Jump to content



Всичко за Popnable в една тема (Q&A)


Препоръчани коментари

В тази тема, драги съфорумци, можете да питате основателя на Popnable (моя милост), всичко което ви интересува. Включително въпроси по функционалностите на сайта и всичко друго.

30713416_186497161976934_725560454332183

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Stela каза:

Започвам с въпросите тогава 😃

Някъде в настройките мога ли да видя всички песни които съм добавила в сайта?

Можеш!

https://popnable.com/actions?manage=videos

Намира се в Add Content -> Под Content има категории, които всъщност са филтрация

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз днес разбрах, че ти се занимаваш. Адмирации! Наистина сутрин с кафето много върви:clap:

Колко дневни посещения се правят средно в сайта от всички държави? Какъв е рекорда и от кой ден? 

В кои държави се котира най много. Дай топ 10.

В Кой е оналйн пише нещо от рода, че в момента са активни 120 потребители и 100 робота. Какви са тези роботи:D

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Slavi каза:

Аз днес разбрах, че ти се занимаваш. Адмирации! Наистина сутрин с кафето много върви:clap:

Колко дневни посещения се правят средно в сайта от всички държави? Какъв е рекорда и от кой ден? 

В кои държави се котира най много. Дай топ 10.

В Кой е оналйн пише нещо от рода, че в момента са активни 120 потребители и 100 робота. Какви са тези роботи:D

И аз така, сутрешно :)

(1) Всеки ден е различно. Средно Дневно около 15 хиляди души. Рекорди има рядко. Обикновено трафикът е плавен и без амлитуди. Като че ли има лек тренд - в петък, събота и неделя да са леко завишени посещенията, но не винаги.

(2) Интересен е таргетът, който обхваща сайтът. Обикновено това са потребители, които са се изселили от държавите си. Така например, най-много посещения идват от САЩ. Около 14% от всички. Ето и любопитно кои са най-посещаваните държави за април:

  1. САЩ - 13,94%
  2. Ирак - 8,11%
  3. Иран - 5,97%
  4. Германия - 5,17%
  5. Великобритания - 4,03%
  6. Индия - 2,92%
  7. Русия - 2,64%
  8. Кения - 2,47%
  9. Канада - 2,17%
  10. България - 1,95%
  11. Франция - 1,64%
  12. Турция - 1,57%
  13. Холандия - 1,40%
  14. Мароко - 1,33%
  15. Египет - 1,31%
  16. Алжир - 1,29%
  17. Уганда - 1,25%
  18. Танзания - 1,23%
  19. Нигерия - 1,21%
  20. Австралия - 1,16%

Следват Италия, Бангладеш и Индонезия, които имат над 1% от общата посещаемост. Останалите 180 държави, от които се реализират посещения държат под 1%.

Ето кои са най-посещаваните трендове. Може би ще се изненадате:

  1. Ирак 
  2. САЩ  
  3. Ямайка  
  4. Южна Корея  
  5. Куба  
  6. Танзания  
  7. Русия 
  8. Сърбия  
  9. Германия
  10. Кения
  11. Нигерия
  12. Мароко
  13. Бразилия
  14. Египет
  15. България
  16. Пуерто Рико
  17. Уганда
  18. Турция
  19. Китай
  20. Доминиканска република

Следват: Мексико, Алжир, Хърватия, Исландия, Албания, Израел и Испания. Останалите държат под 1%.

(3) Да, това са потребителите, които в момента разглеждат сайта. Роботите са търсачките като Гугъл, Бинг и други, които също тършуват из сайта.

 

  • Thanks 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Stela каза:

В колко часа засича гледанията? От колко до колко отчита тези 24 часа? :)

Зависи от държавата, но отчита новите гледания в порядъка - всяка нощ между 00:00-03:00 се записват от Popnable. Съответно, до 03.30 Popnable прави последни засичания и започва да генерира чартовете до 06.00 доколкото помня. Ако има отклонения от 24 часа, то когато си регистриран и ти показва в класацията за колко часа точно са гледанията. Това се случва сравнително рядко, при бъг. Също така, когато са добавени песни през деня и са събрани данни за по-малко от 24 часа .

 

  • Thanks 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Popnable serves music charts from 100+ countries all over the world on a daily, weekly, monthly, and annual basis.  It includes the biggest collection of worldwide artists and songs. Here you can discover the most viewed songs in the world, live performances, Eurovision entries and thousands of music charts.

 

Brilliant! However, I need to ask how accurate is this information? 5 mins ago I checked the most seen video in the Netherlands and it was added a year ago.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Slavi каза:

Защо не направиш и седмичен чарт за най слушаните изпълнители. Ще ми бъде интересно особено сега като добавихме и по старите им тракове. 😏

По принцип може. Идеята е добра, но ще изиска някакво време. По план, първо исках да пусна класация за лайкове и после други, но може и да се промени плана. Но това ще е най-рано през юни.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, iraklis каза:

Popnable serves music charts from 100+ countries all over the world on a daily, weekly, monthly, and annual basis.  It includes the biggest collection of worldwide artists and songs. Here you can discover the most viewed songs in the world, live performances, Eurovision entries and thousands of music charts.

