Jump to content



Pop, Dance, Disco, R&B, Rap & Hip-Hop скандали


Препоръчани коментари

Албума на Бритни от 2011 е топ.

Dr Luke & Max Martin в комбинация са синоним за хит. Жалко, че първия е тотален боклук като човек.

Между другото, те двамата направиха и най-големите хитове на Кейти Пери. Усеща се липсата им в поп индустрията!

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

От 21.02.2023 г. от 7:28, WindWalkerMonk каза:

И аз смятам, че Гага е топ. Сега ще мачка отново, това е почти 100% сигурно. Относно музиката както казах - ако си най - хитов, не означава, че си най - успял. Всъщност най - важното е колко са ти феновете и колко и до кога са готови да дашат пари за теб. В това отношение Марая/Уитни са по - хитови от Селин, но тя е по - успяла и е изкарала повече пари от музика.

Тейлър е изкарала повече пари от музика от Риана, Бритни, и Адел. За мен тя е по - успешна. Сега ще стана и милиардерка с музика. Първата евър. Риана е милиардерка вече, но не благодарение на музиката си. 

Относно Бионсе, тя е бетонирана във времето, защото е приета от простолюдието до аристокрацията. Пример:

И на мен не ми е топа, не ме кефи как й бутат награди и то най - големите, но за нея, Марая и Тейлър работи цялата индустрия. 

Да, съгласен съм, че дефиницията за успех е много относително понятие.  Но наистина мениджмънта е всичко. Бритни и Кристина бяха 10 пъти по-големи звезди от Бионсе на времето, но ето че по един или друг начин Бионсе успя да се позиционира много добре на пазара в дългосрочен план а другите две не. Кейти има повече номер 1 сингли от Лейди Гага, но големите хитове на Гага останаха класики, а тези на Кейти почти не се помнят.

преди 3 часа , -A. каза:

Албума на Бритни от 2011 е топ.

Dr Luke & Max Martin в комбинация са синоним за хит. Жалко, че първия е тотален боклук като човек.

Между другото, те двамата направиха и най-големите хитове на Кейти Пери. Усеща се липсата им в поп индустрията!

Този албум е тотално преебан с направо непоносимо количество autotune, любимата ми песен от него е he about to lose me, която можеше да бъде брутален трак ако гласа на Бритни не беше роботизиран до неузнаваемост.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Femme Fatale има брутални песни като UpNDown и Drop Dead Beautiful. Вероятно има аутотюн защото Бритни вече е била под управлението на баща си и повечето ѝ песни са записвани от Myah Marie, която е истинския глас на Бритни. Опитали са се да го направят по-малко забележимо. Вече след това се отказаха и си ползваха пълния необработен глас на Мия.

От Circus насам реално в албумите на Бритни преобладава Мия. Много малък процент са вокали от самата Бритни.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Макс Мартин не е спирал да прави музика, преди по-малко от седмица излезе албума на Пинк и в него има песен от него, преди това и Монескин издадоха, сравнително наскоро имаше и Билборд номер 1 с Колдплей и БТС, с което изравни Пол и Джон по номер 1 хитове като продуценти. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Списък с най-успешните черни артисти в Billboard’s Hot 100. Освен #1 песни, списъкът брои продажбите и седмици в класацията. Марая е най-успешният солов изпълнител.

 

332492182-726416458882241-5906088867555011849-n.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

Макс Мартин не е спирал да прави музика, преди по-малко от седмица излезе албума на Пинк и в него има песен от него, преди това и Монескин издадоха, сравнително наскоро имаше и Билборд номер 1 с Колдплей и БТС, с което изравни Пол и Джон по номер 1 хитове като продуценти. 

