Jump to content



Препоръчани коментари

Експериментите и на мен ми липсват, не само при Глория. Жанрът поначало вече е станал един такъв вървящ по сигурното. А точно това го прави по-малко интересен от преди.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да кажеш, че Гюра върви по сигурното, значи, че вади неща, които имат поне среден успех. А в действителност всичко, което вади е толкова зле и откъснато от света около нея, че единственото сигурно нещо е грандиозния провал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , adorable каза:

 Ето, Борката Дали е издал хубава песен, ама няма да стане хит, защото вече не е неговото време.

 

"Борката" има един-единствен голям самостоятелен хит в кариерата си. Никога не е бил нищо повече от Б група. Да сравняваш с Гюра, която от номер 1 сега е никоя, е нелепо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , DarkChild каза:

"Борката" има един-единствен голям самостоятелен хит в кариерата си. Никога не е бил нищо повече от Б група. Да сравняваш с Гюра, която от номер 1 сега е никоя, е нелепо.

Беше време, в което всички имаха хит. Борко е бил и на турнета. Просто хубавата песен вече не е достатъчна. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , DarkChild каза:

Да кажеш, че Гюра върви по сигурното, значи, че вади неща, които имат поне среден успех. А в действителност всичко, което вади е толкова зле и откъснато от света около нея, че единственото сигурно нещо е грандиозния провал.

Като за нейните си възприятия от преди 15 години си върви баш по сигурното. С еднакви песни в нейн си стил с до болка познато звучене и изпяване- за да не излезе, че се е продала с гнусни по-актуални песни от сорта на "Сърце", "Името ти", "След 1000 жени", "Къде беше ти", "Ако утре ме губиш", "В твоите очи" и т.н. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека да спрем да оправдаваме Глория за посредствените неща, които предлага в последните години. Това не е "стил и класа", това си е чиста посредственост без никаква дълбочина. "Клипове", в които просто мята коси без никакъв замисъл. Текстове, в които се търкалят думи, които за никого не значат нищо. Изобщо не съм съгласен, че няма как в това време да се впише някоя като нея. Софка в момента се смята за абсолютна класика и й се кефят и малките. Но Софка има много добро медийно присъствие. Глория какво има, освен клиширани интервюта със Симона? В същото време през 2015 направи най-добрия самостоятелен концерт на чалга певица. Но цялостно концепцията й е мега зле. Аз разбирам да не й се занимава вече толкова и примерно веднъж годишно да пуска някакъв брутален проект. Но да пускаш "Нюанси сиво" и още 5 като нея... е, не. Няма нужда. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Една песен като "След 1000 жени" би ѝ стояла бомба действително, но не мисля, че песен като "Ако утре ме губиш" е с нещо по-значителна от "Любовта настоява". Преса не помня от кога не е пускала тежка песен. То са все някакавки комерс флопове, на които и заглавията им не помня. Ако ще и 20 млн. да имат. Софка и Коцьо са успешни за себе си, ок. Те са си и на един акъл. Спокоен съм за тях, че има кой да ги слуша. Ама трябва ли всички да им възприемаме кариерния модел? Или на Сашо Роман? Щото и той е класик. Мен, като не ме кефят, трябва ли да се насилвам? Никой не оправдава Глория. Нормално е от нея да се очаква повече. Може и да не иска да се състезава. Както Дани написа назад, други приоритети. Аз виждам, като направи онлайн концерт, отдолу под песни като "Откраднат миг" да се изреждат и Софки, Мофки, Ивелини Колеви, Есили, Калита и други да се кефят. Може би просто е достатъчно да си държи на старите песни и хляб винаги ще има. Цеца и Драгана колко време вече нямат нови песни и албуми... Просто тука, каквото и да направиш, веднъж нарочат ли те, край. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За Преслава съм съгласен, доста се чудих коя нейна песен да посоча и затова се наложи да се върна по-назад във времето. Тя чисто и просто върви по пътя на Глория, както съм казвал и преди- зациклила е в едно и него си знае, не мърда. Явно е някакъв синдром на тези, които дълго са били на върха и са свикнали всички да им свалят звезди.

На мен ми се струва, че и самата Глория вече не си търси оправдания и даже не й се занимава. Вие, като фенове, я следите повече и можете да кажете по-добре от мен, но не мисля че до сега е имала период, в който толкова дълго време да не пуска поп-фолк и да си личи, че вече няма и грам желание за това. Което е тъжно. Харесва ми можещи чалга звезди като нея да залагат и на фолклора и на разни празнични песнички като коледната. И за опита за концертна дейност я поощрявам, тук има шанса да си остане на добро ниво като някои естрадни. Но навремето очакванията ни за развитието й през годините чисто и просто бяха други. Може би точно това е, което ни човърка нас, по-големите слушатели на жанра и за което на по-малките въобще не им пука- че някога от Глория се очакваше да си остане като най-голямата във времето.