 

Brilliant! However, I need to ask how accurate is this information? 5 mins ago I checked the most seen video in the Netherlands and it was added a year ago.

Ами това е най-гледаната холандска песен за деня/седмицата/месеца. Тоест, по-гледана е от всички останали, които са и по-нови (по дата на добавяне). Ако погледнеш в българската класация, все още гравитират песни отпреди 1-2-3-4-5 години. Напълно нормално е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleto каза:

Ами това е най-гледаната холандска песен за деня/седмицата/месеца. Тоест, по-гледана е от всички останали, които са и по-нови (по дата на добавяне). Ако погледнеш в българската класация, все още гравитират песни отпреди 1-2-3-4-5 години. Напълно нормално е.

Ами дано се промени планът тогава. Мисля, че ще е по интересно от чарта за лайкове. Иначе в канала на Пайнер най лайквана май е Грешка беше. Ще очаквам и двата чарта. 

преди 7 минути, meleto каза:

По принцип може. Идеята е добра, но ще изиска някакво време. По план, първо исках да пусна класация за лайкове и после други, но може и да се промени плана. Но това ще е най-рано през юни.

Добавих преди няколко дни Сен тропе, която е на 8-9б години и тя се намърдва в дневния топ 20,така че и според мен небе странно, особено ако песента е излязла отвъд границата на държавата си. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Slavi каза:

Ами дано се промени планът тогава. Мисля, че ще е по интересно от чарта за лайкове. Иначе в канала на Пайнер най лайквана май е Грешка беше. Ще очаквам и двата чарта. 

Добавих преди няколко дни Сен тропе, която е на 8-9б години и тя се намърдва в дневния топ 20,така че и според мен небе странно, особено ако песента е излязла отвъд границата на държавата си. 

Абсолютно. Навремето си мислех да кажа 1 година в класацията и излиза от нея, ама тогава пък се контрирах - като е най-гледана или много гледана, да я игнорирам ли? Нали затова се мерят гледанията. Дали от 1991 или 2019, ако първата прави същите гледания, по-малко актуална ли е ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото рових се в някакви класации от 2017 и забелязах, че не се виждат гледанията. Тоест класацията си стои същата като позиции, но всичките песни са с по 0 гледания... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Slavi каза:

Между другото рових се в някакви класации от 2017 и забелязах, че не се виждат гледанията. Тоест класацията си стои същата като позиции, но всичките песни са с по 0 гледания... 

Да, защото преди динамично се взимаха гледанията и се генерираше класацията веднага, но не ги записвах на това място. По принцип мога да ги налея, просто ме домързя. Доколкото помня, преди не се показваше брой гледания, а рейтинг - по формула. Но я махнах. Беше вързана с харесванията, нехаресванията и гледанията. Въпреки че винаги класациите са били, базирани на гледания. А там където се пазят старите гледания е таблица от базата данни с милиони записи, които прецених, че ще забавят сайта, ако директно ги листвам от нея...  

И това е идея да го оправя :) И други потребители са го репортвали този казус, но не са били достатъчно много, за да се заема.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, meleto каза:

Да, защото преди динамично се взимаха гледанията и се генерираше класацията веднага, но не ги записвах на това място. По принцип мога да ги налея, просто ме домързя. Доколкото помня, преди не се показваше брой гледания, а рейтинг - по формула. Но я махнах. Беше вързана с харесванията, нехаресванията и гледанията. Въпреки че винаги класациите са били, базирани на гледания. А там където се пазят старите гледания е таблица от базата данни с милиони записи, които прецених, че ще забавят сайта, ако директно ги листвам от нея...  

И това е идея да го оправя :) И други потребители са го репортвали този казус, но не са били достатъчно много, за да се заема.

Не, че е важно, но ако решиш да видиш нещо назад в миналото, би било полезно. Май пак се виждаха и преди гледанията, но само за регнати потребители. Не помня вече. 

Между другото имам и друг проблем. Има няколко видеа с по милион, два и повече, но от фенски канали или пък лайфове, които няколко пъти пробвах да кача, но все си стоят на пендинг - на Деса, и на Коце и на Алисия, и на Азо. Ако ти ги постна тук или по ЛС можеш ли да ги добавиш ти като администратор?

Вчера пробвах да ти пиша лс по друг казус, но ми изписа, че си забранил ползването на лс. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Slavi каза:

Не, че е важно, но ако решиш да видиш нещо назад в миналото, би било полезно. Май пак се виждаха и преди гледанията, но само за регнати потребители. Не помня вече. 

Между другото имам и друг проблем. Има няколко видеа с по милион, два и повече, но от фенски канали или пък лайфове, които няколко пъти пробвах да кача, но все си стоят на пендинг - на Деса, и на Коце и на Алисия, и на Азо. Ако ти ги постна тук или по ЛС можеш ли да ги добавиш ти като администратор?

Вчера пробвах да ти пиша лс по друг казус, но ми изписа, че си забранил ползването на лс. 

