й помогне да чупи рекорди.

Не са толкова вратички, колкото почти всички изпълнители в тази ситуация не държат правата, или дори ако ги имат, няма финансова файда от такива презаписи. 

А наша Лила просто надживя авторите на песните си ;) Пък и знаем авторските права у нас не са това, което са по света. Дори тя не е тръгнала да прави нови записи. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 34 минути, Lelqtian каза:

Не са толкова вратички, колкото почти всички изпълнители в тази ситуация не държат правата, или дори ако ги имат, няма финансова файда от такива презаписи. 

А наша Лила просто надживя авторите на песните си ;) Пък и знаем авторските права у нас не са това, което са по света. Дори тя не е тръгнала да прави нови записи. 

Не знам с пълна сигурност, но доколкото съм запознат авторското право важи доста годинки след като автора вече го няма. Чак толкова дори Лили не знам дали е надживяла някой, но както е тръгнало може и да вземе да се получи след някое и друго десетилетие. :D

преди 42 минути, WindWalkerMonk каза:

Виж кво става тук - всичките й албуми са вътре:

WWW.BILLBOARD.COM

The week’s most popular albums as compiled by Luminate, based on multi-metric consumption (blending traditional album sales, track equivalent albums, and streaming equivalent albums).

 

Никаква изненада. Гледай какво става и на турнето. Американците са зомбирани по нея. Като бях в САЩ дори се запознах със супер религиозни хора, които я въздигаха на пиедестал, и това беше по време на уж най-големия й 'провал' Lover и след всички не-религиозни моменти от тази и предните две ери. :D

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Blueberry каза:

При Лили наследниците на авторските права ѝ позволиха да пее песните, не, че са изтекли правата.

Тая па бабишкера тъпа, голямата работа, а не ще да си плаща правата. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен не бива да се забраняват песни на изпълнителя. Каквито и да са му отношенията с композитори, мениджъри, лейбъли и т.н. (освен в някакви много крайни случаи, може би), именно този певец е направил песента популярна. В случая на Лили не просто популярна, а брутален евъргрийн. В казуси като нейния (а и на Тейлър, от където дойде темата) въпросните песни са тясно обвързани баш с едно единствено конкретно известно име и всичко останало би било просто копие, кавър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От 8.05.2023 г. от 14:33, SG каза:

За мен не бива да се забраняват песни на изпълнителя. Каквито и да са му отношенията с композитори, мениджъри, лейбъли и т.н. (освен в някакви много крайни случаи, може би), именно този певец е направил песента популярна. В случая на Лили не просто популярна, а брутален евъргрийн. В казуси като нейния (а и на Тейлър, от където дойде темата) въпросните песни са тясно обвързани баш с едно единствено конкретно известно име и всичко останало би било просто копие, кавър.

Е ако не са коректни, това е единственият начин да ги накараш. Ако не им забраняват или нямат право иди ги накарай да не се циганят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Е ако не са коректни, това е единственият начин да ги накараш. Ако не им забраняват или нямат право иди ги накарай да не се циганят.

Специално казуса на Тейлър е малко по-особен защото тя освен изпълнител е и автор на голяма част от песните. Тя никога не е имала проблем да си ги пее, но не притежава правата върху тях и съответно друг прибира парите от продажби и стрийминг, което в нейния случай са много пари. Повечето изпълнители не притежават master-ите си, а напоследък много от тези, които ги притежават, изцяло или частично ги продават.

В момента се сещам само за Бионсе и Мадона, които имат всични права върху дискографиите си. Като за първата е ясно защо и как, докато Мадона просто си е имала акъл и топки навремето.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 часа , fearless` каза:

Специално казуса на Тейлър е малко по-особен защото тя освен изпълнител е и автор на голяма част от песните. Тя никога не е имала проблем да си ги пее, но не притежава правата върху тях и съответно друг прибира парите от продажби и стрийминг, което в нейния случай са много пари. Повечето изпълнители не притежават master-ите си, а напоследък много от тези, които ги притежават, изцяло или частично ги продават.

