Jump to content


Евровизия 2019: Първи полуфинал


Кои държави ще се класират на финал от първата конкурсна вечер?  

7 потребители гласуваха

  1. 1. Посочете вашите фаворити

    • Кипър (Тамта „Replay“)
    • Черна гора (D-Moll „Heaven“)
      0
    • Финландия (Darude „Look Away“)
    • Полша (Tulia "Fire of Love (Pali się)")
    • Словения (Zala Kralj & Gašper Šantl "Sebi")
    • Чехия (Lake Malawi "Friend of a Friend")
    • Унгария (Joci Pápai "Az én apám")
    • Беларус (ZENA "Like It")
    • Сърбия ( Nevena Božović "Kruna" (Круна))
    • Белгия (Eliot "Wake Up")
    • Грузия (Oto Nemsadze "Keep on Going")
      0
    • Австралия (Kate Miller-Heidke "Zero Gravity")
    • Исландия (Hatari "Hatrið mun sigra")
    • Естония (Victor Crone "Storm")
    • Португалия (Conan Osiris "Telemóveis")
    • Гърция (Katerine Duska "Better Love")
    • Сан Марино (Serhat "Say Na Na Na")

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Първият полуфинал ще се проведе на 14 май 2019 г. 17 страни ще участват на първия полуфинал. Тези страни плюс Израел, Испания и Франция ще се включат в гласуването. Украйнапървоначално бе разпределена за участие във втората половина на първия полуфинал, но по-късно се оттегля от участие в песенния конкурс поради противоречия и затруднения в националната селекция за избор на представител и песен.

Recap на песните от полуфинала:

Страна Език Изпълнител/и Песен Превод
01 Флаг на Кипър Кипър английски Тамта „Replay“ „Преиграване“
02 Флаг на Черна гора Черна гора английски „D-Moll“ „Heaven“ „Рай“
03 Флаг на Финландия Финландия английски Даруд и Себастиан Рейман „Look Away“ „Погледни надалеч“
04 Флаг на Полша Полша английски, полски Тулия „Pali się“ „Те изгарят“
05 Флаг на Словения Словения словенски Зала Крал и Гаспер Шантл „Sebi“ „Сам“
06 Флаг на Чехия Чехия английски „Lake Malawi“ „Friend of a Friend“ „Приятел на приятел“
07 Флаг на Унгария Унгария унгарски Йоци Папай „Az én apám“ „Моят баща“
08 Флаг на Беларус Беларус английски ЗЕНА „Like It“ „Харесай го“
09 Флаг на Сърбия Сърбия английски, сръбски Невена Бозович „Круна“ „Корона“
10 Флаг на Белгия Белгия английски Елиът „Wake up“ „Събуди се“
11 Флаг на Грузия Грузия абхазки, грузински Ото Немсадже „სულ წინ იარე“ („Сул тцин иаре“) „Давай сега“
12 Флаг на Австралия Австралия английски Кейт Милър-Хайдки „Zero Gravity“ „Нулева гравитация“
13 Флаг на Исландия Исландия исландски „Хатари“ „Hatrið mun sigra“ „Омразата ще надделее“
14 Флаг на Естония Естония английски Виктор Кроун „Storm“ „Буря“
15 Флаг на Португалия Португалия португалски Конан Осирис „Telemóveis“ „Мобилни телефони“
16 Флаг на Гърция Гърция английски Катерин Дуска „Better Love“ „По-добра любов“
17 Флаг на Сан Марино Сан Марино английски Серхат „Say Na Na Na“

„Кажи На На На“

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Този полуфинал е пълна боза, Тамта или Катерин го печелят на 100% (зависи от перформънса). Сан Марино ще идат на финал заради липсата на конкуренция, което е готино, нека има разнообразие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Този полуфинал е пълна боза, Тамта или Катерин го печелят на 100% (зависи от перформънса). Сан Марино ще идат на финал заради липсата на конкуренция, което е готино, нека има разнообразие.

