Jump to content


Хапче против ХИВ / СПИН


Препоръчани коментари

  • 3 weeks later...
А безплатни тест китове няма ли още в България?

По принцип преди време във всеки РИОКОЗ (ХЕИ) имаше кабинет за анонимно и безплатно консултиране и изследване за ХИВ / СПИН (КАБКИС). Но сега като се разрових в Интернет, прочетох, че са 14 такива кабинета в България.

 

КАБКИС на територията на България

 

Лично аз преди около 2 години съм се изследвал в РИОКОЗ - София. След това пак бях ходил един път, но нещо не работеха. Може би е било временно, не знам...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе аз препоръчвам CheckPoint Sofia / Център за сексуално здраве, където напълно безплатно можеш да получиш консултация и да се изследваш за:

- ХИВ

- хепатит B и C

- сифилис

- и други сексуално предавани инфекции

 

Работят от понеделник до събота.

 

Ето и малко информация за центъра:

 

CheckPoint София е медико-социален център за превенция, диагностика и подкрепа в лечението на сексуално преносими инфекции (СПИ), както и за превенция на ХИВ/СПИН и хепатит чрез доброволно консултиране и тестване.

 

Центърът предоставя и безплатно и анонимно изследване за ХИВ, хепатит В и С и сифилис, както и консултации за останалите сексуално-преносими инфекции.

 

Приятелската атмосфера и гарантираната анонимност и дискретност, създават условия за работа с всеки клиент на центъра.

 

CheckPoint Sofia / Център за сексуално здраве (Фейсбук профил)

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Френски учени са успели да изолират ХИВ-заразени клетки

 

Току-що попаднах на тази информация. Звучи обнадеждаващо, че не след толкова дълго време може вече ХИВ да бъде лекуван. Дай Боже да се стигне и дотам!

 

Иначе покрай 1-ви декември - Световния ден за борбата срещу ХИВ / СПИН се изнесоха обезпокоителни данни. Четох статия, че броят на заразените с ХИВ в Източна Европа се увеличава, като респективно и в България се наблюдава същото.

Също четох, че в следващите няколко години се прогнозира, че само в София броят на заразените с ХИВ ще се увеличи с около 600 души, ако не се вземете някакви мерки и не се изготви някаква стратегия, по която да се работи, , защото това си е доста внушителна цифра.

Аз самият като се изследвах по-рано този месец в CheckPoint Sofia / Център за сексуално здраве, разговаряйки с медицинското лице там, разбрах че за всички години откакто съществува центърът, тази година са отчели най-висок брой инфектирани. Определено всички трябва да бъдем по-внимателни в това отношение не само към самите себе си, но и към другите!

А тези, които се срамуват да се изследват, бих им казал, че няма за какво. Конкретно в София този център всеки гарантирано получава анонимност, разбиране и добро отношение. Така че, ако някой има някакви съмнение и притеснения относно ХИВ и хепатит статуса си, нека се изследва. Не боли, а и е безплатно. :)

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

КАБКИС май бяха по някакъв проект и последния път като бях там нещо говориха, че приключва, АКО правилно съм разбрал (това беше преди 2-3 години).В Чекпойнт лелката беше много сърдита и мястото около и самата сграда са ми кофти.. най-добре в лаборатория. Това, че е анонимно.. нищо странно няма да поискате изследвания в частна лаборатория, никой няма да ви търси сметка с кого спите и какви сте...

Айс, ти да не работиш за тях? Нищо от хвалбите не съм видял. Да нямат няколко различни кабинета в София?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , bandidodido каза:

КАБКИС май бяха по някакъв проект и последния път като бях там нещо говориха, че приключва, АКО правилно съм разбрал (това беше преди 2-3 години).В Чекпойнт лелката беше много сърдита и мястото около и самата сграда са ми кофти.. най-добре в лаборатория. Това, че е анонимно.. нищо странно няма да поискате изследвания в частна лаборатория, никой няма да ви търси сметка с кого спите и какви сте...

Айс, ти да не работиш за тях? Нищо от хвалбите не съм видял. Да нямат няколко различни кабинета в София?

Хаха, не, не работя за тях. :)

Съвсем случайно попаднах на информация за центъра. Два пъти съм се изследвал там, като съм получил добро отношение, отговор на въпросите ми и съвсем приятелски разговор за нещата, които ме интересуваха. 

А дали там или в някаква лаборатория, не е от такова значение. Важното е да се насърчат повече хора да се изследват, защото специално за ХИВ / СПИН статистиката отчита увеличаване броя на заразените което се превръща в тенденция.

По принцип направих темата за хапчето PrEP, но реших да споделя и информация за "CheckPoint Sofia", където безплатно всеки може да се изследва и много важно - да знае, че в случай на положителен резултат, там може да получи подкрепа и да напътствия какво да прави оттам насетне.

 

Иначе днес в София има събитие с един британски PrEP активист, което е посветено на темата за медикамента. :)

Събитие: PrEP Talks

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ice_hot_sm каза:

Хаха, не, не работя за тях. :)

Съвсем случайно попаднах на информация за центъра. Два пъти съм се изследвал там, като съм получил добро отношение, отговор на въпросите ми и съвсем приятелски разговор за нещата, които ме интересуваха. 

А дали там или в някаква лаборатория, не е от такова значение. Важното е да се насърчат повече хора да се изследват, защото специално за ХИВ / СПИН статистиката отчита увеличаване броя на заразените което се превръща в тенденция.

По принцип направих темата за хапчето PrEP, но реших да споделя и информация за "CheckPoint Sofia", където безплатно всеки може да се изследва и много важно - да знае, че в случай на положителен резултат, там може да получи подкрепа и да напътствия какво да прави оттам насетне.

 

Иначе днес в София има събитие с един британски PrEP активист, което е посветено на темата за медикамента. :)

Събитие: PrEP Talks

Разбирам им цялата идея, страхотна е, темата ти също. Просто явно въпрос на настроение с лелките :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...