Jump to content



Събота, 13 АПРИЛ СМЕ В ПРОФИЛАКТИКА


Препоръчани коментари

Здравейте Раманиаци,

 

В събота, 13 Април, форумът ще бъде неактивен за повече от 12 часа (в най-добрия случай). Най-вероятно ъпгрейдът ще трае около денонощие (дано).

 

Вече споменах, че версията на форума първо не беше лицензирана. По тази причина, версията на платформата е едва 2.3. Целта е достигане до актуалната версия - 4.4.

 

Проблемите са всеобхватни:

- съществена промяна на БД

- прехвърляне и модифициране на БД

- конвертиране на всички записи до utf-8.

- запазване на настройките.

 

Възможно е да се наложи изтриване на личните съобщения. Ако пазите важна информация там, запазете си я другаде.

 

За да мигрирам форума до последна версия има много условности. Първо ъпгрейдът до 3.4 ще трае около 2 часа. След което, миграцията до 4.4 ще отнеме най-малко 8 часа. А ребилдването на постовете и информацията ще отнеме още няколко часа.

 

Имам нужда и от помощ:

1. Превод на форума от английски на български. В противен случай менюто ще е на английски.

2. Списък с всички опции извън изпращане на съобщение, писане на теми и коментари и регистриране. Например - репутации; потребители, които гледат в момента дадена тема; активни потребители във форума и тн. Всички функции на сайта, които са налични. Това е, за да стартираме с максимално близка среда до реалната.

3. Хора, които да тестват средата преди събота.

4. Опишете опциите за мениджмънт на потребители, за да се провери дали всички функции са ок.

 

Какво ще постигнем?

Много по-приятен интерфейс

Мобилна версия

Известия при теми и потребители, за които сме абонирани

Фийд

По-бърз сайт

Лицензиран форум (вече не сме извън закона ;) )

Джаджи, на които не можете да устоите

 

 

Какво ще се случи след миграцията?

Реорганизиране на форумите

Прехвърляне на форума на хостинг без ограничения за големината на БД

SSL

SEO за по-добра видимост за търсачките

 

Темата е в този раздел, за да я видят повече хора!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Внимавайте да не се осерете с обновяването и форума съвсем да си замине, както направиха със сайта на Сигнал БЕ ГЕ.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Внимавайте да не се осерете с обновяването и форума съвсем да си замине, както направиха със сайта на Сигнал БЕ ГЕ.

 

Какво предлагаш? Да го оставим така? Аз нямам нищо напротив. :zatvorena:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това какво означава: "4. Опишете опциите за мениджмънт на потребители, за да се провери дали всички функции са ок."

 

Иначе за превода съм навита, само да кажеш за кога ти трябва и кога можеш да предоставиш "материалът", който ще се провежда :D

 

Функциите може и тук да ги събираме, за да се допълва, ако нещо е пропуснато?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това какво означава: "4. Опишете опциите за мениджмънт на потребители, за да се провери дали всички функции са ок."

 

Иначе за превода съм навита, само да кажеш за кога ти трябва и кога можеш да предоставиш "материалът", който ще се провежда :D

 

Функциите може и тук да ги събираме, за да се допълва, ако нещо е пропуснато?

 

 

Да, например в новата версия се добавя плъгин за "хората, които гледат темата в момента". Идеята е да не забравя да добавя нещо интересно и важно за вас.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ей Меле, да оправиш архива, че нищо не е останало. Тия скандали ги трий, да не тежат. Ама темите дръж, че да се знае какви сме ги писали преди години.

 

13 април за риформа ми е ОК. И без това ще ме уморят от пиене от 12-ти вечерта...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ей Меле, да оправиш архива, че нищо не е останало. Тия скандали ги трий, да не тежат. Ама темите дръж, че да се знае какви сме ги писали преди години.

 

13 април за риформа ми е ОК. И без това ще ме уморят от пиене от 12-ти вечерта...

 

 

Това може да се случи едва когато минем на нов хостинг, че сме ограничени... но това ще е след 13ти. :D

 

Каква фатална дата само, за да е по-интересно, ще започне в петък (днес вечерта)...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Форумът изглежда ужасно, както и очаквах. 

И сте махнали прекрасните емотиконки. Отиде цялата емоция. (даже не мога да развея бели гащи или да ви разстрелям тц-тц).

 

4 hours ago, Cally-Pressyfan' said:

Форумът изглежда ужасно, както и очаквах. 

И сте махнали прекрасните емотиконки. Отиде цялата емоция. (даже не мога да развея бели гащи или да ви разстрелям тц-тц).

Не са махнати. Най-отдолу са.

 

Подигравка с форума. Връщайте старата версия

 

4 hours ago, Danger. said:

Подигравка с форума. Връщайте старата версия

Само гледай сега как и без това малкото потребители, които пишеха напоследък ще се изпарят.