В момента се сещам само за Бионсе и Мадона, които имат всични права върху дискографиите си. Като за първата е ясно защо и как, докато Мадона просто си е имала акъл и топки навремето.

Риана също държи правата над песните си от вече над 10 години.
image.png.1bc022c9cdf8335e72e6ce0b5a80f1f7.png

  • Thanks 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Willy каза:

Риана също държи правата над песните си от вече над 10 години.
image.png.1bc022c9cdf8335e72e6ce0b5a80f1f7.png

Да прав/а си. Може би има и други за които не се сещам или не знам. Ако не се лъжа Майкъл Джексън също притежаваше мастерите си до смърта си, а след това не съм сигурен при кого са отишли.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, fearless` каза:

Да прав/а си. Може би има и други за които не се сещам или не знам. Ако не се лъжа Майкъл Джексън също притежаваше мастерите си до смърта си, а след това не съм сигурен при кого са отишли.

 

 

М.Дж не беше ли купил и правата на Еминем. 💀

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 22.05.2023 г. от 17:59, Willy каза:

Недооценена икона в поп музиката!

 

Шедьоври!
Иначе Кайли има песен, дето е топнала чартовете на цялата Европа.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 22.05.2023 г. от 17:00, WindWalkerMonk каза:

Бая си беше оценена бтв. И още е гей икона.

Зависи по кое време, средата на 90те не са нейния период, но Spinning Around беше голяма избухвация. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много голяма певица... Бях на 5-6 като изпя "Golden eye" от Джеймс Бонд с Пиърс Броснан и от тогава ми е направила голямо впечатление, после чувах по ТВ много други нейни песни. Радио слушах много в последните години на работа и като завъртят дуетът с Ерос Рамацоти всеки път тръпки ме побиват, страхотна песен. Най-много й въртят "Private Dancer", "I can't stand the rain", "What's Love Got To Do With It" и другите 2-3 масови хитове. Последната, която преоткрих е тази, само погледнете и какво видео има за 1996-та. Гледах и автобиографичният й филм, тежък живот, и двамата ѝ синове почиват, проблемен брак, късна слава и т.н., много борби е водела. Голяма загуба, за съжаление никой не е вечен.... 🙁

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 часа , Andrew Cunanan. каза:

Шедьоври!
Иначе Кайли има песен, дето е топнала чартовете на цялата Европа.

На мен тази ми харесва, това е първият й клип, където става с по-предизвикателна и секси визия. И самата песен ми харесва, някак е много точно като от началото на 90-те. Не помня много онзи период, 1992-94 бях в детската градина, и тази песен не съм я слушал, но клипът и песента сякаш ме връщат там. А и сякаш много евроденс клипове от първата половина на 90-те имаха подобни като стил клипове - вечерни снимки и сенкави светлини.

Много ме кефи часта около 2:21 - където бек вокалите са преработени с компютър с много готини ефект. Бек вокалистите са жени, но там тоновете им са намалени и звучат като мъжки гласове. А колко е красива в клипа, ммммм.

П.П. Жалко за Тина, сега пее с ангелите, какъв глас!

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 23.05.2023 г. от 23:52, WindWalkerMonk каза:

Е ако не са коректни, това е единственият начин да ги накараш. Ако не им забраняват или нямат право иди ги накарай да не се циганят.

Реално погледнато и изпълнителите са си сред създателите на дадена песен, защото с гласа си и начина на изпълняване са я направили това, което е. Не бива да се забранява нищо на никой от тези, които са взимали участие в цялостния креативен процес, а пък ако някой в последствие не е коректен - има си съдилища.

---

Голяма беше Тина. Гигантска даже. С нея от този свят си отива не просто едно значимо име в музиката, а и последната от това поколение, която с присъствието и магнетизма си малко или много е оставила своята следа и в исторически план, в някои от най-сюблимните десетилетия на жизнено важната борба със сегрегацията. Да почива в мир и да изпълва небесата с гласа и аурата си!

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...