Jump to content



Препоръчани коментари

Не знам но на Рени с тая усмивка всичко и е простено. Рени и Ивана (лично за мен) имат едни много готини усмивки, едно много позитивно излъчване което те кара да спреш да мислиш каква изцепка са направили и какво там са сгафили. Много са ми лъчезарни, искрени и особено Рени, която освен усмивка е и много пряма. Ама не пряма по примера на Кали, която е жива простачка, а наистина си казва какво мисли и си отстоява. Даже и историите с нобеловата награда във Вип Брадър-а ме кефиха, някак си сладурски говореше глупости ама и ходеше - не стоеше малоумна като Десислава или Анелия на интервю, които освен бисер след бисер друго не ръсят. 

Абе, друго си е да имаш тая усмивка и това излъчване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
От 27.12.2022 г. от 23:05, alisali1234 каза:

Не знам но на Рени с тая усмивка всичко и е простено. Рени и Ивана (лично за мен) имат едни много готини усмивки, едно много позитивно излъчване което те кара да спреш да мислиш каква изцепка са направили и какво там са сгафили. Много са ми лъчезарни, искрени и особено Рени, която освен усмивка е и много пряма. Ама не пряма по примера на Кали, която е жива простачка, а наистина си казва какво мисли и си отстоява. Даже и историите с нобеловата награда във Вип Брадър-а ме кефиха, някак си сладурски говореше глупости ама и ходеше - не стоеше малоумна като Десислава или Анелия на интервю, които освен бисер след бисер друго не ръсят. 

Абе, друго си е да имаш тая усмивка и това излъчване.

Да, да във Вип Брадър точно където лиза гъза на Ирина и Лара, същите, които я подиграваха през целият формат, направо беше много сладка... бонбон!

Всички интервюта на Рени лъхат на нафталин, превзема се все едно сме 1999 година...  не знам къде ги видя изброените от теб неща

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От 20.01.2023 г. от 19:04, pacho каза:

Еее, дано да я качат. Много яка е "Авантюра", цели 2 песни от първия албум е изпяла, супер.

Всъщност “Авантюра” е от втория албум. Но да, и мен ме радва, че не загърбва по-старите или по-нереализирани парчета. Заповядай: 

Иначе точно този период са се опитали и на нея да и създадат клонинг чисто визуално. Не е тайна, че във фолка умишлено се изкарваха на пазара нови певици, силно напомнящи на някое топ име. Някои дори ги гласяха за заместници на “оригиналите им”. Освен за Орнела, съм чел по пресата, че и Валя са спрягали, че се вдъхновява от нея. Има си хас, нали с нейна песен се е явила на кастинга на Пайнер. :happy:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес качиха и втората песен от ДМ Сат, а преди дни, най-накрая, качиха втората песен от новогодишната им програма преди 7 години, когато все още им предоставяха микрофони за изявата. 😃 Вече са достъпни и последните и три интервюта - в БТВ, Евроком и новогодишното от 7/8ТВ. 

От 40:57 до 51:47 ⬇️

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поредното й участие на плейбек, и то изцяло, голяма излагация. Преди няма и месец отново в тази кръчма пак й бичеше плейбечето.

WWW.VBOX7.COM

Рени - Плакала съм(live от Наше село) - By Planetcho

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

WWW.VBOX7.COM

Евроком ТВ

Актуални данни за общите гледания на трите визитки на Рени в Youtube (без изтрити клипове):


“Като птица” - 4 046 000

“Влюбих се опасно” - 4 628 000

“Плакала съм” - 2 960 000

От 9.02.2023 г. от 18:45, pacho каза:

Поредното й участие на плейбек, и то изцяло, голяма излагация. Преди няма и месец отново в тази кръчма пак й бичеше плейбечето.

WWW.VBOX7.COM

Рени - Плакала съм(live от Наше село) - By Planetcho

 

Това е масова практика, не е нещо невиждано. Почти всички най-вървежни звезди във фолка го правят. Я виж Преслава, та тя дори е презаписала половината си дискография на лайф записи, което вече е излагация. Слушал съм поне 10 нейни по-стари песни по участия в нови студийни записи, има и още значи. Но нито приема на хората е спаднал (виж “Газели и хиени” от същата вечер), нито бройката участия. За периода от 03.12 до 10.03 има над 20 обявени участия, а вече има дати и за след това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледах, да ти кажа, в тая кръчма Нелина, Валя, Весела, Боева - винаги на живо. Че даже и Малина припява отгоре. Все пак това й е работата... нито е модел, нито е картина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , pacho каза:

Гледах, да ти кажа, в тая кръчма Нелина, Валя, Весела, Боева - винаги на живо. Че даже и Малина припява отгоре. Все пак това й е работата... нито е модел, нито е картина.

