Jump to content



"Но вече съм изяла червилото си с теб"


Лирическа интерпретация!  

79 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Предлагам това да е началото на серия от теми, в които да се изясняват фрази от песните.

Следващото трябва да е: Какво е имала предвид лирическата героиня на Джена с фразата "И ти давам даже онова, дето мразя да го давам" от "Кой ме събра с теб".

Приемам предложения за отговорите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Какво е имала предвид лирическата героиня на Джена с фразата "И ти давам даже онова, дето мразя да го давам" от "Кой ме събра с теб".

Приемам предложения за отговорите.

 

Мии... кое би могло да мрази да си дава... освен гъза, аз за друго не се сещам. То ест лирическата героиня е толкова влюбена, че е готова да се насере на х*я на избраника си, само и само да му даде всичко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мии... кое би могло да мрази да си дава... освен гъза, аз за друго не се сещам. То ест лирическата героиня е толкова влюбена, че е готова да се насере на х*я на избраника си, само и само да му даде всичко.

И аз до този извод стигам, но допускам, че може да има и други тълкувания.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мии... кое би могло да мрази да си дава... освен гъза, аз за друго не се сещам. То ест лирическата героиня е толкова влюбена, че е готова да се насере на х*я на избраника си, само и само да му даде всичко.

:roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предлагам това да е началото на серия от теми, в които да се изясняват фрази от песните.

Следващото трябва да е: Какво е имала предвид лирическата героиня на Джена с фразата "И ти давам даже онова, дето мразя да го давам" от "Кой ме събра с теб".

Приемам предложения за отговорите.

Ми десерта, бре!...

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мии... кое би могло да мрази да си дава... освен гъза, аз за друго не се сещам. То ест лирическата героиня е толкова влюбена, че е готова да се насере на х*я на избраника си, само и само да му даде всичко.

Брутални сте... Аз като един типичен Водолей най мразя да си давам свободата

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: :roll1: :roll1:

 

Хайде, дайте нова тема за размисъл.

 

Ами пуснете си на Дебора Нещо неморално...

 

там аналният секс не е мираж...

 

нямате ли си друга работа, че разсъждавате над елементарни текстове?

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво значи, че си е прехапала устните?

 

Да прехапваш устни е езика на тялото, знак на това, че харесваш някого докато го гледаш или си мислиш за този човек. В повечето случаи се отнася за това, че го харесваш сексуално, и да прехапваш устни издава това желание. От там и "вече съм изяла червилото си с теб [от прехапване на устните си]".

 

Малеее, ама то дай да направим тема с лингвистични талкувания на текстове от песни, щом една такава елементарна фраза може да предизвика такива философски разсъждение, че дори и различни мисловни школи. :3fdb8960598fa63e: Аз си знам за мен, че има доста по-оплетени текстове, които заслужават по-дълбоко разсъждение върху значението, което искат да предадат. Не става дума за лековати текстове, а за по-сериозни и тежки такива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: :roll1: :roll1: :drunk:

Наистина сме брутални.

 

Темата със сигурност е шеговита, но въпросът си е съвсем валиден и засега неразрешен: и трите опции имат логика спрямо смисъла на текста (*уж започваме от нула, но всъщност вече сме имали вземане-даване*).

 

Иначе и аз много често не разбирам или не знам как да интерпретирам части от текстове, така че с удоволствие бих водил ежеседмичен литературен клуб по анализ на чалга лирики, ако има интерес. :1000 (6):

l2Je8hItOa4WolD7q.gif

 

Давайте предложения за песни. "Кой ме събра с тебе" е достоен кандидат, и аз винаги съм се чудил що е то, дето Джена мрази да дава...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Един текст който мен отдавна ме мъчи, макар и не поп-фолк, е панаирите на Лили Иванова. Как тълкувате този куплет, отнасящ се за клоуна: "На шега е уж задигнал моя детски смях и моя весел глас. Няма как да го настигна, няма как да си ги взема вече аз."? :whistling:

По мои интерпретации, лирическата геройня в текста на Лили, която можем да свържем и със самата Лили като автобиографичен текст, както и ползването на глаголи в първо лице, е посетила въпросните панаири като дете. Там се е омагьосала от атмосферата и е пожела да се запознае с въпросният клоун след представлението на саме. Клоунът обаче я е изиграл като наивно малко детенце и я е изнасилил и за това уж на шега е "задигнал моя детски смях и моя весел глас". Потресена от случилото се и години по-късно, вече като зряла жена, която усъзнава случая, иска да си отмъсти. Не знаем дали по съдебен начин или по друг, не толкова законен, но знаем, че тя вече "Няма как да го настигн[e]", понеже човекът е починал, и с него е "задигнал моя детски смях", т.е. нейното детство. За това и тя не може да си отмъсти и вече "няма как да си ги взем[e]". :3fdb8960598fa63e:

 

 

49882186.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моите колеги от унито са все "интелектуалци" и не слушат чалга, та един ден обсъждахме какво иска да каже авторът със "свали ме като дреха и ме мачкай", имаше доста интерпретации, от цветущи по-цветущи.
image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е първата опция - целувка. В стихотворната реч са допустими дори лексикални и граматически грешки с цел по-добра звучност и напасване, но в случая "но вече сме изяли червилото ми с теб" звучи натъртващо, неприятно и дори твърде буквално. Докато във вида, в който си е по начало дава възможност за различни тълкувания. Аз го разбирам, че толкова страстно го е нацелувала, че си е похапнала от червилото си. И все пак в подобен тип проекти умишлено се използат подобни двусмислени изрази, че мръсните подсъзнания да намерят и те причина да я слушат. Но ме съмнява, че МАриета Ангелова би мислила за орална любов, докато го е писала.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност през цялото време образът на грила описва състооянието на лиричексата героиня, от който тя така и не се отлепва!

През цялото време предметите описват състоянието на героинята.

1. Седи в басейн, а е на сухо! Защо ли?

aa73e452baff2ea8.PNG

2. Нейните приятелки както винаги са влажни.

298b5bd3a894d759.PNG

Те получават всичко, което тя иска.

Влажност и петна има навсякъде около тях.

651f961687e148c7.PNG

ef0f89abd74b6135.PNG

16a2e9e92c6b6353.PNG

:(

c3fd32d5808cfeb1.PNG

3. А тя, нашата лиреческа героиня, мечтае за всичко, което имат другите. Но за съжаление грила е огледало на същността и. Както е сух в началото, така и в края. Както си е загорял в началото, така и в края. Моментите в 1:02, когато се вижда, че ръми ситен дъжд представя обречеността грила, няма начин да проникне влага в него.

В началото:

dc7d25c10d2e8d03.PNG

В края: тъжната физиономия, която показва, че отново мечтите не са се сбъднали

e82f307e8528b13b.PNG

 

След като няма нищо от това, което иска, остава единствено да хапе устнети си и яде червилото си, докато другите го правят!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво има предвид ТоУбухинска с думите:

"Кажи им само как ти правя добрини, мнооогоо добрии!"

 

Мхмм..

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво има предвид ТоУбухинска с думите:

"Кажи им само как ти правя добрини, мнооогоо добрии!"

 

Мхмм..

Точно това си мислех наскоро като случайно я засякох по ТВ-то. Толкова пряко си пее за оралните екстри, а ползва за параван думата Добрини. Опасна хитруша. Дори и в студиото от ума и не излиза члена :whistling:

 

 

Но все пак 6 за интепретацията на Гого. Поне знаем, че толбухинската на сухо не остава. А остане ли просто на пореднта салфетка в поредната дискотека за пореден път ще напише телефонния си номер на поредния бизнесмен, а Анелия види ли я горко и. За нея салфетките са неизменна част от спектакъла и. Ползва ги като картички, но вместо мастило, ги разписва с храчки и замеря най върлите си фенове

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...