Jump to content



Препоръчани коментари

От 4.01.2022 г. от 22:54, RumyanaFen каза:

Remake Version 2022 аранжимент, микс, запис и мастер: Велислав Драганински музика: Kyriakos Papadopolos текст: Деси Слава

 

Е, не. То на Весела машъп-а изглежда като продукция на Юнивърсъл в сравнение с това нещо. Чиста подигравка с песента. Визуализацията изобщо няма да я коментирам. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен. Очаквах здрав кръчмарски смаш, а то се оказа нещо доста по-свежо и съвременно. Не че е трябвало да подценявам стила на Драганински, страхотни неща й прави.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 4.01.2022 г. от 22:54, RumyanaFen каза:

Remake Version 2022 аранжимент, микс, запис и мастер: Велислав Драганински музика: Kyriakos Papadopolos текст: Деси Слава

 

Когато върху инструментала на “Моето слабо място” сложиш “Две сърца”. Не знам защо продължава да я презаписва тази песен, няма накъде по-популярна да стане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен я е презаписала, за да я има и тази песен в канала. Жалко, че вероятно няма изгледи да й върнат оригиналния клип с 8М гледания, но поне от този в Планетата си се натрупват наново.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен Две сърца никога не ми е била сред най-най-любимите Десови. Но излезе в идеалния момент, в който тя беше на върха и после я коронясаха и на наградите, просто нямаше как да не се създаде трайна истерия. Самата Десислава явно също много си я харесва и реши да наложи нея във времето, за сметка на други.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, DarkChild каза:

Никога не съм разбирал прехласването по тази песен. Никога не ме е кефила кой знае колко, за разлика от Думи две, която се забрави.

Да, плюс "Няма те до мен", "Не вярвам", "Лъжа".

Нещо не ме кефи аранжиментът, малко ми е постно. Можеше да даде нов живот на някоя друга песен, примерно "Следи от сълзи", "Завинаги", да речем, в акустичен вариант.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 6.01.2022 г. от 19:43, DarkChild каза:

Никога не съм разбирал прехласването по тази песен. Никога не ме е кефила кой знае колко, за разлика от Думи две, която се забрави.

 

От 6.01.2022 г. от 20:05, adorable каза:

Да, плюс "Няма те до мен", "Не вярвам", "Лъжа".

Нещо не ме кефи аранжиментът, малко ми е постно. Можеше да даде нов живот на някоя друга песен, примерно "Следи от сълзи", "Завинаги", да речем, в акустичен вариант.

Парадоксалното е, че тази песен е толкова елементарна и невпечатляваща в същността си, че истинската "работа" ѝ вършеше единствено великолепният оригинален аранжимент, който не приличаше на нищо друго до (а и след) 2002. И през 2022 тя реши точно него пък да "пипне".

С "Луда по тебе" на Камелия е същото положението - тези две песни са голи води без оригиналните си аранжименти.

Не че е лоша работата на Драганински - напротив, ама не изнася песента по толкова добър начин сега както 2002-ра.

Извод - нос и оригинален аранжимент на доказан хит не се сменят, ако не си напълно сигурен, че ще са за по-хубаво.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

На нас, които сме израснали в романтичните времена на фолка, когато Токичовото звучене беше вървежно, може и да ни бледнее римейка, но на новите фенове расли в комерс времената след 2009, вероятно ще им хареса. Няма лошо, че я припомни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 часа , Gerganafen каза:

На нас, които сме израснали в романтичните времена на фолка, когато Токичовото звучене беше вървежно, може и да ни бледнее римейка, но на новите фенове расли в комерс времената след 2009, вероятно ще им хареса. Няма лошо, че я припомни.

Това е много вярно. И не само за римейка, а и за продукцията й като цяло. Не е изненадващо слушател, който е проследил жанра от началото, да очаква изпълнители като ДС да издават песни в ретро стил, със стар модел на аранжименти. Дори и на мен ми се иска тя да прави повече такива, въпреки че й харесвам и доста от модерните. Но реално погледнато само с продукция в ретро вид тя тотално ще се забие- бързо ще я пратят в графата, в която са всички от зората освен тя, Камс и Софка.

За мен Дес трябва още няколко години да се бори за по-младия таргет и да издава и комерси. Може би малко по-тежки, които да й отиват и на годините и днешния вайб. След 50, живот и здраве, й е време да слуша повече сърцето си и да изпее всичко, което й се е искало да изпее- от фолклор до песни на други езици. Много ще й отива да си изгради и ниша в естрадата, именно такива като нея биха могли и днес успешно да работят този стил.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 6.01.2022 г. от 19:43, DarkChild каза:

Никога не съм разбирал прехласването по тази песен. Никога не ме е кефила кой знае колко, за разлика от Думи две, която се забрави.

+1, Бели нощи ми е любимата на Деса, че даже е и авторска на Токича, а не е кавър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 9.01.2022 г. от 10:57, SG каза:

Това е много вярно. И не само за римейка, а и за продукцията й като цяло. Не е изненадващо слушател, който е проследил жанра от началото, да очаква изпълнители като ДС да издават песни в ретро стил, със стар модел на аранжименти. Дори и на мен ми се иска тя да прави повече такива, въпреки че й харесвам и доста от модерните. Но реално погледнато само с продукция в ретро вид тя тотално ще се забие- бързо ще я пратят в графата, в която са всички от зората освен тя, Камс и Софка.