Не съм казал, че е спрял да прави музика. То Luke също участваше в ''СФГ'' на Минаж от 2022. Говоря за съвместни проекти между тях двамата. ;) 

  • Like 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 22.02.2023 г. от 23:36, Emanuela.Carey каза:

Femme Fatale има брутални песни като UpNDown и Drop Dead Beautiful. Вероятно има аутотюн защото Бритни вече е била под управлението на баща си и повечето ѝ песни са записвани от Myah Marie, която е истинския глас на Бритни. Опитали са се да го направят по-малко забележимо. Вече след това се отказаха и си ползваха пълния необработен глас на Мия.

От Circus насам реално в албумите на Бритни преобладава Мия. Много малък процент са вокали от самата Бритни.

 

За това се говореше много години, но покрай скандалите с баща и се позабрави. Но нека не обвиняваме Джейми за всичко, гласа на Бритни е прекалено роботизиран и в Blackout, който е записван и излязал преди той да има контрол над нея. Също толкова обработен е и в hold me closer, а песента излезе когато Бритни вече беше свободна.

Може би във Glory има повече вокали на самата Бритни, но не съм сигурен, защото гласа на Мая наистина е почти 1 към 1 с този на Бритни. Но това е най-слабият и албум евър

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , fearless` каза:

За това се говореше много години, но покрай скандалите с баща и се позабрави. Но нека не обвиняваме Джейми за всичко, гласа на Бритни е прекалено роботизиран и в Blackout, който е записван и излязал преди той да има контрол над нея. Също толкова обработен е и в hold me closer, а песента излезе когато Бритни вече беше свободна.

Може би във Glory има повече вокали на самата Бритни, но не съм сигурен, защото гласа на Мая наистина е почти 1 към 1 с този на Бритни. Но това е най-слабият и албум евър

 

Това го чувам за първи път... Направо съм шок... Кога всъщност Бритни е себе си изобщо?! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , i810 каза:

Това го чувам за първи път... Направо съм шок... Кога всъщност Бритни е себе си изобщо?! 

Никой не знае... това е истинската причина Бритни да отказва да даде интервю след края на попечителството на баща и. Джейми не е стока, но и Бритината версия е лишена от всякаква логика. Точно плейбека и аутотюна докараха кариерата й до нищожния интерес, който имаше към последните два албума. В смисъл защо му е на някой, който се възползва от нея финансово да и проваля кариерата? 

Истинската диагноза на Бритни, която я вкара под попечителството на други хора не е известна на никого и реално никой не знае какво е истинското и физическо и психическо състояние. До колко тя изобщо е в състояние да отиде до студио и да запише песен... според мен е под въпрос.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бритни винаги е била роботизирана. Дори в Baby One More Time и Oops I Did It Again. Шер тъкмо в тези години я беше открила тази мода и актуалните имена с по-слаби гласови данни нападнаха. :D Не мисля, че много често сме чували и наблюдавали истинската Бритни като артист. През 90те е звезда на Дисни, след това тийн идол, който слуша каквото казва лейбъла. Може би само около психичните отклонения станахме свидетели на нещо, което наистина отразява състоянието на нейната душа - Blackout и в частност Gimme More песен+клип. След това не можем да знаем, но пък в Circus ерата примерно е толкова силна и нахъсана, че изобщо не се създава впечатлението консейветора да й пречи. Подразнението от бащата явно се е появило по-натам, но то пък малък период ли беше...

Не знам, но аз си мисля, че Бритни за жалост вероятно винаги ще има какво да лекува. Шоубизнеса не прощава на тези, които не са готови за него, когато са на върха.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има един сериал на Нетфликс - This is pop! мисля, че се казваше, има специален епизод за аутотюн и е доста интересен. Но не мисля, че ѝ е роботизиран гласът в първите албуми.

Според мен проблемите идват около 2003-2004, тогава според слуховете се забърква с наркотици и започва да се "побърква" и разбира се пикът с бръснатата глава от 2007 (когато пак според слуховете изиграва meltdown, за да си обръсне главата и да не може да се открият наркотици в организма ѝ, била ги е спряла преди известно време и е нямало в кръвта, но в косата остават, докато не се отреже). 