Моите фаворити са Исландия, Португалия и Кипър. Само тези песни си въртя, всичко друго е траш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Кипър, Полша (Грузия), Словения, Чехия, Унгария, Сърбия, Австралия, Исландия, Естония, надявам се и Португалия, въпреки че са разочароващи. По-скоро ще е Гърция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, anastasb каза:

В САЩ е блокирано пак :( Някой ще го запише ли? Предишни години помня, че имаше тема с линковете за сваляне на българското предаване. 

България не излъчва Евровизия 2019. (БНТ)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тотален шок са тия финалисти! Не очаквах Сан Марино и Беларус, макар че ми се искаше да са на финал, но не за сметка на Унгария и Португалия. Жалко! 

Естония също ми е пълен шок, по-добре да беше Финландия.

Но много силно шоу, добри представяния, яка сцена. Друго си е като богата държава е домакин.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Тотален шок са тия финалисти! Не очаквах Сан Марино и Беларус, макар че ми се искаше да са на финал, но не за сметка на Унгария и Португалия. Жалко! 

Естония също ми е пълен шок, по-добре да беше Финландия.

Но много силно шоу, добри представяния, яка сцена. Друго си е като богата държава е домакин.

И аз се изненадах на Беларус. Очаквах, че или Беларус, или Естония ще отпадне. 

Също така - Унгария не е на финал??? 

Португалия си прецака стейджинга с тия зелени одежди. При положение, че движенията бяха основата на представянето им... 

Помня, че като излезе песента на Сан Марино, предрекох, че ще се класира и ето на.

Определено яки хостове, сцена, програма. Отлично домакинство. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо България не я излъчва?! Това не е ли за пръв път? 😥 Доколкото знам, всички членки на броудкастинг съюза са задължени да излъчват. Може би е само финалът. 

 

Аз съм супер щастлив за Беларус - те винаги са сред най-ощетените, а този път представянето им беше сред най-добрите - и като песен, и като пеене, хореография и сцена.

 

Тамта ме разочарова с представянето си. Пеенето беше зле, то се очакваше на такава песен, но очаквах повече от сценографията. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 часа , anastasb каза:

Защо България не я излъчва?! Това не е ли за пръв път? 😥 Доколкото знам, всички членки на броудкастинг съюза са задължени да излъчват. Може би е само финалът. 

 

Аз съм супер щастлив за Беларус - те винаги са сред най-ощетените, а този път представянето им беше сред най-добрите - и като песен, и като пеене, хореография и сцена.

 

Тамта ме разочарова с представянето си. Пеенето беше зле, то се очакваше на такава песен, но очаквах повече от сценографията. 

Не видях финала никъде в програмата на 4-те БНТ-та. Жалко!

В САЩ не се ли излъчва поне финала? Спомням си 2016 колко гръмко обявиха, че за пръв път се предават в Щатите, че и Тимбърлейк бяха поканили.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Blueberry каза:

Не видях финала никъде в програмата на 4-те БНТ-та. Жалко!

В САЩ не се ли излъчва поне финала? Спомням си 2016 колко гръмко обявиха, че за пръв път се предават в Щатите, че и Тимбърлейк бяха поканили.

БНТ не излъчва щото го играе по параграф "няма пари". А Сащ го излъчват в мрежата на малък оператор от няколко години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 16.05.2019 г. от 9:14, Blueberry каза:

Не видях финала никъде в програмата на 4-те БНТ-та. Жалко!

В САЩ не се ли излъчва поне финала? Спомням си 2016 колко гръмко обявиха, че за пръв път се предават в Щатите, че и Тимбърлейк бяха поканили.

Да, две-три години го излъчваха по Logo, но тази година не. В баровете, където имапе евровизионни партита, стриймваха от шведската или исландската телевизия с доста лошо качество 😕

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...