За мен Дес трябва още няколко години да се бори за по-младия таргет и да издава и комерси. Може би малко по-тежки, които да й отиват и на годините и днешния вайб. След 50, живот и здраве, й е време да слуша повече сърцето си и да изпее всичко, което й се е искало да изпее- от фолклор до песни на други езици. Много ще й отива да си изгради и ниша в естрадата, именно такива като нея биха могли и днес успешно да работят този стил.

 

Ама то тя цял живот все чака да изпее това, което и е в сърцето.. Въпросът е, дали след 50 ще и е останал някакъв глас… 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, GSA каза:

Ама то тя цял живот все чака да изпее това, което и е в сърцето...

Аз откакто я знам като певица наистина тя все чака тоз момент. А феновете й обикновено са в един перманентен Stand By за нещо велико от нея и все нещо друго изниква на хоризонта.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 11.01.2022 г. от 1:54, omline каза:

Аз откакто я знам като певица наистина тя все чака тоз момент. А феновете й обикновено са в един перманентен Stand By за нещо велико от нея и все нещо друго изниква на хоризонта.

Буквално повечето в музикалния бранш са така. Все казват "това е само началото" или "още нищо не сте чули". Ми тъй кат' гледам май няма и да чуем. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Особено от Деса сме свикнали на обещания от типа на "още нищо не сте чули". Лошото е че и тя и повечето други си вярват, че това, което ни предлагат е нещо нечувано. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аранжиментът на 2 сърца е зле, учудващо за Драганински, но... Изпълнението очаквах да е много зле, но явно е паднала яка обработка... Като цяло нито има същия заряд, нито блести повече от оригинала. С "Казваш, че ме обичаш" се получи, но с тази песен не.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 11.01.2022 г. от 1:05, GSA каза:

Ама то тя цял живот все чака да изпее това, което и е в сърцето.. Въпросът е, дали след 50 ще и е останал някакъв глас… 

 

От 11.01.2022 г. от 1:54, omline каза:

Аз откакто я знам като певица наистина тя все чака тоз момент. А феновете й обикновено са в един перманентен Stand By за нещо велико от нея и все нещо друго изниква на хоризонта.

 

От 12.01.2022 г. от 19:32, Ciaga каза:

Буквално повечето в музикалния бранш са така. Все казват "това е само началото" или "още нищо не сте чули". Ми тъй кат' гледам май няма и да чуем. :D

 

преди 23 часа , Stela каза:

Особено от Деса сме свикнали на обещания от типа на "още нищо не сте чули". Лошото е че и тя и повечето други си вярват, че това, което ни предлагат е нещо нечувано. 

Не е като цял живот само да си е пяла типичната чалгичка и да си е мислела, че прави нещо забележително. И до ден днешен си остава изпълнителката с най-голямо разнообразие в дискографията. Като почнем от английските песни, минем през испанските и стигнем до недооценен брутал като Slavatronika, какъвто експеримент никоя колежка не е имала. И в българските парчета е била новатор неведнъж.

Достатъчно е дала за музиката, но е ясно, че може и още и някъде там и на нея й се иска. Проблемът при Десислава е най-вече в последните години. Някой й наби в главата, че за да оцелее в средната възраст трябва за издава само чалга комерси и чат-пат някоя балада с кръчмарски полъх. Радвам се, че поне вече е видяла, че дискотеките няма да я хранят до живот и затова се е ориентирала към резервен бизнес. Може би ще видим отново старата Десислава чак когато се чувства малко по-стабилна без да е длъжна да ходи нон-стоп по кръчмите.

До тогава ще си слушаме чалгичката и стари песни като последното различно нейно парче засега.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой от тук бил ли е на този концерт? Да разкаже малко спомени от първо лице - аз бях спечелил билет за него, но нямах възможност да отида, друг се облажи тогава на мое място. 

Спомням си беше май късна есен - някъде ноември месец и все се чудя с какъв акъл се е облякла така за концерт, на който през цялото време можеш да видиш дъха на хората наоколо. Иначе си е много хубава и супер пее.

 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
От 13.01.2022 г. от 21:03, SG каза:

 

 

 

Не е като цял живот само да си е пяла типичната чалгичка и да си е мислела, че прави нещо забележително. И до ден днешен си остава изпълнителката с най-голямо разнообразие в дискографията. Като почнем от английските песни, минем през испанските и стигнем до недооценен брутал като Slavatronika, какъвто експеримент никоя колежка не е имала. И в българските парчета е била новатор неведнъж.

Достатъчно е дала за музиката, но е ясно, че може и още и някъде там и на нея й се иска. Проблемът при Десислава е най-вече в последните години. Някой й наби в главата, че за да оцелее в средната възраст трябва за издава само чалга комерси и чат-пат някоя балада с кръчмарски полъх. Радвам се, че поне вече е видяла, че дискотеките няма да я хранят до живот и затова се е ориентирала към резервен бизнес. Може би ще видим отново старата Десислава чак когато се чувства малко по-стабилна без да е длъжна да ходи нон-стоп по кръчмите.

До тогава ще си слушаме чалгичката и стари песни като последното различно нейно парче засега.

 

Направих си труда да попрехвърля всички песни от прехваления Славатроника - ми няма една, която да ми се прииска да си пусна цялата. Като идея е ок, но цялостното усещане е за някакво демо, скалъпено набързо в гаража. На Екстра Нина опитите да комбинира фолклор с електронно звучене  от Деветият елемент и Бяла калина (десетина-15 години по-рано) са къде-къде по-слушаеми. Уф, забравих, че Десислава е първа във всичко.

Ей тая Десислава обичам аз:

Има и глас, и диапазон, и емоция. Все неща, които напоследък й бягат, дано се върнат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...