Jump to content



Препоръчани коментари

Изумен съм от гениалните й изказвания.

Не можела сама да си избира песните, трябвало композиторите да й казват кое е подходящо за нея и кое ще е хит. Не можела да пее авторски мелодии в началото, не знаела как, само кавъри можела, защото вече някой друг го бил изпял преди нея. 

Убеден съм, че Ку-Ку Бенд са искали да си направят харакири по време на това интервю. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за композиторите е добре казано. По-скоро трябва да има добър продуцент, който да върши тая работа, да избира правилно, а композиторът и аранжорът да помагат за доброто звучене и изпяване, и хитово звучене. Те са певици, не продуценти или композитори, че да знаят кое как и какво. Само Луна и Теди Александрова са изключения със собствен нюх. И Глория в началото. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, asylum каза:

Това за композиторите е добре казано. По-скоро трябва да има добър продуцент, който да върши тая работа, да избира правилно, а композиторът и аранжорът да помагат за доброто звучене и изпяване, и хитово звучене. Те са певици, не продуценти или композитори, че да знаят кое как и какво. Само Луна и Теди Александрова са изключения със собствен нюх. И Глория в началото. 

Това ми звучи като Концертна дирекция през комунизма. Как така са само певици? Нямат ли мозък? Не казвам, че трябва всичко сами, но не може да си само една кукла на конци. Нужно е и малко артистична мисъл да вложиш в работата си.

Но нито певците певци, нито композиторите композитори. Затова сме и на това положение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkChild каза:

Това ми звучи като Концертна дирекция през комунизма. Как така са само певици? Нямат ли мозък? Не казвам, че трябва всичко сами, но не може да си само една кукла на конци. Нужно е и малко артистична мисъл да вложиш в работата си.

Но нито певците певци, нито композиторите композитори. Затова сме и на това положение.

Докъм 2000 и някоя всички песни са им били подбирани от музикални продуценти и всички имаха хитове. Какво направиха после Весела, Валя, Надя и други, че и Нина - нищо. 

То не пречи да участват в процеса, но е добре да има някой, който да дава съвети по време на записи най-малкото. Нали всичко е с комерсиална цел? Да не мислиш, че в Америка, Арабия или другаде хитовите изпълнители се занимават с такива бумащини? Всичко им се поднася на тепсия, влизат, записват и гърмят. После си отчитат каквото трябва, но е заслужено. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, asylum каза:

Докъм 2000 и някоя всички песни са им били подбирани от музикални продуценти и всички имаха хитове. Какво направиха после Весела, Валя, Надя и други, че и Нина - нищо. 

То не пречи да участват в процеса, но е добре да има някой, който да дава съвети по време на записи най-малкото. Нали всичко е с комерсиална цел? Да не мислиш, че в Америка, Арабия или другаде хитовите изпълнители се занимават с такива бумащини? Всичко им се поднася на тепсия, влизат, записват и гърмят. После си отчитат каквото трябва, но е заслужено. 

Има доста, които сами си пишат нещата. Но, айде, да речем че и така може, но ние нямаме и добри композитори. Нивото им е изключително ниско.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

Докъм 2000 и някоя всички песни са им били подбирани от музикални продуценти и всички имаха хитове. Какво направиха после Весела, Валя, Надя и други, че и Нина - нищо. 

То не пречи да участват в процеса, но е добре да има някой, който да дава съвети по време на записи най-малкото. Нали всичко е с комерсиална цел? Да не мислиш, че в Америка, Арабия или другаде хитовите изпълнители се занимават с такива бумащини? Всичко им се поднася на тепсия, влизат, записват и гърмят. После си отчитат каквото трябва, но е заслужено. 

Точно пък на запад изпълнителите участват супер много в създаването на албумите си и пишат голяма част от песните си. Но там почти няма такъв, който да не свири на поне един инструмент. Рени пък конкретно не е някаква уникална певица, че да залага само на това. 

Причината Весела, Валя и т.н да имат краткосрочен успех е комплексна. При всички положения и композиторите, и продуцентите, дават добрите песни и добрите кавъри на големите звезди. 