Има нещо много, мнооого гнило в цялата история, мисля си, че уви е имало основателни причини за целия conservatorship...

Селена Гомез също никак не е на център в последно време, прави някакви тийн драми за жълти стотинки в ТикТок, за нея пък слуховете са, че е много силно пристрастена към наркотиците и в комбинацията с лекарствата за лупус положението не е никак розово. Да се взима в ръце.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Blueberry каза:

Има един сериал на Нетфликс - This is pop! мисля, че се казваше, има специален епизод за аутотюн и е доста интересен. Но не мисля, че ѝ е роботизиран гласът в първите албуми.

Аутотюн принципно не е програма за роботизаране на гласа, а за корекция на фалшиво пеене, роботизирането е впоследствие и сравнително страничен ефект на оригиналната функция. Аз лично съм с впечатлението че го ползват всички, въпроса е как. Бритна е много вероятно да е ползвала още за първите си записи, не че някой ще го огласи доброволно. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето това й е истинското пеене. Доста по-различно, стабилно и не толкова роботизирано, колкото в сериозната й кариера.

Този глас ако във времето беше развит като хората нямаше да я хейтят, че не може да пее. Но лейбъла реши да заложи на сладникаво гласче, за да грабнат таргета на децата и тийновете. В резултат и истинския потенциал на Бритни си се позагуби през годините в името на комерсиалната цел. А самата тя си загуби и нормалния разсъдък.

От conservatorship несъмнено имаше нужда, но да е при някой, който да знае как да й помогне да си помогне сама. Това е най-добрия вариант, но уви, не мисля че за толкова години тя е успяла да го достигне - да се научи как да владее сама себе си и съответно кариерата си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, SG каза:

Ето това й е истинското пеене. Доста по-различно, стабилно и не толкова роботизирано, колкото в сериозната й кариера.

Този глас ако във времето беше развит като хората нямаше да я хейтят, че не може да пее. Но лейбъла реши да заложи на сладникаво гласче, за да грабнат таргета на децата и тийновете. В резултат и истинския потенциал на Бритни си се позагуби през годините в името на комерсиалната цел. А самата тя си загуби и нормалния разсъдък.

От conservatorship несъмнено имаше нужда, но да е при някой, който да знае как да й помогне да си помогне сама. Това е най-добрия вариант, но уви, не мисля че за толкова години тя е успяла да го достигне - да се научи как да владее сама себе си и съответно кариерата си.

Моя лична теория, която имам като човек, който я следи от малък е че тя тежко пристрастена към нещо. Това обяснявя защо съдът налага conservatorship-а на първо време и защо го оставя да продължи толкова дълго. Обяснява и защо тя през всичките тези години не предприема никакви действия за да прекрати това безумие. Както и защо никой от семейството и не се намесва през цялото време, като тук важно допълнение е че сестра й, брат й, и майка й винаги (включително и в момента) са живели на неин гръб, което изключва техен финансов мотив от цялата история.

 

Фактите са, че до момента съдът не е обвинил Джейми или когото и да било в нищо, адвокатът на Бритни също не го е направил. Баща й беше отстранен като попечител, заради това, че с Бритни не се разбират, а не защото са констатирани нарушения. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е нужно да е пристрастена към нещо. Бритни реално е експлоатирана още от детските си години и като нищо никога не е имала реална самостоятелност, ако природно лишена от комън сенс (да кажем директно че може да да си е тъпичка), като нищо тая цифра хрантутници фамилията се хванали като удавници за попечителството при първата възможност, да не им спре кранчето. Цялата хава не почна ли някъде с това че роди, щеше да се жени или нещо от сорта всмисъл далеч преди да се обръсне нула номер > реални шансове някой друг да командва парада и паричните потоци.    

