Jump to content



Препоръчани коментари

преди 1 минута, pacho каза:

В припева май Магаса пее беквокал? Много е здрав инструменталът.

 

Да, тя беше го ползвала за този няколко песни в албума. Тук се чува по-ясно:

Абстрахирайки се от клиширания текст песента хич не е лоша. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, pacho каза:

В припева май Магаса пее беквокал? Много е здрав инструменталът. Ако се изсвири от симфоничен оркестър ще е страхотно.

 

Аз ли съм единственият човек, който предпочита ремикса! :D 

 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, HIStory каза:

Да, тя беше го ползвала за този няколко песни в албума. Тук се чува по-ясно:

Абстрахирайки се от клиширания текст песента хич не е лоша. 

Обичам и двете версии на тая песен. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, HIStory каза:

Да, тя беше го ползвала за този няколко песни в албума. Тук се чува по-ясно:

Абстрахирайки се от клиширания текст песента хич не е лоша. 

Тази песен ми харесва толкова много! Дори не ми е сторило никакво впечатление че текста не е блестящ. Супер музика и изпяване, жалко че е останала нереализирана и незабелязана.

Каква е историята на тази песен? Чух в едно интервю Глория да говори малко за нея. Била е готова още от 97-ма май, но я е пуснала 2003 защото тогава е почуствала че ще се приеме повече. И защо в два варианта?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на текста. За 2003-та, че и 1997-ма си е блестящ направо. Даже бас ловя, че маса хора не знаят какво е "атлаз" и сигурно ще се сетят за "атлас" от часовете по география. А гледайки и успеха от матурите в последните 5 години може и за това да не се сетят. Значи не е клиширан текстът.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

Нищо му няма на текста. За 2003-та, че и 1997-ма си е блестящ направо. Даже бас ловя, че маса хора не знаят какво е "атлаз" и сигурно ще се сетят за "атлас" от часовете по география. А гледайки и успеха от матурите в последните 5 години може и за това да не се сетят. Значи не е клиширан текстът.

Аз по-скоро припева визирах - хем клиширан, хем с никакъв хитов заряд към 2003-та. От друга страна хитове бяха клишета като "Любовта си как да върна, самотата ще прегърна", та знае ли се... Като цяло текстовете  на 90% от песните в "Крепост" са тотал щета.  За мен варианта "В нова дреха" е по-интересен и запеваем:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, HIStory каза:

Аз по-скоро припева визирах - хем клиширан, хем с никакъв хитов заряд към 2003-та. От друга страна хитове бяха клишета като "Любовта си как да върна, самотата ще прегърна", та знае ли се... Като цяло текстовете  на 90% от песните в "Крепост" са тотал щета.  За мен варианта "В нова дреха" е по-интересен и запеваем:

 

Не е нужно всяка песен да е "тупалка" и хит... "Красив свят" за мен е една от най-добрите песни на Глория и няма аналог може би в целия жанр. Текстът е страхотен, мелодията те пренася в друго пространство. Глория го е изпяла жестоко. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, DenFevgo каза:

Не е нужно всяка песен да е "тупалка" и хит... "Красив свят" за мен е една от най-добрите песни на Глория и няма аналог може би в целия жанр. Текстът е страхотен, мелодията те пренася в друго пространство. Глория го е изпяла жестоко. 

Екстра Нина има подобни в първите албуми, а после в Деветият елемент ги изпълнява вече по-фолклорно, но като аранжименти са сходни с тази на Глория, която излиза по-късно. Но сигурно е на Митко Петров - той такива правеше, имаше и един инструментален албум Хичирия. Супер стил. 

А защо са две версиите наистина? Тя Красив свят не я издаде, а в Крепост включи В нова дреха, която е леко почалгарена, може би с комерсиална цел, но пак не заложи на нея. И двата текста стават. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , asylum каза:

Екстра Нина има подобни в първите албуми, а после в Деветият елемент ги изпълнява вече по-фолклорно, но като аранжименти са сходни с тази на Глория, която излиза по-късно. Но сигурно е на Митко Петров - той такива правеше, имаше и един инструментален албум Хичирия. Супер стил. 

А защо са две версиите наистина? Тя Красив свят не я издаде, а в Крепост включи В нова дреха, която е леко почалгарена, може би с комерсиална цел, но пак не заложи на нея. И двата текста стават. 

"Красив свят" е включена точно в Хичирия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , HIStory каза:

Аз по-скоро припева визирах - хем клиширан, хем с никакъв хитов заряд към 2003-та. От друга страна хитове бяха клишета като "Любовта си как да върна, самотата ще прегърна", та знае ли се... Като цяло текстовете  на 90% от песните в "Крепост" са тотал щета.  За мен варианта "В нова дреха" е по-интересен и запеваем:

 

"В нова дреха" е страхотна песен! ❤️ И отдавна й търся инструментала 😄

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Just_Me каза:

"В нова дреха" е страхотна песен! ❤️ И отдавна й търся инструментала 😄

Аз го имах в стар компютър или дискове...

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8.09.2021 г. от 22:58, asylum каза:

Аз ли съм единственият човек, който предпочита ремикса! :D 

 

 

А аз - оригиналът:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , pacho каза:

Нищо му няма на текста. За 2003-та, че и 1997-ма си е блестящ направо. Даже бас ловя, че маса хора не знаят какво е "атлаз" и сигурно ще се сетят за "атлас" от часовете по география. А гледайки и успеха от матурите в последните 5 години може и за това да не се сетят. Значи не е клиширан текстът.

