Jump to content



Препоръчани коментари

Здравейте!

За съжаление, поради редица обстоятелства, се налага да ускоря процеса по набиране на нови модератори на форума. 

Въвежда се мандатност

Край на властта по подразбиране. Ако досега даден потребител е бил модератор години наред, със спорни заслуги, оттук нататък няма да има такова понятие като "модератор завинаги".

Не е титла, а задължение

Титлата ви може да е Модератор, но позицията не те определя. Човекът определя позицията, а не обратното. Трябва да разберете, че заставайки на ръководна функция във форума и в живота, трябва да мислите как да помагате на другите, как да помагате на средата, а не да раздавате власт и хората да се страхуват. 

Глобални Модератори

Всички модератори ще имат равни права във всички раздели.

 

Какви хора не търся?

  • Хора, които намират вина само у другите. Първо потърсете вашата грешка, а след това искайте. 
  • Хора, които не разбират, че правилата не са за да ги ограничават, а за да подобряват комуникацията
  • Хора, които не спират да мрънкат, вместо да се аргументират защо дадено нещо не им харесва. Доводи се искат!
  • Хора, които искат позиция, за да помагат на дружките и да прецакват неприятелите.
  • Хора, които нямат време да влизат редовно.

Условията!

  1. Трябва да сте активни във форума, не само с това да се появите веднъж-два пъти. Бъдете активни по всички важни теми.
  2. Трябва да сте обективни, когато разполагате с власт. Разбира се, това е трудно начинание. Не очаквам безгрешни, но хора които са готови да се поправят.
  3. Трябва да не допускате, дори под афект, да обиждате или нарушавате правилата. Вашите средства за справяне с проблема са правилата. 
  4. Спрете да се зачислявате към група - групата на "Преслините", "Галенови", "Иванови".. и т.н. Когато сте модератори сте над фенските пристрастия.

 

Мандати

След избирането ви за модератор, вие получавате 6 месечен мандат (в случая за периода юни-декември, 2019). След което трябва да минете по стандартната процедура, както всички останали кандидати, за да получите отново Модераторския пост. По този начин, хората които им се е наложило да намалят присъствието си във форума, поради лични причини, няма да висят фиктивно в страницата с Модератори, както в момента се случва.

 

Процедура

(1) Заявете в тази тема желание да Модерирате.

(2) Дайте поне един валиден аргумент да бъдете Модератор. За какво ще се борите в следващите 6 месеца? Какво искате да направите през следващите шест месеца? 

(3) Кои са силните ви страни? Кои са секциите, които бихте желали да модерирате?

 

Какво няма значение?

  • Няма значение дали сте били наказвани
  • Няма значение дали имате мнозинството гласове.
  • Няма значение дали сте във форума от създаването му.

Гласуване

50% от гласовете ще се формират от гласуване. Останалите 50% ще се определят от Администратор. Тоест, вашата анкета ще определи 50% от гласовете. 

 

Ще бъдат назначени общо трима Модератори.

 

Всички досегашни Модератори ще загубят правата си, веднага след като са избрани новите модератори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Каня следните потребители да се кандидатират за позиция: @DarkChild, @-A., @Fast, @Blueberry

Тези персонални покани не означават, че някой от посочените ще получи позиция или се ползва с протекции. Както видяхте, никой не се ползва с повече кредити, отколкото е заслужил. Смятам, че съм показал, че всеки получава заслуженото, когато не спазва правилата. И обратното, затварям си очите, когато говорим за минорни нарушения.

Очаквам кандидатури до 26 май.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че Фаст и Боровинката не са ли модератори?

Ако не, подкрепям Боровинката. ДаркЧайлд е супер, но не вярвам да му се занимава! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз бих призовал да се кандидатират

@Blueberry

@Starboy

@Danger.

@adorable

@Fast

@Yaneva

@Born to Die

 

Все хора, които разполагат с по голям пакет от качества. Умеят да водят дискусии, умеят да се абстрахират от личните си предпочитания в спорове. Не използват цинизми в обръщенията си към някой, дори към тях да са били отправени такива. Отделят достатъчно време във форума, без да се обсебват. Умеят да потушават нажежилата се атмосфера, а не да спомагат ескалирането и. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, meleto каза:

А е глупост, защото...?

Няма пост в който не обижда някой не зависимо дали е изпълнител или потребител.. единственото което прави в този форум е хейт.. не го виждам в ролята на модератор, вманячен е в това да плюе Галена и адски заслепен по това да хвали Преслава (той и с това се изчерпва), което ще води до умишлени конфликти, провокации и след това ще поощрява едни за сметка на други. Еми, мерси ама тоя филм сме го гледали вече. Мое мнение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Fast , другите не ги познавам. всеки ден нови никове, аз влизам тук заради музиката не за модераторите.