Евгени тънко й обясни, че за да стане това, което тя иска, трябва композиторът да я познава много добре, както се познават те със Слави. 

Подобен "диалог" имаха Луна и Кали в едно интервю. Кали дрънкаше, че нейната работа не била да пише текстове и музика, а само да пее. Луна твърдеше, че като напишеш нещо сам и си го изпееш, си вложил от себе си и си творец, а не само изпълнител. И е точно така. Кръчмарки с добри гласове има много. Липсват истински творци и артисти. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , DenFevgo каза:

Точно пък на запад изпълнителите участват супер много в създаването на албумите си и пишат голяма част от песните си. Но там почти няма такъв, който да не свири на поне един инструмент. Рени пък конкретно не е някаква уникална певица, че да залага само на това. 

Причината Весела, Валя и т.н да имат краткосрочен успех е комплексна. При всички положения и композиторите, и продуцентите, дават добрите песни и добрите кавъри на големите звезди. 

Евгени тънко й обясни, че за да стане това, което тя иска, трябва композиторът да я познава много добре, както се познават те със Слави. 

Подобен "диалог" имаха Луна и Кали в едно интервю. Кали дрънкаше, че нейната работа не била да пише текстове и музика, а само да пее. Луна твърдеше, че като напишеш нещо сам и си го изпееш, си вложил от себе си и си творец, а не само изпълнител. И е точно така. Кръчмарки с добри гласове има много. Липсват истински творци и артисти. 

Аз напълно подкрепям Луна, но не всяка има такъв талант. Виж примерно Емануела, Преслава, Алисия - тотални некадърници откъм способност да създадат нещо, но имат много хитове. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Рени голям купон прави, а песни на 20 и кусур години още й изкарват парите. Конкретно този хит го е изпяла 1:1 с оригинала.

https://www.vbox7.com/play:5a2a9b8723

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , pacho каза:

Рени голям купон прави, а песни на 20 и кусур години още й изкарват парите. Конкретно този хит го е изпяла 1:1 с оригинала.

https://www.vbox7.com/play:5a2a9b8723

Аз бих ѝ бил отишъл на участие. Наистина се раздава, където и да е, пее на живо, много е контактна и лъчезарна. Какви неща ѝ се случиха и не губи дух, евала. И репертоар си има. В девета глуха според много, ама ей на какво прави в заведенията...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, adorable каза:

Оня ден един приятел беше на Рена в кръчма и ми прати клипчета. Пълно с млади хора, знаят й старите хитове от-до, прави купон, без простотии. А нея тука съвсем са я отписали и я иронизират. Бахти късопаметния народ, честно - никва поколенческа приемственост. За Ивана и Глория седнали да ми говорят, за Райна и Нелина, за Дачева. Споко, за такива певци и ХОРА винаги ще има работа. 

В доста от тези кръчми им партнират оркестрите от заведението и правят купони дори и без актуален комерс. Живата музика носи съвсем различна емоция, която плейбека убива, дори и на хитова песен. 
Това го пуснах веднъж на домашно и им допадна - хора слушащи и свикнали предимно на студийните записи на Теди, Емрах, Симона и т.н., но нямаше някой да не знае и трите песни. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Runevski каза:

В доста от тези кръчми им партнират оркестрите от заведението и правят купони дори и без актуален комерс. Живата музика носи съвсем различна емоция, която плейбека убива, дори и на хитова песен. 
Това го пуснах веднъж на домашно и им допадна - хора слушащи и свикнали предимно на студийните записи на Теди, Емрах, Симона и т.н., но нямаше някой да не знае и трите песни. 

 

Да те питам, имаш ли компилацията от Замунда Best selection, аз я бях правил. Че не ми дава да я сваля, а съм с нов лаптоп и не пазя файла. Btw, сдобих се с Беста от 2004 на диск, страхотен е, но защо я няма "Водопад от любов" вътре? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, adorable каза:

Да те питам, имаш ли компилацията от Замунда Best selection, аз я бях правил. Че не ми дава да я сваля, а съм с нов лаптоп и не пазя файла. Btw, сдобих се с Беста от 2004 на диск, страхотен е, но защо я няма "Водопад от любов" вътре? 