Ще стане като Live Magazine и Signal.bg, след като ги обновиха - в коша.

 

Ужасно е, оправете го малко ... Хората се побъркаха :D

 

4 hours ago, Cally-Pressyfan' said:

Само гледай сега как и без това малкото потребители, които пишеха напоследък ще се изпарят.

Ще стане като Live Magazine и Signal.bg, след като ги обновиха - в коша.

И какво точно не ти харесва?

 

4 hours ago, meleto said:

И какво точно не ти харесва?

Трудно се ориентирам с всичко. Бутоните за цитат и отговор са на различно място. Не откривам бутоните за вграждане на видео (може би ги има, но трябва да се търсят дълго). Емотиконките са смени. Не се вижда списъка с активни потребители. И това само на пръв поглед.

 

Мисля, че предварително трябваше да направиш тема в която да покажеш горе-долу как ще изглежда новият форум, а не самосиндикално да взимаш собствени решения без съгласието на малкото останали потребители. Къде ми отиде аватарът? 

 

Върнете просто стария дизайн.

 

4 hours ago, Cally-Pressyfan' said:

Трудно се ориентирам с всичко. Бутоните за цитат и отговор са на различно място. Не откривам бутоните за вграждане на видео (може би ги има, но трябва да се търсят дълго). Емотиконките са смени. Не се вижда списъка с активни потребители. И това само на пръв поглед.

С всяко ново нещо е така, но винаги ли е лошо? Директно слагаш линка и ти го форматира. Виж един от последните постове на Fast как красиво ги е форматирал. Ето онлайн потребителите: http://www.ramania-bg.com/online/

 

Ужасно е наистина, дори не прилича на форум за музика 

 

4 hours ago, Cally-Pressyfan' said:

Трудно се ориентирам с всичко. Бутоните за цитат и отговор са на различно място. Не откривам бутоните за вграждане на видео (може би ги има, но трябва да се търсят дълго). Емотиконките са смени. Не се вижда списъка с активни потребители. И това само на пръв поглед.

Вграждането става автоматично. Просто постни линка

Същото се отнася и за снимките. Могат и да се вграждат постове от социални мрежи. Според мен прибързвате с изводите. Още не сте свикнали.

 

 

Сложете бутона ТОП поне, който отвежда в горната част на страницата.

 

Разбирам идеята форумът да е по-удобен за мобилни устройства, следствие на което се смени темата (предполагам), но поне да има някакви цветове, дизайн. Не да ми изглежда като недовършен сайт, който е объркващ ако не си свикнал да посещаваш често подобни места.

 

А и също, не съм проверявал дали с новия дизайн това е оправено, но когато влезеш с телефон в акаунта си, излизаш от този на компа - и обраното. Когато си влязъл от уеб, излизаш от акаунта си на телефона. Пиша тук, понеже не успях в темата за промените.

 

МАЛЕЕЕЕЕЕ КАКВА Е ТАЯ ПРОСТОТИЯ БЕЕЕ АААААААА УЖАССССС МАХНЕТЕ ГО ТОВААААА МАЙКООООООООООО

 

отврат... не, че влизам толкова често, но сега с тоя 'дизайн' още по-малко...

 

Нормално е да е в суров вид. Току що е преминало конвертирането. Тепърва ще бъдат добавяни нови неща. Не съдете толкова бързо книгата по корицата, а поне малко се опитайте да се адаптирате и опознайте новите функции и удобства. Човекът го е направил за добро.

 

Фаст, стига дава акъли, че накрая ще останете само ти и админа. 

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина трябваше да пуснете няколко варианта и форумците да изберат как да изглежда.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

1 minute ago, Fast said:

Нормално е да е в суров вид. Току що е преминало конвертирането. Тепърва ще бъдат добавяни нови неща. Не съдете толкова бързо книгата по корицата, а поне малко се опитайте да се адаптирате и опознайте новите функции и удобства. Човекът го е направил за добро.

Не бе, направих го, за да мрънкат. :lol: 

Ако разчитах на това да "гласуваме", щяхте да изберете да си седим 100 години със старите неща. 

Разберете, че "не ми харесва" не е обратна връзка. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен ме заболяват очите от това бяло, Меле!

Прощавай, че не живеем като Зайка по световните форуми, за да сме ориентирани, броейки по секунди в колко и как пускат хората, по които сме болни и вманиачени, но наистина форумът изглежда кошмарно!

Всеки път като реша да пиша нов пост, автоматично в полето ми излиза текста на предишния /зверски досадно/

Клиповете са гигантски в пост.

Аватарите ги няма.

Успех ти желая, но надали ще бъда толкова активна, както досега! Напълно необмислена история от твоя страна!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto featured and unfeatured this Тема
  • meleto unpinned this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...