Тия попечителства междудругото са сериозен проблем в щатско, вероятно и другаде, просто Бритна е твърде фрапантен (сравнтелно млад човек, не е известно да освидетелствана или да има недъзи) и хай-профайл случай. Реално сега нашта като се отърва от тоя хомот, за нея е прекрасно, но за много други хора във сходни и по-лоши обстоятелства няма тактик кампании които да решат проблема. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Не е нужно да е пристрастена към нещо. Бритни реално е експлоатирана още от детските си години и като нищо никога не е имала реална самостоятелност, ако природно лишена от комън сенс (да кажем директно че може да да си е тъпичка), като нищо тая цифра хрантутници фамилията се хванали като удавници за попечителството при първата възможност, да не им спре кранчето. Цялата хава не почна ли някъде с това че роди, щеше да се жени или нещо от сорта всмисъл далеч преди да се обръсне нула номер > реални шансове някой друг да командва парада и паричните потоци.    

Тия попечителства междудругото са сериозен проблем в щатско, вероятно и другаде, просто Бритна е твърде фрапантен (сравнтелно млад човек, не е известно да освидетелствана или да има недъзи) и хай-профайл случай. Реално сега нашта като се отърва от тоя хомот, за нея е прекрасно, но за много други хора във сходни и по-лоши обстоятелства няма тактик кампании които да решат проблема. 

В същност мощните скандали в живота на Бритни започват от момента в който се хваща с бащата на децата й, който оставя бременната си приятелка заради Брита. Реално в периода на брака им тя почти не прави музика, защото е постоянно бременна, но за сметка на това е по-извесна от всякога. Като всички медии са срещу мъжа й, обявявайки го за златотърсачка, естествено той бърза да й направи две деца за да си уреди живота. Той си извоюва славата на най-мразения и подиграван мъж в Америка. Влюбената и тъпа Брита го защитава при всяка своя изявя, докато някъде през 2006-та година си отваря очите и му бие шута, по време на развода интереса към нея е огромен, във всеки един момент около нея има стотици папараци (буквално) и всико, което прави е по кориците на списанията. През този период, не издържа психически, Кевин се възползва максимално и успява да й вземе децата, а след Бритни тотално губи контрол...

Като цяло ако Кевин не беше такъв боклук, живота й със сигурност нямаше да се развие така... по ирония на съдбата Бритни е длъжна да го издържа докато е жива..

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с последното мнение на Lelqtian за самостоятелността на Бритни. Към това бих добавил, че тя самата вероятно още от съвсем ранна възраст страда от типичен американски синдром на презадоволеност, които често рекушира към хората в образа на дрога. А като към това добавим и тежестта да си егати мега звездата няколко години, пък и в личния живот да не ти е всичко Ок, както написа flawless... ами кризата е почти в кърпа вързана. Някои неща си оказват ефект и до днес и определено имат нужда от лечение, пък макар и без conservatorship. Всичко си зависи и от силата на психиката, де. Други биха издържали на такъв живот.

Абе поне остави доста добра продукция през годините, която ще й поддържа legacy-то за някой ден, когато евентуално се почувства в състояние да се завърне. Дори и някои флопове са й класики.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, fearless` каза:

В същност мощните скандали в живота на Бритни започват от момента в който се хваща с бащата на децата й, който оставя бременната си приятелка заради Брита. Реално в периода на брака им тя почти не прави музика, защото е постоянно бременна, но за сметка на това е по-извесна от всякога. Като всички медии са срещу мъжа й, обявявайки го за златотърсачка, естествено той бърза да й направи две деца за да си уреди живота. Той си извоюва славата на най-мразения и подиграван мъж в Америка. Влюбената и тъпа Брита го защитава при всяка своя изявя, докато някъде през 2006-та година си отваря очите и му бие шута, по време на развода интереса към нея е огромен, във всеки един момент около нея има стотици папараци (буквално) и всико, което прави е по кориците на списанията. През този период, не издържа психически, Кевин се възползва максимално и успява да й вземе децата, а след Бритни тотално губи контрол...

