Jump to content


С кои исторически личности бихте се запознали..........


Kitty

Препоръчани коментари

Една тема в един друг форум ме изуми с отговорите в нея и ме накара да гледам така: default_no-no.gif На въпрос ако имахте възможност да пътувате във времето, коя историческа епоха и коя/кои личности бихте се срещнали, масово много хора посочват :

 

Хитлер default_shock11.gif

 

Сюлейман Великолепни (Боже Господи, и това го казват българки!) :mf_surrender:

 

Хюррем султан - ъъъъъъъъъъ (припадане)

 

Да Винчи

 

Толкова ли бързо се забравя историята, че хората искат да се срещат със сатрапи, робини с промити мозъци и луди?

 

Иначе аз бих се срещнала със:

 

от българската история:

 

хан Кубрат, хан Аспарух, княз Борис І Михаил, цар Симеон Велики, цар Калоян (бих запечатала във фотоси победата над рицарите тамплиери при Одрин default_clap.gif), цар Иван Асен ІІ, цар Иван Александър ( и бих го предупредила синовете му докъде ще доведат България с ежбите си и да го предупредя за внука предател Александър Шишман), цар Иван Срацимир, бих проследила съдбата на царското семейство Срацимирови и съдбата на царските регалии (за Шишманови не ми се говори въобще), Паисий Хилендарски, Софроний Врачански, Георги Раковски, Хаджи Димитър, Васил Левски, Христо Ботев, Иван Вазов, цар Борис ІІІ , Георги Димитров, Васил Коларов ( в действителност той е първият български президент), Тодор Живков, Дора Габе, Вела Пеева, Людмила Живкова.

 

от световните личности:

 

Древен Египет (голяма моя страст) :

 

Фараоните Нефертити, Нефертари, Джосер, Хатшепсут, Тутмос ІІ и Тутмос ІІІ, Ехнатон, Клеопатра.

 

Любими личности от не особено интересни времена:

 

Семирамида, Спартак, Арминий, Константин Велики и майка му Елена, Дагоберт ІІ, Карл Велики, Филип ІV, Хенри VІІІ, Елизабет І, Жана Д' арк, Луи ХІV - Кралят - Слънце, Луи ХVІ, Мария - Антоанета, Наполеон І Бонапарт, императрица Виктория, Леон Блум, Джордж VІ, Шарл дьо Гол, Уинстън Чърчил, Йосиф Сталин, Бърнард Монтгомъри, Джон Кенеди и съпругата му Джаки, папа Йоан Павел ІІ, Ернесто Че Гевара.

 

От културните дейци:

 

Луис Карол, Йохана Спири, Марк Твен, Карло Колоди, Едмондо де Амичис, Хектор Мало, Виктор Юго, Оньоре дьо Балзак, Доуди Смит, Луиза Мей Олкът, Луси Монтгомъри, Ерих Кестнер, Астрид Линдгрен, Емил Зола, Джералд Даръл, Алън Милн, Едит Несбит, Памела Травърс, Франсис Бърнет, Хариет Бичър Стоу, Шарл Перо, Агата Кристи, Едгар Уолъс, Хенрик Сенкевич, Артър Конан Дойл, Гавриил Троеполски , Ерик Найт, Макс дьо Вьози, Антоан дьо Сент-Екзюпери. Гьоте, Бетовен, Чарли Чаплин, Грета Гарбо, Катрин Хепбърн, Фред Астер, Джиндър Роджърс, Норма Шиърър, Соня Хени, Сиси ван Марксвелд.

 

Учени и герои:

 

Никола Тесла, Юрий Гагарин, Николай Коперник, Галилео Галилей, Йохан Кеплер, Хауърд Картър, Алън Тюринг, Оскар Шиндлер, Алберт Айнщайн, Таня Савичева, Гутенберг.

 

Това са хората, които най - много са ме впечатлили и техните романи, трудове и проекти са ме оформили като личност.

 

Иначе с удоволствие бих посетила праисторическата епоха и първите хора (без динотата), Втората световна война и всички научни открития през 20 век.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо трябва да съдиш хората за изборите им? Какви са тези расистки намеци? Защо да не искаш да се срещнеш с противоречива личност от историята, някой, който всички мразят - колкото и хипотетично да е това, можеш да научиш интересни неща от него. Нали все пак това е идеята на фантазирането.

А за Леонардо Да Винчи какво точно имаш против? Някоя теория на конспирациите ли те притеснява?

 

Иначе темата е интересна. Ще помисля и ще пиша отново.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама Хитлер няма с какво да ми е интересен. И по телевизията научавам достатъчно за него и то все ненормални неща - лъжец, тип с мания за контрол и величие, наркоман, мегаломан, страхливец и расист, ксенофоб.