ъплоудерите са сърцето на всеки форум така да знаете от мен.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Fast каза:

Кандидатирам се за глобални права. Разполагам с достатъчно свободно време. капацитет, железни нерви и познания за да се справям с обстановката тук и се старая се да бъда максимално неутрален и обективен в действията си.

Фаст нали беше админ ? какво стана 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Donatella каза:

Фаст нали беше админ ? какво стана 

Ти си препоръчан от @asylum. Няма ли да си пробваш късмета. Или ще стреляш към по високоя връх - админ, щом Фаст не се е кандидатирал? 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кандидатствам,Искам да помогна на форума. смисъл ще ги следя редовно спамеритe и тн. Много искам да бъда админ,защото много ме кефи да съм такъв ! не ,че ще се справя с това ,редовен съм не псувам ! не обиждам ! уважавам другите админи и потребители. и мисля, че ще си върша работата перфектно, И ако мислите ще лъжа за нещо написаното ще ви помоля да ме наглеждате в профила и ако ви харесвам надявам се че ще ми дадете права 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Donatella каза:

Кандидатствам,Искам да помогна на форума. смисъл ще ги следя редовно спамеритe и тн. Много искам да бъда админ,защото много ме кефи да съм такъв ! не ,че ще се справя с това ,редовен съм не псувам ! не обиждам ! уважавам другите админи и потребители. и мисля, че ще си върша работата перфектно, И ако мислите ще лъжа за нещо написаното ще ви помоля да ме наглеждате в профила и ако ви харесвам надявам се че ще ми дадете права 

Съжалявам, но съм против. За мен не си подходящ. Познанията ти по българския език са оскъдни, и имаш склонност да си изпускаш нервите,  обиждаш и провокираш, и то за най-големите дреболии. Станахме активни горе-долу по едно и също време, и не съм забелязал никакъв прогрес у теб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , meleto каза:

 

преди 6 часа , Slavi каза:

 

преди 42 минути, Vancho каза:

 

преди 10 минути, Western каза:


За. 

Имам един въпрос: Какво ще стане с потребителите, които модерират малко и специфични раздели? Трябва ли и те да минат през новата процедура?
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Fast каза:

 

 

 


За. 

Имам един въпрос: Какво ще стане с потребителите, които модерират малко и специфични раздели? Трябва ли и те да минат през новата процедура?
 

Всички, без изключения, ще минат през новата процедура. Идеята е да имате равен старт. А и също така , за да видя колко от въпросните модератори са активни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Донатела като админ, а Кити и мимчету като глобални модератори биха извели форума на следващо ниво и нови висоти. Номинирам ги за незабавно  изкачване в йерархията! 😜

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кандидатствам да модерирам раздела "Балканска музика". Нямам толкова много свободно време и не смятам, че съм достатъчно грамотен за да бъда глобален модератор, но обичам балканската музика и смятам, че имам достатъчно време, за да модерирам този малък и генерално неактивен раздел, при положение че съм един от най-активните там, особено във подраздела Сърбия, имайки предвид, че съм сърбин.

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 21.05.2019 г. от 14:08, meleto каза:

Каня следните потребители да се кандидатират за позиция: @DarkChild, @-A., @Fast, @Blueberry

Тези персонални покани не означават, че някой от посочените ще получи позиция или се ползва с протекции. Както видяхте, никой не се ползва с повече кредити, отколкото е заслужил. Смятам, че съм показал, че всеки получава заслуженото, когато не спазва правилата. И обратното, затварям си очите, когато говорим за минорни нарушения.

Очаквам кандидатури до 26 май.

Ако искаш можеш да ме включиш,постоянно съм на линия да помагам,няма проблем.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 часа , Slavi каза:

Ти си препоръчан от @asylum. Няма ли да си пробваш късмета. Или ще стреляш към по високоя връх - админ, щом Фаст не се е кандидатирал? 

Аз мога ли. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, djmursi каза:

Ако искаш можеш да ме включиш,постоянно съм на линия да помагам,няма проблем.

Подкрепям тази кандидатура. Изключително полезен и отзивчив потребител, който е от самото начало на форума, не влиза в конфликти и излишни тиради. Пише винаги по темата кратко и ясно. А и има доста познания в сферата. Дори повече, отколкото биха му били нужни. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...