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
преди 1 час, SG каза:

На Рени са й чопнали припева на Йерусалим тук:

Много прилича на Йерусалим на Рени това.. ако по-внимателно се заслушаш. Иначе е добро парчето.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

През есента ще се състои концерт на Весна Змиянац, на който Рени ще е подгряващ изпълнител. 

WWW.EVENTBRITE.CO.UK

Eventbrite - HOLIDAYS AND EVENTS IN ENGLAND presents Grandiose concert of Vesna Zmijanac and co-singer Reni LIVE IN LONDON! - Saturday, 28 October 2023 at...

Междувременно забелязах, че най-гледаното клипче на “Mercedes” е изтрито заради права. Има ли как да се провери колко гледания имаше? Май бяха 8 милиона..

WWW.FACEBOOK.COM

LEON ресторант-градина обнови снимката на корицата си.

В навечерието на Гергьовден пък има съвместно участие с Неда Украден. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
SIGNAL.BG

Два от най-големите хитове на Рени бяха изпълнени в сръбско музикално шоу. Наскоро гост-изпълнители в музикалното предаване...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рени има една от най-приятните за слушане дискографии!

Наскоро изслушах доста от нещата в птуб канала ѝ.

Като птица мога да я слушам цял ден 😀 Има нещо страшно зарибяващо!

А и сестра ѝ е написала много приятни текстове.

Жалко, че пайнерските ѝ песни не ги намирам в дийзер, а предимно сръбските неща.

Като птица, Влюбих се опасно, Плакала съм, Вик и зов, Горчиво и сладко, Искам те, Какво е обич и още други са наистина страхотни парчета!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Винаги е била една от най-стойностните. Можеше да ни е егати мега звездата ако не бяха дошли онези с връзките и многото пари. Вместо това е принудена в последните години да се мъчи с комерси като Карай ме, 1.20, Газели и хиени, Искам бебе и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност тя е била по-голяма звезда от Глория, според моите разбирания, през 98-2001. Като ѝ видиш как в гранд ѝ пеят песните, дуетът с Орлин, концертите в Ндк и тн.

За съжаление трябва всеки да се напасва на модерната вълна, за да е актуален, но реално Рени има репертоар спокойно да напълни времето за участие и без да се налага да издава комерси.

И като я гледах в сръбски интервю и я сравня тогава на 20-30 и Глори сега при сърбите… Рени се чувства и излъчва като истинска звезда, а Глория е като фенка на сръбското, която са я изкарали на сцената и е неадекватна.

Има хляб в Ренито, да е жива и здрава!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Конкретно за 2001 сме си говорили, че си е баш номер 1 звезда. 2000 пък й е големия пробив зад граница, просто в същата година ГКД също имат титанични успехи и затова е малко относително. Но Рени напълно си заслужава да е споменавана редом до тях за този период.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Рени открехна, че музиката на новата и песен е дело на певицата, която ще и партнира. А освен нейна колежка и близка приятелка, според Рени тя може да пее всичко и е най-добрата! Отговора на въпроса коя е тя се крие в новото интервю с Алпер Чочев:

В него тя споделя, че не и се пее за негативни неща и нещастни любови, така че се очаква и ведра тематика на текста. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

От 27.05.2023 г. от 20:55, Andrew Cunanan. каза:

Певачките, че са прости - прости са. Ама точно Рени да се обърне да го каже - с какво "Гъзели и хиени" звучи различно от масовката? Или "Искам бебе"? Или "За най-красивият боклук"? Или "1.20 метра"? Кога последно Рени е експериментирала със звучене, различно от масовката? 

Все въпроси с красноречиви отговори.

“ГАзели и хиени”, въпреки аранжирана от най-търсения и продуктивен автор е много по-различна от другите му песни. Но макар и мелодична, със сръбски привкус си е комерс, да. Обаче преди пет години направи експериментален проект - нови версии на две стари песни с уважавания Мага, които са с поп насоченост. Специално “Ден след ден” си е чист експеримент. А пък 2020 и 2021 експериментира с цели три авторски хороводни песни, първата от които стана Фолклорна песен на годината. 2014 направи експериментална песен с рапър и Етиен Леви, като техните части бяха на Английски, но не заложи на него и не го клипира, а го заряза доникъде. А пък ако някой е вярвал, че през 2016 ще направи песен със Силвър - те!