 

Сюлейман Великолепния не е точно това, което го представят в смотания сериал. Бил е агресивен и жесток, а Хюррем е една объркана робиня с промит мозък. Против Да Винчи нямам, на мен ми е скучен.

 

 

Иначе забравих да допълня към списъка още: Сергей Корольов, Джон Пембъртън (създателят на любимата ми "Кока - Кола"), семейство Романови, Ленин, Ейбрахам Линкълн, собственикът на кучето Хачико, Уолт Дисни, Мерилин Монро.

 

В краен случай бих се запознала с Ева Браун.

Редактирано от Kitty
Link to comment
Сподели в други сайтове

И Наполеон и Луи XIV нямат мания за контрол и величие ли? Апф. За Чърчил дори няма да говоря какви неща е правил. Да Винчи пък е в пъти по-интересен от половината личности в твоя списък. :mf_surrender:

 

Съгласна съм с Blueberry. То затова има една приказка, че в ада са всички хора, с които си струва да проведеш разговор :D

А моят такъв списък би бил безкраен. Огромен брой забележителни хора е имало в човешката история. Едно половината философи, страшно много културни дейци, владетели, идеолози, революционери, че дори с престъпници бих се запознала.

От българските личности най-много искам да си поговоря с Ботев (!!!), Дебелянов, Яворов, Димов, Далчев, Багряна, Блага Димитрова, Гео Милев (само дето ще му досаждам като издигам "Септември" в култ ;D) Людмила Живкова... А да, и с Иван Александър, за да му кажа, че не струва :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Helen of Troy

Одисей

Josip Broz - Tito

Имануел Кант

Карл Маркс

Толстой

Franz Kafka

John Milton

Kurt Cobain

Анна Франк

John Keats

Ernest Hemingway

Natalie Wood

и много други...................

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кърт Кобейн? :o Че какво му харесваш на този наркоман - самоубиец? :mf_surrender:

 

А какво харесваш в Ане Франк? :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кърт Кобейн? :o Че какво му харесваш на този наркоман - самоубиец? :mf_surrender:

 

А какво харесваш в Ане Франк? :D

 

Ами тъкмо това ми е интересно. А погледни артистичната страна на Кобейн, мен ми е интересна и инспиративна. Според мен е добър артист.

Не разбраните, различни и странни персони винаги ми привличат внимание. И не е хубаво да се таргетират хората с това че са били наркомани или самоубиици. Причината за самоубиството също ме интересува, дали наистина славата е най-лошото нещо което наистина може да ти се случи ...

Анна Франк, сигурно една от най-легендарните персони на Холокауст-а. Този ужас през очите на едно момиче, LIVE би ми било интересно :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак пък най - легендарните.......... Сигурна съм, че тя би се притеснила от цялото това внимание. Има и други, които са писали дневници през войната, които са не по - малко интересни. Мен ме е яд, че Таня Савичева не са я филмирали толкова, колкото Ане. Ане, ако си види списъка с филми по дневника, ще и иде да се скрие вдън земя. :ah: :ah: :ah:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак пък най - легендарните.......... Сигурна съм, че тя би се притеснила от цялото това внимание. Има и други, които са писали дневници през войната, които са не по - малко интересни. Мен ме е яд, че Таня Савичева не са я филмирали толкова, колкото Ане. Ане, ако си види списъка с филми по дневника, ще и иде да се скрие вдън земя. :ah: :ah: :ah:

 

Ами това е въпрос на вкус Kити. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преди всичко с любимците ми Фридрих Ницше и Макс Щирнер!

 

А също и с:

Николо Макиавели, Ерик Блеър (чийто псевдоним е Джордж Оруел), Джордж Байрон, Александър Пушкин, Шарл Бодлер, Артюр Рембо, Франц Кафка, Херман Хесе, Джон Дос Пасос, Хенри Милър, Чарлз Буковски, Жан Жене, Луис Бунюел, Хосе Ортега-и-Гасет, Гео Милев, Христо Смирненски, Георги Марков (става дума за автора на "Задочни репортажи за България", разбира се). Защо не и с Талейран, Бенито Мусолини и Тодор Живков.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Клеопатра ! Египет е място, което е изключително интересно за мен, интересна ми е тяхната литература, история, свят.... изобщо - живота им! Мойсей например и други за които сме чели и слушали толкова легенди. Разбира се, няма да пропусна да спомена и художници като Леонардо Да Винчи, Пикасо и почти всички популярни и допринесли за изкуството, тъй като то е нещо, което е свързано с мен и винаги ме е вълнувало, не само като хоби и мечта да се занимавам с това, това съм и учил. Със сигурност не бих посочил само тези личности, но на първо четене, за мен са те. Хареса ми темата! Интересна е, има върху какво да се помисли, има какво да се каже! :)

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...