Иначе като фен на Десислава и донякъде на Камелия бих могъл спокойно да заявя, че е възможно да се завърнеш дори и когато са те нарочили. През 2015, когато и двете решиха да се засилват, жанра беше в такова едно положение, че певиците над 35-40 не се смятаха за конкурентоспособни. Но точно те двете отвориха вратите за това да не се описват напълно старите легенди. Така се стигна до днешното положение ретрото да е на брутална почит и някои имена да са интересни дори и с нова продукция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 23.12.2021 г. от 13:19, GSA каза:

Малко коментари от статията за Коледната им песен във фейсбука на сигнал. Доста се припокриват с нашите коментари във форума:

 

D6441D7E-D1EF-4283-92DC-FE0A7264502D.jpeg

Прави са. Никой ни ги слуша, ни ги харесва, освен няколко знаем какво.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох, леле, майко... подбрала само бавни и поп парчета.... най-несръбско звучащите, ей така нарочно да им е скучно и досадно.

Да беше предложила "На по-добрите стрелци" - това със сигурност щеше да им допадне на сърбите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pacho каза:

Ох, леле, майко... подбрала само бавни и поп парчета.... най-несръбско звучащите, ей така нарочно да им е скучно и досадно.

Да беше предложила "На по-добрите стрелци" - това със сигурност щеше да им допадне на сърбите.

Хванах само "Докосването има памет" - изключително неадекватен избор, ако тя сама ги е подбирала?? На нейно място бих пуснал "Илюзия" и/или "Добре дошъл" с подробна информация за композиторите и създаването на песните. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя песента не че е лоша, ама грам не е за тоя пазар. Все пак не те канят всеки месец там. Нямаше нужда и да прави разни сеири с популярни песни кавъри в Сърбия. "Добре дошъл" май не е с точно изяснени корени. Имаше някаква полемика с една гръцка песен. 

Аз даже бих пуснал Нюансите, поне изглежда топ там. Можеше да подбере някоя от сниманите в Гърция, имат хитов заряд, лятно настроение, примерно "Любима", която като текст е лесно смилаема за съседите. 

Най-подходящи след "Не сме безгрешни" според мен шяха да са "Влюбена в живота" и "На по-добрите стрелци", звучат си сръбско, втората е супер разпята и динамична.

Или си залагаш на силните козове - Фениксчето, "Крепост" и си пич при Драгана.

Другият път с преводач задължително.... 40% от интервюто беше хън-мън. Да не говорим с каква конкретика говореше за Нов фолк, композитори и Симона - с каквато у нас не говори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И вие знаете колкото нея какво да изпее. Доживяхме да чуем, че нюансите, стрелците и влюбена в живота ще са добър избор където и да е да ги пее... Аман! 

 

Ясно от къде и идва бедната представа за избор на песни! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе, Глория си е Глория. Който ще да се опитва да я обезценява като изпълнител. Първа, прима, кралица, си звучи адекватно за нея. Направила е и постигнала достатъчно, за да си заслужи титли, прозвища и всичко. Това, че от години не е на върха, то кой ли е изобщо там, за мен чалгата отдавна умря, все пак си е класен изпълнител. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Споко, няма да иде при плескавиците. Няма лошо, че са си разменили някакви жестове с Драгана. Все пак това е Драгана.

Със сигурност Глория с трите си фолклорни песни тази година е много повече български изпълнител от онези с мушамите, чиято последна хубава песен забравих кога беше... пък за хит да не говорим. Закривайте го този жанр. Във време разделно най-добре личи кой с какви принципи е и какво може да сътвори сам. Видяхме, че нямат значение гледанията, когато нямаш нито един концерт и никой не ти купува албум, кел файда, че го слушат в спотифай.

Видях и на Коледа, че на Глория ѝ се радват няколко поколения, пък нека е залязла. Може да си избира къде да пее, днес е в един от най-хубавите хотели, по предавания си я канят, снощи по ДМ сат, довечера по БНТ... Колкото - толкова. Някои и толкова нямат... защото нямат какво да пеят милите, освен мушами и кючеци за кучки и боклуци (които само догодина никой няма да помни), затова от Мегамита и Бушидота няма да излязат. И така, докато се мумифицират, което няма да е далеч във времето... дотогава може под строй още по една ринопластика да си направят за успокоение на нервите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...