От 27.05.2023 г. от 22:27, Andrew Cunanan. каза:

1. Рени в това интервю говори такива глупости, като например, че "Да се разделим", режисиран от Люси, е сниман от екипа на "Влюбих се опасно" и бил с компютърна анимация. 

2. Нещо се осрала или от Гранд като са видели продажбите на албума й от 2003-та в Сърбия и са се отказали от нея. И никъде по света не се сключва договор само за 3 албума. Ако Папагая беше такъв титаничен хит в Сърбия, а тя толкова успешна през 2003-та там щяха да й правят още албуми и песни.

1. Тук искаше да каже “Раздяла”, а не “Да се разделим”. Двойните клипове на “Влюбих се опасно” и “Раздяла” са снимани от сръбския екип, работещ за Цеца, първия от които революционен за българския фолк, че и не само. Изцяло са направени с компютърна анимация, и то анимация на ниво като световно - нещо не правено до момента у нас. Сумата също е недостижима за другите ни певици до тогава.

2. Договорите и с Гранд са били отделни за всеки албум, а не един и за трите. Не е решила да приеме четвърти договор, защото забременява. Да, “Papagaj” е бил титаничен хит в Сърбия, и още е хит там. Освен това и “Bosanac” и “Nije, Nije gotovo” също са се радвали на добър успех, така че продажбите далеч не са били лоши. Там албумите ги е продавал един голям хит. 

От 28.05.2023 г. от 9:18, Andrew Cunanan. каза:

Коя е Рени, че да коментира кой как пее народна музика? И къде е тръгнала да се сравнява с Глора?!

Никога Рени не е казвала, че Преслава не пее добре народно, нека който го твърди да покаже нагледно как го казва. Не се е и сравнявала с Глория никога. Още е налично видеото от къщата, в което съквартирантите я разпитват на колко е тя и на колко е Глория, и след като казва, че е с 4 години по-млада от нея, всички се шокират и започват да ги съпоставят, че изглежда по-младолика и свежа. Но в отговор на това Рени не е казала нищо. 

преди 18 часа , DarkChild каза:

Гледам интервюто на Рени. Дължа извинение на @Andrew Cunanan.. Наистина жената от касата й била казала, че не са имали такава препълнена зала. Но в брадъра пък каза, че не се е налагало да чистят.

Направи ми впечатление как не била репетирала за концерта с оркестъра. А то всичко беше на плейбек, де.

Въпросния първи концерт на Рени е бил почти изцяло на живо. Налични са изпълненията и на “Ти си мой грех” и “Йорговани”, както и любителски запис на Планетчо, на който много песни звучат на живо изпяти и изсвирени. Освен това има и обзорна статия за концерта в Нов Фолк. Просто такава е била практиката на Пайнер тогава, да заменя аудиото със студийния запис, и така го излъчва и издава. Чак за втория и концерт, в края на 2001, настоява да се издаде и излъчи в натурален жив вид, и за първи път Пайнер не заменят нищо и го пускат. Иначе и в Брадъра каза това, че не е имало по-препълнена зала, както и това, че не се е налагало да чистят след това. Все пак май само тогава е имало правостоящи, което не е позволено по принцип. 

преди 17 часа , pacho каза:

Тя даже май изобщо няма синбеци на първите си 2 албума, поне в последните години не съм чувал да ги пее на живо без записа отзад.

Като птица

Не се страхувам

Водопад от любов

Сърце ревниво и Лъжеш ме

Само с обич искам да живея

Иманяр печелбар

Плакала съм

Искам те

Има и още, но не ми се занимава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами не, Рени не беше номер 1 през 2001. Влюбих се опасно бе хит, но имаше десетки по-успешни от нея. Да, в Сърбия успяваше, но у нас не се говореше много за това. Там й бе проблемът. Масата мислеше, че Пайнер са я уредили нещо да пее в Сърбия. Нито е имало репортажи, филми или интервюта, които да я наложат като топ звезда навън. 

Съответно тук може и да е била в топ 10 1999-2001, но не е виждала топ 5 със сигурност.  Ивана, Десислава, Камелия, Глория, дори новите Мария и Малина бяха по-популярни през 2001. 