 

Една думичка лястовичка не прави

 

 

преди 21 минути, Andrew Cunanan. каза:

А аз - оригиналът:

 

 

 

Първо е купен от Глория. Голяма драма беше с тези елементи като се появиха и в на Ивановата песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямат нищо общо, но Красив свят има елемнти които ме препращат в Не ме моли. Не знам дали е аранжимента, изпяването, някои звуци или ефекти, но някак се свързват двете, поне за мен. 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Illyria каза:

Нямат нищо общо, но Красив свят има елемнти които ме препращат в Не ме моли. Не знам дали е аранжимента, изпяването, някои звуци или ефекти, но някак се свързват двете, поне за мен. 

 

 

Много преди Дуа Липа, именно Глория върна диското на мода с "Не ме моли". <3

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Не ме моли" е много яко парче, в стил Дона Съмър... както беше и "Хипноза". Готино, дискотечно.

На "Не ме моли" само текстът е малко банален. Но в аранжимента даже има лека нотка на румънските денсове, които бяха актуални около 2010. Винаги е правила нещо свежо в онези години. За мен беше яка вълната и с хаусовете.

Може да си наснима едни хубави тв версии като "Прегърни ме" с тия миксове, които направи и изпя в студиото си. И да се въртят по Планета. За съжаление сме в такова лудо време с локдауни, че бизнес моделът трябва да се промени. Но от Пайнер вместо да помислят за алтернатива как да изкарат пари, когато клубовете са затворени, продължават да копаят дъното. Може да правят лайфове, да се стриймват, да имат онлайн билети. Да правят мини концерти, както беше тоя на Азис за Нова година. Ако са малко по-далновидни, ще изпреварят времето и ще бъдат новатори. Не са им нужни спонсори дори.

30 години Пайнер и след 2010 нищо не предлагат на изпълнителите си. Дори едно студио. НИЩО. А гледайте, Звезде гранда не са спирали.

Още могат да се правят програми в Приказките, там си е цял комплекс и си е техен. Поне това. Добре, че с Емаг работят, да им се изкупят албумите. Но могат да преиздадат още от тях, защото хората търсят като луди в Базар и ОЛХ. Планета също не знам кой я гледа вече. Толкова са ретроградни...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз още не разбирам защо си отмени концерта в Летния театър в Пловдив ? Графа примерно си направи концерта в Античния тези дни. Ако е нямало билети да беше заложила на по-масова реклама - а не да отменя концерта за другата година… лудост е това. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, GSA каза:

Аз още не разбирам защо си отмени концерта в Летния театър в Пловдив ? Графа примерно си направи концерта в Античния тези дни. Ако е нямало билети да беше заложила на по-масова реклама - а не да отменя концерта за другата година… лудост е това. 

Имам чувството, че със започване на есента всички се юрнаха да правят концерти. Но то лятото всичко живо е по морето, затова. Аз не мога да разбера - уж мерки и чудесии, а реално и Графа си направи концерта, Любо ще си го направи в Арена през октомври, Лили Иванова и тя...

Възможно е да се е притеснила от данните за заразени. Все пак, имай предвид, че след участието на Коледа я направиха на нищо... и може да не иска втори път да преживява това. Другият вариант е, както си и мисля, да не са били достатъчно продадените билети. Не беше достатъчно рекламата. Самата културна организация да се беше заела, ако от нея зависи. Имаше някакъв билборд от тия сменяемите, ама така и не го видях. Плакати също не видях. Явно много бързо върху тях са залепени други. За сметка на това градът беше заринат от плакати на Графа и Лука (който направил страхотен концерт в Античния, пак на 7 септември). Не знам, повече интервюта ли трябват, повече плакати ли, но трябва да се направи нещо догодина. Още повече, че концертът е през юли, когато наистина пак всички ще са на почивки.

Аз билетите няма да си ги връщам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че трябваше да си направи концерта. Сега бе моментът. Миналата година и Миро не събра препълнен Античен театър в Пловдив, ама си направи концерта. Много, малко - това са си твоите хора. Не трябва винаги да се чака най-идеалният момент, защото може и да не дойде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя дори беше споделила една сгрешена статия от Пловдив24: “Глория отменя концерта си в Античния Театър?”

Със сигурност прави разлика от Античен и Летен театър. Просто си мисля, че е искала да си почеше егото, че едва ли не за читателите, Глория е готвила концерт в Античния с капацитет над 3000 места. Е уви - тя няма такава смелост за нещастие да стъпи на такава сцена. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, GSA каза:

Тя дори беше споделила една сгрешена статия от Пловдив24: “Глория отменя концерта си в Античния Театър?”

Със сигурност прави разлика от Античен и Летен театър. Просто си мисля, че е искала да си почеше егото, че едва ли не за читателите, Глория е готвила концерт в Античния с капацитет над 3000 места. Е уви - тя няма такава смелост за нещастие да стъпи на такава сцена. 

Всичко може, щом е пълнила НДК. Не виждам с какво Графа и компания са повече от нея. Нито имат тотални хитове в последните години, нито са по-големи имена.

Въпросът е в рекламата. И за мен концертът трябва да си е самостоятелен. Уважавам Симона и Славеев, но... така мисля.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...