Имам само официалните албуми от Замунда в мп3, ако искаш някоя песен пиши. Иначе да, беста е интересен проект - първия двоен такъв. С изненада - две-три нови песни и обложка тип албум със снимки. Но спокойно можеше да издаде и втори след години, има бая материал. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Runevski каза:

Имам само официалните албуми от Замунда в мп3, ако искаш някоя песен пиши. Иначе да, беста е интересен проект - първия двоен такъв. С изненада - две-три нови песни и обложка тип албум със снимки. Но спокойно можеше да издаде и втори след години, има бая материал. 

 

https://zamunda.net/banan?id=491559&t=music

ей това ми трябва, но няма сийд. Иначе искам всичко по албуми без Беста, ако не те затруднявам. Ако не - каквото имаш, ще съм ти благодарен.

Поздрав:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , adorable каза:

 

Тука бяха ползвали от буквите от концерта на Рени, да пестят пари. 


Двете с Гло са терминаторките в НДК.:D

И на 10 години Пайнер, и на Пролетно парти 2003… А пък цветето в новогодишната програма за новата 2001г. Евала, че не е ходила - под нивото щеше да и е при тези обстоятелства. Но нещо особено значимо е това, че 2008г. успя да напълни НДК сама, без голямата фирма. Не че и преди имаше особено рамо, но..

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
преди 2 часа , SG каза:

За Бялата роза нямаше как да се знае в какво ще се превърне в дългосрочен план, а сред другите песни не знам някоя да я била кой знае колко по-изявена през 2001. Освен може би песните на Рени, които все пак мачкаха в две държави и тя напълно си заслужаваше Певица... но нали е 'над тези неща'. :D

Песен, посочена в годишната класация на списанието от читателите за номер 1. С 4 милиона гледания и редица фен кавъри към днешна дата, дори снощи я пя Прея по БТВ. С революционен клип, сътворен от екипа на Цеца и достоен за клип на годината. Пилотна песен от албум, доредил се в топ 10 в Сърбия дори, представен с концерт в НДК, на стадион и турне, и родил хитове като прецедента И за теб ли е така с Орлин и Мерцедес, надхвърляща 20 милиона гледания и наградена от сръбската музикална академия. И няма номинация, защото е дело на чужд композитор - с такова оправдание май бяха излезли.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

spacer.png
След падането на маската на Рени в “Маскирания певец” преди дни, тя даде 4 интервюта. Сред любопитните откровения в тях, бе и това, че има проблеми със щитовидната жлеза и хормоните като цяло. Днес Шоу Блиц пуснаха интервюто с нея, преди месец пък участва в “Шоуто на Цитиридис”.

Ето и изпълненията и като Букетът :

1  • 2 • 3 • 4 • Разкриването 

F2561C2A-126F-4F1E-893F-70B31288F974.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Runevski каза:

spacer.png
След падането на маската на Рени в “Маскирания певец” преди дни, тя даде 4 интервюта. Сред любопитните откровения в тях, бе и това, че има проблеми със щитовидната жлеза и хормоните като цяло. Днес Шоу Блиц пуснаха интервюто с нея, преди месец пък участва в “Шоуто на Цитиридис”.

Ето и изпълненията и като Букетът :

1  • 2 • 3 • 4 • Разкриването 

F2561C2A-126F-4F1E-893F-70B31288F974.jpeg

Като не носи маска, поне ваксинирала ли се е? Щото в връх на наглостта в разгара на поредната вълна да обяснява кой бил развъдник на бактерии и си е точно за канселация. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Видях, че @Lelqtian е коментирал и си викам - Рена само някоя простотия е изръсила горката. Обаче тя винаги надминава очакванията в това отношение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Runevski каза:

 

F2561C2A-126F-4F1E-893F-70B31288F974.jpeg

Колкото и да я харесвам съм безсилен към простотията, която изпълва пространството, всеки път, когато Ренет си отвори устата да каже нещо. АНАТЕМА!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...