PR в онези години, когато интернет не беше фактор, бе най-основното.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 28.05.2023 г. от 13:31, pacho каза:

Малко ми е смешна, като разправя как там 96-97ма никога не е слушала фолк и сръбско, но й се налага вече заради кръчмите в чужбина, в които работи и после 98-ма се връща в БГ и си казва "аз трябва да запиша 2-3 песни, че да се знае, че съм певица" и избира точно чалгарски да запише... 

Избира да запише песни в тази стилистика, защото вече и е почитател към онзи момент. След като започва да пее сръбско вижда, че много и лежи на гласа. И вече започва да се запознава със сръбски изпълнители, завързват приятелства, дават си съвети, и други връзки завързва. И понеже Ленко Драганов и е предлагал да запишат нещо, пък и се познават от години, тя отива при него и той я насочва натам. Той просто си работи в Пайнер и там записват. И макар да е искала да ползва само студиото, Пайнера я чува, омайва я и така като на шега започва. Пък и вече е изменила и постановка на пеене и стил. Именно тя насочва към фолка и Есил - за нея пък какво ще кажеш? Даже първите и две песни са подарени от Рени, с текстове на сестра и. ‘99 та на Златния Орфей, ‘00 на Приказките, преди това консерватория, Ирина Чмихова.. Абе като и Таня Боева, Диана, Ина и сума ти други, които се преквалифицират. 

От 28.05.2023 г. от 13:34, Andrew Cunanan. каза:

Така е, не са дорасли за абстракността на визията - анцуг с токчета.

images?q=tbn:ANd9GcRpgNP0kINYhafbkyIXDPR

Никога не е носила анцуг с токчета. Лара каза, че намира нея като “анцуг с токчета и обеци”. В резултат на което Брадъра излъчваха кадри как носи анцуг с обеци. Но никога не е излъчвано да го носи с токчета, защото не е. 

преди 20 часа , SG каза:

Чак сега разбирам, че около 2004 CNN са й взели интервю като успяла българка. Призовавам @Runevskiда се присъедини вече към поздравителния купон и да разясни.

Да, правили са предаване за успелите българи. Дошли са да я интервюират в София, Слави Трифонов също. В началото на 2003та пък немската телевизия “Arte” прави предаване за успелите жени в България и интервюират Рени. В Швейцария и Гърция също са я интервюирали в техни телевизии като е ходила. В “The times of Israel” също…

преди 19 часа , SG каза:

Ето нещо добро и от ерата на последния албум, в който, между другото, също имаше добри предложения. Това парче звучи доста свежо, като се има предвид в каква насока тъкмо беше започнала да отива музиката по онова време.

Точно тогава е ерата на синтезатора и всичко живо си прилича. Ето пореден експеримент от Рени - песента е написана от Alek Sandar, с техно-хаус звучене, направи даже няколко варианта, все с различно и модерно звучене. В клипа пък танцува, залага на ретро диско визия. Като цяло целия албум е много разнообразен, ”Виж ме” също. След цели албуми с едни автори реши да рискува с различни неща, което малко или много обърка публиката в крайна сметка, но пак поне експериментираше. Версията на “Жалко, че не може” включена в албума също не е чалга, а точно обратното, ремикса на “Горчиво и сладко” с Бате Сашо също е свеж. Но все пак си самата песен, и “Йерусалим” са правени от поп автори. 

преди 17 часа , Andrew Cunanan. каза:

Камелия не е ли първата пяла в Пинк на български език - Къде си ти през 2001-ва? Що Рена си приписва тази заслуга за нейна?!

Камелия пее по Пинк на 29.12.2001, а Рени пее “И за теб ли е така” още преди пролетта. Преди това в една емисия даже Саша Попович и казва, че много ще се радват ако изпее и нещо на български. И все пак, Камелия пее в студиото на предаване на Пинк, а Рени пее на сцената на най-голямата им компания, в най-рейтинговото им шоу. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След интервюто с Алпер Чочев, което за десетина дни направи 30К, излезе и голямо интервю във вестник “Уикенд”, както и архивен репортаж от 30-тият и рожден ден, именно на който за първи път се появява Емилия. 
spacer.png

 

От 29.05.2023 г. от 17:25, meleto каза:

Ами не, Рени не беше номер 1 през 2001.

 

Като се тегли чертата за 2001г., наградата за певица на годината заслужава най-много Рени. Не ми се изброяват сега успехите и през годината, защото са редица. Но ако държиш бих могъл по-късно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...