Пробвай да пишеш пак. Стела ми каза, че не може да ми пише, уж го оправих?

Не са добавени, защото са от фенски канали. Не искам да се разводнява сайтът с клипове, които могат да бъдат затрити лесно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, meleto каза:

Пробвай да пишеш пак. Стела ми каза, че не може да ми пише, уж го оправих?

Не са добавени, защото са от фенски канали. Не искам да се разводнява сайтът с клипове, които могат да бъдат затрити лесно.

Но някои от песните са от години с доста милиони и нямат качени версии в официални канали. Така самите изпълнители остават ощетени. Особено Азис - Обичам те с 8 милиона, Алисия с Имаме ли връзка и Иска ли ти се с по 3 милиона, Константин Черна роза и Да те усешам с по 2 милиона. 

Иначе на някои изпълнители са одобрени клипове от концертите на Планета, а на Деса - В твоите очи и Нека да е тайно, които имат над 600ка не са... 

Дори и клиповете да бъдат изтрити, информацията за тях остава в Попнейбъла, което е ценно, защото в тубата после няма никакво инфо за изтритите клипове... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Slavi каза:

Но някои от песните са от години с доста милиони и нямат качени версии в официални канали. Така самите изпълнители остават ощетени. Особено Азис - Обичам те с 8 милиона, Алисия с Имаме ли връзка и Иска ли ти се с по 3 милиона, Константин Черна роза и Да те усешам с по 2 милиона. 

Иначе на някои изпълнители са одобрени клипове от концертите на Планета, а на Деса - В твоите очи и Нека да е тайно, които имат над 600ка не са... 

Дори и клиповете да бъдат изтрити, информацията за тях остава в Попнейбъла, което е ценно, защото в тубата после няма никакво инфо за изтритите клипове... 

Може и да преосмисля това което казваш. Добре, има логика.

По принцип лайфове не се добавят в сайта, само по изключение. Например, Не сме безгрешни.

Ако добавиш пак тези видеа от фен профили ще ги добавя.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, meleto каза:

Може и да преосмисля това което казваш. Добре, има логика.

По принцип лайфове не се добавят в сайта, само по изключение. Например, Не сме безгрешни.

Ако добавиш пак тези видеа от фен профили ще ги добавя.

Супер си. 

Иначе има и други добавени освен Не сме безгрешни, но ще нахалствам пак за тях като наближат милиона😏

Иначе повечето от тях едва ли ще влязат и в топ 200,така че не вярвам да я разводнят. След малко ще ги адна пак. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Slavi каза:

Какво прави Право в целта на Даяна на 2ро място в новата седмична? 

Бъг е при добавянето. На практика, общият брой гледания е зачетен като седмичен. Другата седмица ще изчезне :D 

Случват се и такива гадории, но просто са твърде рядко срещани, за да преизчислявам класацията. Само ще преправя данните, за да не влезе в топа и за месеца.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А защо понякога новоизлязли песни влизат в дневната класация часове след като са пуснсти като Акула, Добре ли си, Илиян и Емануела. А друг път влизат 2-3 дни след като са пуснати като например новите на Малката и ДесиСлава. Вторник беше още в 1 направи 200ка гледания и сега трябваше да е на 1во в дневния чарт. Забелязах, че Таня Маринова, която излезе преди 3 дни и имаше 120ка на премиерата, е влязла едва днес с някакви мизерни 60ка...

На какво се дължи този двоен стандарт при едни и при други песни. Може ли да се коригира? 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Slavi каза:

А защо понякога новоизлязли песни влизат в дневната класация часове след като са пуснсти като Акула, Добре ли си, Илиян и Емануела. А друг път влизат 2-3 дни след като са пуснати като например новите на Малката и ДесиСлава. Вторник беше още в 1 направи 200ка гледания и сега трябваше да е на 1во в дневния чарт. Забелязах, че Таня Маринова, която излезе преди 3 дни и имаше 120ка на премиерата, е влязла едва днес с някакви мизерни 60ка...

На какво се дължи този двоен стандарт при едни и при други песни. Може ли да се коригира? 

Не е двоен стандарт. Песните се добавят сутрин. Съответно, когато има премиера в 15 ч, песента се добавя на следващия ден. Ако дадена песен е влязла още същият ден, в който е била премиерата е защото аз или друг администратор е добавил песента в сайта, преди да изчака сутрешното добавяне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, meleto каза:

Не е двоен стандарт. Песните се добавят сутрин. Съответно, когато има премиера в 15 ч, песента се добавя на следващия ден. Ако дадена песен е влязла още същият ден, в който е била премиерата е защото аз или друг администратор е добавил песента в сайта, преди да изчака сутрешното добавяне.

Ами двоен е. Добавил си изброените от мен още същия ден, а на Деса и Малката не си. Малката уж вчера е добавена, а днес пак я няма в класацията. Тоест 2та и най силни премиерни дни няма да бъдат отразени. И Деса не е ясно дали утре ще е в класацията, ако стане като с Малката и Таня Маринова... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...