Като цяло ако Кевин не беше такъв боклук, живота й със сигурност нямаше да се развие така... по ирония на съдбата Бритни е длъжна да го издържа докато е жива..

Със сигурност факторите да изтрещи, със или без да злоупотребява със субстанции, са много. 

Мисълта ми беше друга. Цялата фамилия не изглежда да се занимава с нищ, освен да я цоца за мънгизи, още от времето на Дисни клуб. Влюбена и загубена е едно на ръка, мъж и деца обаче са си чудесен повод дори най-големия тъпунгер да си преосмисли финансите. Бащата на Бритни и бъдещия мениджър по време на попечителството били обсъждали опциите за такова още през 2005та. Слочаеност?! А папараците са на едно обаждане разстояние ... 

Със сигурност много неща не знаем и никога няма да разберем, ама на никой замесен май не му е чиста съвестта. Включително Бритнито, освен ако не е по-малко интелигентна от маруля.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Lelqtian каза:

Със сигурност много неща не знаем и никога няма да разберем, ама на никой замесен май не му е чиста съвестта. Включително Бритнито, освен ако не е по-малко интелигентна от маруля.

Точно не зависимо дали моята лична теория за наркотиците е вярна, Бритни изобщо не е толкова невинна. Освен ако както ти казваш, не е интелигентна колкото маруля, което за жалост не е изключено.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, SG каза:

Съгласен съм с последното мнение на Lelqtian за самостоятелността на Бритни. Към това бих добавил, че тя самата вероятно още от съвсем ранна възраст страда от типичен американски синдром на презадоволеност, които често рекушира към хората в образа на дрога. А като към това добавим и тежестта да си егати мега звездата няколко години, пък и в личния живот да не ти е всичко Ок, както написа flawless... ами кризата е почти в кърпа вързана. Някои неща си оказват ефект и до днес и определено имат нужда от лечение, пък макар и без conservatorship. Всичко си зависи и от силата на психиката, де. Други биха издържали на такъв живот.

Абе поне остави доста добра продукция през годините, която ще й поддържа legacy-то за някой ден, когато евентуално се почувства в състояние да се завърне. Дори и някои флопове са й класики.

fearless, извинявай, че тук съм те объркал с друг потребител. :D

Към всичко това, което си говорим бих искал да добавя, че според мен в много моменти нещата зависят и от променливите настроения на самата Бритни. Дали заради менталните проблеми и дрогата, дали защото наистина не е съвсем умна или пък защото понякога се превзема твърде много, но на мен ми се струва, че тя самата има голям проблем в комуникацията с хората. Проблемът с бащата можеше да се разреши още преди десетилетие ако навреме беше дала сигналите, но както казах в един преден пост - в дадени периоди тя изобщо не даваше индикации да е твърде претоварена от conservatorship-а. Правеше си албумите и клиповете, концертите, имаше хъс, даже и жури беше и пак не е подсказвала нещо в личния живот да й е зле, а е можела да го направи дори в национален ефир. Беше си Ок според мен, чак някъде след Britney Jean ерата според мен е решила да се обърне срещу родата - вероятно с основателна причина, де. Ама виждаме, че дори след като й махнаха влиянието на бащата пак нещо не й е наред и пак започват да се редят някакви теории какво точно се случва с нея...

Абе дано да се вземе в ръце. Много ми се иска да чуем нова музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, SG каза:

Проблемът с бащата можеше да се разреши още преди десетилетие ако навреме беше дала сигналите, но както казах в един преден пост - в дадени периоди тя изобщо не даваше индикации да е твърде претоварена от conservatorship-а. Правеше си албумите и клиповете, концертите, имаше хъс, даже и жури беше и пак не е подсказвала нещо в личния живот да й е зле, а е можела да го направи дори в национален ефир. Беше си Ок според мен, чак някъде след Britney Jean ерата според мен е решила да се обърне срещу родата - вероятно с основателна причина, де. 

Не съм много съгласен - според наличния матрял от тия времена, индикации е имало много, а с нея са се държали направо зверски - бодигардовете (наети от управляващите попечителството) я тъпчат с лекарства, достъпа до интернет е силно ограничен, записвали са срещите с гаджетата, ако си на нейна страна с/у попечителите - фърчиш, такива мити работи. Най-вече я плашели как ще и спрата бездруго ограничените срещи с лапетата. Албуми, концерти, жури - всичко е било едва ли не насила и против нейното желание, не с хъс. 

Изобщо доколкото аз го разбирам, бащата и компания накрая се отказват от попечителството едва ли не само и само да не се окажат на свидетелската скамейка в съдебната зала. Иначе тоя фарс и #SaveBritney щяха да продължават и днес. 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 часа , Lelqtian каза:

Не съм много съгласен - според наличния матрял от тия времена, индикации е имало много, а с нея са се държали направо зверски - бодигардовете (наети от управляващите попечителството) я тъпчат с лекарства, достъпа до интернет е силно ограничен, записвали са срещите с гаджетата, ако си на нейна страна с/у попечителите - фърчиш, такива мити работи. Най-вече я плашели как ще и спрата бездруго ограничените срещи с лапетата. Албуми, концерти, жури - всичко е било едва ли не насила и против нейното желание, не с хъс. 

Изобщо доколкото аз го разбирам, бащата и компания накрая се отказват от попечителството едва ли не само и само да не се окажат на свидетелската скамейка в съдебната зала. Иначе тоя фарс и #SaveBritney щяха да продължават и днес. 

Ами не знам, може и аз нещо да съм изтървал, защото то от едни 20 години не може да й се прецени на Бритни в какво положение е. Но индикациите, които евентуално са се забелязвали тогава просто не са чак толкова видими като по времето на #freebritney, в последните години на conservatorship-а. Ама би било също така разбираемо в първите да се е държала и после вече да й е дошло в повече, де. Не знам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 часа , SG каза:

fearless, извинявай, че тук съм те объркал с друг потребител. :D

Към всичко това, което си говорим бих искал да добавя, че според мен в много моменти нещата зависят и от променливите настроения на самата Бритни. Дали заради менталните проблеми и дрогата, дали защото наистина не е съвсем умна или пък защото понякога се превзема твърде много, но на мен ми се струва, че тя самата има голям проблем в комуникацията с хората. Проблемът с бащата можеше да се разреши още преди десетилетие ако навреме беше дала сигналите, но както казах в един преден пост - в дадени периоди тя изобщо не даваше индикации да е твърде претоварена от conservatorship-а. Правеше си албумите и клиповете, концертите, имаше хъс, даже и жури беше и пак не е подсказвала нещо в личния живот да й е зле, а е можела да го направи дори в национален ефир. Беше си Ок според мен, чак някъде след Britney Jean ерата според мен е решила да се обърне срещу родата - вероятно с основателна причина, де. Ама виждаме, че дори след като й махнаха влиянието на бащата пак нещо не й е наред и пак започват да се редят някакви теории какво точно се случва с нея...

Абе дано да се вземе в ръце. Много ми се иска да чуем нова музика.

Споделям мнението ти, защото наистина в самото начало на conservatorship-а всичко изглеждаше доста добре Circus и Famme Fatale си бяха успешни албуми, след които имаше световни турнета и Бритни като цяло си беше актуална, въпреки че вече не беше сред най-топ имената. Имаше нови папарашки снимки всеки ден, на които беше с различни хора и много често с децата си. И да е имало някакъв контрол със сигурност не е била затворница у тях. За разлика от сега, когато някой е виждал Брита 3 пъти за последната 1 година, което за човек преследват от фотографи нон стоп от 20 години насам е направо странно.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...